1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 4 / 22 İlkİlk 1234567814 ... SonSon
Toplam 316 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    keremöz Avatarı

Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul

keremöz

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    SELAM ARKADASLAR . TANİ . (A18.5) GÖZ TÜBERKÜLOZU. heriki gözde ön üveit olmasi sağ fundosda ve sol göz fundusta lezyon gelisimi nedeniyle göz tüberkulozu olarak kabul edilen hasta 1yil önce 4'lü anti-tbc tedavi kullanmistir takiplerinde göz bulgulari tekrarlayan hasta nüks göz tüberkülozu olarak kabul edilmistir tedavi baslamasi planlanan hastanin takiplerinde karaciger enzimleri yüksekligi olmasi nedeniyle yapilan akciger biyopsisinde parankinde odaksal nekrozlar fokal perisanntral sinüzoidal tespit edildi histopatoiojik bulgular ilac kullanimi lehine yorumlandi hastaya karaciğer toksisitesi nedeniyle standart tedavi baslanmadi optik nörityan etkisi nedeniyle var olan göz prorlemide dikkate alinarak etambutol kullanilmasi uygun görülmedi hastaya tedavi olarak( Avelox 1x 400 mg. Strepttomisin.1 amp ve Sikloserin.1gr baslandi bugun tam 1 ay oldu benim rapor oranim R ve bakanliga gitdi sonuc ne olur derseniz bana sorarsaniz bakanlik orani yükseltmesi gerek nedenmi sürekli hastandeyim milyonda bir görülen bir göz hastaligi marmara üniversite pendik eğitim ve arastirma hastanesi (prof Dr.SAİT KARA KURT Göğüs hastaliklari uzmani ) prof Dr mehmet haluk kozakoglu göz hastaliklari ana bilim dali baskani ) doc Dr sumru ünal behcet+tbc üveit uzmani allah hepsinden razi olsun tedavim devam ediyor ellerinden gelenin fazlasini yapiyorlar saglam olan gözümüde kurtarmak icin sizlerede cok gecmis olsun arkadaslar selamlar

Üye
    yaylacı60 Avatarı

Gerçek Adı
    uykucu
    Son Giriş
    08.10-2014
    Saat
    13:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul

yaylacı60

merhaba arkadaşlar..

sağ gözüm protez görme kaybı sıfır diğer gözüm ise uzağı görmüyor..raporumun derecesi kaç olur bilgisi olan varmi ?

Üye
    hasaner Avatarı

Son Giriş
    23.09-2016
    Saat
    12:01
    Yaşadığı Yer
    Manisa

hasaner

başka bir rahatsızlığınız yoksa %32 olur rapor oranınız..

Üye
    ahmeterer Avatarı

Son Giriş
    07.09-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ahmeterer

arkadaşlar merhaba , sizden öğrenmek istediğim konu ileri miyopum asrıgmad var NİSTAGMUs var göz temvelliği var sag göz 6 sol göz 8 derece ileri miyop
    doktora en son muayenede sadece en üstteki yazıyı görebildim

bildiğiniz üzeri nistagmusun tedavisi yok bu durumda doktarun bana söylediği sag gözde % 80 sol gözde % 85 görme kaybım olduğu .

ben burumda yararlanabilir miyim?

suan bir firmada 5 yıldır çalışmaktayım ve gerçekten bazı durumlarda zorlanıyorum artık

yardımcı olursanız sevinirim

Üye
    fındık75 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2016
    Saat
    13:26
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır

fındık75

arkadaşlar ben heyete girdim bilgi vermek istyorum benim sag gözüm tam sol gözüm 0.1 görmeye %10 verdiler.bana çok az geldi ama hastalıkta toksoretimnite bağlı parankulanalanda skarmevcut

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun

Bacıbey

fındık75;
    Bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim. Bu bilgiler bizim için çok kıymetli. Keşke herkes sizin kadar duyarlı olsa..

düşüngen

merhaba arkadaşlar hepinize saglıklı günler benim sag gözüm görmüyor gözümde kaymada var göz oranlarım right sag -8-1 left sol -7.50-2.00 benim oranım sizce kaçtır heyete girdim bise demediler

Üye
    Hayat yaşamaya değer Avatarı

Gerçek Adı
    Hayat
    Son Giriş
    26.11-2016
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    ABD

Hayat yaşamaya değer

Her iki gözdede %80 kayıp var bende Doğuştan Nastigmus ve kayma mevcut aldığım oran %40 bilginiz olsun Hastahaneye ve hastalığa göre çok değişiyor burada yapılan yorumların pek çoğu sağlıklı değil acıkcası banada kimse alamazsın demişti fakat sonucu alınca süpriz oldu acıkcası.

yesil_izmit

kardeş rapor oranı düşükte olsa işten cıkmazsaın o rapor sürekli merak etme, sen başvurnu yap

Üye
    Hayat yaşamaya değer Avatarı

Gerçek Adı
    Hayat
    Son Giriş
    26.11-2016
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    ABD

Hayat yaşamaya değer

ahmeterer;

%40 garantide üstünü bilemem

düşüngen

merhaba arkadaşlar benim sol göz-8-1 sag ise -7.50-2 bana kaç rapor verirler heyete girdim bise demediler sag gözümde kaymada var ve görmüyor katarakta mevcut bana yüzde kaç rapor verirler bilginiz varsa söylermisiniz şimdiden teşekkürler

mcagatay

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Norman Mesajı Gör
    arkadaşlar şunu tekrarlıyorum ve yineliyorum miyop astimat göz kusurudur ve bunlarin düzelme ihtimali günümüz şartlarında ileri derecede numaralara kadar mümkündür .. göze verilecek rapor kriteri görme kaybıdır esas olan budur ... gözlükle lensle yada lazerle düzelen göz hastalıklarına %4o oraninda rapor verilmez... 10-12 derece miyopa bile rapor verilmiyor daha kötüsü tek gözün tamamen kör olmasina bile verilen oran %32dir umarim yardımcı olmuşumdur ...
    İnsanları yanlış yönlendiriyorsunuz.

Bende dejeneratif Miyopi + Astigmat var. Göz şeklinde sorun olduğu için benim miyop türümde tedavi yok. Hatta en son gittiğim Prof 10 seneye çipler çıkacak. Sen belki onları kullanabilirsin dedi. Yani her miyop aynı değil. Geçen ay gözden %40 rapor aldım. Doktor raporu yazarken görme alanı testi vs gibi tetkikler eklenirse 55-60 a kadar rapor alırsın dedi.

Sen rapor alamazsın, senin derdinin çaresi var diyerek doktorculuk oynamayalım. Bırakın doktorlar karar versin.

Ayrıca arkadaşlar miyop+astigmattan rapor almak istiyorsanız gözlerinizin en iyi ihtimalle 0.2+0.2 görmesi lazım. 0.3 ün altında rapor oranı yükseliyormuş. Doktor ben sormadan anlattı sağolsun.

düşüngen

kardes benim ameliyat olma sansım yok göz ilerliyor ve görme oranım düşük sag -8-1 sol 7.50-2 kaymada mevcut katarak var ve sag gözüm artık bitti

mcagatay

kütüphaneci34;

Kardeş bildiğim kadarıyla sürekli raporun varsa yeni rapor düşük olsa bile eskisini kullanmaya devam edebiliyorsun. Yoksa şu an çoğu arkadaş engelli statüsünden çıkarılır ve işsiz kalırdı. Kazanılmış hak geri alınmaz.

Sadece miyopiden rapor alamazsın.Özellikle normal miyopide laser tedavi olasılığı var. Ama gece körlüğüne tek başına bile rapor veriyorlar diye biliyorum. Sana tavsiyem heyete girmeden heyet doktoruyla bir görüşmen.

Üye
    soket Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    gaziantep

soket

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar 6\10 yani onda altı yüzde kaç demektir miyop gözde her iki göz 15 00 yazıyor bu yüzde kaç rapora tekabül eder

Sayfa 4 / 22 İlkİlk 1234567814 ... SonSon

Başlığın Etiketleri