Sayfa 3 / 22 İlkİlk 123456713 ... SonSon
Toplam 324 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Erdal, raporda görme alanına dair bilgiler yazılı mı? Yazılıysa bir sorun olmamaz diye umabiliriz..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA

erdalakbay

raporda tüm bilgiler yazılıydı rapor ger döndü 2011 de yollasam onaylanıyormuş şimdi artık 2012 raporları hariç diğerlerini ilgili yönetmeliğe uygun değildir diye geri çeviriyolarmış benimkide geri dndü hastahaneye sevkimi aldım 10 nisanda tekrar rapor alacağım...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Halt etmişler! 2012'de güncellenen yönetmelik önceki ile birebir aynıdır. sakatlık oranı cetveli'nde tek bir harf bile değişmiş değildir. 2011 tarihli rapor aynen kabul görmeliydi. Kesinlikle işgüzarlık ve haksızlık etmişler!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

yesil_izmit

Arkadaşlar

Göz görme ile ilgili alınan raporlarda nelere dikkat etmek gerekiyor. Oran düşmeden ve rapor geri gelmeden

Bir kere raporu gönderdim.Eksik bilgi var diye geri geldi ama hangi bilgiler eksik belirtilmemiş. Raporu güncel olarak onaylanan arkadaşlar var ise paylaşım yapmaları iyi olur

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Görme testlerini tam yapmaları lazım ve rapora da eksiksiz yazmaları lazım sonuçları.

Ayrıca: İşlevsel Görme Kaybını Hesaplama Programı

yesil_izmit

arkadaşlar raporumu bulamıyordum sonunda buldum sayfada okuduklarımdan anladıgım kadarıyla göz derecesinden cok görme kaybına göre rapor veriliyor benım raporumda ayrıca goz su derecegorme kaybı bu kadar dememiş yazan rakamlar şöyle

Görmeler Gözlükle Sağ:1 mps 0.3 sol 2 mps 0.4 (2003 yılında alınmıştır)

bu arada gözden yenir rapor almış bir arkadaş rapor oranlarını ayrıntılı olarak yazarsa doktora gittimiz zaman bu oranlara göre yuzde 40 alabiliyoruz denilebilir

bizim sorunumuz doktorlarında cok guncel takip etmemeleri adam ben yazarım gerisini bilmem diyor

eksik yazılıyor yada cok dikkat edilmiyor

Üye
    erkan akbaş Avatarı

Gerçek Adı
    erkan akbaş
    Son Giriş
    11.06-2013
    Saat
    22:30
    Yaşadığı Yer
    sakarya

erkan akbaş

birde şunu merak ediyorum ben raporumu 2010 yılında aldım 2 gözde yüzde 70 rapor aldım acaba yeni yönetmeliye göre oranım arttımı yoksa düştümü rapor tarihim 08.08.2010 dir. Vereceğiniz bilgiler için...

2010 yılının 8 ayında 170 oranında aldıgım raporumda yazılan hastalıklar şunlardırBilateral maküler skar+retinitis pigmentoza.sağ:2mps,sol:1mps.şu andaki sakatlık cetveline göre benim rapor oranım...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Şu programı kullanarak belki bilgi edinebilirsiniz: İşlevsel Görme Kaybını Hesaplama Programı

Yasaklı Üye
    keremöz Avatarı

Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul

keremöz göz

arkadaşlar merhaba benim rahatsizligim %52 göz ben tüberküloz eveyit ve sol gözümü kaybettim hic görmüyor sag ile arada bir üveyit atak geçiriyorum görüş düşüyor ilaçlarla göz damlasiyle iyi oluyor ama tekrar bir atakla göz düşüyor bazen iyim bazen kötü doktorlar diğer gözüde kurtammaya calisiyorlar cok az raslanan bir hastalik ve ben raporumu ankaraya yolladım 17.3.2013 bir ay oldu daha bir sonuç yok ist cevizli bag engelli verdi dayresi aksaraya tasinmis orayada gitdim daha yeni kuruluyor bana bir tel numarasi verdilar 0212 453 82 00 buradan engelli vergi dayresini bağlata bilirsiniz benim gözle ilgili rahatsizligi olan arkadaşlara bir sorum var rapor orani %52 ile ankaraya gönderen varmi oranda düşme varmi ankarada eger olan varsa yardimc olursaniz sevinirim cok tsk ler herkese cok geçmiş olsun tsk ler

Üye
    fındık75 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2016
    Saat
    13:26
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır

fındık75

arkadaşlar ben buğün göz doktoruna muayene oldum sol 0.1 sağ tam retinit hasarı diyor acaba kaç puan verirler bilgi verirseniz çok sevinirimm

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul

buzluçay

hiç görnüyorsa %32 bu durumda hiç görmüyor gibi bir şey

Üye
    ali fikri Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    16:11
    Yaşadığı Yer
    istanbul artvin,arhavi

ali fikri

norman merhaba , 2010'da aldığım rapora erg ve görme alanı testini ekletebilirmiyim yoksa yeni rapor alıp dahil etmekmi gerekir ?

Üye
    fındık75 Avatarı

Son Giriş
    15.01-2016
    Saat
    13:26
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır

fındık75

Aranizda hiç oraanlarî. bilen yokmu arkada lar

Üye
    E.KOMŞUCU Avatarı

Gerçek Adı
    ERTAN
    Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    17:15
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

E.KOMŞUCU

arkadaşım benimde sağ gözüm hiç görmüyor daha önce doktor %20 yazdı ankara %32 ye yükseltti.fakat geçen hafta yine heyete girdim doktor yine %20 yazdı şimdi ise korkuyorum bu seferde Ankara acaba %32 ye yükseltirmi*yoksa oranlarmı değişti?

Üye
    soket Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    15:24
    Yaşadığı Yer
    gaziantep

soket

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    herkese selamlar bildiğim kadarıyla hiç görmeyen tek göze yüzde 32 her iki göz 01 01 ise yüzde 50 her iki göze 02 02 olursa yüzde 35 her iki göz 03 03 olursa yüzde 27 rapor veriliyor yalnız göz kamaşması şaşılık gece körlüğü lazer veya başka ameliyat varsa bunlara ilaveten yüzde 5 yuzde 10 yuzde 20 bunlara ilave edilir ve yuzde 40 a tamamlayabilirsiniz birde şunu unutmayın yeni yönetmeliğe göre gözünüz muayene edilirken karşıdaki harflerin olduğu bölüm zaten aydınlık sizin oturduğunuz bölüm de aydınlık olmalı çünkü normal hayatta güneş vurduğu zaman heryer aydınlık yeni yönetmeliğe göre ufak tefek değişiklikler var ama sınırdaki dereceleri yüzde 40 çıkarabilir bunları iyi araştırıp tam hakkınız verilmezse hastanelerdeki halkla ilişkilere şikayet edin hakkınızı arayın benöyle yaptım bana yüzde 35 rapor verdiler bende şikayet dilekçesi verdim yeni kanunlar çıktı ufak tefekte olsa benim raporum düşük dedim sonra 10 sonra beni çağırdılar başka bir doktor muayene etti lazer ameliyatlısı sensitive vekuru göz diye bana yüzde 45 rapor verdi herkese rabbim şifa versin

Sayfa 3 / 22 İlkİlk 123456713 ... SonSon

Başlığın Etiketleri