Sayfa 2 / 22 İlkİlk 12345612 ... SonSon
Toplam 324 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    İzmir

Norman

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kütüphaneci geçmiş olsun bendede retinis pigmentoza var önce korkma vergi indirimi ayrı birşey engelli raporu ayrı sen elindeki rapor ile defterdarlıga git yalnız sana tavsiyem erg ve görme alanı testi yaptır onlarıda raporunun yanına ekle bende raporum %57 idi ankara aynen onayladı kardeşim ama dediklerimi yap sade rapor gönderme korkmada onaylanmaz ise kimse seni işten çıkaramaz engelli statün devam eder saygılar

Üye
    kütüphaneci34 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih (Cinciali)
    Son Giriş
    19.09-2013
    Saat
    16:12
    Yaşadığı Yer
    Gebze/Kocaeli

kütüphaneci34

Selam JEAM,

Mesajın için teşekkür ederim kardeşim. Bu ERG ve Görme Alanı Testi'ni nerede yaptırabilirim bana kaça patlar? Gerçekten Vergi İndirimine hak kazanamazsam yani daha düşük oranda rapor verirlerse işten çıkarılma yani Engelli Kadrosu'ndan düşmez miyim?

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:05
    Yaşadığı Yer
    İzmir

Norman

hayır düşmezsin vergi indirimi emeklilik için gerekli olan bir husustur oda 2008 önceki giriş sigortalılar içindir erken emekliliğe yardımcı ve maaşinda 25 tl gibi bir artış fayda sağlar çogu arkadaşimizin bu hakkı yok engelli raporu olmasina ragmen görme alani testi devlet hastalerinde yapabilirsin sanırım istanbullusun ergde dünya göz hastanesinde yaptırabilirsin çünkü ben hem erg çektirdim hemde görme alani ve bunlari ankara maliyeye gönderdim (not: erg çekildikten sonra rica et doktorun sonucu erg kagidi altına yazip imza ve kaşe atsin )

Eshat

Hangi oranda rapor alacağını özürlüler için tüm vücut fonksiyon kaybı oran cetvelinden bakarak durumunu inceleyebilirsin. Fakat özürlü raporu alamasan dahi çalıştığın işyerinin özürlü kadrosunda isthidam edilmeye devam edersin. Yani düşük oranda rapor alman senin özürlü kadrosundan çıkarılman veya işte çıkartılman anlamına gelmez.

hasan kayı

kütüphaneci kardeşim 0.3 ve 0.5 senin düzeltirmiş görme keskinliginn rapor ona göre veriliyor gözlük numaranın rapora etkisi olmuyor bu oranlarla vergi indirimi alamazsın fakat sende gece körlügüde varmış gözden rapor alma için görme alanıda önemlidir gece körlügü olan kişilerin görme alanı azdır bu durumda rapora etki yapar fakat görme keskinligine göre ancak%18 rapor alırsın görme alanınından % 18 den fazla alacagını tahmin etmek daha mantıklı olduguna göre çünkü gece körlügü en fazla görme alanına etki yapar muhtemeden% 40 üzerinde bir rapor alırsın ben 2010 da 0.3 ve 0.1 görme keskinligi oranlarıyla % 30 aldım bende görme alanın problemi yoktu yani gece körlügü yoktu diger rahatsızlaklarla vergi indirimini aldım ve emekli oldum

Üye
    kütüphaneci34 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih (Cinciali)
    Son Giriş
    19.09-2013
    Saat
    16:12
    Yaşadığı Yer
    Gebze/Kocaeli

kütüphaneci34

Hasan Abi Selamlar,

Ben 0,3 ve 0,5'i misal söyledim. Onlar bana ait numaralar değil. Yani 2006 da aldığım raporda yazan değerler şunlar:

+V3/10 ( -11,00 (-1,00 10 DERECE) ; 4/10 (-10,25 (-1,25 165 DERECE) BİO NORMAL F RETİNİTİS PİGMENTOSA, MİYOFİK FUNDUS

Bu 11 ve 10,25 + Retinitis Pigmentosa ile %45 almıştım.

Ekim 2010 daki askeri muayenede güncel bozukluk numaralarımın 13,5 ile 12,5 olduğunu söylemişti doktor.

çınarcıklı

iyide isa kardeş kanun diyorki binoküler görme kaybı varsa +10derece net olarak özür oranına eklenir.yani gözün sıfır görmesi 32derece gözün yerinde olmayışı +10net toplamda 42 doktarlar bunu uygulamamak için direniyor.neden diye merak ediyorum.

Üye
    İsmail Boz Avatarı

Gerçek Adı
    İsmail
    Son Giriş
    02.07-2012
    Saat
    14:38
    Yaşadığı Yer
    Istanbul

İsmail Boz göz özür oranı

arkadaşlar her iki gözümde
    1,0- çıktı
    buna özür oranı verilirmi?

yesil_izmit

bende anlamıyorum 0.2 yada 0.,3 dan sağ goz 12 sol goz 13 ne kadar oran verirler daha once % 45 almıstım

birde arkadaşlar görme kaybı denen bir olay var buda rapor alırken etkili diye dşünüyorum

Üye
    okens Avatarı

Gerçek Adı
    Pierluigi Collina
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul

okens rapor için gözden muayene sonucu alabileceğim oran ne olur?

bugün özürlü raporu muayenesi sonucu sol 10/2 ve sağ 10/8 gördüğü sonucu çıktı.gözlerimden 4 ay önce lazer olduğum için numaraları düşük.sol gözde göz tembelliği mevcut.
    doktor herhangi bir oran yazmadı daha sonra yazılır dedi.bilen varsa sonuç ne olur sizce.nasıl bir oran çıkar.
    -sağ 0,8 (-1,0 - 70')
    -sol 0,2 (-0,75- 80')

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Gözden rapor alan arkadaşlarımız tecrübelerini paylaşırsa güzel olur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    okens Avatarı

Gerçek Adı
    Pierluigi Collina
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    10:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul

okens

sayın yöneticim tşk.gerek kalmadı arkadaşların üste verdiği bilgilere göre hesabı yaptım.
    yüzde 11 çıkıyor.
    hesapta şöyle diğer arkadaşların bilgisi olması için:
    görme derecesi------- keskinlik puanı
    sağ göz 0,8 -----------95
    sol göz 0,2 -----------65

hesaplama: 95*3 = 285
    285 + 95 + 65 = 445
    445 / 5 = 89
    100 - 89 =11 inş.hesabım doğrudur.

Üye
    ASKINBUYUSU Avatarı

Son Giriş
    27.06-2015
    Saat
    15:33
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ

ASKINBUYUSU

benim raporumda sol protez sağ 0.1 -1 ile 0.4 bu kaça denk gelir normalde

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ

huku

Benim raporumda sol 0,3 sağ 0,5 ve Sağ göz için Diabetik Makula Ödemi (göz içi kanama) % 27 verdiler

Askıda Üyelik
    erdalakbay Avatarı

Gerçek Adı
    Erdal AKBAY
    Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    21:03
    Yaşadığı Yer
    MUĞLA

erdalakbay

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    vergi indirimi için ankaraya gönderdiğim 2007 de almış olduum raporda

%72 özür oranı verildi...

sağ görme tashihle 0.6 - sol görme tashihle 0.5 bilateral retinitis pigmentosa her iki görme alanında anlamlı daralma görüldü.....

bu raporu ankaraya vergi indirimi için yolladım ağır özürlü evet sürekli eveçalıştırılmayacağı alanlar kısmındada ağır ve tehlikeli işlerde görmeyi gerektirn işlerde diye bi not düşülmüş....

bu raporda bi eksik varmı ve kaçla geri döner düşürürlermi.... birde yanında erg ve görme alanı vs testi göndermedim sadece rapor... 2007 tarihli bilgisi olan cetvele göre kaç verilir sölerse memnun olurum....

Sayfa 2 / 22 İlkİlk 12345612 ... SonSon

Başlığın Etiketleri