Sayfa 14 / 22 İlkİlk ... 4101112131415161718 ... SonSon
Toplam 316 mesajın 196-210 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Lone Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:36
    Yaşadığı Yer
    Burası İstanbul!

Lone

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sağ gözüm görmüyor %32 verdiler böbrek nakli oldum %70 verdiler toplamda %80'e tekabül etti .

Üye
    ozyy2311 Avatarı

Gerçek Adı
    Ozan
    Son Giriş
    01.06-2016
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    Elazığ

ozyy2311

@neyzen86 ilgin için teşekkür ederim hocam. Açıkçası eğer araç alamayacaksam rapor almamda bir avantaj göremiyorum ama yarın bir plazaya gidip oraya soracağım eğer vereceklerini söylerlerse pazartesi kurula gireceğim.

Üye
    Gsxmert34 Avatarı

Son Giriş
    10.09-2015
    Saat
    15:07
    Yaşadığı Yer
    Gaziantep

Gsxmert34

Merhaba arkadaşlar. Askerde gözden çürük raporu aldım

SOL -4.00 ( -2.50 aks 180 ) SAĞ -3.75 ( -3.75 aks 1 ) SAĞ SOL YÜKSEK MIYOP ASTİĞMAT

BU DERECELER ILE % kaç alırım ?

erenbayir

Arkadaslar ıyı gunler. ben tek göz görme kaybım var. askerlıkten cürük aldım. ıssızım ıse gırmek ıstıyorm devlet daırelerıne %40 olursa engelli kadrosundan gırebılıyorum. doktora gidersem benım raporum kac olur.

Ümit Kurtuluş

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: erenbayir Mesajı Gör
    Arkadaslar ıyı gunler. ben tek göz görme kaybım var. askerlıkten cürük aldım. ıssızım ıse gırmek ıstıyorm devlet daırelerıne %40 olursa engelli kadrosundan gırebılıyorum. doktora gidersem benım raporum kac olur.
    tek göz görmeme oranı %32. Başka rahatsızlıklarınız varmı? Şeker tansiyon piskolojik vsvsvs varsa onların da oranıyla %40 bulmanız gerek.

erenbayir

@Ümit Kurtuluş

Allahıma cok sukur başka bir rahatsızlıgım yok. Sadece düz tabanlık var onada vermıyorlar sanırım. Bgun psikaytriye gttim durumu anlattım. %40 yada %70 yazıyorlar ara bır oran yok dedı. bunun ıcın mı geldın dedı baska sıkıntı warmı dedı. ben tükenıyorum hayata karsı artık soguk basarısızlık gozule ıle bakıyorum. 5 aydır ıssızım borcum war ısım yok bır gozum gormuyor gelecegımn planı yapamıyorm bırggun dıyerıde kararıcak.. yardımcı olmuyorsunuz daha ne sıkntım olsun dedım sadece gulumsedı.

Üye
    özcan kamil Avatarı

Gerçek Adı
    kamil
    Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    20:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul pendik

özcan kamil

arkadaslar tbc üveit sol gözümü kaybetdim 7 sene önce bana %32 vermislerdi diger gözdede aktif hücreler vardı arada bir ataklarım oluyor görüsüm düsüyordu 7 sene sonra okadar cok ugrastımkı en sonunda %51 oranla vergi indirimi aldim sindi emeklilik icin gün sayıyorum hayırlısıyla sizlerede insallah nasıp olur

erenbayir

@özcan kamil

ehliyetın varmı pekı.. varsa ıse dıyer goz yuzunden ehlıyet ıle sıkıntı oldumu olucanı dusunuyor musun!!

Üye
    özcan kamil Avatarı

Gerçek Adı
    kamil
    Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    20:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul pendik

özcan kamil

ehliyet var ama arac artık kullanamıyorum

Ümit Kurtuluş

@erenbayir

Hastaneye Heyet raporu almaya gidin.
    Gözden zaten %32 veriyorlar. Piskiyatri bölümünde geceleri rahat uyku uyuyamadığını sabahları yorgun kalktığınızı kalabalıklara gelemediğinizi ani öfke patlamaları yaşadığınızı söyleyin. Doktorlar konuşurken gergin ve tedirgin olun. Size kişilik tanı testi uygulucaklar. Orda kendinizce cevap verin. Doktor okucak şu soruya şöyle cevap vereyim değil. En temiz ve saf şekliyle kendi düşüncelerinizle cevap verin.

Üye
    mskopuz Avatarı

Gerçek Adı
    erva Kopuz
    Son Giriş
    03.10-2015
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul

mskopuz

sol gözüm doğuştan yok, protez kullanıyorum. Sağ gözüm -3,00 -1,50 aks- 165. Sağlık raporum kaç çıkar. Bu yıl üniversite sınavına gireceğim sınavda ek süre veya başka olanak tanıyorlarmı. Bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirlerse memnun olurum.

slimer

Ya nasıl bir yönetmeliktir bu tek gözüm görmüyor ve engelli sayılmıyorum ne sağlamım ne de engelli bu büyük bir yanlıştır.

Üye
    astorantalya Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay
    Son Giriş
    22.08-2016
    Saat
    10:33
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA

astorantalya

merhabalar arkadaslar ben 2011 yılında enseden gelen damarın tıkanma sonucunda sağ gozum hıc gormuyor 25 gun akdenız unıversıtesı hastanesınde yattım ayrıca norolıjı polıkınlıgınden sureklı INR kontrollerıne gıttım dusuk cıktıgı ıcın raporlu ılac kullanıyorum kan sulandırıcı kullanıyorum yanı gecen bayramda merdıvenden dustum kolum dırsekten kırıldı alcıya alındı fakat kolum tam acılmıyor halen agrı var kolumda sol gozumde ıse mıyop uzahgı goremıyorum 5 numara gozluk kullanıyorum sizce akdenız unıversıtesı hastanesıne rapor almak ıcın basvuru yapsam % kaç rapor alabılırım engellılık ıcın yardımcı olursanız memnun olurum saygılar arkadaslar...

ben rapor almak için akdenız universıtesı hastanesı nı sectım cunku orada tedavı oldugum ıcınsizce devlet hastanelerımı ıyı yoksa tıp fakultesımı ıyıdır arkadaslar bu konuda

uzman0650

Merhana arkadaşlar ben raporumu 2005 te aldım yüksek miyp ve astıgmat ve doğuştan katarakttan vergi indirmini de aynı dönem aldım 1996 ssk girişim var 35 yaşındayım 2016 da emwkli olacam fakat kontrol muayenesi ve rapprun düşürülmesi canımı sıkıyor bıraz düşerse mahkeme de sansımız nedir bilen varmı

Üye
    nistag'müs Avatarı

Gerçek Adı
    M.Bahadır
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    Artık İstanbul | Ankara

nistag'müs

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tek gözü protez olan arkadaşlar, diğer gözünüzde görme kaybı yoksa raporunuz araştırmalarıma göre %30-32 arasında geliyor. Benim de durumum aynı. Diğer gözümde nistagmus hastalığı mevcut anladığım kadarı ile onunla bile %40 yapmıyor şu balthazard formülündenmidir nedir. Lakin nistagmus titremesi ile görme oranı tireyen bölgede inanılmaz derecede düştüğü için 0.4'lere kadar sanıyorum, %40'ın üzerine çıkabiliyorum inşallah (:

çok garip engel oranımızın artması için dua falan ediyoruz seviniyouz sistem bizi buhale getirmiş ne yazıkki... neyse...

Ankara atatürk eğitim ve araştırma hastanesine başvurdum, sonucum yarın çıkıyor ordaki raporu buraya eklerim yüzde kaç ise. Ordaki sonuca göre benzer durumdaki arkadaşalr da kendilerine bir fikir edinirler.

Saygılarımla.

Sayfa 14 / 22 İlkİlk ... 4101112131415161718 ... SonSon

Başlığın Etiketleri