Sayfa 13 / 22 İlkİlk ... 391011121314151617 ... SonSon
Toplam 325 mesajın 181-195 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @gaziantep27
    2008 sonrası girişli kimse emekli olmadığından bu konu çok da net değil.
    Ancak genel görüş emekli olacağınız zaman hastaneye sevk edilerek yeniden rapor alacağınız ve o rapora göre işlem yapılacağı yönünde.

Üye
    gaziantep27 Avatarı

Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    18:45
    Yaşadığı Yer
    gaziantep

gaziantep27

Tskkk

yesil_izmit

Göz Derecesine Göre Engelli Raporu
    Merhaba,

rapor aldığım için sürekli özel mesaj alıyorum. herkese faydası olması için Konuyla ilgili yazılan güncel yazıyı paylaşmak istedim.

Üye
    ekrem2323 Avatarı

Son Giriş
    04.10-2015
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    Elazığ

ekrem2323

Selamlar. Dejeneratif Myopia teşhisi ole % 50 oranlı rapor aldım. Raporumda başka da bir ibare yok. Yalnız heyete girmeden önce doktorun el yazısı ile bir evrağa yazdıklarını gördüm. "Her iki göz 0.1. Sağ göz:-28 Sol göz:-25" yazıyordu. Daha evvel sol gözümde orta büyüklükte iki yırtık oluştu ve lazerle dikildi. Yalnız bunun sonucunda sol gözümde bazı bölgeler silinmiş/kararmış. Doktor "lazerin etkisi bu alanlar hep böyle kalacak demişti." Yani sol gözümle gördüğüm tüm alanların ortalama 1/4'ü kaybolmuş diyebilirim. Benim sorum: doktor görme alanı kaybımdan dolayı da bir oran veremez

Miydi? Verseydi yüzde elli oranlı raporum yüzde kaça çıkardı?

Miydi? Verseydi yüzde elli oranlı raporum yüzde kaça çıkardı?

Üye
    diabetus Avatarı

Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    12:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul

diabetus

sadece göz kuruluğundan % kaç rapor alırım despores damla kullanıyorum sabah ve akşam

Forum Moderatörü
    BuTcHeR Avatarı

Gerçek Adı
    Eyüp
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:04
    Yaşadığı Yer
    Adana

BuTcHeR

@diabetus hocam
    Bana sorarsan sana en yakın rapor vermeye yetkili bir devlet hastanesinden muayene için randevu al
    Muayeneni ol,aradada göz kuruluğu için oran verilip verilmediğini sor
    Bence en sağlıklısı bu olacaktır.

Üye
    diabetus Avatarı

Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    12:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul

diabetus

@earibagi

zaten gittim hastahaneye diyabet tansiyon ve göz kuruluğu vardı ilaç kullanıyordum göz doktoruda muayene etti oraya göz kuruluğu ilaç kullanan tedavi edilen diye not düştü benim öğrenmemdeki sebeb rapor oranım ne olacak ben eskiden göz kuruluğu için % 5 diye duydum eğer bu doğruysa %40 rapor alabliyorum değilse %37 d kalıyorum benim için çok önemli o sebebten soruyorum

Üye
    yusufyüreklim Avatarı

Gerçek Adı
    Yusuf
    Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    09:52
    Yaşadığı Yer
    aydın

yusufyüreklim

Bende %32 oraninda rapora sahibim cok ugrastim gecen sene raporumu yukseltebilmek icin fakat yine ayni oranda rapor verdiler yazik gercekten ne sakat sayiliyorsun ne de saglamsin adaletsizlik bu baska hicbirsey degil kendilerini bizim yerimize koyup bir düşünsünler bakalim kolay mi bu durumda yasamak

Üye
    oktay2133 Avatarı

Gerçek Adı
    oktay
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    20:10
    Yaşadığı Yer
    mersin

oktay2133

slm arkadaşlar benim sorunum bir kaza sonucu sağ gözüm biraaz çukurda elmacık kemiğinden amelyat oldum karşımdaki insan gözün protez mi diye soruyor görme kaybım yok ama gözüm eskisi gibi değğil bu durumda olupta rapor alan varmı yüzde kaç rapor alablirim.bilgisi olanlardan cevap bekliyorum

Üye
    sfero Avatarı

Son Giriş
    20.11-2015
    Saat
    08:50
    Yaşadığı Yer
    ankara

sfero

Merhabalar

31 yaşındayım. Yaklaşık 4 aylıkken gözümün birini almışlar ve protez kullanıyorum. diğer gözümde de görme problemi var ama çok değil yaklaşık 2,5 astigmat gibi. yaklaşık 9 yıldır da özel sektörde mühendis olarak çalışıyorum. bugüne kadar pek kendime engelli yaftasını yakıştıramadığımdan araştırmamıştım ama devletin artık çalışma koşullarını zorlaştırmasından dolayı bu hakkımı (varsa tabi) kullanmak istiyorum. her yerde tek göz görmeme için %32 yazıyor ama acaba diğer gözdende %8 le %40 a tamamlanır mı? veya %32 nin bana kazandırdığı bir hak var mı?

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    08:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir

rusa

Arkadaşım. Yok.
    Elinden gelse 32 de vermezler.
    Gözle ilgili ek iran alarak rapor alma imkanın yok....
    Klasik yol psikolojide n ek oranı alma çabasına girmen lazım. .
    Artık o yol da çıkmaz sokak ya almasın ya 1 yıl süreli alırsın. Oda hem meşakkatli hem geçerliliği süreli. ..
    Başka hastalığın varsa anca..

Üye
    ozyy2311 Avatarı

Gerçek Adı
    Ozan
    Son Giriş
    01.06-2016
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    Elazığ

ozyy2311

Merhaba kardeşim. Bir soru soracaktım ben. Doğuştan sol gözümden katarakt ameliyatı oldum ve buna bağlı sol gözde görme yok ve bu yaşıma kadar bu şeklide yaşadım bugün bir arkadaş tavsiyesiyle doktora gittim ve raporu sordum. kontrol ettikten sonra %32 alabileceğimi söyledi. Bende diğer gözümü bahane ederek astigmat ve miyop var ona birşey alamazmıyım diyince hayır dereceler küçük dedi. Ve psikiyatri işi aklıma geldi.
    Asıl sorum şimdi burada oldu ki ben psikiyatri tarafından da birşeyler aldım ve %40 tamamlandı diyelim. Benim 5 yıllık b sınıfı ehliyetim var bunun durumu ne olur ve raporda psikiyatri de olduğu için ileri de bununla ilgili herhangi bir sorun yaşar mıyım çok merak ediyorum ona göre başvuru yapmayı düşünüyorum.

Lütfen bilenler bir yol gösterirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    neyzen86 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:25
    Yaşadığı Yer
    ısparta

neyzen86

@ozyy2311 merhaba .bu arada ehliyetin ön yüzünde en altta monoküler diye ibare yazması gerektiği için değişecek.Gözünün şu anki durumunu belirten raporla tekrar ehliyet için rapor almalısın. her sene ehliyeti için araba kullandığın sürece raporunu yenilemelisin. ilgili yerlere (trafik şubesi- ehliyet kursu) sorup bilgi alman en iyisi olur. bu cevaplar bizzat kendi tecrübelerimle edindiğim bilgilere dayalı olup güncel olmayabilir.

@sfero hocam bildiğim kadarıyla tek gözün olmaması/görmemesi durumunda %32 rapor oranı veriliyor. ama yönetmelikte (sanırım) görmeyen göz yerine protez göz varsa bu orana %10 oranı daha ekleniyor. artı olarak olayın psikolojik boyutunu da sayarsak(4 aylıktan bu yana tek gözle yaşamanın sosyal hayatına-psikolojine etkisi)bu oran artar. bunun sonucunda sen bizim klübe katılmış oluyorsun(daha doğrusu zaten 4 aylıkken katılmışsın ama kayıt olmuş olursun)
    Konu neyzen86 tarafından değiştirilmiştir (27.08-2015 Saat 16:01 ). Gerekçe: imla

Üye
    ozyy2311 Avatarı

Gerçek Adı
    Ozan
    Son Giriş
    01.06-2016
    Saat
    17:38
    Yaşadığı Yer
    Elazığ

ozyy2311

@neyzen86 öncelikle ilginiz için teşekkür ederim size. Benim asıl kafamı kurcalayan nokta ehliyetimi kökten kaybetme durumum var mı ? Ve raporun içine psikiyatri girdiği için galiba 1 yada 2 yıl süreli rapor verecekler. Bu raporun içinde psikiyatrinin herhangi bir tanısı olduğu için benim iş hayatımı ve ehliyetimi kötü yönde etkiler mi? kimine göre psikiyatr hastasıyla çalışılmaz.
    Ayrıca 1 yıl süreli rapor ile ötvden yararlanıp ekpss ye girebilir miyim?

Üye
    neyzen86 Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:25
    Yaşadığı Yer
    ısparta

neyzen86

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @ozyy2311 tek gözü olmayanlar ve protez göze sahip olanlar bile monoküler ehliyetle araç kullanabilir.(ticari ruhsata sahip araçlar hariç) işin psikiyatri kısmı ile ilgili bilgi sahibi değilim. ama şizofren tanısı koyulan hastalar bile devlet memuru - özel sektör çalışanı olabiliyor. araç kullanabiliyor. tabi buradaki en önemli nokta hangi durumlarda engellenip kısıtlanıyorlar?

@ozyy2311 %40 ve üzeri engel oranına sahip sürekli ibareli raporun olursa 2016 ekpss ye başvurursun. ötv şartları ayrı bir olay onun şartlarına sahip değilsin. ama sen yine de araştır hangi şartlarda ötv indirimine sahip olunacağını.

Sayfa 13 / 22 İlkİlk ... 391011121314151617 ... SonSon

Başlığın Etiketleri