+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 15 mesajın 1-15 arasındakiler
Doğuştan iki taraflı kalça çıkığı olanlara yüzde kaç oranında rapor veriliyor?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

kiraman Doğuştan iki taraflı kalça çıkığı olanlara yüzde kaç oranında rapor veriliyor?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    Merhaba arkadaşlar
    Benim şöyle bir sorum olacak.
    Eşim özel bir sektörde çalışıyor. 3200 prim günü oldu.Yanlız daha vergi indirimi raporunu almadık. Yeni Sosyal Güvenlik Yasası yürürlüğe girmeden vergi indirimi raporunu almak istiyoruz.Eşimin doğuştan her iki kalçasında kalça çıkığı var.

Acaba 16 temmuz 2006 tarihinde çıkan ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ SINIFLANDIRILMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDAKİ YÖNETMELİK' e göre % kaç rapor verirler ben cetvele baktım ve birşey anlamadım. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
    Herkese sağlıklı günler diliyorum.

OturanBoğa

%15-25 arasında veriyorlarmış. Daha önce arkadaşlar böyle cevaplamıştı benzer bir soruyu.

Not: Biliyorsunuz, %40'ın altında olursa sakat statüsünde sayılmaz ve erken emekli olamaz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

kiraman

Elimizde işkur için 29-07-2004 tarihinde % 45 aldığımız rapor var. Şayet vergi indirimi raporunu % 40 aşağı verirlerse işkur için aldığımız rapordan dolayı bir hak talep edebilirmiyiz.

OturanBoğa

Bence elinizdeki raporla vergi indirimi için başvurun, ("yeni rapor isteriz" diyerek)reddetsinler, itiraz edin, reddetsinler ve sonra şuradaki gibi dava edin Maliye'yi:
    http://www.engelliler.biz/forum/view...7362&viewall=1
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

kiraman

Bülent Abi
    şimdi ben vergi indiriminden faydalanmak için yeni rapor almaya müracaat etmeyeyim mi ?

OturanBoğa

Emin değilim bu konuda. Dava sürecinde lazım olabilir, "bakın eski raporum %45 ama yeni rapor ancak %25" demen için gerekli olabilir.
    Ama diğer yandan, hastaneden alacağın rapor için değil, eski raporunu kabul etmediği için Maliye'Yi dava edeceksin. Bu açıdan bakınca da yeni rapora gerek yok demek geliyor içimden
    Bence, çıkar durdun.

kiraman

KARAMAN DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMLİĞİ’NE
    KARAMAN

16 Temmuz 2006 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmeliğin, "Özürlü sağlık kurulu raporunun tasdiki ve verilişi"ni düzenleyen 14. maddesinin 2. bendinde yer alan, "Özürlü Sağlık Kurulu Raporunun bir nüshası ilgili kişiye verilir. İlgilinin talebi üzerine hazırlanmış olan özürlü sağlık kurulu raporlarından; özürlünün kullanabileceği hakları sayısınca çoğaltılarak imza edilir, onaylanır ve mühürlenerek ilgiliye verilir." hükmünün gereği olarak, raporda yer alan "Kullanım amacı" bölümündeki tüm ibarelerin eksiksiz olarak doldurularak, kullanabileceğim haklar sayısınca çoğaltılarak imza edilmesini ve tarafıma verilmesini arz ederim.

15-04-2008

Adres: Aydınlar mah. Fadimana ÜNEY
    Gelekmez Cad. No:21
    Ereğli / Konya

Tel: 0 332 713 73 01

Ek:
    1- 29-07-2004 tarihli 6130/3852
    sayılı rapor fotokopisi.
    2- 3 adet fotoğraf

böyle bir dilekçeye sence başhekimlik ne cevap verebilir. böyle bir dilekçe göndermelimiyim.

OturanBoğa

Hiç gerek yok ona. Vergi indirimi talebiyle başvurun rapor için, yeterli.
    Hatta bence, Defterdarlığa gidin, elinizdeki eski raporla vergi indirimi için başvurun. Onlar elinizdeki raporu reddedecekler ve sizi bir üst yazıyla hastaneye sevk edecekler. Hastaneden raporu alın... Oran düşük olur. O düşük oranlı raporu defterdarlığa verin, "oran düşük olduğu için başvurunuz reddedildi" diye yazı vereceklerdir size. O yazıyı alın ve hukuki süreç başlatın...

kiraman

Verdiğin bilgiler için teşekkürler Bülent Abi
    Anlaşılan hukiki süreci başlatmaktan başka çare yokkk..

aypi

mrb su_perisi benim de doğuştan çift taraflı kalça çıkıklığım var. 6 ve 7 yaşlarında iki kere ameliyat oldum ama ameliyatlar başarısız geçti . Rapor almak için çabalıyorum en fazla %20 alabiliyorum. Başka hastanelerde fazla alabilirmiyim?

aypi

doktorum % 50 bile verebileceğini söylüyor ama kitapçıkta senin hastalığınla ilgili bişey olmadığı için bişey yapamadığını söyledi.Sen nasıl alabildin?

efsane1

Benimde çift taraflı kalça çıkığım ve ciddi problemlerim var.Hastane %40 veriyor,maliye %36 olarak geri çeviriyor.Görüştüğüm ortopedistler bendeki kalça çıkığının dozunun ve etkilerinin en üst düzeyde olduğunu söylemekte.Ortopedist daha yukarı oran vermemiz lazım fakat alt ekstermideki kayıp tüm vücutta %40 ı geçemez ibaresine istinaden, maliyeden rapor geri dönmesin diye balthazar formülüyle %47 olan oranı %40 olarak veriyormuş.Bir önceki rapor oranına göre minimum %62 alırdınız.Maalesef yeni oranlara göre engel dereceniz %47 ama kanuna göre %40 vermek zorundayız.Şimdi ben 2 seferdir işgüzar ortopedistlere mi rastlıyorum ampute olmadan ( organ kaybı olmadan) %40 üstü verilebiliyormuş.Benden daha iyi durumda olup rapor oranı yüksek ve maliyeden rapor oranı kabul edilmiş arkadaşlarım var.(Özelde aynı ortopediste gittiğimiz için benden daha iyi durumda olduğu ortopedistimizin değerlendirmesi)
    Su perisi sizden ricam raporunuzda engelinizle ilgili yazan bilgileri ister özel mesaj olarak bana isterseniz burada yazarsanız.Bana çok yardımı olacağı kanısındayım.
    Benim prim günüm doldu, emeklilik süremde normal süreye göre çoktan doldu.Emekli olmaya çalışıyorum.Fakat bu %36 oranı yüzünden ne engelli olarak çalışabiliyor,ne emekli olabiliyorum.

VUSLAT

Bende cift taraflı ve bana 2008 yılında 45 verdıler ama bende 2 cm kısalıkta var

aliş şerif

kısalık olunca 100%45 oluyormuş diye biliyorum bir arkadştan ona 100%25 vermşler çift tarflı uzunlk kısalık hiç bişey yok

efsane1

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    Bende 8 cm kısalık var buna rağmen vermediler(
    Maliyeden %45 onanıp geldi mi?Bu önemli yoksa başka hastanede bana %47 vereceklerini söylediler.

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye