Sunrise Breezy 90 tekerlekli sandalyede alisveris.engelliler.biz'e özel kaçırılmaz fırsat!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 24 mesajın 1-15 arasındakiler
Miyop ve astigmat için yüzde kaç oranında rapor alabilirim?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

çilekeş4463 Miyop ve astigmat için yüzde kaç oranında rapor alabilirim?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    arkadaşlar benim görme oaranım muayene sonucunda bir göz için 0,05 diğer göz için 0,05 dereceler -20 ye 5.5 ve -20 ye 6,00 miyop artı astiğmatım var öğretmen olarak çalışıyorum vergi indiriminde ne kadar yararlanabilirim rapor oranım ne olur çizelgeye baktım yanlış olmazsa %90 fazla oluyo sizce bilgisi olan varsa yazarsa saevinirim ksekerci@ilkposta.com

Norman

%90 üzeri iki gözü görmeyenler bile alamiyor bu birincisi .. miyopunuzun tedavisi mümkünmü lezerle degilse lens ve gözlükle görmeniz normale dönüyor mu gözde mühim olan gözlükle yada lensle görmeniz bunlar mümkünse %40 üstü almaniz zor

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

exalans77

kısacası 5 metre ılerıyı görüyorsan net gözden 40 alamıyorsun 3 metreden puslu görüyorsan gözluk dahıl ancak %40 alabılırsın saygılarımla

Norman

exalans bilgi yalniş arkadaşim öncelikle düzeltiyim bu göz hastaligina göre degişiyor örnegin ben gece körüyüm %57 raporum var bunlar senin dedigin gibi olmuyor... önemli olan hastaliğin tedavisinin var olup olmadigi ve görme kaybidir metre hesabiyla olmuyor yani

yesil_izmit

ben % 40 almıstım hipermetorp gozler 12,5 derece ama artık cok zor veriyorlar ben girsem % 20 bile alamazsın dediler ona gore hesap yapabiirsin ayrıca gorme kaypımda var

Norman

miyop ve hipermertopa vermiyorlar artik malesef

yesil_izmit

vermiyorlarmı ? of of of o zaman yandık

exalans77

tabiki öyle ben hipermertopa ve miyop için öle genelleme yaptım nistaagmus var bende göz titremesi doktor bana ne dese begenırsın sana agır özürlü yazamam çalişamassın yuzde 60 yazayım dedi )))

aradıkla mıyop hipermetrop deyil görme keskinligi görme lanı atıyorum sadece miyop astıgmat 7 derece gözlük dahı olsa yuzde 40 alamıyor onuda bırak tek gözü hiç olmayan yüzde 20 protez ise yüzde 32 alıyor ama gel gör şeker hastası %40 direk alıyor ( nasıl iş ise

çilekeş4463

jeam bak kardeşim doktor gibi konuşma milletin ümitlerini kırıcı olma sen doktor değilsi.
    benim annem -15 derece miyopla %50 aldı ben -20 ile en az %60 alacam bak göreceksiznmiz yazacam
    -20 derecede zaten düzeltilmersi mümkün değil lazer yok ancak amaliyatla göz içi mercek gözlükte yetmiyor görmek için öyle bahsettiğiniz kadar zor değil
    aslında ablamda aldı %40 benden çok iyi durumda iken ayrıca ben devlet memuıruyum vergi indirimi için başvurdum...

benden size tavsiye sadece konuşmak için değil bildiğiniz seylerle aydınlatmak için yazın

Norman

ben doktor gibi konuşmadim sana yardimci olmaya çaliştim bu ne sinir anlamadim !!! 8 senedir gözümle ugraşiyorum ve bildigim şey çetveli aç bak boşboş konuşan sensin !!! gözümün önünde 17 derece miyopa %20 verdiler kendimde yüksek miyop şaşilik göz tembelliği ve gece körlüğü mevcut %57 raporum 2006dan önce alinabiliyordu gidin başvurun biz alinamaz demedik miyop ve hiper metrop la verilmiyor dedim sordumda tedavisi mümkün mü diye bişey soruyorsan verilen cevaplari önce insan gibi dinle sonra yorum yap madem burda doktor yok git doktor olan hastaneye sor doktorluk sitesimi burasi önce saygılı ol insanlara olurmu ...

1-) Görme Bozuklukları
    Bir gözün 1.0, diğerinin 0 görmesi 32
    Bir gözün 0.9, diğerinin 0 görmesi 35
    Bir gözün 0.8, diğerinin 0 görmesi 40
    Bir gözün 0.7, diğerinin 0 görmesi 45
    AYRİCA %100 VERİLSE BİLE GÖZDEN BUNUN TÜM VÜCUT KAYBI ORANI %85DİR YANİ KÖR OLAN BİRİ EN FAZLA %85 RAPOR ALIR
    yeterlimi ?

ayrica göz içi mercekle düzeliyormuş sizce düzelebilen bir kusura %60 rapor vermeleri mümkünmüdür az mantikli olun ...
    gözlük numaranizin hiç bir önemi yoktur görme keskinliği ve düzeltilmiş göz görme alanina göre verilir miyop ve hipermetrop göz hastaliği değil göz kusurudur ...

hasan kayı

çilekeş kardeş ben mayıs ayında gözden% 30 aldım tıp 2 ve yüksek tansiyonla yüzde elli ye tamamlandı gözden rapor görme keskinligi ve görme alanına göre veriliyor benim gözlerimde hipermetrop ve astigmat vardı hipermetrop astigmat miyop görmeye etki yapar ve bu raporlar düzeltilmiş görmeye göre rapor veriliyor örnegin benim gözlerim gözlükle 0.10 diger göz 0.3 geldi oran %30 seningöz eger gözlükle 0.05 geldiyse oranın yüksek olur ama gözlüksüzse onu bilemeyiz çünkü bazı hastalıklarda göz gözlükle ve amaliyatla düzelmiyor ve ya çok az görüşe etki yapıyor sana bir tavsiyem olacak googleye online görme testi yaz ve buradan görme keskinligine bak yaklaşık olarak görme keskinligini ögren bana yaz en azından oran hakkında bir fikir oluşur ben bunun hesap etme yöntemini biliyorum saygılar teklar ediyorum mademki miyop ve astigmatın var başka gözlerinde rahatsızlık yoksa gözlükle görmene göre rapor alırsım
    not hipermetrop astigmat miyopa rapor velrrmiyor sözü dogru degil bu arkadaşların gözlükle görmesi her 2 göz 0.2 ise %35 bir göz 0.1 diger göz 0.3 benim gibi olursa %30 oluyor benim diger gözde 0.1 olsaydı oran% 60 olacaktı bir göz 0.1 diger göz 0.2 olsaydı% 49 olacaktı hipermetrop da astigmatta miyopta görme kusurudur önemli olan görme keskinliginin ve görme alananın ne kadar oldugu

yesil_izmit

arkadaşlar gormek kaybı denen bir olay var demişlerdi bana askerlik için kurula girerken Yani goz dereceniz 15 derece miypo diyelim doktor tahini gorme kaybınıza gore rapor derecesini belirliyor Mesela abimin gozleriyle benim goz derecelerim aynı derece hemen hemen ama bende gorme kaybı daha fazla onun lens olmadan gorebildiği şeyleri ben goremiyorum.Son rapor oranlarını bilmiyoırum ama ameliyat olursa gecer bu rahatsılzık diyerek rapor verilmemesi gibi bir olay olmaz diye düşünüyorum

exalans77

Bu konu boşuna kurum tarafından sevk alıp hastaneye başvur mutlaka dogru cevabı dr verecektir kurul verecektir ama tek gözü olmayan protezz olan yuzde 32 alıyor cetvele göre başarılar

OturanBoğa

sakatlık oranı cetveli'ne göre hangi oranda rapor alabilirsiniz bilmiyorum. Ama arkadaşların yazdığı gibi, her iki göz kör olduğunda dahi verilen oran %85'dir.

Memursunuz... Bu raporu ne için kullanmak istiyorsunuz? Emeklilik için mi? İlk memur olduğunuzda bu görme kaybınız var mıydı?

perenay33

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    exalans77;

benım tek goz sıfır otekı 4.5 astıgmat %28 verdıler

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye