+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
İşyerinden bir gün raporlu olunursa maaştan kesilir mi?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

epilepsi1986 İşyerinden bir gün raporlu olunursa maaştan kesilir mi?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Arkadaşlar NWG SERVICE Diye Bi Şirkette Çalışıyorum Hastaneye Gittim 1 Günlük İstirat Raparu Aldım Ve İşyerime Verdim Ve 1 Günlük İstirat Raporu Maaşından Düşecek Dedi Benim Bildiğim 3 Gün Olursa Aylıktan Para Kesilir

CALL OF DUTY

sanırım bir yanlışlık olmalı,bir gün değil 2 günü işveren karşılıyor.2.ci günden sonrası sgk

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

Ufukalp

Ben de 2 gün şirketten biliyorum.

YAKUP_02

Arkadaşım 2 güne kesmiyorlar 2 günden sonraki günler kesilir.

bensalih1131

bu işverene kalmış 2 gune kadar olan raporları karşılamaz bi mecburiyeti yok ssk da 5 günün altında rapor alırsan 2 gunu ödemez eger 5 gün ve üzeri alırsan hepsini öder

karakeçili

1. ve 2. gün kesilmez 3. güne sarkarsa işverenin kesme yetkisi vardır.

epilepsi1986 İşyerinden bir gün raporlu olunursa maaştan kesilir mi?

Arkadaşlar Ben Sara Hastasıyım Özel Firmada Calışıyorum Ben Agustos Ayında 2 Gün İstirat Raporu Aldım Ve 1 Hafta Sonra Tekrar Sara Gecirdim Ve 1 Günlük Daha istirahat Raporu Aldım Ve Bugün Maas Aldım Ve 50 MİLYON Eksik verilmiş ben ssk alacagım biliyordum ama ne ssk nede iş yerim veriyormuş iş yerimin söylediği şu devlet 3 gün istirad parasını öder sen 2 ve 1 aldın yani 3 gün verseydi olurdu sizce dorumu

CALL OF DUTY

güzel kardeşim benim bildiğim 2 iş yeri öder 1 sgk. senin 50 büyük ihtimalle sgk da takılmış.hastaneden aldığın 1 günlük son raporu sgk ya götür,bir hafta sonra ptt den çekersin.

epilepsi1986

Arkadaşlar Ben İş yerinden konuştum ve bana söledikleri ssk 2 günü ödemez ve o parayıda kesip kesmemek is yerinin insifiyatine kalmış

med8484 bende nwg de çalısıyorum

bana da aynısını yaptı bır gunluk rapor gunumu aylıgımdan kestıler bunun yasal hıc bır dayanagı yok mu ne yapabılırız bunun ıcın hakkımızı nasıl arayacagız.

kazazede

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Geçici iş görememezlik ödeneği SGK tarafından 3 gün ve daha fazlası raporlar için ödenmektedir.Yani ilk 2 gün için ücret ödeme zorunluluğu SGK’da değildir.İşveren açısından bakıldığı zamanda raporlu işçiye ücret ödeme zorunluluğu bulunmamaktadır.Bu sebeple raporun 2 gün veya 3 gün olması işveren açısından değil;SGK tarafından önemlidir.İşçi raporluyken işverenin ücret ödeme zorunluğu olmadığı gibi SGK’ya işçinin sigorta primlerini yatırma zorunluluğu dahi bulunmamaktadır.Ancak uygulamada bu durum işçi ile işveren arasındaki anlaşmaya bağlıdır.Bazı işverenler işçi mağdur olmasın diye işçinin maaşından raporlu olduğu sürelere ilişkin kesinti yapmamaktadır.

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye