Sunrise Breezy 90 tekerlekli sandalyede alisveris.engelliler.biz'e özel kaçırılmaz fırsat!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Sol ayak bileğim donduruldu. Hangi oranda rapor verilir?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

dostbulamadim Sol ayak bileğim donduruldu. Hangi oranda rapor verilir?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    merhaba
    ben 2yıl önce kaza geçirdim sol ayak bileğim tamamen dağıldı ayağımı dondurdular.
    5 cm kadar kısalık var. parmaklarımda haraket kısıklılığı ayaktan dize kadar incelme ve son olarak kemik eksikliği var parçalanan kemikleri aldılar
    sol kulağım da %40 duymuyor

rapor oranım kaç olur acaba

faruk34

Öncelikle geçmiş olsun.Ayak dondurma ameliyatının faydası oldumu size, ben ayak bileği için afo kullanıyorum cok memnunum.Benimde sol ayak bileğim düşük ayak hareketsiz, dizden aşağısıda ince, sağlık raporunda %19 veriyorlar.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

ancıl

45-Ayak bileği kırığı
    a)Kemik çatalı korunarak iyileşme 0
    b)Kemik çatalı genişlemiş fibula köşelenmiş ve sekonder
    artrosis deformanslı 20
    46-Ayak bileği ankilozu
    a)Uygun posizyonda 20
    b)Uygun olmayan posizyonda
    1-Tek taraflı 25
    2-İki taraflı 40

Cetveldeki Kriterlere göre %20 oranında özürlü rapor alabilirsiniz.

dostbulamadim

faruk34 slm ben henüz faydasını göremedim ayak bileğim dondu ama kırıklar vardı onlar kaynamadı basamıyorum yalnız hareket kısıtlılığı var

sürekli iş göremezlik gelirine göre yeter ama az psikolojik verirlermi ama bunu ankara ne kadar düşürür

faruk34

Hüseyin bey, psikoloji diye gecme zaten bütün puanlar psikolojide toplanmış Benimde puan acığım vardı psikolojide 550 soruluk test çözdürüyorlar, test sonucunda rahatsızlık varsa ortaya cıkıyor.Nitekim benim öyle oldu kaç puan verdiklerini bilmiyorum ama tahminim 15 puan geldi.Ankara psikoloji puanlarını kabul edermi bilmem ama hastane 4 bölümden toplam %60 verdi ayaktan %19, onkoloji %10,üroloji ve psikoloji puanıyla %60 ediyor, sonucu Ankaradan bekliyorum.Benim hastalığım omurilikte cıkan tümör ayağa giden sinirleri ezmiş, ameliyat gecirdim 14sene oldu.

dostbulamadim

faruk bey bende işkur sevkiyle %42 aldım pskoloji %25 verdiler ama sürekli iş göremezlik için tekrar rapor istiyolar yine alırım ama ankara beni korkuttu açıkcası çünkü düşürüyolarmış inşallah hayırlısı olur sizede çok geçmiş olsun

ALİ İMRAN

dost sen ne için alcan sürekli iş görmezlik raporunu

dostbulamadim

gelir bağlanması için ALİ İMRAN

emre ayaz

Merhaba
    Öncelikle geçmiş olsun hemen hemen aynı kaderi paylaşıyoruz benimde sol ayak bileğim kaza esnasında dağıldı kıkırdak aşınması sonucu bileğimi dondurmalarının gerektiğini söylüyorlar şuan bileğini nasıl hissettiğini yazabilirmisin alışabiliyormusun? vede araç kullanıp kullanamayacağımızı merak ediyorum ameliyatıma iki ay var biligilendirirsen sevinirim

OturanBoğa

4-4,9 kısalık için %19; 5+ kısalık için %20 oran veriliyor.
    Ayak bileği ankilozu da Uygun posizyonda %20 ise
    Toplamda %36 eder

Yani, %40 olabilmesi için sakatlık oranı cetveli'ne göre en az %7 orana daha ihtiyacın var.

xzero

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    ben bugun aldım raporumu sol ayak bilegi benim ateşli silah yaralanmasından dolayı hareket kısıtlıgı var 3 cm de kısalık doktorun verdigi rapor 2 ayrı puan yazdı %14 + %13
    yani kısalıktan ayrı hareket kısıtlıgından ayrı yazdı

ayrıca bişi daha belirtmek istiyorum fizik doktoruna gittigin zaman fizik doktoruda bana ayaktan dolayı %20 puan verdi bir de zaten ayagında böyle bir sorun varsa piskatri dokturuna kesin cıkmalısın ayagımdan dolayı piskolojim bozuk puan verir sadece ayak bilegi puanı olarak düşünme fizik dokturu da vericek bunun sende yarattıgı piskolojik sorundan dolayı piskatride veriyor bana %25 piskatri verdi hiç ummadıgım bir orandı fizikde % 20 verdi buda ummadıgım bir orandı allah kolaylık versin .

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye