alisveris.engelliler.biz | Tekerlekli sandalye, akülü sandalye, çocuk ürünleri vb. tüm şey Engelliler.Biz alışveriş sitemizde
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Tip 2 diyabet için hangi oranda özürlü raporu veriliyor?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

dervisaga Tip 2 diyabet için hangi oranda özürlü raporu veriliyor?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    babam tip 2 diyabet hastası. iki gözünde de çok ciddi görme sorunu var (oran olarak bilmiyorum ama karşısındaki kişinin yüzünü bile göremiyor).
    ayrıca diyabetten dolayı bir ayak parmağı kesildi.
    özürlü raporu almak istiyoruz.yüzde kaç alabiliriz?

bilgisi olan varmı?

exalans77

Söyledigine bakılırsa sadece dıyabette yuzde 40 alırsın gözde bır o kadar ama dr baş vurun ama ne ıcın rapor alacam o önemli devlet kurumu yollarsa daha iyi olur

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

dervisaga

araç alımındaki ötv muafiyetinden faydalanmak için rapor almak istiyoruz

dervisaga

%90 ve üzeri özürlü raporu olduğunda göz de dahil özürünüz ne olursa olsun ötv indiriminden yararlanılıyor.ben yanlış mı biliyorum.

OturanBoğa

Doğru, %90 ve üzeri olursa 3. derece yakınların kullanabileceği bir araç alınabilir, ama o zaman da aracı araç sahibi kullanamaz.

düzgüncan

yani sonuç olarak tip 2 diyabet hastalarına özürlü raporu verilmiyor mu benim miyop sorunum başladı ve sürekli insüline bağlı eklem rahasızlıklarım baş göstermeye başladı yakını 30 cm den göremez oldum uzun süre ayakta çalışamaz oldum ne yapa bilirim

ertugrul01

her insana özürlü raporu verilir ... vergi indirimi almak için % 40 ve üzeri alınmalı. tip 2 diyabet için % 20 veriyorlar.

düzgüncan

Ertuğrul kardeşim derdim vergi indirimi değil kinayeye gerek yok çalışma şartlarım ağır bir ben tip birim zaten bu ik insanlıktan anlamayan iş verenim vaaar bu üç

ertugrul01

diyabet hastalarında uzun süreli şeker yüksekligi ile bazı rahatsızlıklar oluşturabiliyor. diyabetik retinopati, nöropati,nefropati,ateroskleroz,yüksek tansiyon ,guatr gibi rahatsızlıklar olabiliyor.bunlardan biri veya fazlası varsa % özür oranınız artar.

OturanBoğa

düzgüncan, tip 2 için de oran verilir. Şekerden dolayı sakatlık oranı cetveli'ne göre işgücü kaybına neden olan her rahatsızlık için ayrı ayrı oran verilir ve sonra bu oranlar Balthazard Formülü ile toplanarak toplam işgücü kaybı oranı bulunur.

Toplamda % 40 ve üzeri rapor alırsanız, sakat statüsünde çalışabilir, erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilirsiniz.

defterdarlık sevki ile yetkili hastaneler'den birine gidip rapor alın derim...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

ertugrul01

tip 1 oldugunuzu söylüyorsunuz ilaç raporunuzda E 10-14 arası hangisi

Üye
    Gerçek Adı
    deniz karagöz
    Son Giriş
    13.07-2013
    Saat
    08:57
    Yaşadığı Yer
    kocaeli

deniz_61

tip 2 ye ilaç kullanıyosan %20 alırsın...ben gecen hafta salı günü heyete girdim...%20 aldım....

sedo67

Tip1 veya tip 2 ilaç kullanım raporunda yazıyormu? nerden anlaşılıyor bu rapor tipleri?

ertugrul01

yukarda yazdım ilaç raporunuzda E 10-11-12-13-14 hangi ibare var.

mehmet20

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    sedo67;

açlık ve tokluk kan şekeri tahlili yapıyorlar, açlık şeker 200 ün altına düşmüyorsa o zaman insülin bağımlısı demek oluyorki buda tip 1 demek. ayrıca hemoglobin a1c tahlilide yapılıyor bu tahlilde yanılmıyorsam son 3 ayın ortalama kan şekeri ortalama değeri veriliyor. hemoglobin a1c % 8 in üzerinde olursa anlaşılıyorki şekerin 200 ün altına düşmüyor o zamanda tip 1 diyorlar, ve % 40 alıyorsun.

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye