SGK havalı minder, akülü sandalye, aktif sandalye vb. ürünlerde alkışlanası iyileştirmeler gerçekleştirdi!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Tip 1 şeker hastaları yüzde kaç oranında rapor alabilirler?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

huda Tip 1 şeker hastaları yüzde kaç oranında rapor alabilirler?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    arkadaslar tıp1 şeker hastasısıyım kaç oranında rapor alabilirim.

Diyabetli_Aynur

Ben de tip1 şeker hastasıyım 13 yıldır ve 13 yıldırda s,s,k var çalısanım bende malulen emeklilege basvurmusdum 3 ay önce dün ankaradan cvp geldi %40 onaylanmış .Ayrıca benim diyabet gözlerime vurdu katarak da oluşdu ek özürün varmı senin.ayrıca hba1c 10,5 le şekerimde 550 ile heyete girdim normaldede böle zaten Bildigim kadar %30 dahiliye verio diyabete

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de
    Üye
    Gerçek Adı
    Gülizar
    Son Giriş
    24.04-2014
    Saat
    17:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/ Gaziosmanpaşa

güli

Bende 17 yıldır şekerim malülen emeklilik için % 60 üzerinde olması gerekmiyor mu raporun diyabetli_aynur. Benimde aynı sorunum var iki gözümdede şekere bağlı katarakt oluştu iki kez ameliyat oldum İstanbul Haseki hastanesinden aldığım rapor % 44 dahiliye doktoruna sorduğumda sadece şekerden %40 alırsın demişti bana ama tabi bu oran şekerine bağlı bizim gibi şekeri düzensiz ve komplikasyon yapmış diyabetlilerin oranları daha yüksek oluyor.
    Birde raporunun oranı kaçtı Ankara'ya göndermeden önce acaba?

Diyabetli_Aynur

Ben de diyabet %40 diye basvurdum göze de %10 verseler dedim ama bu deger böle degil işde.Bu sene diyabet %30 düşdü dedi heyet doktoru %10 da göz dedi ben 2 kere rapor için hast gittim.ilkinde ist osmaniye hast bana %40 verdi sonra ankara eksik rapor die beni askeri hast sevketti sonra aynı şeyleri basdan yenilediler %40 tekrar ankaraya gitti 2 ayda cvp geldi onaylanmış bunada şükür %40 la gidip %30 dönen cok kişi biliorumBu sene notlar cok kıt benim arkadasım 2 sene önce %60 aldı sadece diyabetle.Askeri hast cok sıkı düşük hep notları.İşde dedim gibi bu sene heyet doktorunun cetvelinde diyabet notu %30 oda habc1 10 üstü ise)

Üye
    Gerçek Adı
    Gülizar
    Son Giriş
    24.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/ Gaziosmanpaşa

güli

İşte bende % 44 le gidip % 30 la Ankara'dan raporu geri dönenlerdenim benim sonucum 6 ayda geldi önce 3 ay bekledim sonucu vergi dairesine göndermişler aslında sonuç değil hastaneye sevk etmişler camlı camsız görmemi istemişler ben hastaneye gidip tekrar göz muayenesi oldum sanırım orda bi karmaşa oldu normal bir göz hastası muamelesi gördüm kuruldaki göz doktoru görmen normal dedi ben daha ortaokuldayken katarakt ameliyatı oldum bu bana şekerin armağanıdır şekeri olmayan biri girip on dakikada katarakt ameliyatı olurken ben bir saatte oluyorum doktorun hemen ameliyat yapalım demesiylede ameliyat olamıyoruz önce şekerin düzene sokulması lazım ki olalım ameliyathanenin kapısından döndüğümü biliyorum şekerim yükseldi diye benim canımı sıkan bunları yaşamayan bi diyabetliyle bir tutmaları hatta onların raporlarını % 40 lardan % 50 lere yükseltmeleri Ankara'nın bu oranları düşürmeleri bir derece peki nasıl yükseltebilir ki? off off ne dolmuşum

ahmedd29

Aynur hbA1c 10,5,şeker 550 seni tebrik etmek lazım.13 yıldır hastasın ve şekerin bu kadar yüksekkkkkk. Gözlerine vurduysa sıra böbreklerde bu gidişle.
    Moralini bozmak istemem amma bu şekerle organlarını mahvediyorsun. İlerde çoook pişman olmaman için şimdiden DİYETE başlamalısın. Diyabet polikliniğine,diyetisyene gitmiyor musun?

Kal sağlıcakla...

Aycanov Yardımcı olurmusunuz

ben 9 yıldır tip1 şeker hastasıyım ve bu kart alabilmek için ne yapmam gerektini bilmiyorum biri bana yardımcı olabilirmi hangi hastaneden rqahat alabiirm istanbulda avrupa yakasında oturuorum

Üye
    Gerçek Adı
    Gülizar
    Son Giriş
    24.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/ Gaziosmanpaşa

güli

Aycan merhaba evet ben Harbiye'den hastanedenim bende avrupa yakasındayım haseki hastanesinden geçen yıl aldım engelli raporumu ben nasıl aldığımı anlatayım öncelikle iş için olduğu için işkura gittim beni işkur sevketti hastane isimleri söylüyor sen seçiyorsun. Haseki hastanesi sağlık kuruluna müracat ettim ordan seni yönlendirirler tüm doktorları ( İç hastalıkları,cerrahi, k.b.b, göz, nöroloji,nefroloji )dolaşıyorsun heyetteki doktorlar soruyor rahatsızlığını sorunun yoksa sağlam yazıyor. Şimdiye kadar komadan falan hastaneye yatmışsan onların raporlarını, komplikasyonların varsa inşallah yoktur, onların raporlarını götür derim. Mesela ben şekere bağlı katarakt ameliyatı oldum onların belgelerini götürdüm yüksek şekerle hasytaneye yattığım belgeleri götürdüm. Muayenelerin bittikten sonra heyetin vereceği rapor sonucunu bekliyorsun en az % 40 olmalı ki işine yarasın. Ben % 44 aldım.
    sonra o raporumla karaköy iett müdürlüğüne beyaz kart için başvuru yaptım orda 5 tl, nüfus cüzdanı. fotoğraf, engelli raporunu falan istiyorlar şimdi hatırlamıyorum tam gerekli evrakları öğrenirsin onu almak kolay yeter ki hastaneden en az % 40 lık engelli raporunu al.
    Birde Bahçelievlere İl sosyal hizmetler müdürlüğüne başvurup kimlik kartı aldım onun içinde raporun aslı ve aslı gibidir fotokopisi ( aslı gibidiri hastaneden yaptırıyorsun), bir fotoğraf, kimlik ve fotokopisiyle başvuruyorsun. Ben iki üç gün içinde aldım onuda.

Alacağın üç şey var yani birincisi en az % 40 lık engelli raporu, ikincisi beyaz kart, üçüncüsüde kimlik kartı.
    Bunların haricinde çalışıyorsan raporunu vergi dairesi aracılığıyla Ankara Maliye bakanlığına gönderiyorsun vergi indirimi ve erken emeklilikten faydalanabilirsin tabi en az % 40 lık raporunun Ankara'dan geriye tekrar en az % 40 ile gelmesi lazım.

Diyabetli_Aynur özürlü kartı

ben %40 ankaradan raporu aldım muhasebecime verdim henüz kart için basvurmadım.fakat hakkım var özürlü kartı almaya.raporumu harbiyeden aldım.bilgi verirseniz sevinirim

Üye
    Gerçek Adı
    Gülizar
    Son Giriş
    24.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/ Gaziosmanpaşa

güli

Aynur ben raporumla karaköy iett müdürlüğüne beyaz kart için başvuru yaptım orda 5 tl, nüfus cüzdanı. fotoğraf, engelli raporunu falan istiyorlar şimdi hatırlamıyorum tam gerekli evrakları öğrenirsin onu almak kolay 5-10 dakikada veriyorlar.

Birde Bahçelievlere İl sosyal hizmetler müdürlüğüne başvurup Başbakanlık özürlü kimlik kartı aldım onun içinde raporun aslı ve aslı gibidir fotokopisi ( aslı gibidiri hastaneden yaptırıyorsun), bir fotoğraf, kimlik ve kimlik fotokopisiyle başvuruyorsun. Ben iki üç gün içinde aldım onuda.

dervis01

bende tip 1 şeker hastasıyım dün rapor almak için hastaneye gittim ama üniverste hastanesi oldugu için rapor almak en az 6 7 ay sürecekmiş o yuzden iş kura tekrar başvursam devlet hastanes,ne sevk alırmıyım? ha1c 10.5 çıktı diger degerlerimde yüksek :s

bu arada bn bu sene össye girdim temmuzda tercih yapacam. ömss de lisans ve ön lisans arasında ne gibi fark var hangisi daha avantajlı yardımcı olurmusunuz ona göre tercih yapacağım.

tkaya1907

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    bende tip1 şeker hastasıyım rapor başvurusu için 2012 aralıkta üniversite hastanesi heyeti %44 olarak rapor verdi. ayrıca tansiyon ve gözde var tabi. ankara sağlık kurulu hastanenin verdiği %44 oranını aynen 22 şubatta onaylayıp 1 nisanda da rapor elime geçti. daha doğrusu vergi indirimi ile ilgili ankaraya gitti oradan çalıştığım şirkete ve en son bana geldi desek daha doğru olur

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye