Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

sansezin Polinöropati, nöropati, periferik nöropati için hangi oranda rapor veriliyor?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    bunlardan her hangi birine sağlık kurulunda tek başına kaç puan verirler
    bilen varsa söylerse sevinirim

teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

sakatlık oranı cetveli'nde bulamadım...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

sansezin

tesekkur ederım huzun.
    benım ayaklarımda bir sorun yok sadece elelrımde çok calısısınca agrı yanma uyusma oluyor ve bu gunlerce suruyor bakalım yarın emg ye gırecegım ne cıkacak sonuç?

sansezin Polinöropati, nöropati, periferik nöropati için hangi oranda rapor veriliyor?

merhaba.

artvin devlet hastanesinden %61 özürlü raporu aldım

hasan kayı

kardeşimde polinöropati hastalıgı mevcut cetvelde nörolojik bölümde oranlar var fakat tam bir sonuç çıkaramadım işte emg bulguları her iki alt ekstremitede coom .peroneal ve tibial motr ile sural sinir duyusal ileti çalışmaları ile sol alt ekstremitede iğne emg çalışması yapılmıştır. Sol comm. Peroneal sinir bilek-fibula bbasi arası motpr sinir ileti hızı düşük ,motordistal latansi uzun ve motor yanıt genliği düşük olarak bulunmuştur .dizden uyarı ile yanıt kaydedilememiştir. Iğne emg'de incelenen vastus lateris ,vastusmedialis, tibialis anterior kasları normal olarak bulunurken edb kası iğne emg sinde seyrek ,uzun süreli polifazik mup 'ler izlenmiştir . Sonuç ; solda kronik dönemde comm. Peroneal siniri etkileyen noropatinin varlığı ile uyumludur.

Bu hastalıktan yüksek derece rapor alanlar var kardeşimin oranı ne olur
    bu bulgulara göre ne kadar rapor alabilir

Üye
    veteriner627 Avatarı

Son Giriş
    04.05-2014
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    çanakkale

veteriner627

sansezin hangi bölgelerde hasarlanma çıktı? teşhis ne oldu? şuanki yakınmaların neler?

hasan kayı

emg sonucuna göre sensorimotor polinoropati agrılı ayrıca yürürken çobuk yoruluyor uzun yürüyüşte zorlanıyor merdiven ve yokuş yukarı yürüyüşlerde daha çok zorlanıyor diger ayagındada aşiltendorundan amaliyat oldu oradada agrı mevcut bel fıtıgı var yine boyun fıtıgı mevcut ve bu yüzden sol kolunda agrı ve uyuşma mevcut ve piskatatriden bibolar ve aksiyete ilaçları kullanıyor gözlerindede sorun var biz polinoropatideki sakatlık oranını özellikle ögrenmek istiyoruz saygılar

kimsinsen

geçmiş olsun hasan kayı.polinöropatiye verilen oran benim 7 kez aldığım raporlara göre yüzde 44 le yüzde 55 arası veriyorlar.emg ler çok önemli.muhakkak yanınızda bulunsun.saygılar.kolay gelsin

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu

ertugrul01

biraz açarmısınız nasıl aldınız bu oranı sizde diyabet varmı

Üye
    veteriner627 Avatarı

Son Giriş
    04.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çanakkale

veteriner627

polinöropatiden en az %kaç oran alabiliriz=?

kimsinsen

ben istanbuldayım.iki kez cerrahpaşadan beş kez de bakırköy devletten rapor aldım.polinöropati nedeni belli değil.demeliyezan yani şekere bağlı değil.yürüme güçlüğü ağrı ayak bileklerinde refleks yok.ileri derecede güç kaybı var.doktor muayene ve emg ,ayrıca biopsi sonucuna bakarak yüzde veriyor.şimdiye kadar hiç yüzde kırkın altına hiç düşmedi.bir de doktora kendinizi iyi ifade etmeye çalışın.kolay gelsin selamlar

Üye
    veteriner627 Avatarı

Son Giriş
    04.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    çanakkale

veteriner627

biyopsi sonucunuzu yazarmısınız buraya. benimkiyle karsılastırmam için.

kimsinsen

biopsi sonucu.sinir liflerinde remiyelinizasyon bulgularıyla birlikte segmenter demiyelinizasyon görüldü.Akson kaybının eşlik ettiği demiyelinizan nöropati bu sonuç immun kökenli demiyelinizan bir nöropatiyi telkin etmektedir.arkadaşlar yardımcı olabildiysem sevinirim.tabii bir de hastanın o günkü halide önemli ancak ben bu yazdığım şekil de değerlendirildim .selamlar

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu

ertugrul01

özür oranları E M G nin sonucuna göre belirlenir tabii doktorada rahatsızlıklar iyi anlatılmalı

Üye
    erol__81 Avatarı

Gerçek Adı
    erol karaduman
    Son Giriş
    04.08-2014
    Saat
    20:07
    Yaşadığı Yer
    balıkesir

erol__81

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    merhaba sayın arkadaşlar, bende rapor almaya çalışıyorum, hatta aldım ama hakkımın yendiğini düşünüyorum. fazla uzatmadan 2011 motorsiklet kazası açık çok parçalı kırık, kalp damar- %28, cildiye %5, fizik tedavi %6 verdiydi ama noroloji ile birleşmiş emg sonucu %8 vermiş.
    emg sonucum şöyle; sağ siyatik sinirde biceps femoris kısa başına dal verdikten sonraki bölümde sağ tibial ve peroneal sinirlerin kronik dönemde ileri derecede aksonal hasarlanmasını destekler niteliktedir.
    arkadaşlar bu duruma Allah aşkına tahmini veya sakatlık cetvelinden kaç oran verilir. beni muayene bile etmeden fizik tedavinin verdiği %6 ile birlikte hareket etmişler %8 oran vermişler.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon