+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Engelli raporu nereden ve nasıl alınır?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

sedef45 Engelli raporu nereden ve nasıl alınır?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    selam arkadaşlar ben yaklaşık 7 senedır epilepsi hastasıyım devamlı olarak ilaç kullanıyorum ilaçlarımı kesersem direk nöbetler başlıyor zaten neyse sorum şu özürlü raporu nasıl alabilirim nerelere başvurmam gerekıyor engelli kadrosundan faydalanmam için yüzde kaç raporum olması gerekiyor
    yardımcı olursunuz çok sevinirim şimdiden teşekkürler arkadaşlar

Sametmenc05

Engelli kadrosundan başvurabilmeniz için en az %40 raporunuz olması gerekiyor ilinizde bulunan sosyal hizmetler kurumuna başvurmanız gerekiyor gerekli belgeleri götürüp başvuru yapabilrisiniz nedir belgeler sorusuna gelince bir adet %40 ve üzeri rapor, vesikalık resim vs. diğer arkadaşlar da yardımcı olacaklardır.

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

Anti Oksidan

Yukarda yanıt veren arkadaşım özürlü kimlik kartı ile karıştırmış sanırım...
    Sağlık Kurulu Raporu için herhangi bir devlet hastanesine başvurmanız gerekiyor..
    Ama öncelikle hangi amaç için sağlık kurulu raporu istediğinizi belirtmeniz gerek.. Çünkü raporda bu belirtiliyor ve başka amaçlar için kullanamıyorsunuz..
    Örneğin;
    1-vergi indirimi için mi
    2-özürlü kimlik kartı için mi
    3-ötv muafiyeti için mi

kullanacağınızı belirtmelisiniz..

siz engelli kadrosundan faydalanmak istediğiniz için sizin alacağınız raporun "vergi indirimi" amaçlı olması gerek... epilepsi için hangi oranda rapor verilir bilmiyorum ama engelli kadrosunda işe başlayabilmeniz için hastane sağlık kurulu tarafından %40 ve üzeri işgücü kaybına hükmedilmesi gerekiyor...

engelli hüso sedef45

slm gunaydın sedef hanım buyuk gecmıs olsun anladıgım kadarıylacalısmak ıstıyorsunuz yapmanız gereken ıskura bas vurun once dıploma vesıkalık resım ıkametkah ısterler oradan devlet hastanesıne yollar baglı oldugun yere hastanede enaz %40 rapor alman lazım alırsan herhangı bır ıse yapabılecegın tarzda ıs verırler bazı fırmalarvergı ındırım raporu ıstıyorlar ılk ısegırerken sen onuda al bence cok önemlı bu rapor olmadan emeklı olunmaz vergı ındırım raporunu almak ıcın baglı oldun malıye ye gıdıp vergı ındırım raporu alıp herhangı bır ssk yada d.h sınden alabılırsın bu ıslerı sosyal hızmetler karısmaz arkasdaslar yanlıs soylemıs engellı olarak yardıma muhtacsan oyle bas vurursun s.h.k.muna takıldıgın yerler olursa sora bılrsınız

----------

duzeltme yapayım ozur dılerım vergı daırecınden yanı malıyeden vergı ındırım formu almam lazım dıyeceksın onunla hastaneye gıt zaten yapman gerekenı acıkladım sedefhanım

Raman72

sedef45:Enegelli kadrosundan faydalanabilmeniz için;
    1)İŞ-Kura başvurup kayıt yapmak zorundasınız.
    2)İş-Kur sizi Hastaneye sevk edecek,Hastaneden en az %40 oranında Sağlık Kurulu Raporu almalısınız.
    Vergi indirimi için ise;(Çalışanlar için)
    Bağlı bulunduğunuz vergi dairesine müracaat etmeniz gerekmektedir.

login

Vergi indirimi için bağlı bulunduğumuz vergi dairesine başvurmak gerekiyor tamam ama hastaneye vergi dairesi mi sevk edecek yoksa ilk önce hastaneden rapor alıp sonra mı vergi dairesine başvuracağız..?

demet086 merhaba

Bende vergi indiriminden yararlanmak istiyorum. Bunun için gereken işlemleri yaptıktan sonra herşey bittiğinde. Hangi vergi indirimlerinden faydalanıyoruz. Bunu da açıklığa kavuşturursanız sevinirim. demet086 ya msj yazabilirsinz. şimdiden tşk ederm

FaCia

vergi dairesine gidiyosnuz durumu anlatiyosnuz vergi dairesi sizi sevk edecektir.

ReaL

demet086;
    Eğer çalışıyorsan işyerine vermiş olduğun rapor ile vergi indirimine başvuru yapmamanı öneririm. Defterdarlığa seni en yakın devlet hastanesine sevk ettirmelerini talep et. Benim elimde 2003 yılda işe giriş için almış olduğum %40 raporum vardı, defterdalık biz raporunuzu kabul ederiz dediler ben olmaz diyerek hastaneye sevk etmelerini istedim. 2006 yılında tekrar vergi indirimi için almış olduğum rapor %50 oranında ve aynı oranla ankaradan işyerine geri geldi. Şu anda vergin indiriminde yararlanıyorum... Tavsiyelerime uyarsan sorun yaşamazsın...

yasinulus35

ben malülülen emeklılık için heyete gırdım ama red geldı nereye gıttıysem % kaç aldıgımı ögrenemedım nasıl ögrenebılırım yardım ltfen bırde ben özürlülük için başvurmak ıstıyorum nereye başvurcam

Bacıbey

yasinulus35;

Sakatlık raporu için, bulunduğunuz ilin sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastanelerinden birine başvurabilirsiniz, % 40 veya üzeri oranlı rapor ve vergi indirimi hakkı kazanabilirseniz erken emekli olabilirsiniz: Özürlü Sağlık Kurulu Raporu Vermeye Yetkili Hastaneler ve Hakem Hastaneleri

Maluliyet tesbiti sonucuna nasıl ulaşılır bilgim yok. SGK'dan öğrenilebilir belki, bilemiyorum.

Ek Bilgi: Sizin hastalığınız meslek hastalıkları gurubuna giriyor. Mesleğiniz nedir? Yani, meslek hastalığı olduğu tespit edilirse, sürekli iş göremezlik aylığı bağlatabilirsiniz: İş Kazası ve Meslek Hastalıkları

yasinulus35

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Engellilere özel evlilik ve arkadaşlık sitesi
    kazayı 2006 yılında geçirdim ozaman mobılyada çalışıyordum ama iş kazası olarak veya meslek hastalıgı olarak geçmiyor sadece hastalık yazıyor ve 6 kez amelıyat oldum son amelıyatımı bu ay oldum yanı hersene amelıyat oluyorum el bılegım donduruldu ve parmaklarımı zor işlerde kullanamıyorum ama nedense red geldi malulen emeklılık başvurumdan sgk günüm toplam 1980 gunum war bildigim kadarıyla 1800 gun yeterlı galıba itıraz dılekçesi versem nasıl bır sonuç alırım tşk ederım

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye