+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Beyaz Kart almak istiyorum. Rapor çıkartmak için ne yapmalıyım?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

emrkar Beyaz Kart almak istiyorum. Rapor çıkartmak için ne yapmalıyım?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    ben şizofreni hastasıyım. birkaç yıl önce babam bana vasi olarak atandı ve sağlık karnesi filan çıkardık. Benim sorum şu

1- beyazkart çıkartacağım benim engellilik raporuna nereden ulaşabilirim?

2-Doktor engellilik raporu çıkartalım o raporla iş ve işçi bulma kurumuna gitmemi söylüyor, peki bu durumda hangi sağlık karnesini kullanacağım, babamdan olan haklarım iptal mi olacak, ya o işe girip çıkarsam ne olacak?
    babamdan aldığım sağlık karnesi iptal mi olacak?

Cevap veren herkese teşekkürler şimdiden.

levent retinis pigmentoza

sadece beyaz kart almak için rapor çıkartmak istiyorsan herhangi bir yerden sevk almana gerek yok..sadece engelinin dahil olduğu bölümün muayenesinden geçip rapor çıkartabilirsin..

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

OturanBoğa

Beyaz Kart derken, İstanbul'da toğlu ulaşım araçlarından yararlanmak için olan mı?

İşkur kaydı yaptırmak çalışmak anlamına gelmez. Yani işkur kaydı olunca babanızın sigortasından düşmezsiniz. Ne zman ki kendi sigortanızla çalışmaya başlarsanız, o zaman babanızın sigortasından düşersiniz. Sigortalılık haliniz son bulursa, yeniden babnızın sigortasından yararlanabilmek için kuruma başvuracaksınız.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

emrkar

cevaplarınız için teşekkür ederim ilk önce.Beyaz kartı istanbuldaki ulaşım için istiyorum.Bir arkadaşım la konuşuyorduk arkadaşım sana vasi atanması için %80 engellilik raporu çıkarılmış olması lazım dedi, şimdi ben gidipte ulaşım için beaz kart çıkartmak istersem ve özür oranı %40 filan olursa vasi kararı ile çatışmazmı? bunu öğrenmek istiyorum birde,elimde vasi kararının aslı var o raporla kart çıkmazmı?O zaman bana verdikleri engellilik raporu adliyede mi acaba orada değilse Bakırköyden almıştık raporu gidip oraya mı baş vuracağım engellilik raporunu almak için teşekkür ederim.

OturanBoğa

Yok yok, hem o derece düşmez hem de vasi kararını mahkeme verdi, başka bir rapor ona etki etmez. Ne zaman ki vasi kararının süresi dolar, mahkeme yeniden rapor ister, o zaman alacağınız rapor oranı vasiliğinizi etkiler.

Şimdi yeni rapor çıkartmak istiyorsanız, herhangi bir devlet hastanesine başvurmanız gerek.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

emrkar

bu gün bakırköyden alınan raporu adliyeden aldım vasi karaını yani(aslı gibidir yazıyo), birde mahkeme kararı var.şimdi bana yol gösterirmisiniz en yakın hangi hastaneden alabilirim engelli kararını, Büyükçekmecede oturuyorum Bakırköy hariç heryer olur çünkü orada yaşadığım kötü olaylar var.Bana yol gösterirmisiniz?hangi belgelerle gitmem gerek?Şimdiden çok teşekkür ederim.

dağlalesi

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    bakırköyde iyi anıları olduğunu söyleyen olsa dişimi kırarım o hastane benim için fredinin kabusuyla eşdeğer

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye