Sunrise Quickie akülü, Quickie aktif ve Breezy manuel sandalyelerde lansmana özel büyük indirim kampanyası!
+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Sol kol, işitme sorunu, dalak yokluğu nedeniyle hangi oranda rapor verilir?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

Hasankaraman Sol kol, işitme sorunu, dalak yokluğu nedeniyle hangi oranda rapor verilir?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Geçirdiğim trafik kazası sonrası sol kolum dirsekten çıktı. kırıklar da vardı. doktor platin takılmalı dedi. biz ise bi hata yaptık ünlü bir çıkıkçıya gittik. sonuç kolumda gözle görülür bi bozukluk var. tam açamıyorum.
    orta okul çağlarında ise yüksek bir yerden düştüm dalağım patladı alınmak zorunda kaldı
    askerde ise sol kulağımın zarı yırtıldı sağ kulağımı kapatığım zaman solla çok az duyuyorum
    uzun yıllardır bi yakınımın yanında çalışıyordum. krizde kapanınca iş aramaya başladım. ama bulduğum işler çok ağır ve yorucu. sol kolum ağrımaya ve sızlamaya başladı
    işkura gittim bugün onlarda özürlülük durumunu tespit için bi belge verdi perşembe heyete gireceğim
    bu konuda bilgisi olanlardan yardım istiyorum

OturanBoğa

İşgücü kaybı cetveline göre işgücü kaybına neden olan tüm sakatlıklar/hastalıklar tek tek tespit edilir. Sonra bunlar bir formül ile (Balthazar formülü ile rapor oranı nasıl hesaplanır?) toplanır ve toplam işgücü kaybı oranı bulunur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    Akülü sandalyelerin en iyileri, en iyi fiyatlarla alisveris.engelliler.biz'de Akülü sandalyelerin günlük kullanıma uygun modelleri çeşit ve fiyat seçenekleri ile alisveris.engelliler.biz'de Aktif sandalyeler en klas ve en iyi seçeneklerle alisveris.engelliler.biz'de Manuel sandalyelerin gündelik kullanıma uygun onlarca seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye için sayısız rampa seçeneği alisveris.engelliler.biz'de Engelli çocukların yürümesi ve mobilizasyonu için gerekli onlarca ürün alisveris.engelliler.biz'de

Hasankaraman

tamam anladım teşekkür ederim ben şimdiye kadar heyete girmeyi düşünmedim %40 yakalayabilirmiyim

OturanBoğa

Bilemiyorum, ama %40 üzeri almanız ihtimaldir diye düşünüyorum...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Hasankaraman

dün heyeteki doktorlara muhayine oldum genel cerah doktoru dalak olmaması farketmez organ olarak görülmüyo ben önümdeki yasadaki oranlara göre hareket ederim burda böyle birşey yok dallağın ameliyatla alınması sonucu tüm vucut oranına göre özür oranı sıfırdır dedi
    nasıl olur bu ulturason sonucuna salı günü bakacaklar 4 günüm var bilgisi olanlardan fikir almak isterim

Hasankaraman

dün heyeteki doktorlara muhayine oldum genel cerah doktoru dalak olmaması farketmez organ olarak görülmüyo ben önümdeki yasadaki oranlara göre hareket ederim burda böyle birşey yok dallağın ameliyatla alınması sonucu tüm vucut oranına göre özür oranı sıfırdır dedi
    nasıl olur bu ulturason sonucuna salı günü bakacaklar 4 günüm var bilgisi olanlardan fikir almak isterim

----------

MADDE:8/2
    Bu cetvelde adı geçmeyen hastalık ve özürler ile bunlara ait vücut fonksiyon kayıp oranları fonksiyon kayıplarına göre özürlü sağlık kurulunca değerlendirilerek belirlenir."
    diye bir fıkra var. Buna göre değerlendirilirse eski yönetmelikteki oran mı esas alınır.
    İlk kez rapor alacağım, sıkıntı splenektomi'nin eski yönetmelikte olup yenisinde olmaması. Eskisinde %15 idi, şayet kurul %15 verirse asıl rahatsızlıkla beraber balthazar'a göre %40 oluyor, ama örneğin %13 verse olmuyor

----------

splenektomi yani dalağın amaliyatla alınması bu konuda MADDE:8/2 den faydalanan varmı gördüğüm kadarı ile çok kişi bu konuda zorluk yaşıyor

tunç ballı

cetvelde yoksa çok zor.cetvelde adı geçmeyen hastalık ve özürler vücüt fanksiyon kayıpları fonksiyon kayıplarına sağlık kurulunca değerlendirilir ibaresi var ama uygulayan yok.cetvelde yoksa %0 veriyorlar.
    bu sorun ancak dava açıldığında adli tıp çözer.adli tıp uygulanmayan o ibareyi uygalayacak cesarete ve yetkiye sahip bir kurum.

Hasankaraman % 0

sayın tunç ballı nasıl bir yol izlemem lazım salı günü heyyete dalak olmadığını gösteren ulturasonla heyyete giricem % 0 derse ne yapayım dava açarsam kazanma şansım ne

tunç ballı

dalk olmamasının insan sağlığı üzerinde ne gibi olumsuzlukları oluyor? yoksa olup olmaması bir şey değiştiriyor mu?
    burada bu önemli,eğer sağlığı insan üzerinde olumsuz bir etkisi varsa ,cetvelde olmasada bir % vermeleri lazım.senin sağlığın üzerinde bir etkisi varsa heyette sadece o doktora değil heyetede söyle.yok illaki vermezlerse,özürlü raporu için alıyorsun zandedersem,itiraz et il sağlık müdürlüğüne hakem hastanesine sevk alırsın.ondada bir sonuç çıkmassa araştır dalak yokluğundan yeni yönetmelikte hiç yüzde alan var mı?varsa dava açarsın,yoksada sağlığın üzerinde bir etkisi varsa adli tıp mutlaka bir yüzde verir ama ne kadar olur bilemiyorum.
    sen salı günü sağlığını olumsuz etkiliyorsa,heyete cetvelde adı geçmeyen rahatsızlıklarada 1 yüzde veriliyor,benimde bu rahartsızlığıma yüzde verilmesi lazım diye itiraz et.

Hasankaraman

çok saol bakalım ne olacak salı akşamı takip et buraya yazacağım

Hasankaraman

GEÇİCİ FONKSİYON KAYBINA NEDEN OLAN RUHSAL HASTALIKLAR *
    NOT: *Bu gruptaki hastalıklar 1 yıl sonra kontrol gerektirir.
    A- Beyin Hasarı, Beyin İşlev Bozukluğu ve Bedensel Hastalıklara Bağlı Ruhsal Bozukluklar (organik hallusinozis, organik duygudurum bozukluğu -manik, depresif karışık ve bipolar tiplerini içerir-, organik sanrılı bozukluk, organik bunaltı bozukluğu)
    1-Tedavi ile işlevselliği tam düzelen 0
    2-Tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen 30
    3-Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen 60
    B- Beyin Hasarı, Beyin İşlev Bozukluğuna Bağlı Davranış Bozuklukları (organik kişilik bozukluğu
    -frontal lob sendromunu içerir-, beyin sarsılması sonrası-postkontüzyonel sendrom-)
    3-Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen 70
    C- Duygudurum Bozuklukları
    a.Manik nöbet, bipolar duygudurum bozukluğu, yineleyici depresyon)
    3-Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen 70
    b.İnatçı duygudurum bozukluğu (siklotimi, distimi)
    2-Tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen 10
    3-Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen 30

burdaki oranda özürlü raporu olan emekli olamazmı 1 yıl beklemesimi lazım

tunç ballı

emekli olur ama bir yıl sonra kontrol muayenesine girer.ayrıca senin rapor ne oldu?

Hasankaraman oranlar

kulağımdaki duyma kaybının tüm vucut kaybına göre oranı %8
    sol dirsek hareket kısıklığı oran % 21
    seplaktomi (dalağın amaliyatla alınması) ?
    bir yıl sonra kontrol isteyen ruh ve sinir rahatsızlığı tüm vuc. kay. oranı % 25
    ayın 7 sinde kararı almam için gün verdiler

----------

toplamda % 47 bi oran çıkıyor

----------

şimdi bunlar kafa kafaya verip oranı düşürebilirlermi

----------

D- Nevrotik, stresle ilgili ve somatoform bozukluklar, Fobik bunaltı bozukluğu, Panik bozukluğu, Dissosiyatif bozukluk (konversiyon bozukluğu), Ağır stres tepkisi ve uyum bozukluğu, Nevrasteni, Depersonalizasyon-derealizasyon sendromu, Travma sonrası stres bozukluğu
    2-Tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen 25
    3-Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen 50
    D 2 TANISI KONDU

tunç ballı

yok düşürmezler,rapora yazdıkları için.D2 yazmışlar AMA TANI NE O ÖNEMLİ TANININ MUTLAKA YAZMASI LAZIM.D 2 YAZMALARI SORUN ÇIKARIR

Hasankaraman tanı tamam

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    tanı yazılıydı ben kısaca d 2 dedim
    tanı dedeki tanımlara uyuyor % 25 verdiği için ben d 2 dedim
    d 2 diye yazmadılar

+ Konuya Cevap Yaz
Sayfa 1 / 2 1 2 SonSon

Başlığın Etiketleri

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye