+ Konuya Cevap Yaz + Yeni Bir Konu Aç
Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Dalak Yokluğu (Splenektomi) nedeniyle malulen emeklilik derecesinde rapor..?
Click here to increase the font size Click here to reduce the font size

Hayrullah178 Dalak Yokluğu (Splenektomi) nedeniyle malulen emeklilik derecesinde rapor..?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    Merhaba,

Sayın Ali, Şevket Tezel'e yazdım cevap alamadım .

Adım Hayrullah Doğan. 01.02.1978 doğumluyum. SSK başlangıcım 01.01.1998. bugün itibariyle hakedilmiş SSK prim gün sayım 3300 gündür.
    1990 yılında geçirdiğim trafik kazası sonucunda Amaliyatla tamamen alınan dalağımın 01.01.1998 yılında GATA Askeri Hastanesi tarafından Dalak yokluğu (Splenektomi) rahatsızlığımdan ötürü organ eksikliği nedeniyle tarafıma Askerlige elverişli değildir muaf raporu verildi.
    1999 yılında iş kurumu vasıtasıyla SSK ya müracatta bulundum heyet bana %35 rapor verdi. 1,5 yıl sonra tekrar 2001 yılında iş kurumu vasıtasıyla SSK ya müracatta bulundum heyet bana %13 rapor verdi .

Bu duruma göre tekrar müracaat etsem tek başına Dalak yokluğu (Splenektomi) için sakatlık/özür oranı % kaçtır?

Askeriye muaf sayarken devlet neden muaf demez. Kanunlar bu duruma yetersiz mi?

3300 günlük primim var malulen emeklilik hakkı kazanır mıyım?

Organ eksikliği nedeniyle askere alınmıyor sakat sayılıyorum, malulen emeklilik hakkı da elde edemiyorum. Bu kanunlar neden böyle çelişkili ve tutarsız. Dalağım olmadığı için vücudum da örneğin sürekli kilo kaybı gibi rahatsızlıklar yaşıyorum çalışamaz duruma geldim. 50 kilonun altındayım ağır işlerde çalışamıyorum. Masa başı işi de bulamıyorum
    Ülkemizde benim durumumda olan binlerce insan var… Askeriye tarafından malul ilan edilip devlet tarafından malul sayılmayan bu kanun hep mi bizi haksız çıkaracak şekilde. Devlet muaf yapıyor, yine devlet dışlıyor.Ne olacak bizim gibilerin hali, Ne yapmam gerekiyor ,nasıl bir yol izlememiz gerekir?

Lütfen konu ile ilgili uzman kilişerin yorumlarını bekliyorum...Benim durumumda olan yüzlerce insan olduğunu biliyorum...

Teşekkürler...

OturanBoğa

Maalesef söylediğin haksızlıklar sistemde mevcut. İnsanlar iki arada bi derede bırakılıyor...
    İş gücü kaybı cetvelinde %40 ve üzerinde işgücü öngörülmüyorsa, maalesef sakat statüsünde erken emeklilik söz konusu olamaz. Eğer cetvelde yer alan başka bir hastalığınız varsa, belki bu ikisinin toplamı %40'a ulaşır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

3. alisveris.engelliler.biz: tekerlekli sandalye, akülü sandalye, ayağa kaldıran sandalye, merdiven çıkma sistemleri vb. tüm ürünleri güvenle satın alabilirsiniz
    alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model manuel tekerlekli sandalye alisveris.engelliler.biz'de onlarca marka ve model akülü sandalye Akülü engelli araçları, scooter seçenekleri alisveris.engelliler.biz'de Tekerlekli sandalye minderleri alisveris.engelliler.biz'de Hasta yatağı, hasta karyolası vb. ürünler alisveris.engelliler.biz'de

Hasankaraman misafir

sayın oturan boğa cevabınızı okurken umutlandım benimde dalağım alındı sol kolumda dirsekten çıktı elle dirsek arasındaki kemiklerde kırıldı cahillik edip platin taktırmak yerine çıkıkçıya yaptırdım sonuç ise hüsran gözle görülür bi bozukluk var tam açamıyorum fakat soğuk havalarda ağrıma hariç sorunsuz kullana biliyorum birde sol kulağım aldığı şidetli darbeyle zarında yırtılma oluştu yani hemen hemen yarıyarıya duyum kaybı var 15 senedir sigortalıyım yaklaşık 4000 gün pirim günüm var bana fikir verebilirmisiniz

Hasankaraman Dalak Yokluğu (Splenektomi) nedeniyle malulen emeklilik derecesinde rapor..?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    OttoBock
    dalağın amaliyatla alınması özür oranında gözükmüyor. raporumu bugün aldım.

Başlığın Etiketleri

Mesaj Gönderim Yetkileriniz

• Yeni konu açamazsınız
  • Konuya cevap yazamazsınız
  • Mesajlarınıza dosya ekleyemezsiniz
  • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
  • BB Kod kullanımınıza Açık
  • Efektler kullanımınıza Açık
  • [IMG] kodu kullanımınıza Açık
  • HTML kodları kullanımınıza Kapalı
  • Trackbacks kullanımınıza Açık
  • Pingbacks kullanımınıza Açık
  • Refbacks kullanımınıza Açık

www.tekerleklisandalye.biz | www.akulusandalye.org | alisveris.engelliler.biz: Tekerlekli Sandalye, Akülü Sandalye