Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 27 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Yildiraypasha525 Avatarı

Gerçek Adı
    insan
    Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    14:40
    Yaşadığı Yer
    DÜNYA

Yildiraypasha525 Skolyoz trokel kifoz ve güvercin göğsü rahatsızlığıma hangi oranda rapor alabilirim?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    24 yaşında erkek bir bireyim Engelli haklarından yararlanmak istiyorum boyum 1.70 kilom 40 bu hafta devlet hast gittim engelli raporu almak için heyet salı 13.30 da toplanacak bana konulan teşhis ler güvercin göğsü rahatsızlığı trokel kifozda artma 30 derecelik skolyozum var fizik ted %20 puan verdi ve göğüs cerrahisi %20 puan verdi ortopedi uzmanı ise paralel kifoz göğüs deformitesi ve bir şeyler daha yazdı okuyamadım ama ortopedici puan yazmadı birde ben gözümden rahatsızım gözümün derecesi sağ 7.25 sol 7.00 miyopum bana %40 engelli raporu verirler mi ve ben çok zayıfım kilo alamıyorum beni bu arada diyetisyene yönlendirmediler benim kilomu heyet degerlendirir mi puan olarak birde bende göğüs hastalıkları doktoru solunum testinde sft normal ftr önemli yazıyor bir de göğüs cerrahisi doktoru FEV1 3.07 (%75 )
    FVC 3.07 (%64) yazıyor cevap yazarsanız sevinirim

Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmed Kılıç
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    18:32
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Ahmedkilicc

iki dr oran vermis yazdigina gore o da toplam 40 yapmiyo. ortopedi oran vermemis gogus cerrahi solunum dan 20 vermis anladigim kadariyla kilo icin bi oran vermezler.gozden 10 oran almaya calis

Üye
    Yildiraypasha525 Avatarı

Gerçek Adı
    insan
    Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DÜNYA

Yildiraypasha525

Ahmed bey şöyle söliyim ben miyopum sağ 7.25 sol 7.00 derecenin yanına doktor sağa 10 sola 10 yazdı anlamı nedir bilmiyorum birde aslında zayıflığı değerlendirmeleri lazım değil mi bende normal zayıflık yok kemiklerin bile çok ince yani birde bunu araştırmadılar gerekli doktorlar diyetisyen vs başka doktor olsun çocukluktan böyleyim ben şöyle düşünüyorum güvercin göğsü olduğum için ve skolyoz filan olduğu için ben kilo alamadığımi düşünüyorum yani bu fiziksel gelişim bozukluğu statusüne girmiyor mu yani aslında bundan da puan vermeleri lazim

Ahmed bey ben muayeneleri oldum yani raporu heyete teslim ettim 10 puan nasıl alabilirim gözden adamlar yazı yazıp geçiyor ne demem lazim birde benm sft normal çıktı ama kalbimde bir is yaparken ağrı oluyor soluk soluğa kalıyorum kalple ilgili bir muayene yada cihaza dahi yonlendirmediler beni bi Sıkıntı yok gibi bir şey olursa bi ara gel ekg ye gir muayene ol dedi dahiliyeci

Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmed Kılıç
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Ahmedkilicc

o verilen oranlar disinda bi oran verilmis olsa 8 felan 40 yapar yoksa maalesef sonuc ciktigi gun burdan paylasirsin

Üye
    Yildiraypasha525 Avatarı

Gerçek Adı
    insan
    Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DÜNYA

Yildiraypasha525

Göz derecesinin yanına sağ 1.0 sol 1.0 yazmış bunun anlamı ne görme oranı mı bu

Yarın 13.30 da heyete görüneceğim bakalım inşaallah hayırlısı olur %40 % 45 kalıcı engelli raporu alsam çok iyi olacak birde ortopedici o gün mü puan verecek acaba çünkü o yazı yazmış sadece

Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmed Kılıç
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Ahmedkilicc

@Yildiraypasha525 o gün puan vermez o hoca girmez genelde heyete ama belkş heyet doktoru yazacaktır felan belli olmaz durumu bildirirsen iyi olur hayırlısı olsun hakkında

Üye
    Yildiraypasha525 Avatarı

Gerçek Adı
    insan
    Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DÜNYA

Yildiraypasha525

İnşaallah hayırlı olur inşaallah hayırlı haberlerle buraya yazı yazarım çünkü böyle bilgilere ihtiyacı olan çok insan var çoğu şeyi ben bu siteden öğrendim yanlız eğer engelli raporu olmassa bu iş itiraz hakkımız varmış 3 defa sonra hiç bir heyete giremiyormuşuz bu doğru mu ,benimle doktorlar işin açıkçası pek ilgilenmedi doktorlar eğer vermezlerse itiraz etmiyecegim başka sizin veya bir başkasının önerdiği il hastahanelerine gideceğim resmen ilgilenmediler görüşlerinizi bekliyorum Ahmed bey çok sağolun yada itiraz mi edeyim saygılar

Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmed Kılıç
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Ahmedkilicc

hangi hastaneye basvurdun ? itiraz hakkin var itiraz edip baska hastaneye gidebilirsin oyle de yap zaten

Üye
    Yildiraypasha525 Avatarı

Gerçek Adı
    insan
    Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DÜNYA

Yildiraypasha525

Devlet hastahanesine başvurdum buradaki doktorlar başka hastahaneye gitsen de ilgilenmiyorlar sorun orada yani bu yüzden hic itiraz etmiyim cevap ayni çıkar gidiyim başka ildeki hastahanelere diye düşünüyorum ama bilmem ne olur itiraz sureci hakkında bir bilginiz var mi nasıl yapılıyor süresi vs nereye yapılır nasıl olur
    En kısa şöyle söyliyim benim is yaparken veya otururken kalbime ağrı giriyor nefes alamiyorum dedim doktora beni kardiyolojiye göndermesi lazim ekg testi için bana dediği sonra bi ara gel muayene ol normal muayene ol dedi anlıyacağınız durum bu isler acısı

Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmed Kılıç
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Ahmedkilicc

nerde ikamet ediyorsan orda buyuk bi hastaneye git kardesim. biraz kendince cozum uret anlat derdini cekinme ise basvuruyorum almiyolar de insanlar disliyo de illa psikiyatrik ilac kullanip oran mi ekletiyim de gencligime yazik mi ediyim hastalik mi turetiyim benim derdim bana yeter de de babam de biraz akilli ol karsisinda doktorun eger ankaradaysan ozelden yaz seni bizzat goturup rapor alman icin ugrasirim yaz ozelden

Üye
    Yildiraypasha525 Avatarı

Gerçek Adı
    insan
    Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DÜNYA

Yildiraypasha525

İkamet isparta kardeşim buradaki devlet hastahanesine gittim bakalım bugün belli olacak saat 13.30 da heyete görüneceğim bugün ben özel olarak nedir durumum diye kalp rahatsızlığından dolayı gittim tıp fakültesinde kardiyoloji doktoruna muaneye oldum ekg ve eko yaptılar Allaha şükür oradan sağlam çıktım zaten her yerim rahatsız gitmemin sebebi ise heyete dedim beni yönlendirin diye yönlendirmediler o yüzden gittim oradan da temiz çıktım ben size özelden nasıl yazabilirim benim aslında kafama takılan şeyler var burada soramıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Birde Ahmet bey rapor çıkmazsa devlete 200 tl para cezası ödüyormuşum %0 engel çıkarsa sizce bana kaç çıkar % oran

Üye
    Ahmedkilicc Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmed Kılıç
    Son Giriş
    07.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara

Ahmedkilicc

yok oyle ceza felan sana 35 cikar sanirim veya 37 digerleri oran vermezse tabi

Üye
    Yildiraypasha525 Avatarı

Gerçek Adı
    insan
    Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DÜNYA

Yildiraypasha525

%36 rapor verdiler göğüs cerrahisi doktoru 20 puan vermişti oradaki heyet başkanı vücuda baskısı yok dedi 20 puan sildiler ama zayıfsın endokrinoloji git seni muayene etsin perşembe tekrar gel dediler şu anda durum bu birde sağlık görevlisiyle konuştum başvuru yaptığım kişilerle 200 tl % 0 engelin çıkarsa alıyorlarmış kesinmiş benim zaten %36 çıktı

Üye
    tb2nhf Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:35
    Yaşadığı Yer
    ankara

tb2nhf

arkadaşım bütün oranların hepsimi 100 de36 dogrumu anladık rapor parası alacaklarmı

Üye
    Yildiraypasha525 Avatarı

Gerçek Adı
    insan
    Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DÜNYA

Yildiraypasha525

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet %36 para %0 engelli oranın çıkarsa alıyorlarmış bakalım ne olur ben 0 ı geçtim benim muayene devam ediyor perşembe bir daha görüneceğim heyete Allahım sağlık sıhhat versin gerisi hikaye ya herkese cümlemize

Sayfa 1 / 2 12 SonSon