Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 29 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    uslanmaz91 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    17:32
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kekemeligimi engel olarak gormuyordum taa ki is hayatina atilmam gerektigine kadar. Hep gorusmelerde ilk elenen ben oluyorum.

Bu yuzden son care olarak %40 rapor almaya calisiyorum 1 aydir. Ilk raporumda %28 verdiler. Simdi manisada tekrar muayene oluyorum. Bakalim burada kac verecekler..

Umarim 40 verirlerde en azindan engelli kadrosundan bi ise yerlesirim. Universite bitirp issiz kalmak insana cok koyuyor cok
    Allah yar ve yardimcimiz olsun..

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    nostaljik Avatarı

Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    06:45
    Yaşadığı Yer
    rize
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende de var bu durum. İlk raporu ne zaman aldınız? Kbb kekemeliğe 28 maxımum 28 veriyor galiba. 40 olması gibi bir durum anca hiç konuşamamaya veriliyor diye duydum ve araştırdım baya bi. Ama 28 den çok da verilebilir diye düşünüyorum. Kekemeliğin yanında konışma organı olan dil ve çene nefes borusu gibi uzuvlarda da sakatlık oşması durumunda daha çok 40 ve ona yakın bi oran veriliyor galiba... ben de kekemelikten 28 aldım. Sizin kekemelik ne düzeyde?

Evet katılıyorum. Mevzu iş aramaya gelince daha ilk dakikada mülakatlarda elenen kişiler kekemelerdir. Sakatlık sadece ortopedik değildir. Birçok kişi deli ayağına yatıp engelli raporu alıyorken neden kekeme bireyler de bu haklara sahip olmasın ki? Sesimizi duyurmalıyız ilgili merciilere.

Üye
    uslanmaz91 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Katiliyorum kardesim.
    Orta duzeyde kekemeligim var ilk tanistigim kisi ile konusmaya baslarken daha dogrusu yeni bi ortama girdigimde kekemeligim daha ust seviyeyencikiyo ilk kelimede takiliyorum.

Ilk raporu ilcemdeki hastaneden 1 ay once aldim. Psikiyatri hic orali olmamisti ve psikiyatriden hic oran alamadim.sozdr heyete girdim orani zaten belirlemislerdi gorevlinin kagidinda gormustum. Heyete girdim doktorun biri soyle bakti hic birsey sormadi tamam cikabilirsin demisti.

Heyete girince hep birlikte gozlem yapilmasi gerekmezmi ? Varsa kullanilan ilaclar raporlar flan goz onundr bulundurulmazmi iste bu yuzden farkli hastanede denemek istedim sansimi.

Anksiyete bozuklugu halk arasinda toplum onune cikamama kaygi vs rahatsizliklarina da oran verilip 40a tamamlanabilirmis diye duydum. Bu sefer ustune basa basa dile getkrmeye calistim kaygi problemkm oldugunu ve 60 mg paxera kullandigimi. 27 sinde heyete gun verdiler bakalim bu hastaneden ne sonuc alacagim.

Engel olarak gormuyordum kekemeligimi ama is konusunda buyuk engel oldugunu farkedince bu ise giristim.
    Alabilirmiyim 40 bilmiyorum ama bu isin pesini birakmicam. Gerekirse bashekime veya il saglik mudurlugune en yetkili kisiyle gorusmek icin cabalicam..

Illa kolumuz bacagimiz mi olmamasi lazim engelli olmamiz icin resmen bu konuda dislaniyoruz..

Bizim durumumuzu ancak bizim gibiler anlar kardesim.. Biraz uzun oldu k.bakma icimi dokeyim dedim
    Sevgiler

Üye
    nostaljik Avatarı

Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    rize
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şimdi şöyle bir şey var. Kekemeliğe kbb bakıyor. Ve genelde 20 ile 30 arasında oran veriyor ve bu 40 tan az olduğu için hiçbir işimize yaramıyor. Şimdi gelelim işin resmi prosedürüne kekemeliği incelersek her kekeme bireyde sosyal fobi ve anksiyete gibi psikolojik rahatsızlıklar ya az da olsa mevcuttur yada çok fazla oranda vardır. Psikiyatriden de oran alabiliyoruz ama 6 aylık bi ilaç ile takip tedavisi sonucunda veriyor psikiyatri oran. Yüzde 25 veriliyor. Sen kaç ay ilaç kullandın? 60 mg ı kaç ay kullandın ve kullandığına göre psikiyatri neden oran vermedi ki sana?

Üye
    uslanmaz91 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@nostaljik

Askerde basladim 10 mg dan artira artira 60a kadar cikarildi. 1 aydir 60 mg kullaniyorum toplamda 8 aydirda bu ilaci kullaniyorum.
    Paxera kullaniyorum dememe ragmen hicbi oran vermemisti iste dun bizzat ustune basa basa dedim. Heyette de dile getircem zaten

Üye
    seansi_05 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    08.10-2016
    Saat
    11:54
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kekemelikten %28,anksiyeten %25 aldım 1 yıllık süreli rapor verdiler.

Üye
    uslanmaz91 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@seansi_05

40a tamamladiniz galiba.
    Hangi ilde aldiniz ogrenebilirmiyim acaba

Üye
    seansi_05 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    08.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet %48 e tamamladim.Amasyada aldım

Üye
    uslanmaz91 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@seansi_05

Hangi yollari izlediniz acaba bilhassa psikiyatriye nasil anlattiniz durumuda engel verdi

Üye
    seansi_05 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    08.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Once memurdan rapor kağıdı aldım.İlk kbb ye göründüm bir metin okuttu adimi sordu yaşımı sordu.Ordan çıktıktan sonra psikiyatriye girdim bende anksiyete var dedim okudugum okulu bölümü sordu ilac kullanıp kullanmadığımı sordu sonra rapora %25 1 yıl sonra kontrol yazıp yolladı.Heyete girdim,bir hafta sonrada raporumu aldım

Üye
    uslanmaz91 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@seansi_05

Anladim kardesim. Hangi ilaci kullaniyorsun acaba?

Üye
    seansi_05 Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    08.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Amasya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlk paxille başladı 20 mg sonra cipralex verdi 10 mg sonra 20 mg ye cikardi sonra 10 mg ye dusurdu bu ay yeni bi ilac vercek onu kullanacam

Üye
    nostaljik Avatarı

Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    rize
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Resmi prosedüre göre 6 aylık ilaç tedavisi sonunda doktor oran verebiliyor. Ama o doktorun takibi sonucunda. Başka doktorun tedavisini dikkate almayabilir. Ben de 28 aldım kbb den. Benimki orta dereceden biraz daha yoğun bi kekemelik. Psikiyatriden tekrar tedavi görüp sonunda oran alabilirsin mesela. Öyle yapabilirsin yani. 3 ümüze de kbb 28 vermiş. Kekemeliğe 10 dan yüksek vermiyorlar genelde. Ama tabloya bakılırsa 20 ile 30 arası oran verilmeli. Hatta 40 bile verilmeli diye düşünüyorum. Çünkü engellilik gruplarını incelersek oRDA DİL VE KONUŞMA ENGELLİLİĞİ diye de bir grup var. Hakkımızı aramalıyız.

Üye
    uslanmaz91 Avatarı

Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben bu cuma gunu kontrole gidicem kullandigim ilac ile ilgili. Gittigimde anksiyete bozuklugu olduguna dair tek hekim raporu isticem 27snde merkezde heyete giderken o raporuda gosterecegim belki dikkata alirlar.
    Gercekten yasamimiz zor en iyi siz anlarsiniz beni biliyorum

Üye
    nostaljik Avatarı

Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    rize
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tek hekim raporunun etkisi olabilir evet. Ama heyete başvuruda bulunacağın hastanedeki psikiyatri doktoru onu onaylaması lazım. Sana tedavi de diyebilir veya onaylar. Bu arada sen önceki yüzde 28 lik raporu ne zaman almıştın?

Sayfa 1 / 2 12 SonSon