1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    CanKocak Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    06.07-2016
    Saat
    17:59
    Yaşadığı Yer
    Bursa

CanKocak Rapor oranını yükseltmek için nasıl bir başvuru yapmalıyız?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar annem'in yüzde 78 raporu var vergiden muaf ötv'Dende muaf olması için raporunu yükseltmek istiyoruz hangi yolları izlememiz gerek

özürlü olarakda şuan emekli kendisi yukarıdaki işlemleri yaparken emekliliğinde bir sorun oluşurmu

şimdiiden teşekkürler.

Üye
    ındependent Avatarı

Gerçek Adı
    kurtuluş
    Son Giriş
    23.11-2016
    Saat
    20:19
    Yaşadığı Yer
    samsun

ındependent

@CanKocak

ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    MADDE 13 –2
    (2) Özürlü sağlık kurulunca kişinin özür durumunun sürekli olduğuna karar verilmesi durumunda, özürlü sağlık kurulu raporunun ilgili bölümünde bu durum belirtilir. Ancak özür durumunun değişmesi halinde, kişinin talebi üzerine rapor ve buna bağlı kişinin özür oranı yeniden belirlenir.

Yani annenizin sağlık durumunda eksiye giden değişiklikler oldu ise heyet raporu verme yetkisine sahip hastahanelere bu konu ile ilgili başvurmanız gerekir.Yada eski rapora itiraz edip hakem hastaneye yönlendirilebilirsiniz..
    Fakat annenizin %78 lik rapor oranının düşme olasılığınıda göz ardı etmeyin derim ben..
    Geçmiş olsun...

Özürlü sağlık kurulu raporuna itiraz
    MADDE 10 – (1) Özürlü sağlık kurulu raporuna; özürlü, velisi veya vasisi veyahut raporu isteyen kurum tarafından itiraz edilebilir. İlgililer itiraz dilekçesi ve ilk özürlü sağlık kurulu raporunun tasdikli bir örneği ile birlikte, bulunduğu ilin sağlık müdürlüğüne başvurur. İl sağlık müdürlüğünce, özürlü sağlık kurulu raporu alacak kişi en yakın farklı bir özürlü sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastaneye gönderilir. İtiraz edilen özürlü sağlık kurulu raporu ile itiraz üzerine verilen özürlü sağlık kurulu raporundaki kararlar aynı yönde ise özürlü sağlık kurulu raporu kesinleşir.
    (2) Özürlü sağlık kurulu raporlarının farklı olması durumunda, Sağlık Bakanlığınca belirlenmiş olan hakem hastanelerden, kişinin ikamet ettiği yere en yakın bir hakem hastaneye, kişi yeniden muayene edilmesi ve özürlü sağlık kurulu raporu tanzim edilmesi amacıyla yine il sağlık müdürlüğü kanalıyla gönderilir. Hakem hastanenin özürlü sağlık kurulunca verilen kararı kesindir.

Üye
    CanKocak Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    06.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa

CanKocak

teşekkür ederim ilgiinize.

Üye
    CanKocak Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    06.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa

CanKocak Rapor alıcazda ortalama yüzde kaç alırız

Arkadaşlar öncelikle eski raporumuzu paylaşıyoruz 2012 tarihli,

pPNzkL - Rapor oranını yükseltmek için nasıl bir başvuru yapmalıyız?

yeni rapor içinde cıkan sonuclar.

qBNMnD - Rapor oranını yükseltmek için nasıl bir başvuru yapmalıyız?

römorotoloji raporlu ilaçlar

7v1gpW - Rapor oranını yükseltmek için nasıl bir başvuru yapmalıyız?

KALP RAPORUMUZ YÜZDE 20 ARTTI VE KLAS 3 OLDU

KULAKTAN YÜZDE 4 ALDIK

HİPERTANSİYON İÇİN REMOROTOLOJİ SONUCLARI BEKLENİYOR ESKİSİNDE YÜZDE 20

REMOROTOLOJİ YÜZDE VERMEDİ DAHİLİYE YÖNLENDİRDİ SEBEBLERİNİ ANLAMADIM HEYET AYRI AYRIMI YÜZDE VERİCEK YOKSA İKİSİNİNKİNİDE DAHİLİYEMİ EVRİCEK

ORTAPEDİ VE FİZİK TEDAVİDEN İSE UMUDUM YOK EN FZLA YÜZDE 1-2-3

YENİ RAPOR EKSTRA 3-4 BÖLÜMLE GÖZ ÖNÜNE ALINDIĞINDA ESKİ RAPORUMUZ YÜKSELİRMİ

YANİ COK BÖLÜMDEN GİRMEK RAPORA TESİRİ NEDİR

ÖTV İÇİN BAŞVURUCAZ ARKADAŞLAR VE İNANIN İHTİYACIMIZ VAR YÜZDE 90 YAKALIYABİLRMİYİZ BU KONUDA YARDIMCI OUCAK ARKADAŞLARA TEŞEKKÜRLER DAHİLİYE YARIN BELLİ OLUCAKDA BEN BU DURUMDA OLAN VE TECRÜBELİ OLAN ARKADAŞLARDAN YARDIM BEKLEMEKTEYİM İYİ FORUMLAR İYİ GÜNLER.

DİP NOT: ESKİ RAPORUMUZDA İSE REMOROTOLOJİ HASTASI DEĞİLDİK.

Başgedikli

%90 ı yakalamanız mümkün görünmüyor.Kardiyoloji ve ortopedideki farklarla en fazla %83 civarı rapor çıkar.

Üye
    CanKocak Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    06.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa

CanKocak

@Başgedikli

peki ortopediyi sildirip girsek oran artarmı ?

Başgedikli

artmaz.Sildirmek nasıl puanı artıracak anlamadım?Şu durumda %90 orana ulaşmak için,herhangi bir başka rahatsızlıktan daha %40-45 gibi oran daha lazım.Çok çok zor yani.

Üye
    CanKocak Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    06.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa

CanKocak

@Başgedikli

yok ben bölüm artınca yüzdelik dilim düşer diye düşünmüştüm ,

işte biz römorotolojiden eklem romatizması ve dahiliyedende hipertansiyonun yüzdelerini almadık onların geliceğini düşündüm bu verileere göre ama siz nasıl düşünüyorsunuz aydınlatırsanız sevinirm ?

zaten kurula tekrar girmeyide böbrek doktorumuzun tavsiyesiyle karar verdik

Başgedikli

Şimdi aldığınız veya gelebilecek oranlar şunlar;
    Nefroloji:60+kardiyoloji:50+tansiyon:10+fizik:4

Bu yukardakiler aldığınız oranlar bunların Balthazarda göre toplamı :%83 yapar.Eksik olan romatolojiden alacağınız oran.Burdan gelecek puan %40-45 civarında olursa %90 oranına ulaşabilirsiniz.

Üye
    CanKocak Avatarı

Gerçek Adı
    Can
    Son Giriş
    06.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa

CanKocak

Tamam teşekkür ederim, peki bu romatoloji yüzde belirtmemiş o kuruldamı belli olucak ?

Başgedikli

@CanKocak Doktor muayene sonrası,bilgisayara gerekli notları düşmüştür.Şayet not verilmeyi gerektirecek bir durum yazmışsa,heyet oran verir.

kaan1989

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba ben kaan
    %47 gozlerimden surekli raporum
    Gozumdeki hastaliktan gozlerim daha ileri gitti sag goz % 5 sol % 10 goruyor raporuma itiraz etsem yukseltebilir miyim