Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ikaruss07 Avatarı

Gerçek Adı
    celal
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    21:27
    Yaşadığı Yer
    antalya

ikaruss07 Uyku apnesi ve işitme kaybı için hangi oranda rapor verilir?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar cümleten Hayırlı Akşamlar....

bana Orta derecede uyku apnesi sendrumu ve Rem bagımlı uyku apnesi sendrumu teşhişi kondu cpap cihazı verecekler bunun için gün verdiler
    ayrıca kulakta solda orta ileri derece sağda hafif derecede işitme kaybı teşhisi kondu her iki kulaktada cihaz kullanıyorum

bunlar için rapor oranım ne olur bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim Hayırlı Akşamlar

Üye
    evrenq Avatarı

Gerçek Adı
    kenan evren
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:46
    Yaşadığı Yer
    bursa

evrenq

Banada orta Derece osas verildi, 29 da makine almak için hastaneye yatacam.. Ama raporum Ne olur bilmiyorum. çogu insan 35 almış, Hayırlısı.. Ben iş bulamıyorum, şöförüm, kışın bile Arabanın camlarını açmak zorundayım, uykum geliyor..

dogan3200

ağır 35 bende ağır çıktı malülen emekli oldum bir kaç hastalıkdan %68

Üye
    ikaruss07 Avatarı

Gerçek Adı
    celal
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya

ikaruss07

kulaktan %20 uyku apnesindende % 35 verdiler kurulda ne çıkacak bakalım

bugün heyete girdim çarşamba günü gel sonucunu al dediler hayırlısı bakalım

Üye
    ekilic41 Avatarı

Son Giriş
    04.05-2016
    Saat
    09:58
    Yaşadığı Yer
    kocaeli

ekilic41

balthazard hesaplama yöntemiyle %48 görünüyor.

Üye
    ikaruss07 Avatarı

Gerçek Adı
    celal
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya

ikaruss07

evet öyle görünüyor inşallah bir aksilik olmazsa sabah gidip alacağım

Üye
    ikaruss07 Avatarı

Gerçek Adı
    celal
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya

ikaruss07

evet hayırlısıyla aldım kulak % 20 gögüs %35 psikyatri %10 raporda % 53 oran vermişler yalnız 2 sene

Keremşaban

Peki.orta derece obstrüktif uyku apnesine. Ne verirler cpap cihazı kullanıyorum

Üye
    ikaruss07 Avatarı

Gerçek Adı
    celal
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya

ikaruss07

bana 35 verdiler @Keremşaban

Üye
    mrno41 Avatarı

Gerçek Adı
    nazmi
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:59
    Yaşadığı Yer
    kocaeli

mrno41 uyku apnesi için

sağlık kuruluna girerken elimizdeki polisomnografi rapor özetinin olması yeterli midir? (raporda ağır derecede obstrüktif uyku apne sendromu yazılı) cpap titrasyonu henüz yapılmadı. bu raporla kurula girsem oran verilir mi? titrasyon raporunu da isterlermi?

Murat CAN Kurt

Herkese selamlar, Ben engelli raporu almak için hastaneye başvuru yapacağım. Ama bilgi almak istediğim bir kaç sorum olacak. Ben özel bir şirkette çalışmaktayım ve şirketin çalışan işçi sayısı fazla olduğu için iş doktoru var. Rapor almak için şirketin beni göndermesimi gerekiyor yoksa şirketin bilgisi olmadan müracaat yapabilirmiyim. Ve rapor olumlu çıkarsa örnek %40 alırsam erken emeklilik için bu rapordan faydalanabilirmiyim. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    ikaruss07 Avatarı

Gerçek Adı
    celal
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya

ikaruss07

Sayın Nazmi okumuş rapor özetinin olması yeterli ama asılları sende dursun fotokopilerini ver rapor cpap titrasyonu sonrası lazım olacak size

Sayın Murat Can Kurt iş dokturundan sevk ettirebilirsiniz rahatsızlığınız neyse hastaneye kendinizde gidebilirsiniz eğerki çalışabiliyorsanız çalışın gününüzü doldurun derim benim raporum % 53 ben çalışıyorum
    Konu ikaruss07 tarafından değiştirilmiştir (20.04-2016 Saat 22:31 ). Gerekçe: isim yazmamışım

Murat CAN Kurt

Demek istediğim iş doktoru sevk edip sonra rapor oranım %40 altında olursa iş yerim beni işten çıkartabilir rahatsızlığımdan dolayı. Eğer kendim müracaat etme gibi şansım olursa en azından rapor oranı düşükte olsa şirketimin bilgisi olmadan tekrar çalışmaya devam etmek. Şirketin bilgisi olmadan müracaat edip rapor oranı %40 ve üzeri olursa erken emekli hakkından faydalanmak istiyorum.

61 trabzon

Merhaba .2012 yilinda uyku testi yaptirdim osas dediler cpap kullaniyorum 6 basinc ile 2014 yilinda tekrar uyku testi yaptirdim basinc 8 e cikti simdi vergi indirimine basvuracagim baska hastaliklarda var yanliz ben ilk raporu bulamiyorum sadece basinc ayarlarinin oldugu rapor var ondada ahi derece yazmiyor.8 basinc ile kullanan varmi raporlarinda ne yaziyor ortami hafifmi agirmi yardimci olscak arkadaş varmi

Başgedikli

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @61 trabzon hastaneden polisomnografi raporunu isteyebilirsin.Muayene olduğun hastanedeki,uyku bölümüne giderek raporunun çıktısını tekrar alabilirsin.Polisomnografide Ahi oranın yazar.Benim cihazım bipap st ve 18 basınçta ayarlı.Ama basınç burada bakılan bir değer değil.Ahi önemli.Oran olarakta uyku apnesinden %35 oran alırsın.
    @Murat CAN Kurt rapor vermeye yetkili hastanelerden birisine,bireysel başvuru yaparak,engel tesbitinde bulunabilirsin.Bunun için herhangi bir ücret yada sevkede gerek yok.Şayet %40 üzeri bir oran alırsan,bu raporla ve işyerinden alacağın belgeyle,maliyeye başvurup vergi indirimi müracaatı yaparsın.Böylece erken emeklilik hakkından ve maaşta bir miktar artıştan yararlanabilirsin.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon