Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 36 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

61 trabzon

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Başgedikli hipertansiyon ve af ritim bozukluguda var bende uyku apnesınden hariç puanlama yapılırken ayrı ayrımı yapılıyor

Başgedikli

@61 trabzon Bütün hastalıklarına ayrı,ayrı oran verilir.Sonrada Balthazard formulü ile toplanır bu oranlar.Mesela Uyku apnesi için 35 aldın,tansiyon için %10,ritim sorunu için %10 bunlar Balthazard denilen formülle toplanır ve %47 yapar.

61 trabzon

Eyvallah saol

61 trabzon

Osas rapor umu nihayet buldum sonuc tani bolumunde osas orta rem iliskli yaziyor ahi 28.8 yaziyor heyet ne kadar puan veriyor bilen arkadaslar yazabilirmi

Üye
    saysaffet Avatarı

Gerçek Adı
    saffet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul

saysaffet

A.s ben ahı 18 cpap kullanıyorum 15 verdiler

61 trabzon

@saysaffet BAŞKA BIR YERE 35 YAZMISTIN

Üye
    saysaffet Avatarı

Gerçek Adı
    saffet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:48
    Yaşadığı Yer
    istanbul

saysaffet

Doğrudur arkadaşım 68 vermişlerdi ben içeriği görmemiştim oranlara baktığımda 15 olarak gördüm osas ı

GEÇMİŞ MESAJLARIMA BAKTIM AMA DÜZELTMİŞİM

Üye
    evrenq Avatarı

Gerçek Adı
    kenan evren
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    12:58
    Yaşadığı Yer
    bursa

evrenq

@saysaffet

Ahi 18 - Sag Sol supin pozisyonlardaki ahi kaç ?

Başgedikli

@evrenq sağ yan-sol yan yada supin sırtüstü diye ahi oranı ayrılmaz.Şayet uyku testi yapan laboratuvar pozisyona göre Ahi belirliyorsa bu yanlıştır.Neticede apne-hipopne kişinin uykudaki halini yansıtıyor.Oran alınırken uykudaki pozisyona göre verilirse,buna itiraz etmeniz gerekir.Ben şu ana kadar pek çok polisomnografi ve titresyon testine girdim ve hepsinde toplam uyku süresi üzerinden Ahi değerlendirildi.

Üye
    evrenq Avatarı

Gerçek Adı
    kenan evren
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa

evrenq

@Başgedikli Pazartesi Rapor almak için müracat edicem,
    Ama şunu sölemek isterimki Kalın Ve kalın yazı ile 2 adet ahi degeri sunulmuş raporumda . bunun Hangisine uyucaklar!!

Başgedikli

@evrenq o polisomnografi raporu ile heyete girmemenizi öneririm.Başka bir hastaneden,total uyku zamanında oluşan toplam Ahi değerini belirtir bir polisomnografi testi yaptırın.Bulunduğunuz İlde bu testi doğru dürüst yapan bir uyku laboratuvarı mutlaka vardır.Sizin elinizdeki rapor uyku pozisyonuna göre Ahi belirtmiş.Ama siz uykuda pozisyon seçebilirmisiniz?Sırt üstüde yatabilirsiniz,yan olarakta.Kaldıki ben kendi testlerimden örnek vereyim;Özellikle teknisyenler uykuya sırtüstü pozisyonda başlamamı istediler.Supin pozisyonu nefes alıp vermede en zorlanılan pozisyondur ve özellikle hastaların bu yatış şeklindeki durumu daha önemlidir.

61 trabzon Vergi indirimim onaylandı

Temmuz 22 sinde deftarlık sevkı ile gıttıgım devlet hastanesinden % 55 aldıgım rapor ankarada %50 olarak onaylındı 01.09 2016 tarihinde vergi dairesine postaya verıldı.emkellııgı haketmıs bulunmaktayım nasıp olursa bu ay sonu çalıstıgım işyerınden ayrılıp emeklılege basvuracagım

bu siteyi hazırlayıp yapanlara tesekkur edıyorum ben engelli deyınce ortapedik rahatsılık olanları enegelli sanıyordum bu sıte sayesınde cok sey ogrendim başta @ikaruss07 olmak üzerre herkese tesekkur ederim

hastalılklar ve oranlar
    nöroloji uyku apnesinden orta derece %10
    kardiyoloji %44
    göğüs %10
    hastenenın vergı daıresıne gonderdıgı oranlar vergı ındırımı elıme gecmedı tlf ogrendım sürekli %50

Üye
    ikaruss07 Avatarı

Gerçek Adı
    celal
    Son Giriş
    02.12-2016
    Saat
    21:27
    Yaşadığı Yer
    antalya

ikaruss07

@61 trabzon hayırlı olsun kardeşim darısı diger bekleyen kardeşlerimize inşallah

Üye
    mrno41 Avatarı

Gerçek Adı
    nazmi
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    10:24
    Yaşadığı Yer
    kocaeli

mrno41

uyku apnesi için oranı hangi polikılınik verecek

Üye
    evrenq Avatarı

Gerçek Adı
    kenan evren
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa

evrenq

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @nazmi okumuş

Gögüs hastalıkları bölümü

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon