Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 27 mesajın 16-27 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ziya58 Avatarı

Gerçek Adı
    Ziya
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul

ziya58

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sağlık raporunda Faktör V leiden, hipertansiyon, hiperlipidemi ve şeker için tek bir oran yazmışlar. oda %35
    ancak heyete girerken yapılan doktor kontrolünde 1 kez emboli attığı için %10 vermişti

Üye
    ziya58 Avatarı

Gerçek Adı
    Ziya
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul

ziya58 %68 sürekli raporumla vergi indirimi

Merhabalar,

2 gün önce İstanbul Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinden %68 ve sürekli "Engelli Sağlık Kurulu" raporumu aldım. Vergi indirimi için işyerimin bağlı bulunduğu Büyük Mükellefler Vergi Dairesine başvuruda bulunacağım. Rapor oranımda düşüş yaşamaktan korkuyorum. Raporum %40 altına düşer mi sizce?

Değerli görüşlerinizi rica ediyorum.

Teşekkürler

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    13.11-2016
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Ufukalp

Maliye merkez sağlık kurulu, raporların özür oran cetveline uygunluğunu denetler, cetvele ve usulüne uygun verilmiş raporlar aynen onaylanır, aksi durumda gerekli düzeltme yapılır, bu düşürme de olabilir artırma da.
    Bir miktar düzeltme olsa da %68 den %40 altına düşecek kadar oynama olacağına ihtimal vermiyorum.

Üye
    ziya58 Avatarı

Gerçek Adı
    Ziya
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul

ziya58 Epilepsi hakkında bılgı

merhaba

Ankara merkez saglik kurulundan epilepsi için bazı tetkikler istendi.bunlardan biride eeg. eeg nin temiz cikmasi rapor sonucunu olumsuz yönde etkiler mi? benim eeg temiz. ancak ayda 3-4 kere nöbet geçiriyorum. tegratol 400 (3,5×1) ve Keppra 250 (2×1) kullanmıyorum.

bilgilerinizi rica ediyorum.

çok teşekkürler.

erdinc1972

stres yapma bazı değerleri senin hastaneden aldığın rapora girmeyi unutmuşlardır.emin olmak için istiyordur sağlık kurulu.

Üye
    ziya58 Avatarı

Gerçek Adı
    Ziya
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul

ziya58

@erdinc1972

benim raporda zaten diğer hastalıklar için de hiç bir değer yazmamislardi. yalnızca hastalıkların adı yazıyor. merkez saglik kurulu sadece epilepsi için eeg, ayda geçirilen nöbet sayısı, kullanılan ilaçlar ve kandaki ilaç düzeyini istemis

erdinc1972

kronik hastalıklarda böyle değerlendirme isteyebilirler .sıkıntı yapma.biraz işin uzayacak en fazla 1 ay.

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    16:17
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

tanerbudak

Epilepsi de nöbet sayısına göre oran değişiyor sanıyorum ki ankara bu açıklamayı istemiş. ona göre oranın doğruluğuna karar verilecektir. sıkıntı yapmayın sadece süre uzamış olacak.

@ziya58
    o zaman ya tansiyon ya da hiperlipidemi için oran alamamışsın. sanırım hiperlipidemi için oran vermemişler. ama Faktör V leiden mutasyonu ve emboli varsa bence oran %60 olmalı. doktor düşük vermiş sana %10

Üye
    ziya58 Avatarı

Gerçek Adı
    Ziya
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul

ziya58

@tanerbudak

merkez saglik kurulunun hastaneye yazdığı yazının üzerine doktor gerekli açıklamaları yazdı. ama öncesinde epilepsi için hangi doktorun takibinde isen git o doktordan epikriz al dedi. sonra epikriz yazısını maliye yazısına ek yaptı. biraz evvel eeg de çektirdim numune hastanesinde. öğleden sonra onuda alacağım. sonrasında sağlık kurulu bu belgeleri maliye sağlık kuruluna üst yazı ile gönderecek.

hipertansiyon, dislipidemi ve faktör 5 için toplamda %35 aldım. merkez sağlık kurulu bu hastalıklar için bir şey istemedi. yalnızca epilepsi için bazı tetkikler istediye.

Üye
    ziya58 Avatarı

Gerçek Adı
    Ziya
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul

ziya58

merkez saglik kurulundan gelen yazı üzerine nöroloji doktorunun yazdığı yazı kafamı karıştırdı. günlük aktiviteyi engellemeyen sık nöbet yazmış. ozurluluk cetvelinde böyle bir şey yazmıyor. ayrıca doktor %40 vermiş. sizce bir sorun olur mu? %40 oranı günlük aktiviteyi engelleyen sık nöbet için geçerli bir oran. bir çelişki var yazdıklarında. sizce sorun olurmuş

Üye
    ziya58 Avatarı

Gerçek Adı
    Ziya
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul

ziya58

boşuna endişelenmisim.evrakta yazan bilgi doğruymuş. "günlük aktiviteyi engelleyen"ibaresi hiç bir iş yapamayacak düzeyde olanlar için ekleniyormuş. bugün doktor ile görüştüm bu bilgiyi aldım.

Üye
    ziya58 Avatarı

Gerçek Adı
    Ziya
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul

ziya58

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba

Ankara maliyenin istediği ilave tetkik ve tahlilleri yaptırıp evrakları 14.10.2016 da hastaneye teslim ettim. Sizce ne zaman yanıt gelir.

Teşekkürler.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12