Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 35 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fatmazehra Avatarı

Son Giriş
    21.12-2016
    Saat
    01:01
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benımde oranım % 20 ye dusuruldu ve ben ııtıraz ettım hakem hastaneye gonderdıler. Ama kımınle karsılassam hakem hastanelerınde oranlarda pek degısıklık yapmadıgını bu yuzden hıc ugrasma dıyenler bıle var. Bende burada hakem hastaneye gıttıkten sonra ne gıbı sonuc aldınız arkadaslar oranlarında yukselme olanlar oldumu bılgı almak ıstedım. Tesekkurler.

Yasaklı Üye
    keremöz Avatarı

Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rahatsizliginiz nedir benimde bakanlikdan %32 düsdü bende itiraz dilekcesi verecem benim göz %52

Üye
    fatmazehra Avatarı

Son Giriş
    21.12-2016
    Saat
    01:01
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benım ortopedık ama benım malıye bakanlıgındn degıl hastaneden aldıgım raporda oranım dusuruldu.hakem hastaneye gönderıldım ama gıdıp gıtmemekte kkararsızım

Üye
    talip25 Avatarı

Gerçek Adı
    talip
    Son Giriş
    25.09-2013
    Saat
    21:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

talip25 benim arkadaşımın da raporlarını maliye 3 kez düşürmesine rağmen biz ank itiraz ettik ve hakem hastanesini istedik kabul ettiler hastane raporları yüzde 62den 58düşürüp onayladılar

bizim raporlar da yüzde 62 den 15 e düşürüyordular

Üye
    toprak12 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2014
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaş hakem hastanelerinin çoğu oranları düşürüyor başka hastanelerden alınan raporlara razı olalım hakem hastane benimde oranımı düşürdü

Üye
    leventdkm Avatarı

Gerçek Adı
    levent
    Son Giriş
    13.01-2017
    Saat
    21:05
    Yaşadığı Yer
    -ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hakem hastaneye sevk eden kurum kım arkadaslar, malıyemı :?

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    13

il sağlık sevk ederbilir

Üye
    Nagihan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Yüksel
    Son Giriş
    28.04-2015
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hakem hastaneye gittiğinizde Sizi muayene eden doktor önceki muayene sonuçlarınızı görmez.. bu nedenle yeniden muayene ederek kendi fikrine göre oran yazar, Hastanenin Sağlık kuruluna gönderir, hastane sağlık kurulu genelde rapor oranını onaylar

yani elinizde bir rapor var ise her hastaneden farklı oran alırsınız genelde

ben Aynı hafta aynı hastalık için %20 ve %85 oranında iki rapor aldım.. aradaki farkı görün kararınızı siz verin.

Üye
    KYUZA Avatarı

Gerçek Adı
    ALPARSLAN
    Son Giriş
    26.10-2015
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim normal raporum vardı 2003'te aldıgım,vergi indirimine basvurmam için yenisi gerekiyordu hastaneye gittim hastane 37 vermiş bende saglık müdürlügüne itiraz ettim baska hastaneye gönderdi oradan 37 den yukarda bi rakam verdiler kaç oldugunu söylemediler ısrar etmeme ragmen,sonra 3. hakem hasteye gönderdiler orasıda 45 verince basvurumu yapabildim çok şükür,düşürme die bişey olmaz sanırım benim yükseldi...darısı aynı durumdakilerin basına...şimdi ankaradan onaylanmasını bekliyorum hala işlem görmemiş ankarada bekliyor evrakk...

Üye
    kader1 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım benim başımdan geçene bi bak ben pek anlamıyorum bilgi sayardan umarım yardımcı olur.

Üye
    deLLee Avatarı

Gerçek Adı
    ahmet
    Son Giriş
    09.08-2016
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba; biraz evvel raporumu aldım:
    eğitim araştırma kayseri devletten göz böbrek rahatsızlıgım ıcın basvurdum %32 ve %10 aldım toplamda %39 yaptı ıtıraz ettım ıl saglık mudurlugune bır ılce devlet hastanesıne gıttım tum hastalıklarımı anlattım %45 oldu bıraz evel aldım raporu, hakem hastane yanı 3. hastaneye gıtmeme gerek var mı dedım, hayır bu rapor sureklı olarak senındır hıc bır yere muayene olmana sevk edılmene gerek yoktur dedıler.bılgnıze/yada bır yanlıslık varsa lutfen paylasın

Üye
    toprak12 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2014
    Saat
    14:26
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır bir yanlışlık yok eyer sen istemezsen hakem hastaneye gitmezsin benimde ilk raporum%45ti itiraz ettim il sağlık müdürlüyü başka bir devlet hastanesine sevk etti ikinci hastanede%46 sürekli verdi tekrar il sağlık müdürlüyü hakem hastaneye sevk etti hakem hastane oranımı düşürünce heyete girmeden tekrar il sağlık müdürlüyüne durumumu ve diyer hastanelerden aldığım sonuçları göstererek ikinci hastane raporumu bir dilekçe yazarak talep ettim onlarda hakem hastane heyetine girmeden ikinci hastane raporumu verdiler hatta il sağlık müdürlüyündeki memur ilk defa böyle bir şey olduğunu söyledi ama benda durumum kötü olduğunu söyledim yani anlayacağınız yardımcı oldular şimdi elimde ikinci hastanenin %46 sürekli verdiyi rapor var onun için önceki yazımda hakem hastanelerin çoğu oranları düşürüyor ilk aldığımız raporlara razı olalım diye yazmıştım çünki bir kaç hastanenin%80 verdiyi raporları ne hikmetse hakem hastaneler çoğu zaman %30 lara düşürüyor birkaç arkadaşşımın başına ve benimde başıma geldiyi için söylüyorum

Üye
    eddy1980tr Avatarı

Son Giriş
    24.06-2016
    Saat
    17:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,
    2 kez sağlık kurulunda heyete girdim.%32 ve %35 oranverdiler.itiraz edip hakem heyeti hastaneye yollandım.şuan şişli etfalde heyet muayenelerimi yaptırıyorum.Fizik tedavi doktoru %40 ve AFO kullanman lazım dedi.Göğüs Cerrahisi Torasik Outlet Sendrom ameliyatımda kaburgam alındığı için %10 oran yazdı.Göz doktoru laser ameliyatım sırasında farkedilen retina yırtığını söylediğimde oran yazmadı ama rapora bişeyler yazdı.Daha önce beyin cerrahinden beyin ameliyatı(aroknoid kist)ve bel fıtığı ameliyatı(ayrıca FTR doktorunda da söyledim 4 kez Fizik Tedavi gördüğümü) EEG istedi(aynısını Nöroloji doktoru da istedi).şimdi son muayeneleri bitirip ,AFO yu alıp heyete evraklarımı teslim edeceğim.Sizce %kaç oran alabilirim.daha önceki son raporda %35 im var.Ayrıca bu raporda yazan %40 ve %10 um var.diğerleri ile nasıl hesaplanacak.
    Bilgisi olan dostların yardımlarını rica ediyorum.Saygılarımla

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    13

arkadaşım diğer önceden aldığın rapor oranın işleme alınmaz çünkü bu daha yüksek oluyor sen ne için alıyorsun bu raporu bilmiyorum ama 40 ve 10 puan almışsın buda %46 yapar zaten yeterli değilmi sana

Üye
    eddy1980tr Avatarı

Son Giriş
    24.06-2016
    Saat
    17:47
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    şimdi şöyle kısa bir izah yazayım dostum.öncelikle ilgin için teşekkürler.ben normal sağlıklı bir şekilde çalışan sigortalı idim.Fakat askerde beynimde kist olduğu belli oldu ve aroknoid kist ameliyatı oldum.Belimden fıtık ameliyatım var.ve 4 5 defa fizik tedavi gördüm.Ayakta çalışan biri olarak zorlanıyordum.İşkur bana git rapor al.%40 alırsan engelli olarak çalıştırırız dedi.bende 2 defa heyete girdim.%32 ve %35 aldım.yine itiraz ettim bimer e şikayet ettim.Hakem hasteneye yolladılar.Şuan halen muayenelere giridiyorum.Önceki raporda olmayan,kaburgamı aldıkları için %10 ve fizik tedavi den yürüme bozukluğu nedeniyle %40 ım var.Daha beyin cerrahi bakacak.Beyin ameliyatı ve bel fıtığı ameliyatı içinde puan bekliyorum.Tek korkum psikiyatri 3 ay kontrol ayda bir kez yazdı.
    Dostum balthazar ile hesap yaptın sanırım.Şimdi gelebilecek muhtemel puanı sormak istiyorum sana.
    Buna göre maluliyet yada engelli haklarından yararlanarak bir iş bakacağım kendime.ilgine teşekkürler

Sayfa 1 / 3 123 SonSon