Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    esinti Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    16.06-2014
    Saat
    10:39
    Yaşadığı Yer
    gaziantep

esinti Astım ve hemoroit için rapor alabilir miyim?

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    mrb ben raporlu astım ve kronik bronşit hastasıyım
    ayrıca hemeroid den ameliyat oldum tekrar nüksetti doktora gittigimde iç hemoroid teşhisi kondu
    ayrıca 2.dereceden obezim
    Vücut Kitle Endeksinim: 36.8
    rapor almam için yeterlimi bilen arkadaşlar yardımcı olabilirmi

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun

Bacıbey

Hemoroit'den oran alamazsınız. Astım için SFT testi yapılır, hastalıktan etkilenme derecenize göre oran verilir. Astımdan dolayı orta derecede bir etkilenme var ise direk % 40 oran alınabilir.

Sakatlık oranı cetveline göre obeziteden oran alabilmeniz için vücut kitle indeksinizin en az 40-50 kg/m2 arasında" olması gerekiyor.. 36.8 ile cetvele göre oran alamazsınız..

Astım için alınabilecek oranlar;

1-Doğuştan veya kazanılmış akciğer, plevra ve göğüs kafesi hastalıkları veya akciğeri tutan diğer bütün hastalıklarda, solunum ve dolaşım fonksiyonunda bozukluk yapmışsa; Solunum Fonksiyon Testlerine göre değerlendirme yapılır;

A- Az etkilenme varsa:% 20
    B- Orta derecede etkilenme varsa:% 40
    C- Ağır derecede etkilenme varsa veya kronik korpulmonale gelişmişse:% 80

Üye
    esinti Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    16.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep

esinti Erken Emekli Olabilirmiyim

mrb ben 1 nisan 1988 de sigortalı olarak çeşitli işlerde çalıştım prim gün sayısı (4200) beş aydır çalışmıyorum
    rahatsızlığım obezite vücut kitle endeksi 40.4 kg
    ayrıca raporlu astım ve kronik bronşit var yüzde 40 alabilirmiyim alırsam emekli olabilirmiyim
    ayrıca emekli olursam maaşımın çok düşük olacağını söylediler doğrumu. cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim
    Cevap yazan arkadaşlara teşşekkür ederim

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun

Bacıbey

Obezite için % 30 oran verilir. % 20'de astım için verilirse % 44 oranlı rapor alabilirsiniz.. Astımdan durumunuza göre daha fazla oran alabilirsiniz belki. Erken emekli olabilmeniz için vergi indirimi hakkı kazanmanız gerekiyor. Vergi indirimine başvurabilmeniz içinde çalışıyor olmanız lazım..

Ek Bilgi: Sakatlık indirimi ne demektir, kimler bundan yararlanabilir sorularının cevabı burada

% 40 oranlı rapor ve vergi indirimi hakkını kazandığınızı farzedersek 15 yıl, 3600 prim günü ile emekli olabilirsiniz..

2008 oncesi - Astım ve hemoroit için rapor alabilir miyim?

Çalışma gücünün % 80'inden fazlasını (% 80 dahil) kaybeden birinci derece sakat.
    Çalışma gücünün % 60'ından fazlasını (% 60 dahil) kaybeden ikinci derece sakat.
    Çalışma gücünün % 40'ından fazlasını (% 40 dahil) kaybeden üçüncü derece sakat sayılır.

Üye
    kıyak Avatarı

Gerçek Adı
    bünyamin
    Son Giriş
    31.03-2014
    Saat
    23:15
    Yaşadığı Yer
    konya

kıyak

hemeroid den neden oran wermiyorlar. ben çok kişi tanıyorum bu rahatsızlıqı yüzünden ayakta duramayan oturamayan.

Üye
    esinti Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    16.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep

esinti

hemoroid den ayakta duramayan ve oturamayanların içinde bende varım ama oran vermiyorlarmış malesef

acaba özürlü emekli olduktan sonra maaş çok düşük olurmu?

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun

Üye
    esinti Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    16.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep

esinti

yakın bir akrabamın karacigerinde 4 mm kist var ne kadar oran alabilir acaba ?

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun

Bacıbey

Cetvele göre karaciğer rahatsızlıkları için aşağıdaki tabloya göre oran veriliyor, ama sizin hastanız yüzde kaç alır bilemeyiz. Aşağıdaki bilgilere göre hastanızın durumu özetleyen kısmına bakınız.. Tedavisi mümkünse oran verilmeyebilir de..

Tablo 7- Karaciğer hastalığına bağlı oluşan kalıcı bozuklukları sınıflandırma kriterleri.

Sınıf 1) Özür Oranı:%15
    Devam eden karaciğer hastalığı objektif bulguları var.Son üçyılda karaciğer hastalığına bağlı semptom veya asit, sarılık, özefagus variskanamasına dair öyküsü yok Ve Beslenmesi iyi ve gücü yerinde Ve Biyokimyasal çalışmalar minimalfonksiyonel rahatsızlığı gösterir Veya Bilirübin metobolizmasının primerhastalıkları:

Sınıf 2) ÖzürOranı:% 30
    Kronik karaciğer hastalığının objektif bulguları var.Karaciğer hastalığı semptomları veya son üç yıldır oluşan asit, sarılık,özefagus varis kanamasına dair öyküsü yok Ve Beslenmesinin iyi ve gücünüyerinde Ve Biyokimyasal çalışmalar sınıf1’dekilere göre daha ciddi karaciğer hasarını işaret eder.

Sınıf 3) Özür Oranı:% 50
    İlerleyici kronik karaciğer hastalığı objektif bulgularıveya son yıl içinde oluşan sarılık, asit veya özefageal veya gastrik variskanaması öyküsü Ve Beslenmesi ve gücü zayıf Veya
    Aralıklarla meydana gelen hepatik ensefalopati.

Sınıf 4) Özür Oranı:% 95
    İlerleyici kronik karaciğer hastalığı objektif bulgularıveya hepatik yetmezliğin santral sinir sistemi belirtileri ile olan süreklisarılık veya gastrik veya özefageal kanama Ve Beslenme bozukluğu ve güçsüzlük.

namzet

40,4 kitle endeksi ile oran verilir.benim 45.6 aldım

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun

Bacıbey

Pardon yanlış yazmışım, vücut kitle endeksi 40.4 kg ile alınacak olan oranda % 20'olur, % 30 yanlış bilgi düzeltelim.. Bu durumda astımdan dolayı orta derece etkilenme kısmından oran alabilmek lazım.. % 20 obeziteden, % 20 astımdan oran alınırsa % 36'da kalır. Astım için % 20 orandan fazla alınabilir, ben size fikir olması açısından alınabilecek en az oran ile tahmini hesaplama yaptım. Rapor başvurusundan vazgeçmeyin sakın, deneyin şansınızı..

Obezite:

a-Ciddi Obezite (Vücut Kitle indeksi 40-50 kg/m2 arasında olanlar):% 20
    b-Morbid Obezite (Vücut Kitle indeksi 50 kg/m2 üstü olanlar):% 30

Üye
    esinti Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    16.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep

esinti

Perşembe günü gidecem heyet günüymüş sonucu buraya yazarım
    bacıbey ne kadar maaş alacağımı sormuştum sizin yönlendirdiginiz sitede 735 tl çıktı.... 1988 ssk girişim var toplam 4200 prim günüm var 1972 doğumluyum son 3 yıl baz alınıyorsa

2010 yılı 313 gün 2011 yılı 88 gün 2012 yılı 209 gün 2013 yılı 44 gün son yıllardaki günlerim az olduğu içinmi maaş az olacak ?

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun

Üye
    esinti Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    16.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep

esinti

Bacıbey Vergi indirimine başvurabilmeniz için çalışıyor olmanız lazım demişsiniz ben 5 aydır çalışmıyorum(çalışamıyorum) vergi indirimi alamazmıyım?
    yada emekli olduktan sonra sigortalı çalışırsam alabilirmiyim
    eger alamayacaksam hiç hastaneye baş vurmayayım

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:10
    Yaşadığı Yer
    .

KKELEBEKK

İMC Medikal: Akülü Sandalyeler, Manuel Sandalyeler, Akülü Engelli Araçları, Ayağa Kaldıran Sandalyeler, Walker ve Yürüteçler, Koltuk Değneği ve Bastonlar, Klozet Oturakları, Yedek Parça ve Aksesuarlar
    Meyra Türkiye: Tekerlekli sandalye vb. tüm ürünler Almanya satış fiyatı ile Türkiye'de.
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    vergi indirimi almadan erken emekli olamazsınız, çalışmıyorsanızda vergi indirimi alamazsınız. 10 ilâ 15 gün çalışıyor görünüp başvurunuzu yapabilirsiniz. vergi indirimi kazandıktan sonra hemen erken emeklilik için başvuru yapabilirsiniz.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon