1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tb2nhf Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    27.11-2016
    Saat
    17:56
    Yaşadığı Yer
    ankara

tb2nhf Şizofreni ile yaşamak..?

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sevgili arkadaşlar başa cıkmanın yolu o gördügünüz halüsinasyonlara görsenizde inanmamak sesler duysanızda inanmamak sanrıları hastalıktan geldigini kabul etmek bi aileniz oldugunu düşünmek sizi hayata baglıyor ve hastalıgınızı yeniyorsunuz varmı başka önerisi olan yazsın lütfen

Üye
    NaftalinKokusu Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

NaftalinKokusu

online bir oyuna başla en büyük tavsiyemdir eğer bu oyunu çok seversen bide hayatın o oyun oluyor ve bir süre sonra bakıyorsunuz ki ne sizofreni ne başka bir şey ..

o oyunda ticaret yapmak o oyunda lv kasmak falan insanın başını meşgul ediyor ve en önemlisi yeni dostluklar ediniyorsun hemde çok güzel dostluklar mesela;

- oyuna gelmeyince direk cepten arıyorlar beni kardeşim nerdesin neden gelmedin diye

Üye
    tb2nhf Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    27.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

tb2nhf

deneyelim bakalım bi

ayrıca hobiniz ne olursa olsun hobi ile ugraşmak cok iyi geliyordiyolar

Üye
    Nafe Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Azerbaycan
    Blog Mesajları
    7

Nafe

Dua edin,insanin kendinden cok daha guclu bir varliga siginmaya ihtiyaci var,elinizden geldigi kadar ibadet edin,sakinlestirir,iyi gelir.
    Tabi ki,surekli doktora da gidin,gerekirse ilaclarin dozunu falan ayarlar.

Üye
    Skolyoz23 Avatarı

Gerçek Adı
    Tolgahan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:16
    Yaşadığı Yer
    Türkiye

Skolyoz23

on yıldır cin görüyorum iki ay önce doktora gittim psikoz teşhisi koydu
    gece görüyorum gündüz sıkıntı yok
    on yıldır oynamadığım oyun yapmadığım bir şey kalmadı nafile
    ölene kadar böyle devam edecek ilaç felan hikaye

Üye
    harun2727 Avatarı

Gerçek Adı
    nuei
    Son Giriş
    06.10-2016
    Saat
    00:10
    Yaşadığı Yer
    g.antep

harun2727 şizofren

S.a abim 15 yıl önce askerde birini bicakladiktan sonra cezaevinde kaldı geldiğinde ilkzamanlar saldırgandı tanımiyordu şimdi calışmaz evden fazla cıkmaz doktordan hastaneden korkar kendi kendine güler tembel ilaç kullanmiyor artk fazla te tuk heyete girdi 80rapor verdiler 3aylikmaas baglandı teşhis zeka kaybimi şizofrenmi anlamadım tavsiyeleriniz ve görüsleriniz icn simdiden tşk

Üye
    tb2nhf Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    27.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

tb2nhf

raporunda teşhisi yazar raporuna bakar teşhisini yazarsanız arkadaşlar yardimcı olcaktır ayrıca teşhis kodunuda yazın f20 f29 gibi mesela iyi günler

mmmy1983

şizofreninin de artık türü çoğaldı baş etmek için bence önce kabullenmek lazım.
    hastalığı ve kendini iyi tanımak
    ilaçları iyi kullanmak
    düzgün beslenmek alkol sigaradan uzak durmak
    spor yapmak
    ve en önemlisi stresten uzak durmak gerek

Üye
    tb2nhf Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    27.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

tb2nhf

arkadaşlar kuruldaki tecrübeli doktorlar söyledi yer degişikligi yani ikamet degişikliginin 100 de 100 şizofrene iyi geldigi söylendi zamanın da başıma geldi varmı başka bildigi olan

mmmy1983

evet yaşanılan çevrenin iyi geldiği kesin bende bir kaç kez test etttim çok iyi geliyor

Üye
    ASUMAN0 Avatarı

Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    İZMİR

ASUMAN0

bence ailenin tavrı çok önemli şizofrenide.şizofrenler başkalarıyla kolay iletişim kuramazlar ama doktorlar insanlarla iletişimi,onlardan kopmamayı tavsiye ediyor.bu durumda aile ile kurulan iletişimin iyi olmasının şizofreniye ii geldiğini düşünüyorum.hobi edinmek,bol yürüyüş yapmak gibi çok bilinen şeyler var.onlarında çok faydasını gördüm.dua etmeninde çok yararlı olduğuna inanıyorum.

fringe

şizofrenler işlediği günahlardan sorumlumudur acaba? valla cidden çok merak ettim..bana şizofreni raporu verdilerde..ben çok günah işliyorum..acaba yırtarmıyım diye düşünüyorum bazen

Forum Moderatörü
    *DORLİ* Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    anadolu

*DORLİ*

Çokça tartışılan ve sorulan konu ahiret ve şizofreni tamamen duygu düşünme ve karar verme olgusu yoksa doğru ile yanlışı ayırt edemeyecek kişiler muaf ahirette . Ben günah işleyeyim cezası olmaz düşüncesi senin doğruyu yanlışı algıladığını gösterir .Günahın ve haramın kötü olduğunu ayırt edebiliyorsun . Çok çok ileri aşamada hastalar var düşünme ve vücut hareket kontrolü olmayan onlar için af var .

fringe

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: *dorli* Mesajı Gör
    çokça tartışılan ve sorulan konu ahiret ve şizofreni tamamen duygu düşünme ve karar verme olgusu yoksa doğru ile yanlışı ayırt edemeyecek kişiler muaf ahirette . Ben günah işleyeyim cezası olmaz düşüncesi senin doğruyu yanlışı algıladığını gösterir .günahın ve haramın kötü olduğunu ayırt edebiliyorsun . çok çok ileri aşamada hastalar var düşünme ve vücut hareket kontrolü olmayan onlar için af var .
    evet idrak var bende..ama belkide işte duygu ve idrakı kontrol edemiyorsam hastalığın etkisiyle diye düşündüm.aklım başımda.neyin günah neyin haram olduğunu biliyorum.anlatmak istediğim tam olarak acaba hastalığın etkisiyle kendime engel olamıyor olabilirmiyim...belki cezam hafifler veya allah affeder beni de..allah herkesi affetsin...

Forum Moderatörü
    *DORLİ* Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim uzay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:15
    Yaşadığı Yer
    anadolu

*DORLİ*

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yüce yaratan af edicidir fakat cinayet gibi haramı af etmez . biz insanların yapacağı duygu ve hareketlerimizi kontrol etmeye uğrasmamız. bu uğraş ile imtihan edilir kullar . verdiği çaba değerlendirilir mizanda. tam hakkıyla yerine getirmek çok zor . hele ki bu rahatsızlıkta dahada zor . duygu durum bozukluğu olur düşünce bozukluğu yaşanır tam değerlendirme yapılması gerçekten zor . bizim yapacağımız bildiğimiz yada bilmediğimiz hatalardan dolayı RABBİN affına sığınmak.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon