Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    exice Avatarı

Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    21:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar, yaşım 20. 4 yıldır Bipolar duygulanım bozukluğu ile takip ediliyorum, Şizofreni (Organik olmayan psikotik bozukluk) diyen doktorlar da oldu. Şikayetim depresifliğim, iş yapmama isteğim ve yorgunluğum. Yorgunluğum öyle ki tüm vücudumun kanı çekiliyor, yataktan kalkamıyorum, vücudumu hissetmiyorum bu yüzden de kımıldayamıyorum. Doktor doktor gezdim, özel muanesi olana da gittim, özel hastaneye de gittim, devlet hastanesine de. Hastalığımdan ve ilaçlarımdan bu durumun kaynaklandığını söylediler, yapacak birşey olmadığını söylediler. Depresifliğim de aslında yorgunluğumdan kaynaklanıyor çünkü yorgun olduğum için birşey yapamıyorum, haliyle bu da beni depresyona sokuyor. Askerden muafım ve %45 Sürekli engelli raporum var. Doktorun birisi Ekt'yi tavsiye etti, fakat olmak istemiyorum çünkü depresyondan olmayabilir de farklı bir sorundan da olabilir. Kan tahlillerimin hepsi normal, omurgamda 2 fıtık var ve sol bacağımda iç Varis var 3.5 mm boyutunda. Türkiye'de mevcut tüm anti psikotikleri, doktor kontrolünde, uygun tedavi edici doza gelinip tedavi edici özelliği gösterme süresine kadar kullandım. Sadece Sertindol kullanmadım bunu da doktorlar uygun görmedi çünkü Aritmi'ye neden oluyormuş.Lamictal, Depakin ve Lityum da kullandım. Çoğu Anti-Psikotik yorgunluğumun şiddetini arttırdı, sadece Xeplion yapmıyor yorgunluk fakat onu da oral yoldan (hapını, iğnesini değil) alırsam yorgunluk yapıyor. Ayrıyetten Hipotiroid hastasıyım, Ritalin (Metilfenidat) veya Modiodal (Modafinil) alırsam yorgunluğum gidiyor ve iş yapma isteği oluyor fakat malasef ki bu iki ilaç bizim hastalığımızda kullanılmıyor, hastalığımızı bir süre sonra alevlendiriyorlar. Ritalin 2 ila 4 hafta içinde alevlendirirken, Modiodal da hemen hemen aynı sürelerde alevlendiriyor ve etkileri geçerken depresyon oluşuyor, zaman içerisinde de tolerans gelişiyor etki etmemeye başlıyorlar. Ginseng (Kore ginseng'i), Sarı Kantaron, Papatya, Melisa, Aloe Vera, Gotu Kola, Ginkgo biloba, Meyan kökü bitkilerini de kullandım fakat malasef ki fayda etmediler. Hacamat, Sülük gibi alternatif tedavi yollarını da denedim, bunlar da fayda etmedi. Lütfen bana yardımcı olun, artık canıma kıyacak noktaya geldim bu yaşta. Sormak istediğiniz birşey varsa sorabilirsiniz, elimden geldiğince cevaplarım.
    Çok teşekkür ederim.

Üye
    gaziantep27 Avatarı

Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    18:45
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

8 9 tane karanfil kırıp yutun

Üye
    kaderortaklari Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardeş maddi durumun nasıl bence sen bi tatile çık. Bi doğaya toparağa ayağını bas. Ortam değişikligine git. Gezmeye dolaşmaya çalış birinde istemezsen birinde daha iyi hissedersin kendini zorla biraz. Bi uğraş bul Bence . Tahatsızlığın musade edermi bilmyrm ama genede sen denemelisin

Üye
    engelliler Avatarı

Son Giriş
    18.12-2016
    Saat
    17:02
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardesim benim. Benimde bi ara coook uzun donem bole bi sikintim vardi.4yil psikiyatri tedavi gordum aslinda beni bu tedavi goturen ittiren sebebler vardi.onlari cozuncede psikiyatriyi biraktim Ben surekli uyuma ve hicbisey beni mutlu etmiyodu.yaptiklarimida kendimi zorlayarak yapiyodum mecburen.bendeki bu asiri yorgunluk uyuma istegi ve haz alamamam.hpertroid kolestrol ve kansizlik birde midemde asitle ilgili bi sikintim vardi. Ozellikle su an ayda bi tane igne yapiyom bu coook iyi gelmisti.Bence sabret birgun hersey eskisinden daha guzel olcak

Üye
    fringe Avatarı

Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    10:20
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@exice

durumun benimkine çok yakın..bende şizofreni hastasıyım..çok ama çok yorgunum..hep halsiz ve bitkinim..yorgunluğum hiç geçmiyor..

Üye
    exice Avatarı

Son Giriş
    14.01-2017
    Saat
    21:29
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @fringe
    Benim gibi bu durumu yaşayan biri ile tanışmak hem sevindirici hem de çok üzücü. Aslında Modafinil etken maddeli ilaç bu duruma çok iyi geliyor, fakat bir süre sonra hastalığı alevlendiriyor. Şuan bu riski göze alarak kullanıyorum doktor kontrolünde. Doktor ilk başta yazmayacaktı, çok ısrarcıydı fakat benim durumumu göz önüne aldı, anti psikotik'in dozunu yükseltti ve yazdı. İstersen özelden yaz kardeş, sohbet ederiz iyi olur. İlaçlar da bu duruma neden oluyor fakat genellikle hastalıktan kaynaklı bu yorgunluğumuz. Yan etkisi oldukça az, depo etkili ilaç var. Ayda 1 kere vuruluyorsun 1 ay boyunca ilaç etkili oluyor. Yeni nesil anti psikotik'lerden. İnvega'yı kullanmış mıydın? İnvega'nın depo etkilisi Xeplion'dur. İstersen bu ilacı bir doktoruna sor, uygun görürse ilk İnvega ile başla ve iyi gelirse iğnesine geçersin. Ben Sertindol hariç her anti-psikotiği hemen hemen denedim. Abilify (Aripiprazol), Seroquel (Ketiapin) Zyprexa (Olanzapin) yorgunluğumu kat ve kat arttırdı. En az yorgunluğa neden olan ve iyi gelen İnvega'ydı. Tavsiye ederim İnvega'yı kardeşim ama önce mutlaka doktorunla görüş ve iyi bir doktor bul. Mümkünse araştırmalara meraklı olsun, "Doktor oldum, ne okuyacağım artık!" havasında olmasın. Çoğu öyle çünkü, araştırmalardan geç haberdar oluyorlar ama malasef biz zararlı oluyoruz. Araştırmaya önem veren, makaleler yazan bir doktoru tercih etmen hastalığının Negatif belirtileri üzerinde daha iyi bir etki yapacaktır.

@engelliler
    Kardeşim içten mesajın için teşekkür ederim, benim hastalığım malasef ki kronik ve genetik. Çevresel etkenler tabii ki var, ayrı eve çıktığımda ve iş düzenimi oturttuğumda az da olsa mutlu olacağımı düşünüyorum. Kendi düzenimin olması, bahçemin olması çok iyi olur. Bahçeyi eker biçerim .

@kaderortaklari
    kardeş tatile gidebilmek için param yok, iş yaptığımda ve insanlarla kaynaştığımda daha iyi hissediyorum aslında kendimi. tatil pek bana göre değil, kitap, sigara ve çay benim için biçilmiş kaftan. Köye gitmeyi düşünüyorum, babamın yanına. Bir süre orada kalabilirim ama hastaneler, ilaçlar, ders kitaplarım, sınav giriş yerim herşey Ankara'da. Köyde en fazla 1 hafta durabilirim ki çoğu akraba ziyareti ile geçecek. Ne kadar tatil sayılır bilmem, akrabalarımı da hiç sevmem.

@gaziantep27
    Önceden denemiştim, işe yaramıyor malasef .