Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    benkimim Avatarı

Son Giriş
    07.05-2016
    Saat
    21:50
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dertleşebileceğim benim gibi enteresan hayatı olan bir bipolar arkadaşa ihtiyacım var ..özellikle evli çocuğu olan .Lütfen bazen çok doluyorum eşimle bile konuşamıyorum

Üye
    bipolarimkiben Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    10:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bipoları bipolar anlar mı? Bizi anlayacak fani var mı yer yüzünde! Ben anlatıyorum arkadaş iğne ucu kadar anlayan olsa ne mutlu diyerekten. Buyrun bipoalr dünyama...Bende mi Bipolarım! Ol Birader Ol! Sende Ol! ? bipolarimkiben

Üye
    gelincik2016 Avatarı

Gerçek Adı
    ayse
    Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    22:24
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Malesef ben de bipolarim.üstelik evli ve çocukluyum.hem de iki tane on yıl ilaçlarını düzenli içtim.sonra evlendim.iki ay sonra hamile kaldım.ilaçları bıraktım.dört ay iş yerinde calisabildim çünkü manik olmuştum gelen insanlarla tartışıp sinir krizleri geçiriyordum.artık calisamayacagimi anlatan doktorum heyet raporu verdi.hamileligim zor geçti.doğumdan sonra da çok agresiftim.bebeğime bakamayacagimi düşünüyor ve kaygilaniyordum.herşeyin mükemmel olmasini istiyor ve herşeyi kitabına göre yapıyordum.annem sürekli yanımdaydı.bütün dünyam oğlum olmuştu.herşeyi abartılı yaşadığım gibi anneliği de abartmistim.yanından hiç ayrilmiyordum.babamın bile sevmesini istemiyordum.psikiyatristime gittim. Onbeş gün içinde iyiye de gidebilirsin kotuyede ona göre görüşelim dedi.Ben oğlumla öyle butunlestin ki hastaligimi unuttum çoğu kez yaptığım gibi.ama bu sefer bedeli çok ağır oldu.sonra oğlumu emzirirken birbuçuk yaşında idi ben ısrarla bi kardesi olsun istedim.eşim istemiyordu ama ben bunu takıntı haline getirmistim ve ben ikinciye hamile kaldım.daha da çekilmez olmuştum.ama ben farkinda değildim.Ben çocuk değil sadece oğluma kardeş istiyordum.son aylarda iyice agresiflesmistim.doğum yaptım.ilk günler iyi gibiydim sonra oğlum kardesini kiskanmaya başlayınca bebek sürekli aglayinca ben depresif olmaya başladım.Ben ne yapacağım.nasıl bakacağım.oğluma haksızlık ettim gibi düşüncelerle lohusalik depresyonu ve bipolar birbirine karıştı.iki ay emzirebildim bebeğini ilaç başladım.ilk intiharimi o zaman gerçekleştirdim ilac içerek beş gün yoğun bakımda kaldım sonra ciktim bisey olmadı .beni hemen hastaneye yatırdılar.iki ay yattim .eve geldim üç gün sonrasını hatırlamıyorum.yine hastaneye yatirmislar.iyiye gitmeyince 8 seans ekt yaptılar ve ben manik oldum.arkasından hipomani artık bi anım bu anımı tutmuyordu.bi ağlama krizi hemen ardından gülme krizi.çocukları düşünmüyordum bile.3 ayda o zaman yattim
    Sonra taburcu oldum.aradan on gün geçti yine ölüm düşüncesi saplandı beynime ve ben yine intihar ettim ilaç içerek.iki gün yoğun bakımda kaldım ve yine olmedim.ve sonra yine hastane ama düşüncelerim ve intihar planlarım devam ediyordu.doktorlar manik olmayın diye depresyon ilacını cogaltamiyorlardi.ve ben izine çıktığım günün akşamı kendimi 3.kattan aşağı attım.omurgam kirildi belimden asagisini hissetmiyorum.yani artık omurilik felcli bir bipolarim.hayatım alt üst oldu.ışte benim yaşadıklarım.size içimi döktüm.bana dua edin insallah yururum.

Üye
    DJ_BORAN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet Ali Şahin
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    22:41
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sizin yaşadıklarınızı görün, ce şükrediyorum halime bana daha yeni bipolar teşhis koydular mükemmeliytçilik olayı bende de var doğrusu

Üye
    gelincik2016 Avatarı

Gerçek Adı
    ayse
    Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

O anın omur boyu sürmesi böyle birşey mümkün mu.tek bedene bir sürü ayşe sığdırmak ya da sigdiramayip tasirmak.kafanın içindeki sürekli kimil kimil oynayan beyninde istediği gibi cirit atan kurtlar.kocaman kafanın altında küçücük bi beden.hayatın içinde bir karikatür gibi dolasmak😯amaaaaan üç günlük dunyaymis.çok üç gün geçti ama hicbisey bitmedi.bir kelebek olmak isterdim.tüm hayatımı bir güne sığdırmak

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

buyuk geçmiş olsun arkadaşım inşallah tez yürümeye başlarsın. teknoloji git gide gücleşıyor bakarsın sizde ayaga bir çırpıda kalkıvermışsınız umudunuzu lütfen yitirmeyin ve hayatın güzel oldugunu asla unutmayınız

Üye
    erhan44 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2016
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Valla bipolarlık doğal bişey duygular gider gelir bence salınım olmmassa tuhaf zaten intihar düşünmek başka bişey bence ne bileyim bana bipolar dedi doktor rexapin ve depakın verdı rexapini içiyorum sadece uyku problemım ıcın bır de yan etkısı az ama depakını kesınlıkle ıcmem 35 yıl böyle yaşadım mutlu da oldum uzuldum de o ne kı bipolar mışım hadisin ordan doğal salınım bunlar bence duygu babaca gider de gelir de
    alllala

Üye
    gelincik2016 Avatarı

Gerçek Adı
    ayse
    Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim yalnız insan.umarım senin de bütün dileklerin olur.Allah herkese sifa versin.

Merhaba erhan bipolarin bir çok çeşidi var.ve her hastanin doğuştan gelen bir takım özellikleri var.yapısı da diyebiliriz.her hastalık her insanda aynı şekilde seyir göstermez.her insanda gel gitler olur hiç kimse aynı duygularla aynı fikirlerle programlanmış bir robot gibi yaşayamaz.insan o gel gitleri çok yoğun yaşıyorsa dibine kadar yaşayıp o şekilde hissediyorsa hesapsizca ve sonunu düşünmeden hareket edip ve bu hareketlerin bedeli ağır oluyorsa ışte o zaman bipolardan söz edilebilir.bu hastalığın doğasında vardır intihar düşüncesi depresifte de manide de olur bu düşünceler.hele bir de dışardan etkenler olduğunda maddi ve manevi bir takım sıkıntılar olduğunda bu düşünceler bipolar olanlar için daha da etken hale gelebilir.ben bu hastalıkla 20 yıldır yasiyorum ve ilk defa bu kadar agirini yasiyorum.hiç korkmamistim bu hastalıktan hele manik olduğum zamanlar çok keyifli geçiyordu.ta ki bu son atagima kadar.ikinci doğum ve hamile iken yaşadıklarım beni çok etkiledi.yani bipolar ve lohusalik d epresyonunu beraber yasiyorum.bu çok ağır geldi bana.senin ataklar hafif geçiyorsa ne mutlu sana.umarım her zaman bu şekilde dusunursun.benim bu son yaşadıklarımı Allahım kimseye yasatmasin.Allah herkese sifa versin.

Üye
    trakonya06 Avatarı

Son Giriş
    21.12-2016
    Saat
    15:53
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende varım.Hayat canıma tak dedi.Kaç kez intihar girişiminde bulundum ,hatırlamıyorum.Bazen çok iyiyim dünyalar benim bazen en dipte bir tane yavrum var üstelik bazı sıkıntıları atlatamıyorum .beynimde olumsuz düşünceler .iş hayatımda ilk altı ay harikayım ama sonrası hüsran muhakak bir söze takılı kalıp hayatımı berbat ederim.Boğuluyorum.Gerçekten boğuluyorum xzanax ve selectra kulanıyorum .Daha evel efexör kulanıyordum ama maalesef etki olmuyor.on yıldır belki daha fazla

Üye
    algea Avatarı

Gerçek Adı
    Levent
    Son Giriş
    06.01-2017
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yalnız değilsin merak etme ben 96 senesinden beri bu hastalık var ilk üniversite hayatımda yakalandım bu illete 20 sene olmuş. Hastalığımla 12 sene zar zor işi götürdüm. Şimdi emekli ettiler biraz kafam duruldu. Şu an rahat bir dönemdeyim ama hayatın neler getireceği hiç belli olmuyor. Hayat stresi bu hastalığı tetikliyor.

Üye
    ikaruss07 Avatarı

Gerçek Adı
    celal
    Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    02:09
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba sevgili arkadaşlar, Öncelikle hepinize geçmiş olsun, Evet malesefki bende bipolarım. Hayat ne kadar anlamsız geliyordu aşırı agresiftim huysuz ve kendimi tükenmiş hissediyordum çok kez bitkin, unutkan, daralıyor kendimi dışarı atıyordum 3 tane ilaç kullanıyorum herşeye olumsuz bakıyordum şüpheciydim taki bir tane güzel insanla tanışana kadar, hayatım değişti bir grup kurduk lösemilere destek kan gönüllüleri, o küçücük çocukları gördükten sonra bende hastamıyım dedim ve onlara yardımcı olmaya adadım kendimi, sponsorlar sayesinde onlara yardımcı oluyorum ve en önemlisi takı yapmaya başladım günümü çocuklarla geçirmeye başladığımdan beri doktorum bile bendeki değişikliklere şaşırdı bilakis kendiside geldi bir günümü izledi tebrik etti yani anlıyacagınız hastalığın beni esir almasına izin vermiyorum ilaçlardan dolayı çok şeyi unutuyorum ama onuda çözdüm not defteri taşıyorum günlük notlar alıyorum ertesi gün ne yaptıgımı hatırlamak için okuyorum büyük sıkıntılar geçirdim 22 sene önce eşimi kaybettim 2 yaşında bebekle kaldım oğlumu büyütmeye adadım kendimi 20 sene bekar kaldım 4 sene önce abimi 1 ay sonrası babamı ve on beş gün geçmeden 5 aylık hamile yiğenimi kaybettim bunlar beni çok sıkıntıya soktu sonra anneyi kaybetme korkusu başladı gece defalarca uyanıp annem nefes alıyormu diye kontrol ediyordum bunların neticesinde hastalık ilerlemişti bende ama müsaade etmedim 5 ilaçtan 3 taneye düşürdüm Allah nasip edersen doktorum bu şekilde gidersen 2 taneye düşersin dedi gayretim o yönde sevgili arkadaşlarım işte benimde hastalık öyküm bu sakın hastalığın sizi yenmesine müsade etmeyin belki bendede geçmiyecek devamlı kalacak ama ben yinede savaşacagım bu arada uzun zamandır atak geçirmedim hepiniz ALLAHA EMANETSİNİZ
    Konu ikaruss07 tarafından değiştirilmiştir (19.08-2016 Saat 23:38 ). Gerekçe: hatalı yazı