Sayfa 9 / 53 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon
Toplam 781 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

bahar küçük

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben ayrıntılı bi şekilde bilgi almak istiyrum sizden mümkünse mail adresinizi alabilirsem orda detaylı bi şekilde konuşalım benim için mühim bir konu şimdiden teşekkür ederim

Üye
    naz033 Avatarı

Gerçek Adı
    naz
    Son Giriş
    01.04-2014
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    bursa

naz033 yardım

öncelikle mrb boy kısalığından dert yanan biri olarak sürekli çare arıyorum 20 yaşındayım boyum 1.50 boy uzatma ameliyatı son çarem gibi gözüküyor çünkü birtürlü boyumu kabullenemiyorum.. çok uzatmadan incim adlı kişiye ameliyatı hangi tür oldu çiviylemi uzattı vede bu işin masraflarnı en azından bir kısmını devlet karşılamıyor mu bu ameliyatı olan herkes çok mu zengin 20 bin 30 bin nedir ya :/:/

Üye
    melenersin Avatarı

Gerçek Adı
    ersin melen
    Son Giriş
    15.07-2013
    Saat
    19:21
    Yaşadığı Yer
    ankara

melenersin

Meraba inci hanım.bende aynı sızın gibi boy uzatma amaliyatı olmak istiyorum.saglık acısından hiç bir problemim yok.ama boyum kısa oldugu için ruhen kendimi çok kötü hissediyorum.rica etsem bana bu sürecle ilgili detaylı bilgi verebilirmisiniz.tedavi süresi,masrafı,zorlukları,sonrasında aldıgınız verim...lütfen bana bu konuda yardımcı olur, beni bilgilendirirmisiniz.

Üye
    eylüleylül Avatarı

Gerçek Adı
    eylül
    Son Giriş
    08.03-2014
    Saat
    00:23
    Yaşadığı Yer
    bursa

eylüleylül

meraba inci hanım bende boy uzatma ameliyatı olmak istiyorum hatta suan ençok istediğim şey bu tamamen bunun üstünde yoğunlaştım sürekli araştırmalar yapıyorum ve sizin yazınızla karşılaştım bana yardımcı olursanız çok sevinirim boy uzatma ameliyatı içten uzatmalı sistemler ne kadar ve sen nerde yaptırdın 10 cm uzatmam mümkünmü kemik kalınlığım iyi bana bilgi verin lütfen

Alarax123

Bende bu estetiği olmak istiyorum arkadaşlar bakarmısınız lütfen

Üye
    arcak Avatarı

Son Giriş
    24.08-2013
    Saat
    13:56
    Yaşadığı Yer
    ankara

arcak

incim sana saygı duyuyorum ve aynı şeyleri bende hissediyorum boyum 1.52 resmen aşşağılık komplexine giriyorum çoğu insana bakarken ya da biri benden bahsederken kısa diye bu ameliyatı nerede olduğunu ne kadar masraf açtığını öğrenmek istiyorum ileride herhangi bir sağlık sorunu yaşar mıyım ve de yürüme olayından bahsediyosun ilk aylar yürüyemeyecek miyimki bana geri dönüş yaparsan çok sevinirim

Üye
    dynner Avatarı

Son Giriş
    27.06-2015
    Saat
    13:41
    Yaşadığı Yer
    Izmir

dynner

Yaklasik 2 hafta once Almanyanin Munih sehrinde Fitbone un mucidi Prof. Baumgart a ameliyat oldum. Şu an dunya uzerindeki en iyi sistem budur biraz fazla bilgi eksikligi olmus. Fitbone su an 4. Jenerasyon civilerini kullaniyor. Gunde 1mm kemik uzuyor ameliyattan 1 gun sonra ayaklanabiliyorsunuz, ben hem alman hem turk vatandasi oldugum icin almanyadan sigortam yardimiyla ameliyat olabildim. Tuekiyede muharrem inan saniyorsam bu ameliyati yapiyor, prof. Baumgart in egitim verdigi kisiler bu ameliyati yapabiliyor, Motorlu civi yani fitbone ile ilgili herturlu sorunuza yanit verebilirim su an ameliyattan 15 gunum gecti ve femur ve tibia toplamda 2.1 cm uzadi benm toplamda 5cm lik bi kisaligm var yaklasik 15 gun sonra uzatma islemim tamamlanicak ve kemik gelsiminin olusmasi beklenicek.

Üye
    raul1788 Avatarı

Son Giriş
    27.08-2014
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    çanakkale

raul1788

geçmiş olsun dynner sana bi kaç sorum olacaktı fitbone estetik boy uzatmada önerir misiniz konfor rahatlık hareket edebilme açısından birde maliyeti hakkında bilgi verirseniz sevinirim...

Üye
    dynner Avatarı

Son Giriş
    27.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Izmir

dynner

Estetii olarak yaptrior cogu insan zaten maliyeti 100-120 bin euro yu bulabiliyor, tabi ben almanya merkezi oldugu icin almanya fiyatindan bahsediyorum. 3 hafta oldu ameliyat olali agri cok sayilmaz gayet normal yasantima devam edebiliyorum koltuk degnekleri ile

Üye
    raul1788 Avatarı

Son Giriş
    27.08-2014
    Saat
    19:24
    Yaşadığı Yer
    çanakkale

raul1788

cevaplar için çok teşekkürler ancak maliyet bana biraz abartılı göründü sanırım oda fitbone tekniğinden ve doktorun kalitesinden kaynaklanıyor...

Üye
    nasyonel Avatarı

Gerçek Adı
    sinan
    Son Giriş
    18.09-2013
    Saat
    19:20
    Yaşadığı Yer
    mardin

nasyonel

meraba. ben ergenlik çağından önce baya bi ağırlık çalışıp vücut geliştirmiştim . şu an 20 yaşındayım. ve boyum kısa 1.60 cm acaba ameliyatla ne kadar uzayabilirim ? hastanede ne kadar yatarım ve her hangi bi yan etkisi olacakmı ? şimdiden tşkler

haşhaş

arkadaşlar ben boy uzatma için muharrem inan ve mehmet kocaoğluyla görüştüm.mehmet kocaoğlu ameliyat hakkında en ufak fikir vermeden yaparız olur neden olmasın tarzı bi yaklaşımda bulundu.açıkçası alanında en iyisi o olsa da bana pek güven vermedi.muharrem bey ise olabilecek en uç şeylerden dahi bahsedip vazgeçirmeye çalıştı.mehmet beye göre daha etik ve daha samimi yaklaştı bana göre.maliyet konusuna gelince bu ameliyatın tekniğine göre değişmekle birlikte yalnızca tibia ya da femurdan uzatılacaksa fitbone tekniğiyle türkiyedeki fiyatı ne yazık ki çok pahalı 120.000 tl civarında.çünkü yalnızca çivilerin bir tanesi 16.000 euro.ancak her iki kemik de uzatılacaksa fiyat 2 katına çıkıyor.bu boy uzatmak isteyen pek çok kişinin de ne yazık ki hayallerini yıkıyor.bir de LON tekniği adı verilen ve dışarıdan aletlerle uzatma tekniği var bunun maliyeti de 50.000 tl civarı ancak fitbone tekniğine göre çok daha acı verici ve çok daha konforsuz.ayrıca bir ayrıntı daha vermek isterim.fitbone tekniğinde bacaklar (en azından türkiyede)tek tek uzatılıyor.çünkü fitbone henüz vücut ağırlını kaldırabilecek şekilde dizayn edilemedi.yani ağırlığın yalnızca bir kısmını kaldırabilir.bu da tedavi süresini uzatıyor.yani 8 cm uzatma için 90 gün uzatma bi 90 gün kadar da konsodilasyon dediğimiz kemik gelişimi olmak üzere en az 6 ay kadar bir bacak 6 ay kadar da diğer bacak için beklemek gerekiyor.sözün özü hem paranız olacak hem zamanınız olacak eğer masabaşı bi işiniz varsa bu çok daha kolay olur tabii..ama bu işi yaptıran birkaç kişiyle görüştüm hepsi de hayatlarından memnun olduklarını söylediler.özgüvenleri artmış psikolojileri düzelmiş.zahmetli bir iş ama her şey yolunda giderse sonuç inanılmaz olabiliyor.

Üye
    dynner Avatarı

Son Giriş
    27.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Izmir

dynner

Fitbone u olabildigince iyi arastirin hatta web adreslerinde tuekce secenegi var ve tuekiyede yapanlar ile ilgli ilrtsim bilgileride mevcut. Prof. Baumgart i da arastirin derim inanin bu riski alip bu ise girecekseniz bazi seylerinizi zorlayip fitbone teknigini olmanizi dilerim

Üye
    ÇÖZÜM ARAYAN Avatarı

Gerçek Adı
    Turhan Telyar
    Son Giriş
    19.09-2013
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ÇÖZÜM ARAYAN

Merhaba,Dyner
    Öncelikle geçmiş olsun,acil şifalar dilerim,umarım herşey yolundadır,herşey gönlünce olur.
    14 yaşındaki oğlumun sağ femur'da 3 cm civarı kısalık var,sol kalça uyluk yuvası vs. hasar vermeye başladı,ameliyat kaçınılmaz görünüyor,doğal olarak yoğun şekilde araştırma içindeyiz,
    ameliyat sistemleri,uygulayanlar,maliyetler gibi,özel sağlık sigortası doğuştan kaynaklandığı için bize faydası olmayacak görünüyor,eğer mahsuru yok ise,Almanya'daki maliyetler ve hangi sigortalardan faydalanma şansı,(örneğin özel sigortaların)
    hakkında yardımcı olabilirsen sevinirim.

Üye
    dynner Avatarı

Son Giriş
    27.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Izmir

dynner

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar, dogustan oldugu icin aslinda ssk karsiliyor turkiyede ancak yurtdisinda nasil olur bilemiyorum, ben kendim hem alman hem turk vatandasi oldugumdan almanyada sigortam odeniyordu ondan dolayi AOK yani almanyanin sgk si amelyatimi karsiladi, ozel sigortalar hakkinda malesef pek bi bilgim yok

Sayfa 9 / 53 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon