Sayfa 6 / 53 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon
Toplam 781 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    evrimege Avatarı

Gerçek Adı
    evrim
    Son Giriş
    16.07-2015
    Saat
    16:01
    Yaşadığı Yer
    izmir

evrimege

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    rayc üstat senin sayende sağlam bilgiler edindik çok teşekkürler. Çok bilinçli ve ne istediğini bilen birisin bu okadar önemli ki.

destiny07

teşekkür ettim SonundaKostu .benim boy kısalığı hastalıktan oldu.doğuştan hipotroidim var ve hipofizi tamamen durduruyor nerdeyse .uzama çok az oldu.boyum 1.68 bence normal boy .ama burda insanı kısasın diye ayırıyorlar.o yüzden uzamam gerekli en az 10 cm uzamam lazım bu boy yüzünden dalga bile geçiyorlar.yuh diyorum ne diyim

Üye
    eksi21 Avatarı

Son Giriş
    14.03-2013
    Saat
    11:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

eksi21

Ben 176 boyla ameliyat olmayı düşünüyorum. Psikolojik olarak sorunum var ve çözümü kesinlikle uzun boy. Rayc lütfen konuyla alakalı biraz bilgi verir misin şimdi? 1.si iz kalma olayı denildiği gibi 1 cm şeklindemi sadece ve sadece kalçada mı ? İkincisi öyle değilse nasıl bir iz bizi bekliyor? Üçüncüsü tam olarak net bir fiyat verebilir misin? Çivinin tanesi 30 bin dolar diyorlarda iki bacak ameliyat falan nasıl oluyor? Birde belli oluyor mu yani kas yapım aşırı bir değişikliği uğrar mı acaba. Nacizane sorularımdır. Özelden iletişime ayrıca geçersen ayrıca sevinirim.

Üye
    rayc Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    Yurtdisi

rayc

evrimege, cok tesekkur ederim. Biraz olsun yardimim dokunabiliyorsa ne mutlu bana.

eksi21, hic bir psikiyatriste gittin mi bu konu hakkinda? Yanlis anlama, zamaninda ben de gitmistim. Boyle bir psikolojik rahatsizlik gercekten var, ve dedigin gibi en son cozumu de bicak altina yatmak, baska bir sey degil. Fakat 176 boyla bu ameliyati olmak istemeni biraz garipsedim acikcasi. Oldukca ortalama bir boydasin, kesinlikle kisa degilsin. Hadi Turkiye'yi gectim, Iskandinav ulkeleri ve Hollanda haric dunyanin hicbir yerinde kisa degilsin. Hic erkekler icin topuklu ayakkabi giymeyi denedin mi? Cok ciddiyim. Yesil Kundura'nin 8 cm'lik topuklu ayakkabilar var. Veya internetten de siparis verebilirsin. Benim birkac icten topuklu ayakkabim var. Icine de ayriyetten yaptirdigim 2 cm'lik tahta topugu yerlestiriyorum, al sana fazladan 10 cm. Tabii bunlari sadece gece disari cikarken / kadinlarin topuklu giyecegi yerlerde giyiyorum, gunluk hayatta pek degil.

Bu ameliyatla senin bacagini kiracaklar, sen kalacak izi mi dusunuyorsun gercekten? Ne kadar ciddi bir ameliyat oldugunun, ne kadar sure yuruyemeyecek oldugunun, tuvalete gitmek icin bile yardima muhtac olacaginin farkinda misin? Yurumeyi tekrardan ogreneceksin. 176 cm boyun varken deger mi? Dusuncene saygi duyuyorum, cunku ayni psikolojik durumdan ben de muzdaribim. Ama bu soruyu kendine bir sor mutlaka. Sorunun cevabina gelince.. External (distan) yontemler iz birakir tabii. Internal (icten) yontemlerin kalcada biraktigi izler zamanla geciyor. (Hem gecmese ne olur ki? Alti ustu yara izi.)

Tam olarak net bir fiyat veremem, cunku farkli doktorlar var, farkli yontemler var.. Hepsinin fiyati farkli. Bana ozelden ulasir misin? Sana bildiklerimin fiyat listesini atayim. (Verdigim butun fiyatlar her iki bacagi da uzatmak icindir - yani 2 femur, veya 2 tibia)

Kas yapin asiri bir degisiklige ugrar mi - tabii kemik uzaltildigi zaman cevresindeki yumusak kas dokusu, damarlar, hepsi bu uzamaya adapte olmaya calisiyor. Kolay degil, ergenlik caginda uzadigindan daha hizli uzuyorsun. Bu yuzden uzatma hizi olarak cogu yerde gunde 1 mm asla gecilmez. Bazi yontemlerde gunde 0,66 mm'ye kadar dusulur. Ameliyatin ardindan uzatma evresinde ve sonrasindaki iyilesme evresinde duzenli olarak fizik tedaviye gidiyorsun. Eski fiziksel durumuna donebilmek icin ciddi calisman lazim. Onceki durumuna %100 donebiliyor musun, teorik olarak donebilmen lazim, fakat bunun cevabini ben ameliyat olduktan sonra daha net -kendi adima- verebilecegim sanirim. Iyilestikten sonra nasil yurudugunu/zipladigini/hareket ettigini gosteren videolar ceken birkac yabanci arkadas vardi, bakalim bulabilecek miyim..

Üye
    eksi21 Avatarı

Son Giriş
    14.03-2013
    Saat
    11:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL

eksi21

Mailleşirsek ayrıntılı olarak konuşabiliriz. Zira çok ihtiyacım var konuşmaya..

Üye
    sewal Avatarı

Gerçek Adı
    şevval
    Son Giriş
    10.03-2013
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul

sewal

bende ameliyat olmak istiyorum.İz kalırmı ?

destiny07

benim doğuştan hormonal hastalığım var boyumun uzamasını engelledi yaşım 32 .bu durumda devlet iki bacağın uzaması için ameliyat marsaflarını karşılarmı ?

Üye
    SonundaKostu Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Aralı
    Son Giriş
    01.07-2015
    Saat
    09:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

SonundaKostu

Sevgili Rayc ve diğer arkadaşlar;

28 Şubat günü ameliyatımı oldum ben. Daha önce de söylediğim üzere bana Smart Correction sistemini uyguladılar. Kendimi ne kadar iyi hissettiğimi anlatmam size, çünkü kullanılan sistem geçen sene Tübitak Teknoloji Büyük Ödülü nü almış inanılmaz bir sistem. Önümüzdeki hafta ortasında 6-7 gün geçmiş olacak ve düzeltmeye başlayacağız. Tabi uzatma da yapacağız bir miktar.

Kişisel merakım nedeni ile hekimim düzeltme planlamasını benim yanımda yaptı ve şaşkınlığımı sizlere anlatamam. Türkiye'de geliştirilmiş olan bu sisteme emek verenlerin önünde sizin huzurunuzda eğiliyorum.

Benden hemen sonra Fitbone ameliyatı olan ve benimle eş zamanlı olarak diğer ameliyathanede eğrilik ameliyat olan iki arkadaş ile daha tanışarak bir kulüp bile oluşturduk hastanede. Hepimizin tecrübelerini şimdi sizinle paylaşacağım.

RAYC, Fitbone hakkında bazı bilgilerinin yanlış olduğunu üzülerek söylemek zorundayım. Bu bilgileri şuan hastane ortamında hem kendim hem de diğer iki arkadaş ile birlikte araştırdım. Hatalı ve eksik konularımızı bizzat burada hekimlerimize de danışabiliyoruz .

Fitbone Almanya'da Dr. Betz değil Prof. Baumgart tarafından geliştirmiş ve Airbus firmasının joystick üretimini de yapan ve Dünya'nın en önemli teknoloji firmalarından biri olan Wittenstein firması tarafından üretiliyor. Betz in geliştirdiği çivi başka ve seninde söylediğin gibi onun kullanımı neredeyse tamamen bitmiş durumda gerçekten. Ama Fitbone bugün Dünya'nın en iyi sistemi. Geçen sene yeni bir geliştirme daha yaparak, çivinin geriye kaçırma sorununu tamamen ortadan kaldırarak neredeyse kusursuz bir çivi üretmiş durumdan bu Almanlar. Çivi ile ilgili bilgilere www.fitbone.com dan ulaşabilirsiniz. Eğer yabancı dil probleminiz varsa bizim ülkemize getiren firma da bu konuda çok iyi bilgi verebiliyor. İlerimed Sağlık Ürünleri Tic. Ltd. Şti. adresinden erişebilirsiniz bu firmaya ve sorularınıza cevap verirler diye umuyorum. Bunlar aynı zamanda benim fiksatörümü de satan firma. Bu konuda çok bilgililer doğrusu.

Precise Dünya'da ilk kez Türkiye'de boy uzatma için kullanıldı. Uzatma sırasında hastanın bir süre sonra tüm uzatma işleminin geri kaçması gerçekleşmiş. Bu precise in omurga uygulamalarında da 4 defa olmuş Türkiye'de ve hastalar çok zor günler geçirmiş. Şuan neredeyse hiç kullanılmıyor Türkiye'de.

Ayrıca Fitbone hastaları tekerlekli sandalyeye mahkum olmuyor. Tam tersi, benden 1 gün önce koltuk değneği desteği ile yürümeye başladı buradaki arkadaş.

ISKD denen sistem şuan dünyada geri toplatılmış durumda. Nedeni ise kontrolsüz uzatma, kırılmalar ve geri kısalmalar. Dr. Paley 'de bu ISKD 'yi en çok kullanan hekimmiş ve sonunda çok kötü olduğunu bilimsel yayın yapmış. Fitbone öyle kontrolsüz bir sistem değil. Buradaki arkadaşa bir cihaz verdiler imza karşılığı. Benimle aynı gün o uzatmasını başlatacak. Verilen cihazı bacağının üzerine getirip düğmeye bastığı zaman 0.2mm uzama olacakmış. Uzama miktarı 0.2mm olacağı için kontrollü uzama olabilecekmiş. Günde 1mm uzama yapması için düğmeye 5 defa basması gerekiyormuş . Ayrıca her hafta hekim kontrolü olduğu için, iyileşme gecikmesi farkedilirse tedavide bekleme seçeneği doğal olarak bunda da var.

Bence bu konuda uzman bir hekim ile görüşmeli herkes. Bize kalırsa kemik eğriliği düzeltme işinde İlizarov kesinlikle demode ve çok geri bir sistem. Onun yerine bu bilgisayarlı Smart Correction sistemi mucize gibi bir cihaz. Gerçi bunun da bir takliti çıkmış Türkiye'de ve ucuz sattığı için ihalelerde bazan mecburen o alınıyormuş. Örümcek sistemi adı verilen bu sistemden şuan sorun yaşayan bir kişi var hastanede. Bu taklit sistem hesaplamayı beceremediği için kızcağız 2 aydır hastanede yatıyor. Çünkü düzeltme sırasında alttaki halkanın bağlı olduğu yerden kemiği tekrar kırılmış ve eğrilik düzeltmeyi isterken bir de kırık tedavisi ile uğraşıyor. Çok morali bozuk, çünkü ayağında bir sürü iz kalıyor şimdi ve tedavisi çooook uzatmış durumda. Biz bu ödüllü sistem ile tedavi edildiğimiz için kendimizi iyi hissediyoruz.

Rayc, son bir bilgi senin için. Fitbone şuan 8cm uzatma yapabilen tek sistemmiş . Bence Amerika'ya gidip bir sürü para harcama. Burada Fitbone ile ameliyat olmuş arkadaşlarla konuşursan fikrin değişecektir. Hemde paran cebinde kalır düzgün tedaviye ulaşırken.

Üye
    matemrengi Avatarı

Gerçek Adı
    zikri
    Son Giriş
    19.03-2013
    Saat
    20:02
    Yaşadığı Yer
    Konya

matemrengi bende uzatma ameliyatı oldum arkadaşlar sizlerden görüş ve tecrübelerinizi bekliyorum

10 cm uzatma oldu fiksatör ile fakat dizim 95 derece bükülüyor fizik tedavi gördüm en son zorlayabildiğimiz bu oldu ileri gitmedi.sizlerdede aynı böylemi oldu bana yardım edermisiniz

Üye
    rayc Avatarı

Son Giriş
    25.01-2015
    Saat
    16:03
    Yaşadığı Yer
    Yurtdisi

rayc

Sevgili SonundaKostu,

Oncelikle cok gecmis olsun! Senin icin dua ediyorum. Umarim bir an once iyilesirsin ve saglikli bir surec gecirirsin.

Dr. Paley ile 11 Mart'ta gorusecegim. Yazdiklarini sorarim kendisine. Ben zaten Amerika'da yasadigim icin masraf yapip yurtdisina gitmiyorum, merak etme Ama ameliyati Turkiye'de olmak benim icin inanilmaz bir firsat olurdu gercekten, cunku ailem Turkiye'de, kalacak bir evim olurdu, vesaire.. Henuz son kararimi vermis degilim zaten, bakalim..

Doktor Muharrem Inan'a ameliyat olmustun galiba, dun kendisinin internet sitesine baktim. Cok akli basinda bir hekime benziyor, gercekten cok begendim. Turkiye'ye dondugum zaman belki gorusurum kendisiyle. Benim Fitbone hakkindaki bilgim biraz eski kalmis demek ki. Firma cihazi degistirip yenilediyse eski sorunlar ortadan kalkmis olabilir. 2-3 yil once ciddi sorunlar cikariyordu bu civi.

8 cm uzatabilen tek sistemin Fitbone oldugu dogru degil. PRECISE su an en fazla 6,5 cm uzatabiliyor evet, fakat 8 cm'lik yeni civiyi cok yakinda cikaracaklar. Yaz aylarina dogru cikmasi bekleniyor. Bunun haricinde Prof. Betz'in kullandigi Betzbone civisiyle 11 cm uzatan kisi bile taniyorum. Tabii tavsiye edilen guvenli miktardan cok daha fazla bu. Bakalim Dr. Paley'i 8 cm'den fazla uzatma yapmaya ikna edebilecek miyim? Pek sanmiyorum, pazarlik edilecek birine benzemiyor

Dr. Paley cok iyi bir doktor, belki alaninin en iyisi ama korkunc pahali. Bu yuzden kendisine LON/LATN (civi uzerinden uzatma) yontemlerini soracagim. Yari external oldugu icin tamamen internal metodlara gore daha ucuz olmasini bekliyorum. Iyilesme suresi biraz daha uzun, enfeksiyon riski var, bunlar olumsuz taraflari. Los Angeles'a gidip Dr. Mahboubian ile de gorusmeyi dusunuyorum. Onun fiyatlari nispeten daha dusuk. Eklemis olayim, LON/LATN de 8 cm uzatma kapasitesine sahip bir metod.

Sen femur mu uzatiyorsun, tibia mi? Rica etsem doktor beye tibia uzatmayla ilgili bir sey sorabilir misin? Firsatin olursa elbette. Iyilesme surecindeyken seni kesinlikle mesgul etmek istemiyorum. Ama merak ettim, tibia ile fibula'yi civiyle birbirine sabitliyor mu acaba uzatmayi yaparken? Amerika'daki doktorlarin bu konuda uzlasamadiklarini gordum de ben.

Üye
    SonundaKostu Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Aralı
    Son Giriş
    01.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

SonundaKostu

Merhaba Rayc

Burasi sayesinde çok güzel bilgi takası yapabiliyoruz.

Burada bir arkadaş Fitbone ile ameliyat oldu. Bende deformite çok olduğu için uygun bulunmadım Fitbone için. O nedenle Smart Correction uyguladılar. Çok iyi olacağımı düşünüyorum inşallah. Bu fiksatör işinin bakımı konusunda çok dikkatli olmam gerektiğini farkettim ve gerekli bütün donanımı şimdiden aldım bile.

Bazan ağrı oluyor şu sıra ama burada iyi bakıyorlar. O nedenle kalan vakti internette gezinip sohbet ile geçiriyoruz aynı dertten tedavi göre arkadaşlarla. Burada hocalarla konuştuk Dr. Paley'i. Dünyanın en pahalı hekimi olduğunu doğrulayıp gülüyorlar. LON için kötü şeyler söylemiyorlar. Ekonomik olarak uzayan çivi seçeneği sorun oluyorsa LON yapılmasının kesinlikle mantıklı olduğunu söylüyor hocalar. Ama sonuçta benimde şuan başımda olan eksternal fiksatör meselesi varmış bu teknikte ve bacakta fiksatörün çivilerinin delikleri kalırmış. Tek maşına motorlu çivide küçücük iz kalıyor doğrusu. İmrenilesi bir durum.

Muharrem İnan çok iyi bir insan. Bu kadar mı mütevazi bir insan olur, çok büyük işler yapıyor olduğu halde. Tam bir yurdum insanı. Geçen ay bu uzatma konusunda Kore'ye ve İngiltere'ye davetli konuşmacı olarak dahi gitmiş. Daha önce bahsetmiştim, muayenehanesinde bir hastasıyla konuşmuştum parasını kendi ödeyerek ameliyat olan. Uzatmasının sonuna yaklaşmıştı o arkadaş ve dua edip duruyordu Muharrem hocaya.

Eğer özel değilse Paley'in kaça ameliyat ettiğini paylaşır mısın gurup ile?

Senin sorunu burada doktoruma danışacağım ve cevabını bildireceğim sana. Ama bence Muharrem Hoca'ya mesaj göndermekten de çekinme. Bende ilk önce web sitesi üzerinden yazışmıştım kendisi ile ve sonra girip muayene olmuştum.

Üye
    suzet Avatarı

Gerçek Adı
    serhat
    Son Giriş
    16.03-2013
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    istanbul

suzet

merhaba,
    oglumu akondrapilazi 3.5 yasinda ameliyat olmasini istiyorum ama iste ama korku da var.Mehmet kocaoglu muayene etti. planlar yapti ama icimde supheler var.Olanlar varsa caresiz bir anneye yardimmmmmmmmmmmmmm istiyorum

Üye
    SonundaKostu Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Aralı
    Son Giriş
    01.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

SonundaKostu

Merhaba Suzet

Bu konuda ilk isim olarak sana Profesör Muharrem İnan'ı tavsiye ederim. Doktor Muharrem bey hem pediatrik ortopedi, hem de boy uzatma/eğrilik cerrahisi konusunda uzman. İstersen önce web sitesine bak ve sonra beğenirsen muayeneye gidersin. Mehmet Kocaoğlu'da çok süper bir doktor ama sanırım biraz pahalı o.

Üye
    sewal Avatarı

Gerçek Adı
    şevval
    Son Giriş
    10.03-2013
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul

sewal

ameliyattan sonra iz kalıyo mu

Üye
    SonundaKostu Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan Aralı
    Son Giriş
    01.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

SonundaKostu

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kemiklerinin kesildiğini düşünürse kalmaması mümkün mü? ama sonrasında dümdüz bacakların oluyor. biraz iz kalsada kabul edilebilir bence!

Sayfa 6 / 53 İlkİlk ... 234567891016 ... SonSon