Sayfa 52 / 53 İlkİlk ... 242484950515253 SonSon
Toplam 781 mesajın 766-780 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fatma1071 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatıma
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:55
    Yaşadığı Yer
    ........

fatma1071

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @İncim

boyun kaç tıki uzattırdın ve nereye yaptırdın özel hastane mi devlet mi? yaptırmak için gereken şartlar var mı maliyeti ne oldu???

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: İncim Mesajı Gör
    1.55 di suan 1.60 5 cm uzama gerçekleşti bunun sebebi benim kemiklerimin cok ince cam gibi olmasından dolayı 8 cm uzayamadim 5cm de durdurulmak zorunda kalındı....
    vay be ben de o kadar boy olacak uzattırmam. benim ki 1.47 uzun olmayı çok isterim ama sağlık sorunlarım da var

turkoglu

Çok teşekkürler.Allah size de sağlıklı bir ömür versin

polsem

ilizarovu düşünürseniz adana da ortopdia da prof.Dr.Mahir GÜLŞEN bu işin uzmanı onunla görüşürseniz kafanızdaki sorular netleşir.

turkoglu

Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için

kafkas90

26 yaşında 1.66-1.67 boylarındayım. İlk okuldan itibaren boyumun kısa olması nedeniyle bir çok gereksiz olay ile karşılaştım. Örneğin ilk okul ve lisede kendisini sınıfın kabadayısı olarak lanse etmek isteyen veya dişisine kendisini ispatlamak isteyen herkes gücünü benim üzerimde denemeye kalktı. Bunların birçoğunu halt ettim. yalan söylemeye gerek yok bazılarından da çok pis dayak yedim Aslında çevremden de edindiğim duyumlara göre yakıışıklı sayılırmışım fakat şimdiye kadar kaç tane kıza ilgimi belirttiysem hemen hemen hepsi boyumun kısalığını öne sürerek üstü kapalı şekilde reddetti beni. gerçi şimdiye kadar sadece 2 kişiye teklifte bulundum o yüzden sapık olduğumu düşünmezseniz sevinirim. 6 yıl önce teklifte bulunduğum kız 1.62, 2 yıl kadar önce teklifte bulunduğum ise benimle aynı boydaydı. Şimdi size soruyorum eğitimliyim, devlette güzel bir işim var, sosyal konularda da fena sayılmam. Sorun bende mi bu kızlarda mı? Sorun bendeyse bu nahlet olası boy uzatma ameliyatı yöntemleri kaça ayrılır, maliyeti ve riskleri nelerdir, en az hangisi hasar bırakır ? yardımcı olursanız sevinirim

mehmetoguz

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: turkoglu Mesajı Gör
    Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için
    hocam boyunuz gayet iyi. zaten ameliyatla çoğu kez maksimum 7 cm civarında uzatıyorlar ki 1.72-1.73 civarı olursunuz. boy takıntısı olan kızlar için yine kısasınız. hiç bir kız alıp elinde mezurayla gezip aa sen 1.67 değilsin 1.72'sin demez. kısa kısadır. onlar için genelde 1.80-1.85'den başlar boy erkek için. bu kadar masrafa, zahmete katlanıp yine kız bulamama ihtimaliniz hayli yüksek. bunu ondan yazıyorum. daha sonra daha çok bunalıma girersiniz. muhtemelen yanlış kızları seçiyorsunuz, yaşınız genç 30'una doğru bunları atlatıp güzel bir yuva kuracaksınız emin olun.

Üye
    Kübra K. Avatarı

Gerçek Adı
    Kübra
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:17
    Yaşadığı Yer
    İzmir

Kübra K.

İnsan bir boy için bu kadar eziyet çeker mi ?
    Konu Kübra K. tarafından değiştirilmiştir (11.10-2016 Saat 20:21 ).

Üye
    Histerik Avatarı

Gerçek Adı
    Buse
    Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    21:14
    Yaşadığı Yer
    Konya

Histerik

Muharrem hocaya mail atmıştım. Uzatma ameliyatı ve eğriliği aynı anda düzeltebiliyormuş ama 4-5 santim uzatma yapılabilir dedi. Çok az geldi bu bana en azından 7-8 santim olabilir diye düşünüyorum. Bilgisi olan var mı?

Üye
    ömürcan Avatarı

Son Giriş
    01.11-2016
    Saat
    15:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ömürcan

Selamlar arkadalar bende boy uzatma ameliyatımı istanbulda olmayı düşünüyorum fakat metin küçükkaya,muharrem inan ve hacı kutlu arasında kararsız kaldım.. toplam 8 cm uzama hedefliyorum. Daha önce bu ameliyatı olmuş arkadaşlar bana yardımcı olurlarsa sevinirim

kunta

eskidenmi daha rahattı yoksa şimdimi

beyoglubeyy

kısa boylu da beğenen seven erkekler vardır. sadece bir deyim olduğu için paylaşacağıım. yanlış anlaşılmasın. benim sözüm değil. "bodur tavuk her dem taze, ya da her dem piliç" diye anadolu da söz var. ayrıcı yine yurdum insanı tarafından, pirelli takvimine nazire yapmak için, bastırılmış "birelli" takvimi bile var. pirelli takviminde her ayda nasıl dünyaca ünlü bir manken arz-ı endam ediyorsa, bu birelli takviminde de , boyu 1.50 olan hanım kızlar poz vermişler. yine de kişinin kendi bileceği iş...

Nis

Selam, arkadaşlar. Durumumu güncellemek istedim. Bugün ameliyatımdan 1.5 yıl geçti. Kendimi iyi hissediyorum. Eski hayatıma çoktan döndüm. Spora başlamayı düşünüyorum, yani kendimi artık buna hazır hissediyorum. Çivi yerleri bugün için hiç de içaçıcı değil. Özellikle bir bayan için. Hatta bazı çivi yerlerinde deri kaslara yapışmıştı, ama dr iğne yapıp bir bacağımda onları düzeltti. Diğer bacağımda da 2 haftaya düzeltiriz dedi. Ağrılı olduğu için aynı anda yapmadı. Çivi yerlerindeki lekeler soluyor az az. Hızlı olmasa da koşabiliyorum ve evde zıplamayı denedim, eskisi kadar olmasa da zıplayabiliyorum. Genel olarak çok memnunum. Ve iyi ki ameliyat oldum diyorum. Ama bu ameliyatı boyu gerçekten küçük olanlara tavsiye ederim. Çünkü zorlukları çok olan bir ameliyat.

Üye
    Histerik Avatarı

Gerçek Adı
    Buse
    Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya

Histerik

@Nis

Çok geçmiş olsun hangi doktora ameliyat olmuştun ne kadar uzatılmıştı boyun bir de ne kadar sürede yürümek gibi normal şeyleri yapabildin?

Nis

@Histerik teşekkür ederim. Ben Bakü de ameliyat oldum, dr ismi Fahri Teymurhanli. 7 cm uzatma yaptim. Walkerle yurumeye ameliyattan 3-4 gün sonra basladim. Desteksiz yürümemi soruyorsanız, 8-9 ayı buldu. Ben geç yürüdüm, benden bir bucuk ay sonra ameliyat olan biri vardı, hatta ameliyattan birkaç saat sonra yürümüş, tabi ki dr izin vermemiş, ama yürüyebiliyormuş. Bacak kaslarınız ne kadar güçlüyse o kadar erken yürürsünüz. Bir de tabi egzersizleri aksatmadan yapmak lazim. Benim geç yürümeme en büyük neden bence parmak uçlarımda yürümemdi. Ayağı yerə tam basınca insan kendini yürümeye hazır hissediyor, parmak uçlarında yürürken sanki şimdi düşücem düşüncesi oluşuyor.

Üye
    Histerik Avatarı

Gerçek Adı
    Buse
    Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Konya

Histerik

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Nis

Klasik ilizarov mu oldunuz? Yoksa kombine yöntem mi? Bir de tedavinizi Nasıl yürüttü doktor? Siz bakü De mi kaldınız aylarca.. Bir de cihaz uzatma bittikten sonra mı çıktı yoksa tamamen tedavi bitikten sonra mı? Kusıra bakmayın çok soru sordum. Maliyeti hakkında da bilgi verebilmeniz mümkün mü? Teşekkürler

Sayfa 52 / 53 İlkİlk ... 242484950515253 SonSon