Sayfa 43 / 53 İlkİlk ... 33394041424344454647 ... SonSon
Toplam 781 mesajın 631-645 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ufukyılmaz Avatarı

Gerçek Adı
    Ufuk
    Son Giriş
    10.09-2016
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Ufukyılmaz

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Nis bence alçı uygun biz çözüm yolu değil. Alçı basit kırıklarda kemiğin parçalanmadığı durumlarda ve çatlamalarda uygulanır. Uzatma işleminde kemik arası mesafe daha uzun. Ayrıca uzatma işleminde kas dokusuda gelişim göstermekte zaten ağrı sebebide bu. Alçıya aldırdığın zaman kas dokusunda gelişmeme görülebilir aynı zamanda kemik yamuk kaynayabilir. Kemiklerin içten ve dıştan desteğe ihtiyacı var. Alçı sadece dış destek.

Yasaklı Üye
    yazaribrahim Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    08.09-2016
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    Adana

yazaribrahim

Selamlar @Nis hocam ))
    Evet. Ben de alci meselesini dr.uma sordum ve uzatma hastalarinda uygun olmadigini soyledi. Kendi yaptigim arastirmalarda da gordugum kadariyla bacagi uzun sure alcida bekletmek yeni olusan kemigin yanlis kaynayabilmesine, kaslarin sertlesmesine, ilerleyen zamanda kas erimesine ve diz kreclenmesine neden olabiliyor. Bunlar da oldukca buyuk riskler oldugu icin dr.lar onermiyor.
    Benim de 5 ay 8 gun oldu. Agrim olmuyor cok sukur. Ben de sizin gibi sabirla kemigin iyice kaynamasini ve cihazin cikmasini bekliyorum.
    Biz dahil tum hastalara bol bol sabir...

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    Bakü

Nis

@ufukyilmaz, dikkata alicam, teşekkür ederim.
    @yazaribrahim, aleykum selam.
    verdiğin bilgiler için teşekkürler. elhamdulilleh senin ağrın yokmuş ve yürüyebiliyorsun. benim uzatma bittik ten sonra bir kaç gün ağrım olmadı, sonra diz ağrılarım başladı, sonra enfeksiyon kaptı bazı çiviler, 3 haftadır devam ediyor. hem bunun agrısı, hem diz, hem kemik... üstüne bir de 7 aya az kalmasına rağmen yürüyememem sabrımı tüketiyor. careyi cihazdan kurtulup alciya alinmakta goruyordum, ama sağlığımı riske atmak istemiyorum. mecbur yine bu duruma sabredecegim.

Duana amin!

forbid55

ilk 5 sayfaya kadar okuyabildim, toplamda 43 sayfa var 170 cm boya sahip bir erkek olarak soruyorum, 10 cm uzatma için hem diz altı hem diz üstü işlem mi lazım? toplam maliyet ne olur yurt içi ve yurt dışı? iyileşme süreci boyunca tekerlekli sandalye ile mi takılıyoruz yoksa belli bir ay sonra kurtuluyor muyuz? bu sorulara cevap yazsanız belki de benim gibi aklında sorular olanlar tüm cevapları bir mesajda okumuş olur. Teşekkürler.

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bakü

Nis

Selam, forbid55
    Ilk olarak, ben ameliyat olmamanizi tavsiye ederim. Cunku cok zor.Ameliyattan once bana zor olacagini soylemislerdi, ama bilmek ve yasamak o kadar farkli ki...
    Ama illa olacagim diyorsaniz, ben ya femur, yada tibiadan 7 cm uzamanizi tavsiye ederim, en azindan iki defa degil, tum yasayacaklarinizi bir defa yasamis olursunuz. Eger dis yontemle olmayi dusunuyorsaniz, Rusya da ve Hindistan da 15-20 bin dolar kadar maliyet tutar (otel ve yemek parasi secime gore degisiyor), Italya da 20 bin ve fazlasi, Serbiya da da bu ameliyat yapiliyor, ama maliyetini bilmiyorum. Eger ingilizceniz varsa, limblengtheningforum.com sitesine uye olun, gunlukleri okuyun. Orda farkli ulkelerde ameliyat yaptiranlar maliyeti ve gereken diger bilgileri paylasiyorlar.
    Dis yontemle ameliyat olunursaniz, tekerlikli sandalye gerekmiycek, cunku cokca yurumek lazim, yurudugumuzde kemik daha hizli kayniyor. yurumek kaslar icin de iyidir.

Eger ruscaniz varsa, legscorrection.ru sitesine de bakmanizi tavsiye ederim, orda Rusya daki doktorlar, onlarin ameliyat ettigi kisiler hakkinda bilgiler, fotolar, tum gereken bilgiler var. Umarim arastirip dogru karar verirsiniz.

Üye
    yayato Avatarı

Son Giriş
    02.12-2015
    Saat
    22:06
    Yaşadığı Yer
    istanbul

yayato

ben bu konuyu biraz düşündüm.mantıksal olarak bakınca(sadece düşünsel olarak dediğim gibi) 1.90 ile 1.75 arasındaki insan arasında bile bir fark olmuyor. yani şöyle bi düşünün 1.90 biri 1.75 birinden fazlası olarak sadece boynu ve kafası daha yukarda oluyor,yada ne bileyim kemiği biraz daha uzun işte diyorsun ama işte göz estetik toplum arasında yürürken bambaşka oluyor bu durum
    psikologlarda bu tip şeyler anlatıyor herhalde filozof oldum çıktım. önceki sayfada 7*8 cm için değmez bu kadar eziyete risk var ücreti cok pahalı vs diyorum ama sonra 2 tane resim görüp tekrar eski düşünceye dönüyorsun. 12 cm filan olabilse harika olurdu. 1.70 biri 1.82 olcak 5cmlik bot giyse 1.87 olcak..birazda dik durup vücut çalıştımı oldu sana 1.90 zaten 1.85ten sonrasında aradaki 4-5 cm çok göze batmıyor.(yani 1.87 biriyle 1.91 arasında bi fark gözükmüyor)
    4q1QVq - Boy uzatma ameliyatını estetik bir şekilde oldum. Merak edenlere yardımcı olurum.
    R91NmR - Boy uzatma ameliyatını estetik bir şekilde oldum. Merak edenlere yardımcı olurum.

mdbarbaros

ibrahım kardeşim oncelıkle geçmış olsun sıze sorum olcaktı kaç ay oldu amelıyat olalı

Üye
    koyugri Avatarı

Son Giriş
    10.08-2016
    Saat
    06:45
    Yaşadığı Yer
    kırşehir

koyugri

2012 yılında yayınlamışsınız çok olmuş ama gerçekten kemik uzatma da birinin yardımına ihtiyacım var

multiyozgatlim66

Ameliyat Fiyatları 20-50 Bin Tl Arasında Değişiyor Yanılmıyorsam. Engelli Değilim Ve Doğal Yöntemlerle Yani ;
    - Egzersizler
    - Düzgün Beslenme
    - Düzenli Uyku İle 1,75 Cm Olan Boyum Tam 8 Haftada Şuan 1.83 Cm Oldu . Ayrıca Bacak Boyu Uzatma Egzersizleriylede Doğru Orantıda Bir Uzama Kaydettim . Diyeceğim O Ki Engeli Olmayan Kardeşlerim Bence Herşeyin Kolayına Kaçmayın . Hiç Birşey Altın Tepside Sunulmaz
    Mutluyum , Huzurluyum ..

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bakü

Nis

@multiyozgatlim66, hangi egzersizleri yaptiniz? hangi siteden ogrenerek yaptiysaniz, lutfen linki bizimle paylasin.
    Kolaya kacmak derken ameliyati mi kastediyorsunuz? ilginc

mdbarbaros

o egzersızlerle hiç bır şey olmuyor olsa şu an dunyada bılımsel olarak desteklenırdı...arkadaş belkı buyume çağındadır uzamasını ona bağlamıştır burdakı arkadaşların zaten kafası karışık dahada karıştırmaya gerek yok

Yasaklı Üye
    yazaribrahim Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    08.09-2016
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    Adana

yazaribrahim

Selamlar
    Benim bugun 6. ayim doldu. Yuruyebiliyorum. Isteyenler icin whatsapptan yurudugume dair video atabilirim. Artik carsida pazarda dolasabiliyorum.
    Sunu da eklemek istiyorum. Yetiskin olduktan sonra herhangi bir gida takviyesi veya egzersizle uzayacaginiz hayaline kapilmayin. Duzenli egzersiz ve sporlarla(plates gibi) en fazla 2-3 cm uzarsiniz. Bu da kemik uzamasindan degil omurgalarin duzelmesinden kaynaklanir. Piyasada cok fazla para kazanma amacli satilan uzatma urunu var. Kullanip hasta olan dahi var. En kotusu de insan umudunu yitiriyor. Lutfen bu tuzaklardan uzak duralim.

mdbarbaros

ibrahim kardeşimın soyledıklerı tamamen doğru kımse burdakı ınsanların kafasını karıştırmasın sadece para araklamak için ot ilaç veya sıhırlı egzersız programlarını para ıle satmaya çalışıyorlar...hıç bırının bılımsel doğruluğu yoktur

Hayalimbu

Ben de bu ameliyatı düşünüyorum ama para konusunda bi bilgim yok. Arasiriyorum ama kesin bi bilgiye de ulaşamadım.en son 2012 de yazmışsın son durumun ne memnun musun ve hangi doktora ameliyat oldun. Herkes gibi emin değilim ama her gün mutlaka bu ameliyatı düşünüyorum. Yardımcı olmaniza ihtiyacım var. Birde ciddi ciddi burda akıl verenlerin aklına sasiyorum. Emin olun estetik şekilde ameliyatı düşünenler en az sizin kadar akıllı o nedenle önemli olan boy değil insanlık teranelerini içinizde tutun. onu sormuyoruz akıl değil çözüm ve bilgi odaklı burdayız.

Üye
    denizintiha Avatarı

Gerçek Adı
    deniz intiha
    Son Giriş
    19.12-2015
    Saat
    15:06
    Yaşadığı Yer
    istanbıl

denizintiha

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sizinle bu konuda irtibata geçebilirmiyiz

Sayfa 43 / 53 İlkİlk ... 33394041424344454647 ... SonSon