Sayfa 39 / 52 İlkİlk ... 2935363738394041424349 ... SonSon
Toplam 780 mesajın 571-585 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    yazaribrahim Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    08.09-2016
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    Adana

yazaribrahim

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Cihaz hala bacagimda tabi. Kemik iyice kaynayana kadar da kalacak. Buda en az 5-6 ayi bulur. Cihaz da ciktiktan sonra artik bu is neredeyse tamamen sona erdi demektir.
    Ben dizimi 100 dereceye kadar bukebiliyorum. Fakat son zamanlarda egzersizleri ihmal edince tekrar 80 e dustum. Biraz cabayla bu problemi de asarim ins

Üye
    fatomaa Avatarı

Son Giriş
    17.10-2016
    Saat
    03:15
    Yaşadığı Yer
    Sanane

fatomaa

Anldmm hayırlısı olsn benım daha var uzatmam ınslh bıter kurtulurum...

Haluk Kamil

Ameliyat olanlar beyler bayanlar ben estetik amaçlı boy uzatma ameliyatı olmak istiyorum iki bacaktanda 7cmlık uzama fiyatı ne kadar? Bu 7cmlık uzamadan sonra ne kadar süre sonra işime geri dönebilirim. Bu arada aranızda memur olan varmı izin verıyorlarmı ve ameliyat bittikten sonra eski halimize dönebiliyor muyuz dizinı hayatın boyunca tam açamazsın diyenler var doğru mudur

gülgüzeli2

nis o zaman ben durmadan yürürüm egzersizleride inş hiç aksatmam bir an önce olupta kurtulalım beklemek birşeyi degiştirmiyor aksine insanın kafasını daha çok karıştırıyor herşey tamamsa gidip olup bitirmek lazım bu işi sonrası allah kerim

Üye
    Samet6666 Avatarı

Son Giriş
    15.08-2015
    Saat
    13:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Samet6666

Merhaba, benim boyum 1.70 ama kick box dövüşlerine katılacağım için boyumu uzatmam lazım ve küçüklükten belli hayal ettiğim bu ikisiydi. 15-16 yaşındayım ve geçen gün doktora gidip röntgen çekildim, kıkırdakların kapandığını söyledi yani boyum daha uzamayacakmış. Bu foruma yeni üye oldum ve fazla bilgim yok.
    Ameliyat olan varsa bir kaç sorum olacaktı. Bana özelden yazabilir misiniz çünkü biraz karmaşık geldi burası.ameliyat olmayı düşünüyorum.

Teşekkürler

gülgüzeli2

samet6666 foruma baştan sona okudun mu eger okumadıysan istersen oku zaten istedigin bilgiye ulaşacaksın ama daha fazlasını istiyorsan herşeyi doktorla konuşursun ögrenirsin

Haluk Kamil

Merhaba Ben baştan sona okudum ama bazı sorularıma cevap bulamadım. Ben kıckboks sporu yapıyorum ameliyattan sonra sağlığıma kavuşunca boksa geri dönebilir miyim yani yeni oluşan kemiklerimiz sağlam olurmu

Hocam kemikler sağlam oluyor mu sağlığımıza kavuştuktan sonra hertürlü aktivite yapabiliyor muyuz dövüş sporları filan

GörevimizTehlike

Merhaba arkadaşlar yazıların ve yorumların çoğunu okudum bende psikolojik olarak boyu sorum ediyordum. Boyum 1.73. Takıntı haline getirmiştim fakat yazıların sonunu okuyunca bazı çıkarımlar ve kendi mantık çerçevemde yorumlar yaptım. Sadece bu siteden değil bir çok siteden bu tür ameliyatların komplikasyonlarını okudum.ve nihayetindeee ameliyat olmaktan VAZGEÇTİM. Neden mi ?
    Evet bende boyumu karşılaştırırdım insanlarla

Evet bende kız arkadaşımdan boylu poslu insanlar beni istemeye geliyorlar lafını işittim

Evet bende 1.80 boyum olsun çok isterim fakat keşke herşey ha deyince olsa ve süreçler kısacık olsa iki saatle hallolsa ve riski olmada günümüz şartlarında bu pek mümkün değil gibi görünüyor.

Burada bir çok komplikasyondan bahsedilmiş ama fatembolismden bahsedilmemiş mesela ciddi bir komplikasyondur ölüme bile götürür. Ameliyat olmama sebeplerimdeb biri budur.

İnsanlar her ne olursa olsun boyla değerlendirilmemelidir.bu piyasayıda biz boyu takıntı yapanlar oluşturuyoruz.Arkadaşlar herşeyi bu şekilde düzeltemeyiz.farzedelim kız arkadaşınız erkek arkadaşınız size boyun uzun olsaydı veya kısasın gibi imalarda bulundu onu seviyorsunuz ve değişmeyi göze aldınız. Ne kadar nereye kadar sürecek bu değişiklik ? Daha ne kadar değişeceksiniz onun için ? Yarın burnun eğri dese burun ertesi gün diş . Bu mesaj ne demektir seni beğenmiyorum demektir bu mesaj senden daha iyisini bulduğum an sana tekmeyi basacağım demektir. Peki bu zihniyet için niçin değişelim niçin sağlığımızı hayatımızı tehlikeye atalım.sağlığını kaybettiğini sakat kaldığını düşün boyun kısa diye söylenen bir dost sevgili sakat kalınca mı sana sahip çıkacak ?

Herşey boy mu elbette değil. İnsanları dış görünüşüyle yargılamak bir karakter hastalığıdır.ucu bucağı sınır yoktur. Boyunuz kısa diyelim. Diğer özellikler ? Kilo ? Bana göre estetiğin temel unsurlarındandır dişler veya saçlar bunlar ? Bunlar bile gereksiz. Toplumda yer edinmek iki şeye bakar bilgi ve para. Bilgin varsa doktor mühendis olsan kimse senin boyuna posuna bakmıyor. Paran varsa senin iki katın önünde önünü ilikliyor. Be bunlar sizin elinizde yani saygınlığınızı kendiniz kazanırsınız.buda kendinizle başlar kendinize saygı duymanızla başlar.

Bir Ayağı ciddi anlamda kısa olan 1.50 nin altındaki boylar için belki bir tıbbi gereklilik olan işlen o kadar kolay değil.

Hem paranız gidiyor

Hem zamanınız

Hem belkide sağlığınız

Benim kardeşim yürüyemiyor. İnsan düşünmeden edemiyor varsın 5 cm kısa olaydıda yürüyeydi diye.

Şimdi komplikasyonlar durumunda neler gelecek başınıza birde gerçekçi bakıp düşünelim

Kemik kaynamaması durumu bu sırada kemik arasına fibröz kalsifiye olmayan bir doku birikiyor ve bildiğim kadarıyla yeni bir ameliyatla bu dokunun kaldırılması gerekiyor

Uzama olmayabilir kullanılan teknik yöntem ve kas tendon uyumunuzla beklediğiniz uzama gerçekleşmeyebilir

Fatembolism denilen damarlara yağlı emboli yani pıhtı atması çok kırıklı kemik vakalarında sımça yaşanmaktadır bu uzatma işlemindede bu mümkündür ki sizi ölüme götürür

Sakat kalma. Operasyon geçiren arkadaşlar yazmışlar özlüyor imreniyoruz koşanlara yürüyenlere. Bir ömür tekerlekli sandalye koltuk değeneğine muhtaç olduğunuzda tuvalete biri olmadan gidemediğinizde az önce bahsettiğim şeyi yani 5cm kısa olupta yürümeyi isteyeceksiniz emin olun.bir yıl değil iki yıl değil ömür boyu bu ömür boyu.

Peki ameliyat sonrası süreç ?

Ağrı herkeste istisnasız oluyor

Enfeksiyon

Hareket kısıtlılığı

Diz eklemlerinde problemler

Ve belkide hepsinden önemlisi zaman eve bağlı kalıyorsunuz işe gidemiyorsunuz koskoca bir yıl çalıyorsunuz hayatınızdan ne için kim için ? ( sözüm estetik boy uzatacaklara )

Sizi beğenen böyle beğensin seven böyle sevsin evlenecek olan böyle evlensin . Siz elinizde olmayan birşey için yargılanmayacak kadar masumken yargılayan kusursuz mu sanıyorsunuz. Kriterrr meselesi . Beni yargılayanın burnu hiç hoş değildi ama ben öyle sevmiştim öyle seviyordum onu ve gözüme o benim kusurlarımı söylemeyene kadarda görünmüyordu. Suçum genlerim mi ? Suçum annem babam mı ? Allah böyle yaratmış arkadaşım var mı ötesi. Kolay bir süreçten geçmiyorsunuz.

Tüm samimiyetimle söylüyorum bir günde istediğim boya ulaştıracak bir yöntem ameliyat olursa yada hemen ertesi gün desteksiz yürüyebileceğim bir sistem sakat kalma ihtimalinin azaldığı bir sistem olursa elbet aklım karışır ama bu şartlarda HAYIR. Değmez.

GörevimizTehlike

Size tavsiyem işinizden paranızdan ve sağlığınızdan olmadan bu işten vazgeçip bir an önce toplumda yer edinmeniz. Hiç birimiz heykeltaşının hamuru değiliz ve hiçkimseye göre şekillenmeyiz. Boy mu ? Yürek önemli adam olabilmek önemli erkekler için söylüyorum karakterli olan hiç bi kız sizi bu kriterle değerlendirip yargılamaz. Kızlar içinde adam seviyorsa adamsa ailesine göğüs gerer . Benim bundan bi önceki kız arkadaşım kısaydı ailemde biliyordu. Fakat onu asla boyundan dolayı yargılamadım yargılatmadım. Sağlıkla oynamaya değmez. Hem devamlı plates yapan insanlarda omurgalar arası 7 cm ye kadar çıkabiliyor. Böyle şeyleri deneyin riske atmayın. Yazıyı yazmamdaki amaç kesinlikle ve kesinlikle ameliyat olanlara değil veya bacak eşitsizliği bulunan kardeşlerimize değil . Arada kalmış sorun ediyorum modunda olanlara ve 1.70 1.65 1.63 1.73 175 boyunda olan erkekler ve 1.50 1.55 üstü bayanlar. Şöyle derin bir nefes alınn Allah a dua edin size verdiklerine bakın sizin yerinizde olmak isteyen binlerce insanı düşünün ve şükredin. Allah'a içize ferahlık vermesi için dua edin. Geçer zamanla. Birileriyle boyunuzu kıyaslamayın. Bunun sonu var mı yok ? 177 lik adam 190 lığın yanına gidince yine komplexlere girecek. 180 lik adam ha keza . Kalın SAĞLICAKLA . Sağlığın yerindeyken uğraştığında başına gelen en küçük ağrı sızı ve komplikasyonda başını taşlara vuracaksın.şimdi bu kadar karagözlü herşeyi göze alıyor dibi davranıyorsun ama Allah korusun sakat kalırsan veya bir ayağın aksarsa ? Herkes o zaman uzun boyuna mı bakacak dersin ? Allah hepimizi hidayete ulaştırsın . Hepimiz inşallah doğal yollardan uzarız . Ameliat olana Allah acil şifalar versin . Engelli olan kardeşlerimize de Allah şifa versin onlar elbette yaptırmak zorundalar. Amacım psikolojik olarak yardımcı olmaktı. Ben böyle atlattım çünkü.

Üye
    xxinfoxxx Avatarı

Son Giriş
    08.09-2015
    Saat
    00:41
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

xxinfoxxx

Merhabalar arkadaşlar nasılsınız ben uzun zamandır giremedim umarım herkesin sağlığı ve huzuru yerindedir . herkese sağlık dolu bir yaşam diliyorum

Üye
    Histerik Avatarı

Gerçek Adı
    Buse
    Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    21:14
    Yaşadığı Yer
    Konya

Histerik

Bakıyorum yurt dışında 9-10 santim uzamışlar alt bacaktan. Bizde niye en fazla 7 ?

dolar3liraxD

boylarınızla yetinin!
    10 cm bacaktan uzamak + kollarınızıda uzattırsanızda sonuçta gövdeniz kısa kalacak, kafa yapınızda ona göre küçük kalacak. 190cm olupta orantısız maymun gibi vucuttansa 150cm olup orantılı olmayı tercih ederim.

sonuçta bahsettiğiniz ve merak ettiğiniz ameliyat, sadece bacak kaval kemiği uzatma, kollarıda uzatsanız parmaklarınız kısa kalacak. hiçbir zaman orjinali gibi olmayacak. rahat edemeyeceksiniz.

19 yaşındaydım. 170-172 dim boyumu beğenmiyordum. doğal yollarla vs vs çok fazla çaba harcayarak 20-27 yaşına kadar 178 oldum. şuanda ölçtüğüm zaman boyum 178-180 cm çıkıyor. ama hiçbir işe yaramıyor inanın. hatta atletik bir yapıya kavuştum.
    bileğimin üzerinde bile 3-5 çizgi kas var. yalnız her tarafım orantılı. hiçbir şekil bozukluğu yok. biraz kiloluyum onu saymazsak =)

ama hiç iyi değil. hiçbir işe yaramıyor. ancak su taşıyorum. 20-50 litre arası suları fazla zorlanmadan marketten alıp eve taşıyorum. başkada bir lüksü yok =) gücünde boyunda hiçbir faydası yok. =)

Üye
    xxinfoxxx Avatarı

Son Giriş
    08.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

xxinfoxxx

@dolar3liraxD

Arkadaşım kendince haklı olabilirsin bu senin dusuncen senin su taşiman hiç alay konusu oldumu...yada olsa idi ne dusunurdun su taşımaya devam edermiydin bir de bi açıdan bakmani öneririm... sana da hak vermiyor değilim aslında bazı konularda haklisin ama toplumumuz öyle yozlaşmış ki kendi artıları ile başkasinin eksiklerini vurmak için özenle çaba sarf ediyorlar. Yolda,sahilde,toplu taşıma araçlarında, hatta en samimi olduğun arkadaş ortamında bile alay konusu olabiyorsun bunu getirdiği yükü senin ve senin gibiler anlamaz onun için LUTFEN KENDİ FİKİRLERİNİZ SİZDE KALSİN burada saçma sapan şeyler yazmayın yok ben 1.80 gibi 1.50 olsaydın bunu soylermiydin acaba neyse buradaki arkadaşlarım her şeyi çok iyi biliyor ALLAHİN emrinide biliyoruz oluşa bilecek problemleri de sizler rahat olun mutlu ve huzurlu bir yaşam sizlerle olsun

eurythmics

Ben 1.33 boyundayım 24 yaşındayım. Psikolojik bakımdan çok kötüyüm intiharı bile düşünüyorum 15 Cm uzamam mümkün mü maaliyet 40.000 Lira mı ? Devlet ödeme durumu var mı? Para bulmam imkansız... Ayrıca Adana'da yapan var mı acaba ameliyat?

Üye
    xxinfoxxx Avatarı

Son Giriş
    08.09-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

xxinfoxxx

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @eurythmics

Arkadaşım intihar edecek bir şey yok her şeyin bir yolu ve çözümü vardır ALLAH tan umudunu kesme adanada bu ameliyat i yapacak doktor varmı bilmiyorum ama benim ameliyatimi yapan doktorumun adanadan hastası var.Devlet yaptiriyormu bilmiyorum ama senin için arastiracagim lütfen üzme kendini inşallah bir yolu bulunacaktir..

Sayfa 39 / 52 İlkİlk ... 2935363738394041424349 ... SonSon