Sayfa 30 / 52 İlkİlk ... 2026272829303132333440 ... SonSon
Toplam 780 mesajın 436-450 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

alicemal350

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bu yazdığım gerçekten delilik ama o duyguyu yaşamak için sabırsızlanıyorum

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    09:28
    Yaşadığı Yer
    Bakü

Nis

@yazaribrahim, uzama arttikca agrilar artiyor mu sizde? yoksa her zamanki gibi devam ediyor. Bende agrilar atmaya basladi, ama kemik agrisi degil. baska bir sey. Ayagimi yere zorla basiyorum ( Doktor iltihab olabilir dedi, boyle devam etse, antibiyotik kullanmaya basliycam. @alicemal350, insan bu ameliyata bir girdiginde sevinir, bir de cihazdan kurtuldugunda.

gülgüzeli2

sağlıklı bir insan 3 .5 cm boy uzatmak için bu ameliyatı oluyorsa bana göre olmasın. en zor süreç ameliyat bittikten sonra başlıyor en önemliside iltihab kapmaması çok önem vermek gerek

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bakü

Nis

Iltihab kapmamasi icin ben elimden geleni ettim, ama bazen sadece yad bir metalin ayaga girmesi bile yeterli oluyor iltihab icin, bu durumda yapacak bir sey kalmiyor. fotoraflara gore iltihaba benzemedigini soyledi doktor, aksam skaypla konusucaz, bakalim ne diyecek. InshaAllah iltihab olmaz, yoksa yandim. dayanilmaz bir agri, hem de ergezsiz yapamiyorum agridan. saglikli olmak ne kadar guzel bir nemet.

Üye
    fatomaa Avatarı

Son Giriş
    17.10-2016
    Saat
    03:15
    Yaşadığı Yer
    Sanane

fatomaa

Nis benimde agrılarm cogaldı hareket edemıorm pek özellıkle dizim acılmıor zar zor 90a kırıorm

Uzun boy cogu kez avantaj bence uzadıkca mutlu olursnz inslh

gülgüzeli2

nis inş iltihab deildir ağrılar olacak tabi ameliyattan çıkmışsınız ama zamanla hepsi geçecek egzersizleri yapın aksatmayın evt uzamak güzel inş hep birlikte mutlu oluruz

gülgüzeli2

arkadaşlar holyfixle. motorlu çivi arasındaki avantaj nedir sadece aletlerin holyfixde dışarda motorlu çivide içerde olmasımıdır bumudur yani

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bakü

Nis

inshaAllah. Benim agrim kemik agrisi filan degil, farkli bir agri, ilk kez boyle oluyor.
    Motorlu civiyi hic arastirmadim ben, nedense o yontemle ameliyat olmayi hic dusunmedim, Holyfix bence Ilizarovun daha gelishmish formasi, ama yontem ayni. Baku'de o yontemle ameliyat yapilmish olsaydi, herhalde ben Holyfix yontemiyle ameliyat olurdum.

Arkadaslar, soylemeyi unuttum, herhalde doktorlariniz soylemistir, yine de ben hatirlatiyim. Sigara icmek ve icilen ortamlarda bulunmak yasaktir, cunku kemik kaynamasini engelliyor. Tuzlu ve yagli yemekler yemek, gazoz icmek de yasak, cunku bacaklar sisiyor. Bunlara dikkat edin lutfen.

gülgüzeli2

ameliyat olmadan holyfixle motorlu çivi arasındaki farkı ögrenmek tabiki hakkımız sorun sadece aletlerse holyfixle olurum daha iyi birde iz falan kalıyormu bilmek lazım... doktor ameliyat olduktan sonra neler yiyip içecegimizi söyler heralde zaten öyle bir ortamda bulunmamız imkansızdır kaçınmak gerekir...

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bakü

Nis

Valla benim doktor soylememisti (( Bana daha once ameliyat olan bir rus kiz soyledi.
    Yanilmiyorsam, en az iz birakan fitbone. en cok iz birakan da ilizarov, benim ameliyat ( Ama benim icin simdilik onemli olan boyumun uzamasi, izlerin icabina sonra bakicam )

gülgüzeli2

tabiki önemli olan boy uzaması sonuçta birisi az iz bırakıyor diye fitbone olacaz diye birşey yoktur hem maliyet olarak da çok pahalı iki bacaklı olmak isteyenler holyxfix daha iyi sanırım fitbonede tek bacak yapıyor sonra bekletiyor birkaç ay geçsin ki diger bacağı yapmak için yinede tam olarak bilmiyorum ama holyfix uygun sanırım

alicemal350

Ben bugün kesin olarak ameliyat olma kararı aldım yöntem kombine yöntem olucak gibi görünüyor Agustos 6sında son görüsmemi yapacağım doktorla

gülgüzeli2

alicemal hayırlısı bakalım inş biran önce olup sağlıgına kavuşursun neden kombine yöntemi seçtin kombine yöntem ilizarovmu oluyor maliyeti ne kadar

alicemal350

Çift taraflı olabilmesi nedeniyle seçtim

gülgüzeli2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    holyfixde çift taraflı yapılabiliyor sen ilizarovumu seçtin ücreti ne kadar doktor söylemedimi

Sayfa 30 / 52 İlkİlk ... 2026272829303132333440 ... SonSon