Sayfa 3 / 53 İlkİlk 123456713 ... SonSon
Toplam 781 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nasibegül Avatarı

Gerçek Adı
    Nasibe
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara

nasibegül

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    saçmala boyun gayet iyi 130 olsaydın ne yapacaktın intiharmı edecektin. sivastakilerde bukadar boya değilde birazda adamlığa önem versin.

sivastaki kızların boyları kaç 170 den kısalarsa yuhlamak lazım onları bide bukadar buna yorma Allah daha kısmet etmemiş Allaha dua et evlenmek istiyorsan karşıma hayırlı bir kısmet çıkart de, evliliğini boya ve ilizarov ameliyatına bağlarsan ozamn da evlenemeyebilirsin.verende o alanda ...

Üye
    emrah1986 Avatarı

Gerçek Adı
    emrah
    Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul

emrah1986

İncim;

Ben Mayıs'ın 22'sinde ilizarov ameliyatı oldum.Sol bacağımda 8 cm kısalık vardı, 7 cm'e kadar uzattılar bundan sonrasına gerek yok dediler.Demirleri çıkarmadılar.İki kemiğin arasındaki iliğin kemikleşmesi tam olarak ne kadar sürüyor? Ya da şöyle sorayım; uzama işlemi tamamlandıktan sonraki süreç nasıl oluyor? Neler tavsiye edersin? Malumunuz devlet hastanelerinde doktorlar herşeyiyle bilgilendirmiyor hastalarını.

Üye
    nova96 Avatarı

Gerçek Adı
    Derya Güner
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir

nova96

Arkadaşlar kısa olmayan hiç kimse yorum yapmasın. Bizim çektiklerimizi nerden bilebilirsinizki. Otobüslerde düğmeye bile yetişemiyorum. Uzun olan arkadaşlarımla dışarı çıkmaya utanıyorum. Hadi bunlar neyse bi şekilde halledilir. Ama sizinle dalga geçenler nolucak? Düşünsenize sizin elinizden hiçbişey gelmiyo onlar dalgasını geçiyo insana koyuyo ya. Lütfen bu ameliyatı olanları eleştirmeden önce bi düşünün neler yaşadı diye. Bunları yaşamayan bilemez ... Şimdi lütfen bana yardım edin boyum 1.46 ve gerçekten mutsuzum ... Sizce bu ameliyatı olmalımıyım? Ve bana iyi bi doktor söyleyin lütfen

Üye
    emrah1986 Avatarı

Gerçek Adı
    emrah
    Son Giriş
    02.02-2015
    Saat
    16:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul

emrah1986

nova96; senin hedefin kaç cm boyunda olmak? Boy uzatma ameliyatında kaç cm uzamayı bekliyorsunuz?
    Çünkü genç hastalarda bile 5 cm'i bile başarılı buluyor benim doktorum.İsmini de vereyim hemen; Halil İbrahim Bekler.Kemiğin kalitesi, yaşınız ve biyolojik yapınız kaç cm uzamaya müsait ona doktorunuz karar verebilir.Hem kimse yorum yapmasın diyorsun, hem de bu ameliyatı olmalı mıyım diye yorum bekliyorsun.Bence burada sağlam bir fikir edinsen bile bu ameliyata uygun musun değil misin, kaç cm uzayabilirsin gibi kriterlere cevabı doktorun verecektir.Bu yüzden burada kafanı bulandıracağına direk doktorlarla irtibata geç derim.Tabii elbette öncelikle gizli topuklu ayakkabıları öneririm. Ayrıca herşeyin başı sağlık, boy kısalığını kendinize kompleks edinmeyin.Bugün ekranların karşısında Cem Yılmaz bile topuklu ayakkabı kullanıyorsa sizde kullanabilirsiniz diye düşünüyorum.

zeynepp18

nova sen bayan mısın erkek mi?

cagdas35

Benim merak ettiğim bacagında fln herhangı bı mekanızma oluyormu ne kadar sure yuruyemedın ellerı kullanmakla ılgılı bı problem oluyormu kısacası cektıgın zorlukları yazarsan sevınırım bıde nerede yaptırdın bu amelıyatı fıyatı ne kadar??? Sımdıden cok teşekkur ederım bendede boy konusu takıntı aslında cok kısa degılım ama boyumun 8-10cm daha uzun olmasını cok ısterdım

netce

açtığın konu & verdiğin cevaplar için çok teşekkürler. umarım yakında bütün bu yaşadıklarının ne kadara mal olduğunu da yazarsan seviniriz. bizim de biriktirme planlarımız var da! yok çok acayip bi ücretse ben istemeyerek de olsa vazgeçmek zorunda kalırım Cevabını sabırsızlıkla bekliyorum.

Üye
    Monti Avatarı

Son Giriş
    10.09-2013
    Saat
    10:51
    Yaşadığı Yer
    Istanbul

Monti

Boy uzatma ameliyati olan incim sana nasil ulasip bilgi alabilirim.

Üye
    carlmelo Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    05.05-2014
    Saat
    13:18
    Yaşadığı Yer
    antalya

carlmelo

incim hanım merhaba.

yaşım 21 benimde herhangi sağlık sorunum yok sadece estetik amaçlı ameliyat olmak istiyorum.
    1-ameliyat masrafı ne kadar? emekli sandığı veya ssk için bu ücret değişiyor mu?
    2-süreci başından sonuna bi anlatabilir misiniz ? yani görüşmeye gittiğiniz andan itibaren devamını anlatabilir misiniz 6-7 aylık süreçten bahsediyorum
    3-ileride sorun çıkıyor mu veya boy uzatma işlemi başarısız olabiliyor mu? oluyorsa nasıl hangi durumlarda olabiliyor ?
    4-ameliyat sürecinden sonra çeşitli egzersizler ve spor yapmalımıyız. benim yüzme ve basketbol imkanım var. yaz kış farketmez.
    5-hastaneye yattınız ameliyat oldunuz ne kadar süre hastanede kalıyorsunuz sonraki zamanlarda koltuk değneği veya buna benzer bişey yüzünden, mesela ben okuyorum bu benim okuluma engel olur mu vizeler sınavlar filan kendimizi 1 sene kapatmalımıyız yoksa normal hayatımıza devam edebiliyor muyuz?
    6-doktorunuzu öğrenebilir miyiz? uzama garantisi en az kaç cmdir? en az-ençok şeklinde yazabilir misiniz? ameliyat sonrası kemiğin sağlığı ne durumda olacak? eskisi gibi mi?
    7-uzatma ameliyatı olduktan sonra ekstra bi işleme gerek var mı kalçadan kemik alınması gibi sıkıntılı süreçler yaşanacak mı?

cevaplarsanız teşekkür ederim. uzun uzun yazabilirsiniz. ciddiyetle okurum.

Üye
    smyrna91 Avatarı

Gerçek Adı
    Fulya Öner
    Son Giriş
    29.09-2012
    Saat
    18:54
    Yaşadığı Yer
    Ankara

smyrna91

21 yaşındayım. Boyum 1.48. Daha önce çok kontrole gittim. Hatta 9 yaşımdan beri Dokuz Eylül Üniversitesi'nde ve Uludağ Üniversitesi'nde birçok tetkik uyguladılar. Sonucunda 15 yaşımda hiçbir sağlık sıkıntısı ve kemiklerde bozukluk görülmediği söylendi, sebebi genetikmiş. Şimdi de bu yöntemler çıktı ama korkutucu yorumlar var birçok forumda. Ama kompleks haline getirdiğim için araştırıyorum. Bu arada Nova96'nın yaşadıklarını anlayabiliyorum. Daha bugün bir barda yediğim laf, 'yüzün güzel de yere çok yakınsın be güzelim, olmazki!' İnsanların dalga geçmesini anlayamıyorum. Sonuçta böyle olmayı hiçbirimiz seçmedik. Diyorumki bi uzayayım şu hissi bi anlayayım nasıl yani, özgüvenim hiç yok. Açıkçası ameliyatı dini açıdan da düşünmüyor sorgulamıyor değilim. Hani Allah böyle yarattı, bir nedeni var belki de diye düşünmeden edemiyorum. Saçma gelebilir size belki. Bir de tabi maliyeti çok fazla. Emekli Sandığı karşılar mı ki? Beni resmî olarak kısa görmeleri mi gerekiyor karşılamak için? ve 10 cm için 10 ay yatıcak mıyım? Kişiden kişiye yöntem ve tedavi süreci değişebilir tabii ki ama, saklamayın anlatın detaylarını. Hiçbir forum sitesinde yazmamış ameliyat olanlar, devlet sırı gibi saklanıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Üye
    zaman17 Avatarı

Gerçek Adı
    özgün
    Son Giriş
    20.10-2012
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    çanakkale

zaman17

yaşım 21 benimde herhangi sağlık sorunum yok sadece estetik amaçlı ameliyat olmak istiyorum.
    1-ameliyat masrafı ne kadar? emekli sandığı veya ssk için bu ücret değişiyor mu?
    2-süreci başından sonuna bi anlatabilir misiniz ? yani görüşmeye gittiğiniz andan itibaren devamını anlatabilir misiniz 6-7 aylık süreçten bahsediyorum
    3-ileride sorun çıkıyor mu veya boy uzatma işlemi başarısız olabiliyor mu? oluyorsa nasıl hangi durumlarda olabiliyor ?
    4-ameliyat sürecinden sonra çeşitli egzersizler ve spor yapmalımıyız. benim yüzme ve basketbol imkanım var. yaz kış farketmez.
    5-hastaneye yattınız ameliyat oldunuz ne kadar süre hastanede kalıyorsunuz sonraki zamanlarda koltuk değneği veya buna benzer bişey yüzünden, mesela ben okuyorum bu benim okuluma engel olur mu vizeler sınavlar filan kendimizi 1 sene kapatmalımıyız yoksa normal hayatımıza devam edebiliyor muyuz?
    6-doktorunuzu öğrenebilir miyiz? uzama garantisi en az kaç cmdir? en az-ençok şeklinde yazabilir misiniz? ameliyat sonrası kemiğin sağlığı ne durumda olacak? eskisi gibi mi?
    7-uzatma ameliyatı olduktan sonra ekstra bi işleme gerek var mı kalçadan kemik alınması gibi sıkıntılı süreçler yaşanacak mı? gerçekten böyle bi risk almaya değermi cevabınızı bekliyorum

destiny07

peki ben illizarov ameliyatı olsam 10 -12 cm uzayabilirmiyim ??

birde yaşım 31 ..yaşıma göre kaç cm uzayabilirim ameliyatla .genel sağlık sigortasından yararlanıyorum.ücretsiz ameliyat olabilirmiyim bu konuda tacrübeli olan arkadaşlar bilgi verebilirmi ?

tatlış

incim merhaba geçmiş olsun ameliyatını hangidoktorayaptırdın şimdi nsaılsın bidekaçyaşında oldun ben kıım için düşünüyorumda boyu 142 yaşı14 ama doktorlar daha uzamaz dedi

lado

Doktorla anlaşmamı yaptın be kardeşim fiyatı nedir kaça maal oldu yaz artık yahu.

Üye
    Sagopa kajmer Avatarı

Gerçek Adı
    kaan
    Son Giriş
    08.09-2013
    Saat
    23:05
    Yaşadığı Yer
    izmir

Sagopa kajmer

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Şu boy kısalıgı insanı psikolojık bakımdan felç ediyor. bunu çok iyi bilir ve çok iyi anlarım bu derdi yaşayanları. ben uzamak için çok samımı sölüyorum ayaklarımdan düzenli olarak aylarca tavana bile astım kendımı günde 10 dakıka. banamısın demedi. yediğim bitkisel destekler, içtiğim sütler o kadar çokki kolumu kesseniz süt akar o derece. en sonunda motorlu çivi ile uzamaya karar verdim ve izmir 9 eylül hasan havıtcıoğlun dan randevu alıcagım.Allah hepınıze sağlık versin ve dualarınızı kabul eylesin. yıl bası çekılısınden büyük ikramıye çıkarsa hepınızın masrafları benden )))

Sayfa 3 / 53 İlkİlk 123456713 ... SonSon