1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 29 / 52 İlkİlk ... 1925262728293031323339 ... SonSon
Toplam 780 mesajın 421-435 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    menuha123 Avatarı

Gerçek Adı
    Barış
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    Antalya

menuha123

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Nis merhaba sanırım suan ameliyat surecındesınız nasıl gidio sürec hangi doktora ameliyat oldunuz ne kadar bir maaliyet cıktı bnde estetik amacla yaptırmayı planlıyorum ve bnde günah oldugu ıcın korkuodum fakat psikolojini etkliosa sorun olmucagını ögrendım yaklasık 1 sene önce ayrıyetten 9cmden fazla yaptırmak ne acıdan sorun cıkar doktorum eğer sorun yok dıosa 9cm ustune yaptırmalımıyım boyum ve kol boyumu olctugum zmaan kol boyum 10 cm daha fazla cıkıo yaklasık vucut olarakda iri yapılıyım.dokturum sorun olmaz derse yaptırmalımıyım 9cm ustu cevablarınızı beklıorum tesekur ediyorum

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    09:28
    Yaşadığı Yer
    Bakü

Nis

@menuha123, merhaba. Su anda her sey normal, ara sira agrilarim oluyor, ama cok degil. Ben Baku de oldugum icin soyleyecegim doktor ve maliyet herhalde sizin ilginizi cekmeyecektir. Bu konulardaki sorularinizi umarim Turkiyedeki arkadaslar cevaplarlar. Ben 7 cm-den fazla uzatmanin aksineyim, inanin hatta doktorlar uzatirim deseler de, bir sorun ciktiginda ergezsizleri fian dogru yapmamissin deyip sizi bu durumdan sorumlu tutacaklardir. Hem suclarini kabul etseler bile, ki buna inanmiyorum, sonucta sagligi ksybeden biz oluyoruz.
    bir kac cm icin sagliginizi riske atmayin derim.

Üye
    menuha123 Avatarı

Gerçek Adı
    Barış
    Son Giriş
    14.06-2016
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    Antalya

menuha123

@Nis tesekur ediyorum doğru söyluyorsunuz doktorlar basından atar ama 25 cm uzatanlar bıle var onlara nasıl bişey olmuyor merak etmek elde değil :=)

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bakü

Nis

kendi gozlerinizle gordunuz mu oylelerini? hic inandirici degil acikcasi.

Arkadaslar, ben arastirdim, bazi durumlarda gunah degilmis dedim, ama dunden kafama takildi, siz de mumkunse arastirin. ya baska hocalar gunah derlerse... kimsenin hakkina girmek istemem. o yuzden arastirip sonra ameliyat ettirin bence.

Üye
    fatomaa Avatarı

Son Giriş
    17.10-2016
    Saat
    03:15
    Yaşadığı Yer
    Sanane

fatomaa

Ben 18cm gordm aama estetık amaclı degıl ıkı bacak yapmıs halen bacagnda cıvı vardı cocugun

alicemal350

Ameliyatı olan arkadaşlar acaba ne zaman olmayı önerirler yaz aylarında mı yoksa kış ayların da mı bi de uzatma işlemi bittikten sonra kemiğin sertleşmesi zamanında bir nebze de olsa normal hayata dönebiliyor muyuz

gülgüzeli2

Yaz aylarinda veya baharda olmak daha iyi kontrole gidip gelmek senin icin daha kolay olur kışın hem soguk hemde sıkıntı olur yagmurda gidip gelmek bu benim fikrim yinede sana nasıl uygun geliyorsa öyle yaparsın bende olacam ins bu yaz olmayi dusünüyorum

Peki alicemal sen hangi yöntemle olmayi düşünüyorsun holyfixlemi. Motorlu çiviylemi .

alicemal350

Ben kombine yöntem ile olmayı düşünüyorum ama fitbone da bir alternatif

Yasaklı Üye
    yazaribrahim Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    08.09-2016
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    Adana

yazaribrahim

Gulguzeli ins bir an once olup kurtulursun. Ben de senin gibi araştırıyordum. Kimseye de haber vermedim. Sadece bir tane refakatci arkadas ayarladim. Cevremdeki hic kimse boy uzatma ameliyati olduğumu bilmiyor. Kemik egriligi duzeltme diye biliyorlar. Zaten raporda da oyle yaziyor. Seni de anlıyorum. Ama sakin tek basina ameliyata girme mutlaka ama mutlaka refakatcin olsun.
    Öyle gorundugu gibi degil cunku.
    Ben de holyfixle oldum. Boyum 1.63 hedef.170.
    Alicemal ben yazin olmayi tercih ettim. En azindan gunes dolayisiyla kemiklerim D vitamini alarak daha da guclenir. Ve daha cok tatil olduğu icin yazi tercih ettim. Zaten her halukarda hem yazi hem kisi goreceksin cihaz cikmadan

gülgüzeli2

alicemal ilizarov yöntemiyle olmayı hiç önermem ilkel bir yöntem.. holyfixle iki bacağıda yapabiliyorsun ama fitbonede iki bacağı birden yapamıyorsun kemigin içine alet yerleştigi için tek bacak oluyorsun daha sonra diger bacağı oluyorsun neden böyle dersen iki bacağı aynı anda yaptıkları zaman ağırlık iki bacağa gelcegi için yere bastığında zor olur tek bacağı yapıyorlar diger sağlam ayakla kendini kontrol etmen için böyle yinede bilmeni istedim...

yazaribrahim inş olup kurtuluruz sanada geçmiş olsun bir kişi refakatçı ayarlarım senmi 7 cm uzatmak istedin doktorunmu dedi sana daha fazla uzatabiliyormuyuz holyfix nasıl uygunmu ücreti ne kadar hangi doktora oldun kardeşim sen hangisini öneriyorsun zaten ilizarovu elemiş iki seçenek var holyfix ve motorlu çivimi uyğundur...

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bakü

Nis

Ben mart ayinda ameliyat olmayi onenirdim, cunku hava guzel oluyor. Yazin olursaniz, sicak insani boguyor, mesela bende oyle. bazen nefes alamiyorum. klima aciyorum, usuyorum, kapatiyorum sicak oluyor. bir nevi yarali gibiyiz, o yuzden soguk olmaz. En iyisi baharda olmak, uzatma donemini baharda gecireceksiniz, kemiklerin kaynamasini yazda. Gunes kemik kaynamasi icin cok iyi geliyor. Bence en uygun ay mart.

gülgüzeli2

arkadaşlar bugün kadir gecesi dualarınızı eksik etmeyin herkesin kadir gecesi mübarrek olsun dua ederken benide unutmayın fırsat bu fırsat senede bir ayağımıza geliyor bu günlerin önemi çok büyük kuran 'ni kerim bügün peyğamberimize indirilmiştir bugun bütün melekler cebrailin kontrolünde çünkü cebrail meleklerin en üstünüdür cebrail melekleri dağıtıyor yeryüzene iniyor bütün dua edenlerle birlikte amin diyor daha bilmedigimiz çok şey var tabi hepimizin günahı var ufakta olsa var ama allah katında o belki büyük günahtır biz duamızı yapalım ameliyat olcaz allah affetsin bizleri dedigim gibi dua çok önemli dua bir anahtardır allah herkesin duasını kabul ve makbul eylesin aminnnnn...

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bakü

Nis

@gülgüzeli2, inshaAllah ki, kadir gecesi bu gun olur, ama tam olarak kimse kadir gecesini bilemez. Bazi hadislerde Ramazanin 27.gecesi, bazilarinda Ramazanin son 10 gununun tek gecelerinden birinde oldugu rivayet ediliyor. Allah tum muslumanlara saglikli, huzurlu, helal rizkli bir omur nasib eylesin. Amiin!

gülgüzeli2

evt nis öyle tabi ramazanın son on gününden bir gece olabilir ama herşeyi allah bilir. sadece bügünün önemi çok büyük yinede bügünü kadir gecesi olarak adlandırmışlar .

Yasaklı Üye
    yazaribrahim Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    08.09-2016
    Saat
    23:41
    Yaşadığı Yer
    Adana

yazaribrahim

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Her gun bir mm uzamak garip bir duygu. Bugun 3.2 cm olacak ins.
    Tabi oyle kolay olmuyor.
    Daha bunun 6-7 ayi var. Uzama bitecek kemik kaynayacak vs.
    Su surec bitse de bir an once gorevimize baslasak.
    Ve 1.70 boyla nasil olacak merak ediyorum.
    Simdiden sabirsizlaniyorum.

Sayfa 29 / 52 İlkİlk ... 1925262728293031323339 ... SonSon