Sayfa 28 / 52 İlkİlk ... 1824252627282930313238 ... SonSon
Toplam 780 mesajın 406-420 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fatomaa Avatarı

Son Giriş
    17.10-2016
    Saat
    03:15
    Yaşadığı Yer
    Sanane

fatomaa

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Alet hazır ya arrtk eskısı gıbı degıl fırmalar önceden getırtıor galıba ...ben amlyttn bes gun sonra cıktm hastaneden...amellytn once ıkı kez muayene oldm ucuncude amlyt oldm ıstmbula geldktn 3gun sonra amlyt oldm ama amlyttn bır ay oncede yone gelmıstm hazırnda amlyt olcm demıstm hocaya oda kesın karar verınce aletımı hazırladı işte geldm oldm allaha sukr suana kdr buyuk bır sıkıntı olmadı

Sen bılırsın sen önceden herseyı ayarla bır yardmcı bulmadn sakın gelme

gülgüzeli2

ben herşeyi ayarlayacam yardımcıda bulacam sonrası belli zaten ameliyat inş taburcu olduktan sonra ben orayı düşünüyorum zaten ilk gün geldigim de dedigin gibi otel tarzında biryrde kalacam sonra ameliyat günü yaklaşınca bir ev tutarım mecbur ameliyattan sonra evime gelirim bu işide allahın izniyle bitirelim senin nasıl gidiyor kaç cm uzadın şimdiye kadar yürüyormusun basıyormusun ayagın üstüne ağrı varmı fatoma

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    09:28
    Yaşadığı Yer
    Bakü

Nis

@fatomaa, bende bu gun 3.1 cm oldu, shukurler olsun ) gunde 0.5mm uzadigim icin gec uzuyorum, ama doktorumun dedigine gore daha az agrili ve daha saglikli.

Üye
    fatomaa Avatarı

Son Giriş
    17.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sanane

fatomaa

Ya agrısız olsun geç olsn nis farketmez hem senın kemık kaynaması baslar uzatma hızlı bıle olsa her turlu kaynamayı beklıycz...dizim agrıor biraz benim 90a bukmeye calısıom hergun onun dısında sıkıntı yok cok sukur
    Gulguzelı esyalı ev kirala o zmn esya almakla ugrasma

gülgüzeli2

inş fatoma daha da sağlıklı olcaksın sen egzersizlerine tedavine devam et hiç aksatma sağlıgına kavuşacaksın ...evt eşyalı ev kiralacam öyle yapacam daha kolay olur peki ameliyat bittikten sonra üstüne basabilicem mi yürüme yapacam mı ameliyat bittikten sonra kendi başıma mı eve gelecem yani bir yardımcı bulacam tabide yani öylemi olcak

niss sen iki bacaktanmı oldun estetikmi olmuştun

Üye
    fatomaa Avatarı

Son Giriş
    17.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sanane

fatomaa

Ben tek bacak amlytı oldgm ıcın kendm koltuk degnegı ıle taksıye bınıp gelmıstm annemle ama nis ve ıbrahm estwtık oldular onlar daha ıyı bılır estetık olanı

gülgüzeli2

fatoma benimki içerden çivili olacak fitbone yani estetik ameliyatla aynı anlamamı geliyor birde dışardan var yuvarlak gibi birşey ayağa takılıyor ama onlardan olmayacam en iyisi içerden çivili tabi ücretler pahalı ama

ben biliyorumki doktor ilk önce beni psikologa gönderecek daha sonra birkaç gün psikoloğa giderim doktorun düşüncesi beni vazgeçirmek olacak ama nafile naparsa vazgeçmem açık açık konuşurum dokorla zaten nolcaksa olur daha sonradan ameliyat olup olmayacağımı ögrenecem hayırlısı bakalım beni neler bekliyor şuan hiç heyecanlı degilim ama zamanı geldiginde inş yine aynı sogukkanlı olup gerekeni yapacam

gülgüzeli2

üç yöntem var benim bildigim boy uzatmada. 1.ilizarov 2.holyfix 3. fitbone motorlu çiviyle uzatma yöntemi ben zaten ilizarovu eledim geriye iki seçenek kalıyor holyfix nasıl birşey oldugunuda tam olarak bilmiyorum ama aletlerin dışarda olması beni rahatsız ediyor bu yüzden bunuda eledim geriye tek seçecek kalıyor motorlu çivi nedeni ise bunun ameliyattan sonra izlerinin az olması ve birde aletlerin içerde olması birde bu yöntem almanyada tek sadece bu yöntem yapılıyor olması beni buna itiyor ve bu karara aldım tabiki bu benim fikrim doktorada soracam ama hangisini istersin derse motorlu çiviyi diyecem fitbone yani kararım bu yönde .

Üye
    fatomaa Avatarı

Son Giriş
    17.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sanane

fatomaa

Bana cıft taraflı amlytlarda holfyx daha mantıklı gelıor hem malıyet hemde ayagın ustune onda daha cabuk basabılıorsn ıcerdn yontmle olan bır arkdas vardı burda 75gun tekerleklı sandalyede kaldgını anlatma hem fızık tedavı ıstersn evınw gelıor ama ıkı bacak 250tl ama eve gelınce daha rahat tabi

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bakü

Nis

@gülgüzeli2, evet estetik oldum. Benim icin bu ameliyatin en zor kismi anestezi ve ameliyattan sonra ilk gunlerde ayagimi yere basmam olmustu. Ilk defa ayagimi yere bastigimda sanki ayagimi bicakla kestiler gibi hissettim, ilk 3-4 gun oyle olmustu, sonra yavas-yavas agrilar azaldi. ilk bir kac gun hastanede tutuyorlar ve agrikesici igneler yapiyorlar, bazen agrikesicilerin ise yaramadigi da oluyor. Ama gercekten istiyorsaniz, tum bunlara dayanacaksiniz. sadece tekrar ediyorum, tekbasina yapamazsiniz, mutlaka hastaneden ciktiginizda yaninizda birileri olsun. Allah yolunuzu acik etsin ve hayirlisiyla size bu ameliyati kolaylastirsin.

gülgüzeli2

saqol nis sanada çok geçmiş olsun inş sende biran önce sağlıgına kavuşursun

fatoma demek motorlu çivide bir hasta sandalyede kaldı holyfixle ayak basabiliyorsak tabiki bu daha iyi maliyet olarakda iyise o zaman bunuda degerlendirirm tedavi için para sorun degil veririz napalım sonuçta sağlığımız için yapıyoruz herşey iyi sağlıklı olsun varsın para gitsin

Üye
    fatomaa Avatarı

Son Giriş
    17.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sanane

fatomaa

Orası dogru tabi saglk ıcın para onemını yıtırıor ınslh daha iyi oluruz hepımız

gülgüzeli2

inş tabi eskisinden daha iyi olacaz hem mutlu huzurlu sağlıklı şekilde olmak dilediyle birde aklıma birşey daha takıldı acaba ameliyat olmak günahmıdır hani mecburi ameliyat olanlar zaten onlar için bir sıkıntı deilde sağlam kişiler olursa bir günahı varmı eger olmasakda hayatımız boyunca böyle yaşamak istemiyoruz elimizde olan birşey degil bu sonuçta böyle kafamızdaki psikolojiyi unutmak çünkü olmasak hayatımız boyunca böyle kalamayız ki

hocayamı soralım napalım günahı varmı diye...

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    30.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bakü

Nis

Ben bu ameliyati ilk 8 yil once yaptirmak istemistim, ama gunahdir diye yaptirmamistim. Sonra gecen yil bir arkadasim eger psikolojini cok etkiliyorsa, seni gercekten mutsuz ediyorsa, yaptirabilirsin dedi, tabi ki, kendinden degil, bir alimin fitvasina esasen. Bir hadis var, sahabenin savasta burnunu kesiyorlar, yada herhangi bir sebepten kesiliyor (hatirlamiyorum), peygamberimiz ona burnuna burun formasinda metal takmaya izin veriyor (estetik amacli yani). Alim de bunu goz onunde bulundurarak eger gercekten gerekiyorsa, yaptirmanin izinli oldugunu soyluyor. En dogrusunu Allah bilir. Bunu her kes kendi biliyor, estetigin onun icin ne kadar onemli oldugunu yani. Benim icin gercekten gerekiyordu, bu yasima kadar boyuma gore hep mutsuz oldum, cok utaniyordum, ameliyat yaptirmasaydim hep boyle devam edecegini biliyordum.

gülgüzeli2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    nis aynı bende eger olmazsam böyle hayatım boyunca kalamam bende kendimi kötü hissediyorum çok denedim mutlu olmayı ama hiç beceremedim belkide ben mutlu olmayı bilmiyorum ama bunun için senelerce uğraştım ama hep aklımın ucunda biryerde kalıyor ben istemesemde aklıma geliyor çok düşünüyorum acaba günahı varmı diye ama gerçekten psikolojin bozukluyorsa seni etkileyecekse olmamız lazım sonuçta bu hayatı böyle devam edemeyiz bilmiyorum belki başkaları böyle devam edebilir ama beni çok etkiliyor o yüzden birazda olsa niss içim rahatladı bende gönül rahatlığıyla olabilirim

Sayfa 28 / 52 İlkİlk ... 1824252627282930313238 ... SonSon