Sayfa 17 / 53 İlkİlk ... 713141516171819202127 ... SonSon
Toplam 781 mesajın 241-255 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    Bakü

Nis

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Aleykum selam, Andree. Akshin doktora ameliyat oldugumu kim soyledi? Ben doktorum da Rusyada yasiyor, ama Akshin degil.
    Ameliyata gelince, bu işde en kolay olanı ameliyat, ondan sonrası bir az zor. Bende 4 gün hastahanede kaldığım sürece ağrı oldu, eve geldiğimden bu güne (yani 11 günde yalnız bir ağrıkesici hab aldım). Ağrılar her kese göre değişir diye düşünüyorum, çünkü bu ameliyatı benden önce olanlar çok ağrılı olduğunu söylüyorlardı. Aslında sonucun güzel olmasından eminolursak, hiç de korkulacak bir ameliyat değil. Eğer bacak kısalığınız varsa, veya boyunuz kısaysa ve bu hayatınızı etkiliyorsa, o zaman ameliyat olmanızı tavsiye ederim. Yok boyunuz normalse ve bir kaç cm daha uzun olmak istiyorsanız, o zaman değmez. Bir de eğer ameliyat olursanız, 7 cm-den faza uzatmayın boyunuzu, çünkü benim bir tanıdık 9 cm uzatdı, şimdi kaslar diz kapağını aşağı çekiyor, yüksek topuklu ayakkabı giydiğinde falan ayakları morlaşıyor, bi nevi sakat gibi. Yine sorularınız olursa, burdan sora bilirsiniz.
    .

Üye
    andree Avatarı

Gerçek Adı
    eli
    Son Giriş
    28.06-2015
    Saat
    07:20
    Yaşadığı Yer
    baku

andree nis

maliyeti ne kadar mesela ameliyyat parasi klinika parasi ? birde aylar sonra ilizarovi cikarirken demi para vericeksin? boyum 160 sm kararliyim 7 - 8 sm uzatmaya tum toplam parayi bilseydim azn la zaten caliwiyorum biriktirib ameliyyat olardim sen hangi klininkde ameliyyat oldunki?

Üye
    ali5 Avatarı

Gerçek Adı
    emrah
    Son Giriş
    19.05-2015
    Saat
    19:49
    Yaşadığı Yer
    samsun

ali5

ameliyat hakkında bilgi almak istiyorum hocam yardımcı olabilirmisin

arkadaşlar boyum 1.64 yaklaşık 6 cm uzatmak istiyorum ne kadar sürer ameliyat süreci vede fiyatlar ortalama nedir lütfen yardımcı olabilirmisiniz doğru dzgün yardımcı olan yok lütfen!!!!!

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bakü

Nis

Andree, ben MedEra klinikde ameliyat oldum. Doktor benim ameliyat icin 4900 AZN istedi, bir de 90 AZN temografi icin odedim. Metallari bacagimdan cikarmak ucretsiz olmali diye biliyorum. 100 AZN kadar ilaclar tutdu. Bu kadar... Ama doktor size fiyati ne kadar soyler, bilmiyorum. Siz isterseniz bir kac ay bekleyin, eger bende bir problem cikmazsa inshaAllah, sizde ayni doktora ameliyat olunursunuz.

Ali5, ben size yardimci olmak isterdim, ama Turkiyedeki fiyatlari bilmiyorum. Ameliyattdan bir kac gun sonra uzamaya basliyorsunuz. Uzamak istediginiz cm-a gore surec degisebilir. Mesela, 7 cm uzamak icin bana 4.5 ay gerek. Cunku bir gunde sadece yarim milli uzatiyorum, 1 mm uzattigimizda hm agri oluyor, hem de sonradan kemiklerin kaynamasi bir az cok zaman aliyor. uzama bittikden sonra kemiklerin kaynamasi, daha saglam hale gelmesi icin de zaman gerekiyor, bu kisiye bagli bir sey, bir kac ay da surebilir, bir yil da. Benim bir tanidikda kemik kaynamasi 1 yil kadar aldi. Bolca kalsium icmek lazim, guneslenmek ve tabii kisinin bunyesine bagli.

Alp Er Timur

@Nis

seni bulduğuna çok sevindim. Çünkü bu ameliyatı olanı bulmak çok zor. Hele yardim severini daha da zor. Her neyse hemen sorularıma geceyim.

Kardeşim simdi ben turkiye de yaşıyorum ve senin ameliyat olduğun yerde ameliyat olup boyumu uzatmak istiyorum. Boyum su an da 169cm. Ben boyumu 175-180 arası bir şey yapmak istiyorum.

Simdi bana bu ameliyatın maliyeti kaç para olur. Yani malzeme parasi hastane konaklama parası doktorun ameliyat parası tomografi parası ilaç parasi gibi kısacası bastan sona kadar tam olarak iki bacak için 7 cm uzatma ne kadara mal olur. Cevaplarsan çok sevinirim. Selametle

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bakü

Nis

@Alp Er Timur

Doktorum benden 4900 AZN, yani yaklaşık 5200 dolar istedi. Ayrıca 100 dolar kadar temografi parası, nerdeyse 100 dolar kadar da ilaç parası tuttu. Beni hastanede 4 gün tuttular, sonra eve taburcu ettiler. Hastanede kaldığım sürede günde 3 kere yemek, ağrıkesici iyneler ves. ücretsiz yapildi. Yani şimdilik 5400 dolar. İleride rontgen yaptirmaniz gerekir ki, bu da pahalı bir şey değil.

Tavsiye isterseniz, boyunuz çok da küçük olmadığı için ameliyat olunmanızı tavsiye etmem. Ama yine de sizin bileceğiniz bir şey. İsterseniz bir kaç ay bekleyin, eğer bende sorun çıkmazsa inşaAllah o zaman yaptırırsınız. Ben de 7 cm uzamayı düşünüyorum.

Alp Er Timur

@Nis

Nis kardeşim cevap verdiğin için teşekkürler. Simdi birkaç sorum daha var. Türkiye de bu ameliyat çok pahali. Yani insanlar 60000 ile 100000tl arasında fiyat söylüyorlar. Galiba senin ameliyat ilizarov yöntemiyle yapılmış. Benim 50bin TL ye kadar param var. Simdi azarbeycanda holyfix yöntemiyle ameliyat olsam boyle bir imkanim var mi. Senn arastirmis olmalısın. Holyfix ile ameliyat olacak olsak kaç para fiyat ödememiz gerekir. Dun gece ilizarov yöntemiyle yapılmış ameliyatların resimlerine baktım bazı kişilerin ayakları kanser olmuş bazi kisilerin ayakları kötürüm olmuş bazıları sakat kalmis inan çok korktum gece gece. Holyfix ve ilizarov yöntemi arasında başarısızlık oranı karsilastirsak hangisi daha yüksektir. Yani 7 cm için ayağa enfeksiyon kaptırıp sakat kalmayalim. İnan çok korkuyorum ama bir yandan da ameliyat olmak için kendimi tutamıyorum. Neyse sorularimi cevapladigin için tesekkur ederim. Seni bulduk sana bol bol soru sorup canini sikabiliriz ama kusurumuza bakmazsin artik.
    Bu arada senin tedavi sürecin nasıl gidiyor. Türkiye de isen gelip görmek isterim ziyaret amaçlı iyi geceler.

Ayrıca özel mesaj gönderdim mesaj kuntunuzu kontrol ederseniz.

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bakü

Nis

@Alp Er Timur

Rica ederim. Ben ameliyat için bir kaç yöntemi araştırdım, ama bütceme uygun olanı İlizarovdu. Fitbone pahalı ve param yetseydi bile yaptırmazdım. Holyfixi son anda öyrenmiştim, burda yapılmıyor bildiğim kadarıyla. Holyfix teknik olarak İlizarov yöntemine benziyor, fitbone yöntemi gibi pahalı değil. Bir türk arkadaşım bu yöntemi araştırmıştı, ona iyi doktorlari ve maliyeti filan sorarım.

Ben her yöntemde risklerin olduğuna inanıyorum. Şimdilik benim tedavi süreci iyi gidiyor elhamduliLLEH. İleride ne olur bilmem. Her şey Allahın isteğine bağlı.

Sorun değil, istediğiniz kadar soru sora bilirsiniz. Elimden geldiğince cevaplarım.

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bakü

Nis

Ameliyat olunan arkadaşlar, benim ergezsizler ve beslenme konusunda sorularım var, lütfen yardım eder misiniz?
    Bilmek istediğim, günde yürümeye ve ergezsizlere ne kadar zaman ayırıyorsunuz ve ya ayırmamız gerek? Ben az veya çok yapmaktan korkuyorum. Beslenmenizde neleri daha çok tüketiyorsunuz? Süt filan biliorum, yeni bir şeyler öyrenmek istiyorum. Mesela, ben yeni öyrendim ki, susamda sütten daha fazla kalsiyum varmış, o yüzden her gün susam yiyorum.

Alp Er Timur

@Nis

Tamamdir hocam halyfix i araştıran arkadaşınıza sorabilir misiniz fiyatlar ne duzeydeymis. Bu benim için çok önemli. Bu bilgiye gore para planimi yapacağım. Ve bu günlerde bir karar vermek zorundayım. Siz bu bilgiyi bugün öğrenip bana bildirirseniz çok makbule geçer. Sabırsızlıkla bekliyorum

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bakü

Nis

Sordum, ger dondugunde size cevabini yazarim. Yine de bence yaptirmayin, cunku boyunuz normal. En az 1 yilinizi gozardi etmeniz gerekir. Benim cok ihtiyacim olmasaydi, yaptirmazdim. Yaptirdigim icin pisman falan degilim, bekledigimin aksine olarak, agrilarim yok derecede. sadece sonucun ne olucagini bilmiyorum, risklerin olmasi beni bir az tedirgin ediyor. InshaAllah sonuc kotu olmaz.

Alp Er Timur

@Nis

Çok tesekkur ederim kardeşim cevabini 4 gözle bekliyorum. O arkadaşın boy uzatma ameliyatı oldu mu olduysa hangi yöntemle oldu konuda söylersen çok iyi olur. Saglivakla kal.

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bakü

Nis

Cevabi net degil (( Her doktorun bu ameliyati kolay-kolay yapmadigini ve maliyet olarak da pahali oldugunu yazmis. Ameliyat olunmaktan vazgecti o.

Bu sitede biri Holyfix yontemiyle ameliyat olmus ve her seyi bastan sona kadar ayrintisiyla anlatiyor.
    http://www.tergek.com/saglik-health-gesundheit/78-holyfix-y%C3%B6ntemiyle-boy-uzatma-ameliyat%C4%B1.html

Bu ilk ay icin, makaleler bolumunden diger aylar icin yazilari bulabilirsiniz.

Alp Er Timur

@Nis

Kardeşim peki arkadaşına kaç TL masraf çıkarmışlar da ameliyat olmaktan vazgeçmiş. Önemli olan burasıydı verdiğiniz linki inceliyorum hemen. İyi aksamlar.

Üye
    Nis Avatarı

Son Giriş
    08.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bakü

Nis

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sordum fiyati, soruma ait degil de, genel cevaplar yazmis, yeniden sormaya utandim. Siz sitedeki kisiye ulasmaya calisin bence, tum ayrintilari ve fiyati falan sorun. Umarim ulasabilirsiniz ve istediginiz sorularin cevabini alirsiniz.

Sayfa 17 / 53 İlkİlk ... 713141516171819202127 ... SonSon