Sayfa 11 / 53 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon
Toplam 781 mesajın 151-165 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    minicik Avatarı

Gerçek Adı
    minicik
    Son Giriş
    30.11-2013
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    düzce

minicik

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba incim ben de böyle bir ameliyat düşünüyorum bana hastanenin ve doktorun adını verebilir misiniz ve bir de size ne kadar maal oldu bana bildirebilir misiniz?
    teşekkürler...

40 bin tl mi çok fazlaymış =( incim siz ne kadara oldunuz acaba :/

Üye
    minicik Avatarı

Gerçek Adı
    minicik
    Son Giriş
    30.11-2013
    Saat
    15:09
    Yaşadığı Yer
    düzce

minicik

İncim bu siteyi aktif olarak kullanmıyor musunuz?

Üye
    kkpf Avatarı

Son Giriş
    21.01-2014
    Saat
    05:07
    Yaşadığı Yer
    ankara

kkpf

vay arkadaş kimse yok mu yardımcı olacak

haşhaş

Arkadaşlar, ben ve bazı diğer arkadaşlar geçmiş sayfalarda bayağı bi açıklama yaptık dönüp bakarsanız görebilirsiniz ama tekrar söyleyeyim görüldüğü kadarıyla bu konu hakkında pek de bilgi sahibi olmayan arkadaşlarımız var.ben bildiklerimi tekrar söyleyeyim.görüşmelerim sonucunda kısaca edindiğim izlenim şu.ameliyatla bu iş bitmiyo asıl mesele ameliyattan sonra.kemikleriniz kırılıyo araları açılıyo ve kaslarınızla sinirleriniz buna uyum sağlamaya çalışıyo onlar da uzamaya çalışıyo yani.birincisi bu ameliyat yoğun fizik tedavi gerektiriyo haftanın 3 günü fizyoterapist diğer günler de kendiniz çalışıyorsunuz.ikincisi oldukça uzun bi süreç 1 cm için 1 1.5 ay kadar iyileşme süreci yani bu 5 cm içi 6 7 ay kadar bi iyileşme süreci demektir.üçüncüsü oldukça maliyetli bir ameliyat.eğer dışarıdan sistemle ameliyat olmak isterseniz 50 ila 60 bin civarı içeriden sistemle isterseniz 120 bini buluyo ki bu yalnızca 8 cm uzatma için gerekli miktar 8 cm den sonrası ayriyetten 2 çivi daha gerektiği için maliyet iki katına çıkıyo siz düşünün artık.bu arada bahsettiğim içerden sistem hasan havıtçıoğlunun uyguladığı değil muharrem bey ve metin beyin uyguladığı fitbone tekniği.Almanya'da geliştirilmiş bir teknik muharrem bey ve metin bey bunun eğitimini almışlar en son kullanılan ve en konforlu teknik tabii ama yine de sıfır risksiz olduğunu söyleyemeyiz.Umarım bi nebze aydınlatabilmişimdir.

MCagdas35

Haşhaş bi sorum olucak fitbone yöntemiyle uyluktan 5 cm tibiadan 5 cm uzatılırsa mı 2 katına çıkıyor maaliyet 200binlere birde bi sorum daha olucak diyelim 2 yıl geçti gayette tedavi sonrası çok düzenli bir şekilde beslenip fizyoterapi uyguladım bu saatten sonra eskisi gibi koşup zıplayabiliyor muyuz yoksa artık bacaklarımız eskisi kadar iyi olmuyor mu?
    Şimdiden çok teşekkür ederim cevabın için

Üye
    dynner Avatarı

Son Giriş
    27.06-2015
    Saat
    13:41
    Yaşadığı Yer
    Izmir

dynner

cagdas

eve hemen hemen eski sağlığına kavuşuyorsun. haşhaş herşeyi çok iyi açıklamış. ben fitbone ile ameliyat olalı yaklaşık 4 ay oldu. araç bile kullanabiliyorum. denildiği gibi olay ameliaytta değil ameliyattan sonraki kaslarınızı geliştirmekte

MCagdas35

Bişi daha sormak istiyorum tedavi ücreti mesela 2 kemiğe takılıcak olsun fitbone yöntemiyle 240.000 TL oluyor ödemeyi siz nasıl yaptınız taksitlendiriyor mu yoksa 1 seferde mi alıyor taksitse ne kadar süre tanınıyor

Üye
    gzm Avatarı

Gerçek Adı
    gizm
    Son Giriş
    08.01-2014
    Saat
    00:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul

gzm

Merhaba arkadaslar,Ben 17 yasindayim osteosarkom (bi cesit kanser) hastasiyim bu nedenle bi kac kez ameliat oldum bundan dolayi sag bacagim sol bacagima gore 7cm kisa bacak uzatma ameliyati olmayi dusunuyorum fakat bi takim endiselerim var yardimci olurmusunuz

haşhaş

gizem öncelikle geçmiş olsun.nasıl bi hastalık geçirdin atlattın mı bilmiyorum ama eğer hastalığın bi sorun teşkil etmeyecekse bence endişe etmek yerine işinin ehli doktorları bulup muayene ol aydınlatsınlar seni derim.uzatma işleri eskisi kadar korkunç ve işkenceli değil artık.bu alanda çok fazla çalışma yapılıyor ve bi çok gelişme var.maddi açıdan da pek sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum.çünkü tek taraflı uzatmalar devlet tarafından karşılanıyor.

Üye
    gzm Avatarı

Gerçek Adı
    gizm
    Son Giriş
    08.01-2014
    Saat
    00:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul

gzm

Cok tesekkur ederim. Kanser hastasiydim 3 sene once atlattim hastaligi, hastaligim acisindan bi problem olucagini pek sanmiyorum. Benim suan bi ortepedi doktorum var belki tanirsiniz onder ofluoglu benim korktugum seyde agrilar sancilardi bi kac kisi cok fazla agrili bi donem demisti ve uzatma islemi bitene kadar o ayaginin ustune basmanin yasak oldugunu soylemislerdi sey bide ben eger ameliyat olursam ozel hastanede medical parkta olucam cunku doktorumu degistirmem imkansiz o sekildede devlet tarafindan karsilaniyormu

MCagdas35

İstanbul dan çok uzak olduğum için görüşmeye gidemiyorum attıgım e-maillerede cevap vermiyorlar.Beni fiyat konusunda aydınlatabilir misiniz tam olarak.Şimdi tek kemiği uzatmak fitbone ile 120bin TL demişsiniz burada kastınız tibiadan 2 bacak için 5 cm(120bin) fibula dan 2 bacak 5 cm(120bin) toplamda 2 bacagı 2 merkez bölgeden uzatınca 240 bin TL sanırım.Yoksa sadece tibia dan uzatıp 2 bacağa uyguladıkları için 2x120bin den 240 bin oluyor.Bu arada ödeme seçeneklerini konuşan olduysa nasıl oluyor çok merak ediyorum bi anda 100-200bin TL para cıkarıp vermek kolay degıl

Üye
    yorik Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    26.02-2014
    Saat
    20:53
    Yaşadığı Yer
    ankara

yorik

Selam arkadaşlar.Benim boyum tam 170 cm.Yaklaşık 4-5 senedir boyuma çok fena takmış bulunmaktayım.1993 doğumluyum ve bundan sonrada istedigim boya gelemeyecegim hatta son 4 senedir felan hiç uzadıgımı sanmıyorum.benim amacım okuyup insallah iyi bir yerlere gelip 25-26 gibi bu ameliyatı olmak.benim merak ettigim şey ben çok utangacım.gidipde bir doktora ben boyuma taktım beni uzat diyemem.yani ben bakkala para uzatırken bile cekinen bir insanım.ve buda doğru doktora gitmemi veya doğru bilgi almamı engelleyecek gibi.sizden ricam bana yardımcı olurmusunuz.sadece forum olarak değil.özellikle bu konu hakkında bilgi sahibi olup ve bu ameliyatı olmus kişiler benimle iletişime geçerlerse çok sevinirim dua ederim.şimdiden teşekkürler.

yakups

Boyum 180 cm.Hastalığımdan dolayı zorlanarak yürüyorum.Burda yazılanları görünce çok şaşırdım.Yahu siz manyak mısınız?Tamam çok aşırı kısa olanları anlıyorum zor bir durum ama 167 170 cm ne ya.Kafanı kaldırsan baksan insanların ekseriyeti o boyda zaten.İnanın sağlık olmazsa boy uzunmuş kısaymış hiç önemi yok.Boyu 167 cm olanların sorunu fiziki değil psikolojik.

Üye
    yorik Avatarı

Gerçek Adı
    mert
    Son Giriş
    26.02-2014
    Saat
    20:53
    Yaşadığı Yer
    ankara

yorik

yakups;

iki kere aşık oldum dostum hayatımda.ikiside beni bildigin yüzüme vurarak kısa boylusun diye terketti. a.. k.. ben böyle hayatın tamammı.lütfen banlamayın modlar moralim cok bozuk

MCagdas35

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yakup bi yandan sana hak veriyorum ama artık bu bi takıntı haline geldi ya yanımdan her geçen insanla boyumu kıyaslamaktan sıkıldım bu da uzun bu da uzun diye diye saatlerce acaba ne yöntemler çıktı süt içiyim bu saatten sonra boyum uzar yok bu hapı alıyım belki uzarım düzmece oldugunu bile bile bi umut belki olur bu sefer diye spor salonlarında sürekli barfix cek esneme hareketleri yap sırf bu takıntım yüzünden ve bunu yenemiyorsam artık bi takım riskleride göze almanın vakti gelmiş demektir diye düşünüyorum

Sayfa 11 / 53 İlkİlk ... 78910111213141521 ... SonSon