1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 9 / 26 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon
Toplam 378 mesajın 121-135 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

zagros_222

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben 30 gün önce sol kalça protezi ameliyatı oldum. pek ağrım yok fakat dizden aşağı özellikle ayağımda çok kaşıntı oluyor. Walker kullanıyorum. egzersiz lerimi elimden geldiğince yapıyorum. ameliyattan önce 2,5 cm kisalik vardı.

ege egem

Arkadaşlar merhaba....ben 7 sene önce sol kalçamdan, 6 ay öncede sağ kalçamdan ameliyat olup total kalça protezi taktırdım.Adana Ortopedia hastanesi Prof Dr Emre Toğrul her iki ameliyatımı da yapan doktordur.Yazılanları okudukca ne kadar emin ellerde 2 ameliyatımında geçtiğini anladım.Ağrım hiç olmadı,2 hafta içinde yani dikişler alındıktan sonra wolker bırakılıp koltuk değneğine geçtim.Verilen fizik tedavi hareketlerini aksatmadan yaptım,günde önce 15 dk sonra 30 dk sonrasında 1 saat yürüyüş yaptım...Sizlerden ricam ağrısı olan arkadaşlara söylemek istediğim dr unuza danışarak kullanmanız gereken bir ağrı kesici var ZALDİAR ...ama bu ilaç yeşil reçete ile satılıyor ve bağımlıklık yapıyor..ama dediğim gibi dayanamıyorum,uyuyamıyorum dediğinizde kullanmanızı tavsiye ederim.Herkese geçmiş olsun,DAMDAN DÜŞENİN HALİNDEN DAMDAN DÜŞEN ANLAR....Hepinize acil şifalar

Üye
    mustafaea Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Ezerarslan
    Son Giriş
    29.06-2016
    Saat
    19:20
    Yaşadığı Yer
    Mersin

mustafaea

Belki Total kalça protezi ameliyatı olacak ve olmuş olanlara yardımcı olabilirim diye yazıyorum. Forumun paralel konusundaki 3 mesajımı burada özetledim.25 gün önce Total Kalça Protezi ameliyatı oldum. Her gün bir önceki günden daha iyiyim. Egzersizlerden biri (yatarken bacak kaldırma) bende kasığımda ve dizimde ağrıya neden oldu. Bende bu egzersizi bıraktım. Onun yerine yürüme egzersizini artırdım.
    Ağrım 2 gün içinde geçti. Bahsettiğim harekete tekrar başladım. Bir hareketi yaparken ağrı oluyorsa hemen bırakın ve o hareketin miktarını biraz azaltın veya bir iki gün sonra başlayın. Diğer hareketlere devam edin. Çok başarılı bir ameliyatım oldu. Prof Dr Sercan Akpınar ve ekibi süperdi. Hepsine sonsuz teşekkürler.
    Benim 1.gün şiddetli ağrım oldu ve gittikçe azaldı. Hatırladığım kadarıyla 2 - 3 gün sonra pek ağrı kalmadı. Ameliyattan 18 saat sonra volker la yürüttüler ve hareketlere başlattılar. Düzenli olarak hareketlere ve yürüyüşlere devam ediyorum. Şu an 300 adıma çıktım.4 öğün. 4 x 300 =1200 adım atıyorum ve düzenli kas geliştirme hareketleri yapıyorum. Bu arada yaşım 55. Ağrı kesiciyide 10 gün kullandım. Artık kullanmıyorum.
    Yürüyüşleri ve hareketleri ihmal etmeyin. Ağrı olana kadar. Ağrı olduğunda bırakın. O hareket miktarı o ağrıya kadar olandır. Ağrı en önemli sinyaldir. Ağrının başlangıcı, hareketin bitim zamanını verir. Herkese Allah acil şifalar versin.
    Konu mustafaea tarafından değiştirilmiştir (08.08-2014 Saat 14:11 ).

Üye
    esprii Avatarı

Gerçek Adı
    esprii
    Son Giriş
    27.07-2015
    Saat
    11:28
    Yaşadığı Yer
    izmir

esprii

Pınpın arkadaşın bende uyuyamadım 8 ay psikolojiktir ihtiyaç duyuluyor ya başkasına dönemiyonuz bakıyonuz bacak ölü gibi öyle kalcak sanıyorsunuz ben hayatım boyunca 16 kez ameliyat oldum tamamen psikolojik zamanla geçicek ama tabi doktora görünmekte fayda var kendine zarar veriyor

Üye
    GlcnDg Avatarı

Gerçek Adı
    Gülçin Dağ
    Son Giriş
    12.10-2014
    Saat
    19:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

GlcnDg

Merhaba arkadaşlar bende 2 kalçamdan da protez ameliyatı olacağım. Fakat öncelikle sol kalçamdan düşünüyorum. 23 yaşında olduğum için çok endişelerim var. Birde iyi bir doktora ameliyat olmak istiyorum. Bana hem deneyimlerinizi hemde doktor tavsiyelerinizi anlatabilir misiniz lütfen ?

Üye
    nnç Avatarı

Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    01:48
    Yaşadığı Yer
    Aksaray

nnç

Gulcin hanm mrblar..ist/besiktas ota jinemed hastanesi dr.erşan ateş.muayene olup aklinizdaki tum sorularin cevaplarini alabilirsiniz

Üye
    GlcnDg Avatarı

Gerçek Adı
    Gülçin Dağ
    Son Giriş
    12.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

GlcnDg

Erşan ateş sarıyer balta limanı kemik hastanesinde görev yapıyordu en son. Kendisine muayne olmuştum 3 yıl önce. O zamanlar kendisi beni ameliyat etmek istememişti. Hatta 2 yıl ameliyat sırası gelsin diye beklemiştim. Sıram geldi ama ameliyata alınmadım. Artık kararımı verdim ameliyat için. Ameliyat sonrası deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Üye
    neri Avatarı

Gerçek Adı
    neriman temur
    Son Giriş
    08.10-2015
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    konya

neri

arkadaşlar kaçıncı aydan sonra eğilmeye başladınız? ve bacağınızdaki şişlik ne kadar sürdü?

Üye
    GlcnDg Avatarı

Gerçek Adı
    Gülçin Dağ
    Son Giriş
    12.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

GlcnDg

ameliyat için ne kadar ödemiştin ?

Üye
    nnç Avatarı

Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aksaray

nnç

22000 tl odedim.benim sol ayagim kotu durumdaydi.hic bir doktor garanti vermedi ve suan aksamadan desteksiz yuruyebiliyorum.ameliyatimin 6.haftasindayim..ameliyatim cok zor gectigi halde bu gune kadar hic agri cekmedim.tek agrim fizik tedavideki kas agrisiydi oda 5 saniye icinde geciyordu

Üye
    GlcnDg Avatarı

Gerçek Adı
    Gülçin Dağ
    Son Giriş
    12.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

GlcnDg

22000 TL vooovvvv !! Taksit yaparlar mı acaba ya veya indirim )

Üye
    nnç Avatarı

Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aksaray

nnç

Ben pazarlik yapmadım dr'umla..fiyati konustugunda elinden geleni yapacak olan bi insan kendisi....kullandigi protezin markasida etkiliyor fiyati tabiki..proezime zarar vermedigim surece protezimi deistirmeme gerek yok

Üye
    GlcnDg Avatarı

Gerçek Adı
    Gülçin Dağ
    Son Giriş
    12.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

GlcnDg

Kendiside beni az cok tanıyor zaten. heralde gidersem bana bi güzellik yapar diye düşünüyorum Ben biraz pazarlık yapmak zorundayım çünkü şu anda maalesef elimde o kadar param yok :/

Üye
    mytuncer Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    07:56
    Yaşadığı Yer
    Erzurum

mytuncer

Merhaba aynı derdin sahibi arkadaşlar… Ben, 5 ay önce İstanbul’da, özel bir hastanede, iyi bir doktor tarafından gerçekleştirilen sağ kalça protezi ameliyatı oldum. Ameliyatım epidural anestezi yöntemi ile gerçekleştirildi, ama ben sanki tamamen uyudum ve hiçbir şey duymadım. Belgelerden anladığım kadarıyla ameliyatım 1,5 saat sürdü. Epidural anestezi noktasına bağlı ağrı kesici enjeksiyon cihazını daha 24 saat dolmadan kapattırdım. Ameliyatın 2. günü başlayan egzersizlerin ardından ayağa kalkma ve yürüteç ile yürüme denemesi de yaptım, ancak aşırı baş dönmesi ve tansiyon düşmesi nedeniyle başaramadım. Sonraki günlerde ayağa kalktım, yürüdüm, merdiven çıktım. 2 günü fazladan kendi isteğimle olmak üzere hastaneden 7. gün taburcu oldum. Ameliyatın gerçekleştirildiği kalça bölgemde genel olarak ağrı sorunum çok fazla olmadı. En büyük derdim sağ ayağımdaki nöropatik ağrılar (sinir ağrıları) oldu. Ayağım sürekli uyuşukluk halindeydi ve karıncalanıyor, yanıyor, batıyor, elektrik çarpması gibi oluyor, kesiliyor gibi oluyor vb. durumlar yaşıyordum. Ayağıma en küçük bir temas bile bana çok acı veriyordu. Bu durumun sebebi sağ ayağımda daha önceden var olan 6,5 cm lik kısalık idi ve bu kısalık protez ameliyatım sırasında doktorum tarafından giderilmişti. Doktorum bu ağrıların geçici olduğunu, süre veremeyeceğini ve sabretmem gerektiğini söyledi. Ameliyatımın üzerinde 3,5 ay geçti ama ben maalesef hala bu sinir ağrılarını çekiyorum. Ayağımdaki çok ciddi acı ve sinir ağrıları nedeniyle yere tam basamadığım ve ayağıma güç veremediğim için yürüteci 2,5 ay boyunca bırakamadım. Sonra zor da olsa bastona geçtim. Şimdi son 1,5 aydır bastonu da ev içinde bıraktım ve desteksiz yürüyorum. Henüz biraz sendeleyerek yürüyorum, ama sanırım sinir ağrılarım geçtikçe ve ayağımdaki kasılmada gevşeyecek ve daha düzgün yürür hale gelebileceğim. Sinir ağrılarım nedeniyle çok acılar çektim ve zor günler geçirdim. Ama bu sabrımın sonunda aksamadan yürüyeceğimi bilmek beni teselli ediyor ve sevindiriyor. Bu açıdan iyi bir doktor seçmiş olduğuma inanıyorum. Çünkü muhtemelen bu dalda uzman olmayan bir el tarafından ameliyat edilseydim belki bu kadar sinir ağrısı çekmeyecektim, ama hala bacağımda birkaç cm lik kısalık devam edecekti. Umarım uzun yazarak sizleri sıkmadım ama kısaca benim ameliyat sürecim de böyle. Hepinize sağlıklı günler dilerim…

Üye
    bensizin Avatarı

Gerçek Adı
    gülten
    Son Giriş
    13.12-2014
    Saat
    12:28
    Yaşadığı Yer
    denizli

bensizin

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    slm arkadaşlar 94 95 senesi 1 sene arayla total kalça pırotezi takıldı her iki kalçamada 2008 ze kadar taşıdım gayet iyiydim 2008 de revizyon ameliyatı geçirdim her iki kalçamdanda oldum tekrar 2014 yılı şubat ayında sağ kalçamdan şiddetli ağrıyla gittim tekrar ameliyat oldum 3 revizyon şubattan beri ağrılarım geçmedi .ağrıdan dolayı gittiğimde vidalardan 2 si çıkmış boşta olduğunu söyledi doktorum bir sey olmaz 1 cm ileri yada geri gider zararı olmaz dedi şimdi çok ağrım var evde gezemiyorum iğne hap çare etmiyor sizce ne yapmalıyım benim gibi arkadaşların bilgisinden faydalanmak istiyorum herkese şimdiden tşkr ederim

Sayfa 9 / 26 İlkİlk ... 567891011121319 ... SonSon