Sayfa 8 / 26 İlkİlk ... 45678910111218 ... SonSon
Toplam 378 mesajın 106-120 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    htckls Avatarı

Gerçek Adı
    hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

htckls

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    aynen öyle damdan düşmüş biri lazım bizlere. Fahri bey bana benziyor diye bir hastasının numarasını verdi aradım konuştuk onun da fark fazlaymış kalçası ço yukarın çıkmış bu yönden benziyor ama ben iyileşme süreçleri için istemeiştim kadının telefonunu o yönden de bana benzemiyor. mesela kendisi çok realişst bir insandı kendi ağzıyla dedi ki ben üstüne basmaya çekiniyorum o yüzden iyileşmemi geciktirdim diye.Fahri bey teşvik ediyormuş artık üstüne bas artık bükebilirsin diye benim tam tersi olur çok sabırsızım kendi sorarım artık şşunu yapayım mı bunu yapayım mı diye beni teşvik etmez dikkatli olmam için uyarır bence ) kırk defa dedim bana benzeyen birinin uumarası olsun diye hata adam tribe girdi bir ara süreklü tekrar edşyorum diye ama içim doğuyoru yani. beni iyileşme süresi- süreci ilgilendiriyor onu tam öğrenemem bu güzel hoş operasyonu geçirmeden

Üye
    pınpın Avatarı

Gerçek Adı
    pınar y
    Son Giriş
    04.08-2014
    Saat
    02:06
    Yaşadığı Yer
    ankara

pınpın

arkadaslar acıl cvp verırsenız cok cevınırım.babaö 8 gun once kalca protezı amlytı oldu.agrı sızı cok az ama gece uyuyamıyor,aglıyo,ustunu yırtmaya calsıo.nasıl ustesınden geldınız sızce pskoljık mı

doktorunuz kımdı.babamda 8 gun once gazıde oldu kalca cıkıklgı protez takıldı. agzı cok sdddtlı ddeğil ama gecelerı uyuyamıyor.sız nasıl bı surec gcrdınız uykıu konusunda

dilek deniz

uyuyamaması sağa sola dönemediği için olabilir ben de bu tür sıkıntılar çektim

Üye
    foolow22 Avatarı

Gerçek Adı
    sabirr
    Son Giriş
    17.06-2015
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul

foolow22

Allahtan herkeze acil sifalar diliyorumm
    Konu foolow22 tarafından değiştirilmiştir (03.08-2014 Saat 02:37 ).

Üye
    neri Avatarı

Gerçek Adı
    neriman temur
    Son Giriş
    08.10-2015
    Saat
    08:41
    Yaşadığı Yer
    konya

neri

merhaba arkadaşlar. 22 yaşındayım ve sol kalçama protez takılalı 35 gün oldu. konya hospital hastanesinde prof. dr. tunç cevat öğün ve ekibi yaptı operasyonu. ameliyat başarılı geçti ancak ağrılarım bitmiyor. çoğunluğu psikolojik farkındayım ama yine de acı çekiyorum. egzersiz yapmıyorum ve pek yürümüyorum. bunun iyileşmeye etkisi nedir? ekime kadar iyileşmem gerek okuluma dönmek istiyorum. beslenmem de pek sağlıklı diyemem. ayağıma masaj yapılmadan uyuyamıyorum. proteze bir şey olacak diye çok korkuyorum. ikinci bir ameliyatı kaldıramam. ilk günler narkotik ilaçlarla dindirdiler ağrımı yine aynı şeyleri yaşamaktan çok korkuyorum. 10 gün sonra kontrole gideceğim. olumsuz bir durum olmaması için dua ediyorum. bir de bacağım henüz eşitlenmedi. doktorum zamanla olacak dedi ama ben onun uzamamasından da korkuyorum. anlayacağınız korkularım hayatımı mahvediyor. yorumlarınızı bekliyorum.

bu arada doktorum Türkiyede ilk üçte. hastane kendisinin ve tamamiyle ortopedi kliniğine dönüştürmek istiyor. yani ekibi sağlam. ücret konusuna gelince sigorta+ 5000tl verdik. hizmet gerçekten iyi. yemekler de öyle. merak edenler için belirtmek istedim

Üye
    foolow22 Avatarı

Gerçek Adı
    sabirr
    Son Giriş
    17.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

foolow22

Gecmis olsun neriman hanim benim de tami tamina 32 33 gun oluyo sag kalca protezi takildi yasim 21 agrim sizim yok odamda yatagimda yatiorum ewde yuruyus yapiorum surekli yapabildigim kadar agrilariniz neden bilmiorum ama yuruyus yapmayi deneyin oturup kalkarken ameliyali bacaginizi surekli onde tutun oturdugunuzda diziniz kalca izasini gecmemeli yatarken bacak araniza yastik koyun yan yatarkende ayni sekilde araya yastik koyun ani hareketler yapmayin sigara iciryosaniz birakin en azindan azaltin bel izasindan asagi egilmeyin bunlar cok onemli bilgiler ve her doktorun soledigi seyler insaallah agrilariniz gecerde sagliginiza kavusursunuz. İyilesme surecimde bu formda olacagim birbirimizi bilgilendirirsek sevinirim acil sifalarr

Üye
    neri Avatarı

Gerçek Adı
    neriman temur
    Son Giriş
    08.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya

neri

teşekkürler sabır bey. dediklerinize dikkat ediyorum elbette ama pek yürümüyorum. psikolojim bozuldu neredeyse pişman oldum

Üye
    foolow22 Avatarı

Gerçek Adı
    sabirr
    Son Giriş
    17.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

foolow22

Bu is sabir isiymis ya sabir diyelim yuruyuse biraz onem wermelisin bence ameliyattan sonra yuruyus cok onemliymis. Piskolojinizi bozmayin protezin iyilesme tam iyilesme sureci 6 ayi buluomus dedigim gibi biraz sabir yatip beklemekden baska caremiz yok :-) gecmis olsun..

Üye
    neri Avatarı

Gerçek Adı
    neriman temur
    Son Giriş
    08.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya

neri

teşekkürler sizlere de geçmiş olsun. umarım geçer ve hepimiz kurtuluruz

Üye
    foolow22 Avatarı

Gerçek Adı
    sabirr
    Son Giriş
    17.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

foolow22

Tesekkur ederim amin insaallah

Üye
    pınpın Avatarı

Gerçek Adı
    pınar y
    Son Giriş
    04.08-2014
    Saat
    02:06
    Yaşadığı Yer
    ankara

pınpın

gecelerı uyumk ıcn uyku hapı alıyormuydunuz

Üye
    neri Avatarı

Gerçek Adı
    neriman temur
    Son Giriş
    08.10-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya

neri

ameliyattan önce alıyordum ama ameliyattan sonra bıraktım.

Üye
    foolow22 Avatarı

Gerçek Adı
    sabirr
    Son Giriş
    17.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

foolow22

Yeni kalca protez ameliyati olan warmi warsa yazsin lutfeenn

mutluyummm

bende kasımda oldum benim ameliyat sonrası hiç ağrım sızım olmadı ve dünyaya yenden gelmiş gibi oldum
    ameliyat sonrası egzersiz ve beslenme çok önemli
    devamlı kemik suyu için ayağa tez zamanda kalkıyorsunuz şuan ise topuklu ayakkabı bile giyiyorum dikkatli olduğum sürece şansıma dr çok iyi çıktı

Üye
    foolow22 Avatarı

Gerçek Adı
    sabirr
    Son Giriş
    17.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

foolow22

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mutluyumm: ameliyattan once bacaginizda aksama we kisalma warmiydi

Sayfa 8 / 26 İlkİlk ... 45678910111218 ... SonSon