Sayfa 7 / 26 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon
Toplam 378 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    maradona Avatarı

Gerçek Adı
    Ibrahim
    Son Giriş
    20.08-2014
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Kırşehir

maradona

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese geçmiş olsun ben ameliyatımi 24 04 2014 tarihinde gazı Üniversitesi hastanesinde oldum sol kalça protezi takildi... çok memnunum ilk 6 hafta Walker la yürüdüm şimdide koltuk deynekle yürüyorum 2 hafta sonrada koltuk deynegi bırakıp normal sosyal hayatıma dewam edicem.. mühim olan Bacağın ayrık durması ve Fizyoterapi hareketlerini 15 gün sağlıklı bir şekilde yerine getirmekte .. uyulması gerekenlerden birisine dizin her zaman kalça dan asagada durması buda yüksekte oturmakla sağlanabilir.. 2 ay düz Bi şekilde Yatmak süreci çok rahat bi şekilde geçirmenizi saglar... tekrardan herkese geçmiş olsun

Üye
    sultan_20 Avatarı

Gerçek Adı
    sultan
    Son Giriş
    10.03-2016
    Saat
    16:19
    Yaşadığı Yer
    denizli

sultan_20

selam doktorunuzun ismini öğrenebilir miyim acaba

songüleniyigüler

hangi doktorda ameliyat oldunuz acaba?

Üye
    keyumers Avatarı

Gerçek Adı
    nihat yolcu
    Son Giriş
    16.07-2014
    Saat
    17:56
    Yaşadığı Yer
    edirne

keyumers

2 yıl önce yazmışsın protez ameliyatı oldunuz mu bilmiyorum. olduysanız iyileşme durumunuz nedir?

Üye
    htckls Avatarı

Gerçek Adı
    hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

htckls

Hangi doktor ameliyat etti sizi adını söyle misiniz rica etsem?

songüleniyigüler

ben ameliyatımı istanbulda istanbul cerrahi hastahsnesinde oldum prof.dr.nejat güney beyde çok iyi bir ameliyat geçirdim ama sonrası biraz zor gerçekten daha çok yeniyim bugün beşinci günüm narkozun etkileri kötü ama arkasından gelecek güzel günler için sabrediyorum inşalllah hepsi geçecek hepinize şimdiden geçmiş olsun.

Üye
    htckls Avatarı

Gerçek Adı
    hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

htckls

cok teşekkür ederim. Ben de fahri erdoğan ile görüştüm o da aynı hastanede 16 bin tutuyor.Nejat bey de aynı parayı mi ıstyr. Çünkü çok fazla ben öğrenciyim
    Konu htckls tarafından değiştirilmiştir (13.07-2014 Saat 12:18 ).

songüleniyigüler

hatice hanım bende beş gün oldu ameliyat olalı benimde fiyat o kadar tuttu bir miktarınıda kurum karşıladı bu arada yaşınız kaç ben 43 yaşındayım

Üye
    htckls Avatarı

Gerçek Adı
    hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

htckls

hangi hastane ve hangi doktor ve ücret ne kadar verdiniz Rica etsem söylr msn

ben 24 yaşındaym. Bu operasyon için kas yapısı çok önemliymş doğru mu kaslar güçlü olursa ayağa çabuk mu kalkılr

yni şuan hastanedmsnz

mutluyummm

kasların güçlü olması önemli tabiki ama kemikler ince olmaması önemli bende 6 ay önce oldum çok şükür ii
    size tavsiyem ameliyattan sonra bol bol içebildiğiniz kadar kemik suyu için gerçekten birebir benim dr çık şaşırdı ummudumdan daha iyi geldi dedi benim kemiklerim ince zayıf herşeyi yemediğim için sakın kemik suyu içemem demeyin ben içiyorsam herkes içer içine bol limon suyu damlatın ben warkerı hemen attım bastonu erkenden attım şuan ağrım sızım kalmadı
    ben istanbulda özel gispir hastanesinde oldum dr mehmet turan kardaş alanında ciddi anlamda çok iyi ameliyat sonrası hiç ağrım olmadı konulan protezi bile hissetmedim inanıp ınanmamak size kalmış
    ameliyat sonrası hiç aksamam falan kalmadı

ameliyat sonrası bol bol egzersiz ve yürüyüş nedeni ise protez denilen şey erkenden kireçlenme ve ameliyat olma döneminde donuyormuş o yüzden ben yatağımda bol bol egzersiz yaptım
    kesinlikle koşmak falan yok erken aşınmasın istemiyorsanız protezlere bebeğiniz cocuğunuz gibi davanıcaksınız

Üye
    keyumers Avatarı

Gerçek Adı
    nihat yolcu
    Son Giriş
    16.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    edirne

keyumers

bana bilateral perhest( çift taraf femur deformesi) teşhisi konuldu. özürlü raporu aldım kamuda çalışıyorum o nedenle(fakülte hastanesi hemde ameliyathane ) doktor eğer ameleyat olursan iyileşmiş durumuna girdiğimden raporda sorun olacağını söyledi. doktor bana artık yürüyemiyorum, ağrılara dayanamıyorum diyene kadar olmayabilirsin sen bilirsin istersen şimdide ameliyat edebilirim demişti. 5 yıl önce.( fakültedeki doktor değil bunu söyleyen)öyle bir durumda da değilim gerçi..öyle bir duruma gelirsem düşünebilirim. bilmiyorum. ameliyat olmadım yaşım 39 olmayı şuan için düşünmüyorum. sizin durumunuz nedir opere olmanızı gerektiren durum var mıdır bilemem size kalmış bir durum. rahatsızlığın sebebi malum sebeblerin önüne geçilirse sonuçlarda olmaz. size öğrendiğim bir tavsiyemi söyleyim. bunu uygulamak size kalmış. ameliyat için hemen karar vermeyin bence. hardal tohumu siyah olanından. hergün 1(bir) çay kaşığı kadarını çiğnemeden suyla yutun. ben yapıyorum faydasını az çok hissediyorum. 15 gün deneyin. biraz ara verin tekrar 15 gün kullanın. ben hardal tohumunun yanında kıkırdak gelişimi için zerdeçal ve zencefilin hem tozunu hemde çayını kullanıyorum. aktarlardan bulabilirsiniz.hemen olacak diye bir şey yok zaman alacaktır bu. 3 ay bel ki 1 yıl çünki hareket eden hemde bir yandan da yıpranan eklemin düzelmesi uzun sürebilir.

Üye
    htckls Avatarı

Gerçek Adı
    hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

htckls

ben hperatif bir insanım bacağımda hiç ağrı yok kaslarım da bir bayana göre bayağı güçlü ama belimde düzeşme var sinir sıkışması var ve kalçam bayağı yukarı çıkmış yani filmde öyle görünüyor ilerde kötü olmakatn korkuyorum şu an dayanılmaz ağrılarım yok ama çaresi varken neden çekeyim diye düşünüyorum bacak kaslam güçlü olduğu için öye çok aksamam da yok ama kararsızım fahri bey de hemen olman gerek dedi ama işin açıkçası doktorlara pek güvenmiyorum o yüzden şaşırdım. ailem izmirde lduğu için istanbula gitmek sıkıntı bıraz hem ameliyat ücreti de az değil parayı karşılayamayack olduğumdan değil sadece işin içine para girince doktorların dini imanı o oluyor bir yandan da fahri bey bana samimi iyi bir isan gibi geldi bilemiyorum yani

keyumers;
    çok teşekkür ederim ama Bende kıkırdak diye birşey kalmamış kemik aşınmış artık o kadar hereketliym ki iki kemik birbirine sürtüyr sadece. Yuvaya giren bir baş var ya hiç yok dümdüz bir kemik var

geçmiş olsun öncelikle kime ameliyat oldunuz acaba?

Üye
    keyumers Avatarı

Gerçek Adı
    nihat yolcu
    Son Giriş
    16.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    edirne

keyumers

bence fazla hareketli olmayın, hareketsizde olmayın. bunu bir düzene sokun. belirli periyotlar halinde.aşırı hareket de hareketsizlikte iyi değil. ben kıkırdak oluşumu için yazdıklarımı kullanmaya devam ediyorum. tıp her gün ilerliyor. 10sene önce neydi şimdi nasıl imkanlar var. doktorların para konusunda ki düşüncelerinize katılıyorum. bilinmedik bişey değil ,malum zaten. ameliyat olana kadar her şey. asıl önemli olan ameliyat sonrası, risk mutlaka vardır. iyileşme de olabilir, daha da kötü de olabilir. olanları görüyorum kendine gelme süresi en az 1 yıl yada kişiye göre daha fazla olabilir. fizik tedavi v.s. hani iyileşmesi kesin olsa 2 - 3 sene de olsun sorun yok ama.keşke olmasaydım demenin bir faydasının olmadığı durumda olmayı kimse istemez. hayat sizin sonuçta. karar da. bunları söylemekle sizi etkilemek yada kararlarınızı etkilemek gibi bir durum anlaşılmasın ben olanı , gördüklerimi, bildiklerimi ;açıkça gerçekleri olduğu gibi aktarıyorum. dediğim gibi herkesin hayatı kararı kendini ilgilendirir.

Üye
    htckls Avatarı

Gerçek Adı
    hatice
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

htckls

tabiki herkesi kendi hayatı ama benzer sorunları yaşayan insanlar birbirini anlar burda istişare yapmanın hiç mahsuru yok iki bacağı sağlam olan bir insan beni ne kadar anlar ki. enim annem bile belim ağrıyor acaba ameliyat olsam mı dediğimde herkesin beli ağrıyor ameliyat olma diyor yani beni anlamıyor ben yaşındaki herkesin beli ağrımıyor oysa. yada arkadaşlarım hemen ameliyat l madem çare var diyorlar. beni ancak benim gibi olan anlar. ya da sen bu halinle normal bir nsandan hızlı yürüyorsun diyorlar ama ilerde hızlı yürüyemezsem ağrım olduğu için eve kapanırsam ne olacak diye düşünüyorum... Ayrıca hareketli hareketsiz olmak benim elimde olan bir şey değil mesela ben sinemada çok heyacanlı bir film bile izleyemem çünkü 2saat oturamam bir kalkıp en azından bir tur atmalıyım.işte ameliyat beni bu yüzden korkutuyor 1-2 sat sürecek olan ameliyat değil de ameliyat sonrası. wolkerle bastonla yürümek bana işkence gibi gelir. kararsızım o yüzden

Üye
    keyumers Avatarı

Gerçek Adı
    nihat yolcu
    Son Giriş
    16.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    edirne

keyumers

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tok acın halinden anlamaz doğru.her sağlıklı insan hasta olma adayıdır. her hasta olanda sağlıklı insan olma adayıdır. bilinmez. evden çıkarken neler gelecek başımıza bilemeyiz. bi bakmışın yatağa düşmüşüz. mesela ben fazla uzun ayakta dikilmemem, çok oturmak da zararlı, uzun süre yürümemek aşırı ağır kaldırmamam gerekir. doktorların söylediği bu ilerde inş düzelir. dediğim gibi artık dayanamıyorum bu ağrılara gibi bir durumda olana kadar bekliycem. hocalarım bana gel alıyım seni ameliyata diyorlar hergün görüşüyoruz zaten iş gereği aynı yerde çalıtığımdan. kendine hakim olacaksın. aşırı hareketlenmen rahatsızlığını daha da hızlandıracaktır. bence önce doktorla konuş ameliyat sonrası durumlar ne olacak nasıl bir yaşantım olacak. ve bir de ameliyat olanlardan da sor " sizlerde neler oldu " diye. NASREDDİN HOCA DAMDAN DÜŞMÜŞ DOKTOR ÇAĞIRALIM DEMİŞLERDE HOCA HAYIR BANA DAMDAN DÜŞEN BİRİNİ ÇAĞIRIN ÇÜNKİ BENİM HALİMDEN EN İYİ O ANLAR DEMİŞ bence sende öyle yap.

Sayfa 7 / 26 İlkİlk ... 3456789101117 ... SonSon