Sayfa 5 / 26 İlkİlk 12345678915 ... SonSon
Toplam 378 mesajın 61-75 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ümmü Avatarı

Son Giriş
    17.06-2014
    Saat
    18:01
    Yaşadığı Yer
    manisa

ümmü

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benimde bulur o zaman iki üç ay peki siz istanbuldamı oturuyosunuz

birde ne kadara oldunuz ki

Üye
    gelengiden Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    14.09-2013
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

gelengiden

evet istanbulda oturuyorum ama hastahane bize biraz ters kalıyor.miktarı 20 bin tl ye oldum kredi çektiğimizden dolayı faizle beraber 25 bin tl ye denk geliyor.

Üye
    ümmü Avatarı

Son Giriş
    17.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa

ümmü

anladım bana baya uzak ama mecbur katlancam artık galiba bide eve gelirken ambulans parası eklenir üstüne uzak da hayırlısı bakalımm

peki hastahanede mi muayene ediyo ofisi mi var

Üye
    gelengiden Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    14.09-2013
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

gelengiden

hastanenin içinde ofisi.orda söylerler hem

Üye
    ümmü Avatarı

Son Giriş
    17.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa

ümmü

teşekkür ederim

Üye
    egalem34 Avatarı

Gerçek Adı
    esra sakman
    Son Giriş
    31.10-2014
    Saat
    23:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul

egalem34

Merabalar bn 21 yasndaym iki tarafli kalca cikigim var ve bn yurumekte cok zorlaniorm ck dktr gezdm ama hpsi bana aciyarak olma daha kucuksun dediler fakat bn iki yldr disari bile cikip gezemiyrm ck.korkuyrm amlyt olpta protzmn hemn dgsmesi olcak die bazi dktrlarda korkmayn diolar ne yapmalm bilmiyrm gck.korkuyrm ltfen amlyt olanlar bana cvp yazsn

Üye
    ümmü Avatarı

Son Giriş
    17.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa

ümmü

merhaba bende 23 yaşındayım ama bir ay sonra amaliyat olacağım bende çok doktor gezdim ama güvenilir bir doktorda olunca korkulacak bişey yok sanırım tabiki ilk aylar sıkıntılı geçecek

Üye
    ayşegül123 Avatarı

Gerçek Adı
    ayşegül
    Son Giriş
    21.11-2013
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    antalya

ayşegül123

slm ben kırk iki yaşındayım kalça protezi oldum dört ay oldu şükür hiç ağrım yok iki gün önce kontrolden geldim ama fizyoterapist ömür boyu yere oturmak veöne eğilmel çömelmek yasak dedi önce kalça protezi olanlar ve ameliyat olalı kaç yıl olduğunu söyler ve geniş bilgi verirlerse sevinirim

mrb pervi bende kalçaprotezi ameliyatı olalı dört ay oldu iki gün önce kontrolden geldim gayet iyiymiş ama bana fizyoterapist ömür boyu yere oturmak veöne eğilmek veçömelmek yasak dedi sana ne dediler sen rahat oturuyormusun ikimiz yazışalım bilgilendirelim evde ne işleri yapıyorsun ben makinayı boşaltıyorum mesela ama tam eğilmeden neredeoldun cevap yazarsan sevinirim

Üye
    salim52 Avatarı

Gerçek Adı
    salim kaykusuz
    Son Giriş
    12.08-2016
    Saat
    02:13
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Blog Mesajları
    1

salim52 slm protezli dostlarım

2008 yılında cerrah paşa tıp fakültesinde her iki kalça protezi amalıyatı oldum.
    çok şükür bü güne kadar hiç bir sıkıntım olmadı normal yaşantıma devam etmekteyım bütün arkadaşlarıma agrısız acısız bir hayat diliyorum sevgilerimle...

Üye
    ümmü Avatarı

Son Giriş
    17.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa

ümmü

ben 10 ekim de protez amaliyatı olacağım fahri erdoğan a bana bir yıl sonra yüksekten atlamak dışında her hareketi yapabilirsin dedi

Üye
    egalem34 Avatarı

Gerçek Adı
    esra sakman
    Son Giriş
    31.10-2014
    Saat
    23:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul

egalem34 .d

Cok iyi bir doktr kndsi bende amlyt olucam ama henuz amlyt tarihi vermedi

Üye
    ümmü Avatarı

Son Giriş
    17.06-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    manisa

ümmü

evet iyi olduğunu düşünüyorum

n.pervin

geçmiş olsun. aynı zamanlarda olmuşuz ameliyatı.yere hiç oturmadım. zaten alçak yere oturamıyorsun belki zamnla bilemiyorum.evde eğilmeden tam olarak eğilmeden işlerimi yapıyorum.süpürebiliyor,viladayla siliyor,eğilmeden toz alabiliyorum. ama yarım olarak ameliyatsız tarafıma eğilip yerden olanı almaya çalışıyorum.yanlız doktorun dediği hiç bir zamn bacak bacak üstüne atmıycaksın ve ameliyatlı bacağı içe çevirmiyceksin. bunlarda önemli değil zaten.yeterki bu dönemi atlatalım.

ayşeğül sana yazmıştım .ama sayfana değilde ortaya geldi cevap .

Üye
    Ersant Avatarı

Gerçek Adı
    Ersan Türk
    Son Giriş
    03.11-2013
    Saat
    23:50
    Yaşadığı Yer
    Lüleburgaz

Ersant

Bundan 3 yil öncesine kadar ağrılarımın bel fıtığı olduğunu ve ağrı kesiçi, kas gevşetici ve ilave olarak ameliyata gerek olmadığını, fizik tedavi ile düzeleceğimi zannediyorlardı. Yıllarca oyaladılar, teşhis dahi koyamadan bir sürü gereksiz tedavi yöntemleri de uygulamak zorunda kaldım (kaplıca, sıcak su dahil).
    Ağrılarım gittikçe artıyor, 45 yaşına geldiğimde yaşam kalitem oldukça bozulmaya başlamıştı. Topallıyor ve ağrılar gece uyandırmaya ağrı kesiciler fayda etmemeye başlamıştı. Artık olayı daha ciddiye almak gerektiği kesindi ve bel fıtığı ameliyatı dahil birşeyler yapmam gerekiyordu. Doktor ismi vermeyeceğim ama kurum olarak bir gün Bakırköy Acıbademde 1 hafta eşime nezaret etmem gerekirken tesadüfen oradaki heşirelerin yönlerdirmesi ile nöroşirürji bölümüne muhayene oldum. İnsan gibi insan olan ismini vermediğin doktor arkadaş yaptığı bilinçli bir fiziksel muayene neticesinde belimde pek ciddi bir problem oladığını sağ kalça kemiğinde ve hatta benim farkında oladığımı ama solda da bir problem olduğunu, emin olmak için bir MR görüntülemesi yapması gerektiğini söyledi. Önce kontrassız başlayan MR çekimine şahsen iştirak ederek daha sonra bir problem olduğunu 10 dakika daha sabredip Kontraslı olarak devam edeceğini söyledi ve odasına çıktığımızda teşhisinde yanılmadığını, sağ kalça kemiğinin ileri derece AVN (4. evre), solun da ben hissetmesem 2. evre olduğunu, kendisi ile ilgili bir konu olmadığını, Bakırköy'deki ekibin yeni açılan Fulya Acıbademe taşındığını, dilersen onlarla temasa geçmemi önerdi.
    Önerdiği gibi de yaptım ve hemen ertesi gün orada idim. İlgili MR kayıtları ekranda idi, ilave olarak bir Röntgen çektiler ve Sağ kalçanın ileri derecede AVN 4. evre, Soltarafın da 2. evre AVN olduğunu tekrarladılar ve yaşımın kaç olduğu, sağlık geçmişimi falan sordular. Fibula Kemik Grefti diye ameliyatın olduğunu ancak 45 yaşın üstündekilere pek yapmak istemediklerini, iyileşme şansının yaş ilerledikçe az olduğunu ancak başarı sağlanırsa proteze gitmeyeceğini aksi takdirde protez takılması gerektiğini söylediler. Protez nedir dediğimde arabanın rot başı gibi bir parçasına benzer bir şey gösterdiler ki ben ilk defa orada gördüm. Biraz düşünmemi araştırmamı önerdiler, birkaç ay içinde karar verebileceğimi hatta maddi durum falan olaylarını falan hatırlattılar, zira çok pahalı operasyonlar, 6 ay çalışamayacağımı iş durumu falan değerlendirmemi önerdiler.
    SGK lı çalışıyorum, bende o kadar para yok ama iyi ki çok iyi bir firmada çalışıyorum ki benim 20 yıldır Özel Sağlık Sigortamı sosyal hak olarak ödüyor. 2 ay düşünüp kaşınıp araştırdıktan sonra sol kalçamda fazla bir ağrımın olmadığını sağ kalçama Fibula Kemik Grefti yapalım dediğimde, böyle bir riski göze alamayacağını, ''sağın şansının zaten az olduğunu yaparsam sola yaparım belki onu kurtarırım sağa da istersen protez takarım'' dedi ama protez benim aklımın ucundan dahi geçmiyordu, Kemik nakli ile normal bir yaşam standardına kavuşacağımı zannediyordum ve her ikisine de Kemik nakline Ok dedik.

Demez olaydım... 3 ay evde tavana bakarak yatmak, ihtiyaçlarını tekerlekli sandalye ile evden çıkmadan gidermek, daha sonra 3 ay da çift koltuk değneği ve sonuç fiyasko. Bir ara düzelir gibi oldum, ancak sonra daha da kötü oldum. Bu 6 ay boyunca oldukça araştırma yapmaya ve tecrübe sahibi olmaya başladım ki bu işin protezden başka çaresi olmadığını anladım.

Benim durumuma benzer bir arkadaş ile tanıştık ve kader arkadaşı olduk. Bu protezin mümkün olduğu kadar geç yaşta takılması gerekiyormuş ama ben bu yaşlarda sağlıklı olamazsam yaşlılıkta sağlıklı olsam ne olacak felsefesi ile benden 10 yaş büyük olan kader arkadaşımı protez taktırmaya ikna ettim. Sen memnun kalırsan ben de taktıracağım dedim ve ertesi gün gitti taktırdı. Aradan 3 ay geçtikten sonra ''ben seni ikna ettim, şimdi sen beni ikna et dedim'' ''git taktır'' kardeşim dedi ertesi gün gittim taktırdım.
    Aradan 6 ay geçti ve biz protezlerimizden o kadar memnunduk ki diğerini taktırmak için sabırsızlanıyorduk ki arkadaş diğerini de taktırdı ve aradan bir 6 altı ay daha geçtiğinde ağrısı sızısı topallaması ve ona bir şey olmadığını gördüğümde ben de hemen diğerini taktırdım.
    Aradan bir altı ay daha geçtikten sonra artık nerede ise eski sağlığımıza kavuştuk. Orjinallik gitti ama biz protezlerimizden şimdilik çok memnunuz. Sonrası mı? Onu Allah bilir...

kivircik

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba arkdaslar, ben iki ay oncesine ameliyat oldum ve kalca civarimda hic problem yasamama ragmen ayak parmaklarimdaki elektirklenme ve yanmalar dayanilmayacak durumdalar. ilaclar da fayda etmedi. dizime kadar odem ve yanmlat da devam ediyor. ayagima terlik bile gecirip doctor kontrolune bile gidemedim ,evdekilerin gidelim baskilariina ragmen. bir aydir ayagim buzlu suyun icinde,..... boyle tecrubesi olan arkadaslarin benimle paylasmasini rica ediyorum...

Sayfa 5 / 26 İlkİlk 12345678915 ... SonSon