1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 3 / 26 İlkİlk 123456713 ... SonSon
Toplam 378 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lefkoşa Avatarı

Gerçek Adı
    alev
    Son Giriş
    22.06-2014
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    ankara

lefkoşa

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben ameliyAT olalı 11 ay oldu az önce yürüyüşten döndüm o kadar iyiyim ki anlatamam. Şu an hiçbirşey belli değil sankı o kalçası atık yütüyemeyen bir ayağı kısa insan ben değilim. ayak boyum eşitlendi kalça atıklığı gitti yani bilmeyen anlamaz bir hafta sonra da batı Karadeniz turuna gidiyorum. Doktorlarım Ankara'da Prof. Dr. Emre Acaroğlu ve Prof.Bülent bey ameliyatımı beraber yaptılar. Emre beyin mailinden ulaşabilirsiniz. Hiç endişe etmeyin yeter ki karar verin.Ağrılarla boğuşmayın. Keşke ben de bu kadar yıl beklemeden olsaydım. Bir cesaret herşey çok güzel olacak eminim.Sellamlar.

Üye
    esprii Avatarı

Gerçek Adı
    esprii
    Son Giriş
    27.07-2015
    Saat
    11:28
    Yaşadığı Yer
    izmir

esprii

lefkoşa çok ama çok sevindim iyi olmana çok şükür Rabbim dahada iyi etsin bizleri inşallah. Bende olacağım bana çok büyük cesaret verdin arkadaşım Allah razı olsun senden Allahın izniyle sadece doktor işimi ayarlamam gerekiyor. İzmirde yaşıyorum. Özel bir bankada şube asistanıyım. bizim çalıştığımız kurum emekli sandığına bağlı Fahri erdoğan ve nejat güneyden bahsediyor arkadaşlar birde. eğer o kişilerde ameliyatım %100 karşılarsa kurumum hiç beklemicem inşallah hemen olucam. yeter bu kadar acı çekmeyen bilmiyor gerçekten bana herkes olma dayan bu halini ararsın sonra dediler. çok üzüldüm ama görüyorum ki eski halimizi aramıyoruz. Allah razı olsun kardeşim çok sağol. herşey güzel olacak sağlıcakla kal. Allaha emanet ol

lefkoşa bişi daha sorucam ama emre acaroğlu el ve omirilik prof dalı demi? kalça protezi yaptı sanada demi arkadaşım benim bebeklik doktorumda omirilik ve bel ve skolyoz profu herkes bana onun dalı farklı protez dalı olana ol dio doktorlar bunu diyen o yüzden soruyorum arkadaşım ya kafam yine karıştı. yoksa kendi doktoruma mu olmalıyım.

Üye
    ismail78 Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    20:25
    Yaşadığı Yer
    kırklareli

ismail78

espri her dr. ihtisas dalı var bak benim ameliyatlaeı yapan el cerrahi uzmanıydı bin pişman oldum benim ssk var ama 20.000 yl verdim fahri erdoğana ameliyat için ist. cerrahi hastanesine benimda durumum pek parlak değil kredi çektim yapa biliyosan öyle yap derim çünki sağşık bu

Üye
    esprii Avatarı

Gerçek Adı
    esprii
    Son Giriş
    27.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

esprii

elbette sağlık herşeyden önemli yarın sorucam bakalım randevu alıcam belki bizim emkli sandığı bir kısmını ödüyordur inşallah izmirden istanbula gidip orda kalmak çok zor olucak bide üzerine ameliyat için para verirsem nasıl yaparım bilmiyorum hayırlısı bakalım gelişmelerden haber veririm.

teşekkür ederim ilgi alakan için ismail78 çok sağol

Üye
    ismail78 Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırklareli

ismail78

Rabbim şifa versin sende çok saol

Üye
    esprii Avatarı

Gerçek Adı
    esprii
    Son Giriş
    27.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

esprii

ismail çok oldum ama arkadaşım istanbulda yaşamıyorsun herhalde zor olmadı mı istanbuldan kırklareline gidip gelmek nasıl baş ettiniz. bizde izmirede oturuyoruz bizimkiler pek gitmekten yana değil

Üye
    ismail78 Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırklareli

ismail78

estağfirullah hastane 4 veya 5 gün yatıyosun refaktçi içinde açılır bir yatak var yemeklerde gayet iyi bir iki parça kıyafet alman yeterli ilgi alakada müthiş eve dönerken ambulans ayarlya bilirsin olmazsada eşye taşınan münibüsler varya arkasına tek kişilik yatak koup ambulabstan dahada rahat dönebilirsin aaa sakın yalnış anlaşılmasın dr. veya hastaneyle ortakılığım yok

yaşam...

Bende de kalça çıkıklığı var ve herhangi bir ameliyat geçirmedim...çok şükür henüz bir ağrım yok...ama ilerde ameliyat gerekir mi gerekmez mi onu da bilmiyorum..gatada doktora gittiğimde ağrı yoksa ameyat olmakla macera isteme dedi. hatta kalça çıkıklığında yapılayan hareketleri yaptığımı görünce şanslısın dedi...en basitinden ben bağdaş kurabiliyorm...anlamadığım nokta şu bana hiçbir doktor bacağımda ne kadar kısalık olduğunu belirtmediler...ayrıca burayı da takip ediyorm olurda ameliyat gerekir diye doktorlar hakkında bilgi almaya da çalışıyorm

Üye
    ismail78 Avatarı

Son Giriş
    21.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kırklareli

ismail78

yaşam...;

ben hasanede yatarken veysel isminde kalça çıkığı olan ama protez taktırmayan kısalığın giderilmesi için lazorov yöntemiyle kısalığı giderilen bir arkadaş vardı kısalıktan çok sıkınılıysan bunu araştırabilirsin

yaşam...

ya ben kısalıktan sıkılmak yerine kısalık ne kadar var ben onu bile bilmiyorm. bence ben kısalığın nekadar olduğunu öğrenmeliyim.ayrıca lazorov yöntemini hiç duymadım. araştırsam iyi olacak...teşekkür ediyorm

hülya06

herkese selamlar..
    01.04 tarihinde sol kalçadan protez ameliyatı oldum.1 senedir doktor ve hastane araştırıyordum.ameliyattan çok korkuyordum..sonunda prf.uğur şaylı ile tanıştım.. ve ameliyatımı o ve ekibi özel çamkaya hastanesinde gerçekleştirdi..4 gün hastanede kaldım..ilk 2 hafta çift koltuk değneği kullandım.şimdi tek koltuk değneği ile yürüyorum..bu süreç içinde hiçbir ağrım olmadı..benim için çok kolay geçti..çarşamba günü yüzmeye başlıyorum. ve kontrolüm var..bu ameliyatı yaptırmak isteyen herkese doktorumu tavsiye ederim..geciktirmeyin, bir an önce ameliyat olun..o kadar gözünüde büyüteceğiniz zor bir ameliyat değilmiş. isteyenler özelden de mesaj gönderip,detaylı bilgi isteyebilir..önemli olan bu ameliyatlarda iyi bir doktor ve hastane bulmak.. şifalı günler dilerim..

Üye
    esprii Avatarı

Gerçek Adı
    esprii
    Son Giriş
    27.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

esprii

arkadaşlar 12 haziranda ameliyatım olcak Allahın izniyle çok korkuyorum yinede

ECOnomiST

arkadaşlar ben de bu sene kalçalarımdan yana çok dertliyim.... kısıtlıklarım vardı ama artık iyiden iyiye sıkıştı kalçalarım... çift taraflı ameliyat olmayı düşünüyorum.... ve bu ameliyatı da aynı anda olmasını tercih ediyorum....

siz ameliyat olan arkadaşlarımından şu soruları cevaplamalarını çok çok rica ediyorum... ameliyat sırası ve sonrasındaki ağrıları bir tarafa bırakalım ve uzun vadeli şu konuları açıklığa kavuşturalım....

1- ameliyat sonrası iyileştikten sonra ayakta iken ne kadar dik durabiliriz? ameliyat olan bir kişi görmüştüm ve yine de hafif eğilerek geziyordu??? ve hatta yine elinde baston kullanıyordu???
    2- bacaklarımızı her 2 yana ne kadar açabiliriz??? otururken özellikle mesela bağdaş kurabilir miyiz? ya da bu açıklık en fazla kaç derece olabilir??? 90, 100 vb???
    3- senelerce hatta doğuştan beridir kalçaları sıkışık ya da kısıtlı kalmış birisinin bu ameliyat sonrasında kalça hareketlerini ne derece kazanabilir???? en azından doğru bir yürüyüş ve hareket serbestisi kazanılabilir mi???
    4- bu ameliyatta kullanılan mazlemenin en kalitelisi hangisidir??? doktorların bu konudaki tavsiyesi yönlendirmesi ve bunun akabinde talep edilen ekstra masraflar nelerdir???

şimdilik aklıma gelen en temel sorular bunlar... aklıma geldikçe yine sorular sormaya devam edeceğim....

Üye
    nesli06 Avatarı

Gerçek Adı
    neslihan
    Son Giriş
    13.07-2016
    Saat
    16:05
    Yaşadığı Yer
    ANKARA

nesli06

Geçmiş olsun öncelikle economist, ben tek taraflı protez oldum 3 senelik avn ağrılarını çektikten sonra şimdi çok rahatım o ağrıları birgün bile çekmeye değmezmiş. Bana sorarsan iki taraftan aynı anda olma derim çünkü iyileşme döneminde ameliyatsız tarafından güç alıyosun ve protezli taraf daha hassas olduğu için çok yük vermemek ters bir hareket yapmamak gerekiyor bir tarafın tam anlamıyla iyileşmesinden sonra olmalısın, kasların sarması alışma dönemi en az 3 ay bu süreyi doldurup olursan daha iyi olur senin için. Ameliyattan önce olan ağrılar tamamen geçiyor hareket kısıtlılığı varsa eğer ameliyattan sonra eklem hareketleri %70 civarı geri geliyor diyebilirim ama her hareketi sağlıklı eklem gibi yapamıyosun yani bağdaş kurma vs bunları yapamassın ama çömelebilrsin hafif tempoda kosada bilirsin gerçi gerekde yok zorlamaya bunlar erken yıpranmasına sebeb olabilir ki ben zaten birçok yapamadığım hareketi yapabildiğim için hiçde bağdaş kurmak yana tam açmak koşmak gibi heraketleri çok aramıyorum açıkcası...Birde protez ameliyatını herkes olabilir mi diye sormuşssun yani bu eklem acılarından kurtulmak için son çerede olsada proetz var ama bunu olamayanlarda var malesef çok geç kalmak yada kalça durumu uygun olmadığı için protez yapılamayan hasta var mesela benim işyerimde bir arkadaşımın abisi o şekilde kalça çıkıklığından sıkıntılı eklemi ama doktor ameliyatını yapmayı önermemiş.

Üye
    nesrinnaz Avatarı

Son Giriş
    10.06-2013
    Saat
    03:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul

nesrinnaz

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    geçmiş olsun arkdaşlar, hepinize günışığı kadar parlak günler diliyorum..

Sayfa 3 / 26 İlkİlk 123456713 ... SonSon