1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 24 / 26 İlkİlk ... 1420212223242526 SonSon
Toplam 378 mesajın 346-360 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

Hakanilmaz

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kan sulandırıcıyı hastanede iğne olarak vuruyolardı evde de aspirin içiyorum

semradeniz

mrb bugün ameliyat olali 30 gün oldu çok iyiyim tek bastonla yuruyorum bazen de baston bırakıp desteksiz yürüyorum ağrım yok ama aksiyarak yürüyorum çok egzersiz yapıyorum artik ayakta bazı işler de yapabiliyorum ama biraz yoruluyorum siz de durumlar nasıl hiç aksama yok mu???

Üye
    Ester Avatarı

Gerçek Adı
    Ester
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    Azerbaycan

Ester

Semradeniz, sizin adiniza chok sevindim. Inshallah daha da iyi olacaksiniz. Ben de chok iyiyim chok shukur. Aksama hich yok. Allah Emre abiden razi olsun. Artik ishe topuklu ayakkabilari giyiyorum. Hocam izin verdi. Aksama yok, hareketler hala bir az kisitli. Onlar da zamanla geri gelecek. Chok egzersiz yapmak gerekiyor. Havuza da bashladim yuzmeye. Allah hepimizin yardimcisi olsun Inshallah!

semradeniz

Bende başlamayı düşünüyorum havuza ameliyati bacağını z üzerine yatiyormusunuz

Üye
    Ester Avatarı

Gerçek Adı
    Ester
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Azerbaycan

Ester

Semradeniz, hocaya danishmadan bashlamayin. En az 2 ay gechmesi gerekiyor yuzmeye bashlamak ichin. Hocam muayene etdiginde bir suru yasaklari kaldirdi. Bacak arasi yastik, yukseltici sandalye, 90 dereceyi gechmek ve s bunlar artik serbest. Sadece daha 2-3 ay ameliyatli tarafa yatma dedi ama yuzustu yata bilirim. Topuklu ayakkabiya, ishe geri donmeme, yani kisacasi neredeyse normal hayata geri don dedi. Inshallah siz de hizla iyileshirsiniz. Ama hocaya danishmadan bir shey yapmayin. Hala dikkat etmemiz gerekli.

semradeniz

tsk ederim sizin mesajlarınız beni çok rahatlatiyor

Üye
    Ester Avatarı

Gerçek Adı
    Ester
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Azerbaycan

Ester

Ben bir shey yapmadim ki muayeneye gittiginizde hocaya sorun beni, Bakuden Aynur soyleyin, anlatir size. Siz de daha da iyi olacaksiniz Inshallah.

semradeniz

mrb ilk kontrole gittiğinde film çektiler mi hastaneden cikmadan kalça filmini çekmişti seninki de cekmislermiydi araba kullanabiliyorsunuz. .

Üye
    Ester Avatarı

Gerçek Adı
    Ester
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Azerbaycan

Ester

Semradeniz, hastaneden chiktigimda da ilk kontrolde de film chektiler. Araba artik 20 gundur kullaniyorum. Benim sol bacagim ameliyatli oldugu ichin araba kullanmam rahat.

Üye
    seval8866 Avatarı

Son Giriş
    06.10-2016
    Saat
    01:30
    Yaşadığı Yer
    istanbul

seval8866

Merhabalar,
    2,5 ay önce kireclemeden dolayi sol kalcama protez takildi hareket kısıtlıligim aşırı şekilde var,agrilarim dinmesi ve aksamaya devam ediyorum bu moralimi bozuyor tek başıma dışarı çıkamıyorum halen egzersizlerimi yapıyorum ama pek bir değişiklik olmadı sizcr bu normal mi ?

Üye
    mytuncer Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    07:56
    Yaşadığı Yer
    Erzurum

mytuncer

Merhaba @seval8866, öncelikle geçmiş olsun. Ameliyattan 2.5 ay sonra hala ağrılarınızın devam ediyor olması çok normal değil gibi geliyor bana. Egzersizler nedeniyle kaslarınızın zorlanması sonucunda bir miktar olabilir ama bu kemik ağrısı veya batması şeklinde olmaması lazım ve dinlenince geçer. Yaşınız kaç bilmiyorum ama eğer çimentosuz protez ameliyatı yapıldıysa ilk günden itibaren ameliyatlı ayağınızın üzerine tam ağırlığınızla bile basabiliyor olmanız lazım. Hareket kısıtlılığından kastınız bacağınızın sağa sola hareket ve katlanma açılarının darlığı mı yoksa yürüyemiyor olmanız mı? Ameliyat öncesinde bacak boyunuzda kısalık var mıydı, ameliyat sonrası bu kısalık giderildi mi? Bu konuda bilgi vermemişsiniz. Bacak boylarınız eşit bile olsa, ameliyat sırasında kaslarınızın zarar görmüş olması nedeniyle aksamanız normal. Kaslarınız geliştikçe durumunuz iyiye doğru gidecektir. Bu konuda dirayetle egzersizlere devam etmek oldukça önemli. Biraz da cesaret lazım. Eğer doktorunuz her şeyin normal seyrinde olduğunu söylüyorsa bacağınıza yük vermeye korkmayın. Cesaretle ama tedbirli bir şekilde biraz zorlayın kendinizi. Ama sakın ola ki düşmeyin, düşmek protez için en riskli durum. Ameliyat sonrası hiç kontrole gitmediyseniz bir kontrol olmanızda da fayda var bence. Sağlıcakla kalın...

Üye
    seval8866 Avatarı

Son Giriş
    06.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

seval8866

Yorumunuz için çok teşekkürler 30 yasindayim ameliyattan önce bacak kısalığım yoktu çok şükür bebekken kalça çıkığından ameliyat olmuştum yıllarca hiç problem yaşamamıştım takı son 1 yila kadar ameliyat öncesi agrilarim tamamen geçti çok şükürAma bazen bir anda kemiğe bıçak saplaması gibi bir ağrı oluşuyor.oturmakta güçlük çekiyorum hemen ağrım oluyor çok rahat hareket edemiyorum ayağım boşluğa basıyor gibi oluyor ve düşmekten son anda kurtariyorum kendimi doktorum bunların normal olduğunu söylemişti ama yorumları okuyunca ve sıkıntılarim devam edince endişelendim.protezimi sormussunuz cimentosuz ameliyatin ertesi günü yurutuldum.yatarken halen ayağımi rahat kipirtadamiyorum yukarı aşağı oynamıyor.ama yürürken ağırlığımi verebiliyorum ama dediğim gibi aksamada bir değişiklik olmadi kontrolümude tam 1,5 ay var ..sizce bunların hepsi normal mi bana pek normal gelmiyor

semradeniz

geçmiş olsun öncelikle ameliyati Nerede kim yaptı ben de 36 gün önce Adana ortapedı a da kalça protez ameliyati oldum ağrım hareket kisitliligim pek yok desteksiz yürüyorum ama önceden kisa olan bacağım şimdi daha uzun o yüzden Aksama var ama bir zaman sonra eşitlenir diyorlar haftaya ilk kontrolüm var bakalım doktor ne diyecek bence siz bir doktora gorunun
    m

Üye
    seval8866 Avatarı

Son Giriş
    06.10-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul

seval8866

Çok teşekkür ederim ameliyatımi Mersin tip fakültesinde prof. Volkan oztuna yaptı başarılı bir ameliyat oldugunu söyledi doktorum en son röntgende herşeyin normal olduğunu söylemişti.Suan sadece evde egzersiz yapıyorum siz fizik tedaviye başladıniz mi acaba ?

Üye
    mytuncer Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    07:56
    Yaşadığı Yer
    Erzurum

mytuncer

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tekrar merhabalar @seval8866, bence ayağınızı yukarı doğru kaldıramıyor olmak, bazen boşluğa basıyor gibi olmak gibi durumlar tamamen kas gelişimi ile ilgili konular. Egzersiz yaptığınızı söylüyorsunuz ama sanırım yeterli gelmiyor. Ameliyatın üzerinden 2,5 ay geçti ise şimdiye kadar rahat bir şekilde ayağınızı kaldırabiliyor olmanız gerekirdi. Hatta bu rahatlığı biraz zorlamak adına ayak bileğinize ağırlık bağlayarak aynı hareketleri yapmanızı ekstra faydası olacağı için tavsiye ederim. Kaslarınız yeterince kuvvetlenmeden bacak boylarınız eşit bile olsa aksamanız devam edecektir. Çünkü vücudunuz ameliyatlı bacağınızın üzerine bastığında bir şekilde denge kontrolü sağlamak zorunda. Walker ve tek taraflı bastonu bırakıp bırakmadığınızı belirtmemişsiniz. Eğer bıraktıysanız her gün düzenli olarak yürüyüşe çıkın. Artık problemli kalça ekleminden kurtulduğunuz için fazla da yürüseniz ağrınız olmayacaktır. Ancak bahsettiğiniz bıçak saplanması gibi ağrı olayı çok normal değil gibi. Ben şahsen hiç böyle bir şey yaşamadım. Kontrol gününüzü beklemeden bir film çektirerek doktorunuza gösterseniz iyi olur diye düşünüyorum. Sağlıcakla kalın...

Sayfa 24 / 26 İlkİlk ... 1420212223242526 SonSon