Sayfa 22 / 26 İlkİlk ... 12181920212223242526 SonSon
Toplam 378 mesajın 316-330 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

semradeniz

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar herkese geçmiş olsun bende 11 gün önce kalça protez ameliyeti oldum Adana ortapedı da. şu an ağrım yok ancak ameliyat olan taraftaki bacağını diz civarında arkası çok mor verilen diz kırma hareketini yaparken çok ağrım var ayrica tuvalette biraz zorlanıyorum yataktan kalkarken ve yatarken yardım halen alıyorum fizik tedavi alan arkadaşlar varmış bana vermedi evde 4 hareket verdi 1, 5 sonra kontrole gideceğim lütfen yorum yazarsaniz sevinirim

Üye
    dumurcan Avatarı

Gerçek Adı
    SERKAN ŞEN
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM

dumurcan

Sabırlı olun geçecek hepsi, bir ara fizik tedaviye ben de çok takmıştım. 3 Dr dan tavsiye ve egzersiz aldım ama hiçbirini yapmadım. Şu an 4 ay oldu çok şükür namazımı nizami olarak kılabiliyorum. Tuvalet konusunda alaturka yada klozet farketmiyor artık. Siz kendinize inanın doktorunuza güvenin ve sabırlı olun

Üye
    Ester Avatarı

Gerçek Adı
    Ester
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    15:39
    Yaşadığı Yer
    Azerbaycan

Ester

semradeniz, adana ortopediada kime ameliyat oldun ? ben de 7 hafta once adana ortopediada professor doktor emre togrula ameliyat oldum ve chooook memnunum. hayatim kesinlikle degishti. bugun hocam muayene etti beni. gayet iyisin dedi. sen de sabr et bir az. daha ameliyatin yeni, zorlanman normal. morluklar da ola bilir. benim kalcada bir kac yerde morluk vardi. onlarin hepsini bosh ver. egzersizlerini hich ihmal etme. inshallah chabuk iyileshirsin !

Üye
    Güneş34 Avatarı

Son Giriş
    03.10-2016
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Güneş34

Merhaba arkadaşlar ameliyat olmadan önce bu sitede sizin paylaşımlarını çok okuduğum için kendi yaşadıklarımı yazmaya karar verdim. Sol ayağımda DKÇ vardı ve 9 yaşında ameliyat oldum 7 cm'lik kısalığım 4 cm indi ve bu kısalık için taban kullanıyordum. Kalçama o dönemde 5 cm'lik platin koymuşlardı. Yıllar geçti platinin kemiğimle kaynaştı ve kemiğimi aşındırmaya başladı ve Benlm dizimde ve kalçamda Ağrı'lar ve belimde az eğrilik başladı. Yaklaşık 30 yıl olmuştu ve ben Ağrı'lara çare olmak üzere birçok ortopediste gittim fizik Tedavl ve ağrı kesiciler belli blr süre yardımcı oldu. Fakat Ağrı'larım gitmedi. Çok ünlü ortopedislerle görüştüm ve sonunda kalça protezi ameliyatı olmaya karat verdim. Özel blr hastanede temmuz ayında bu ameliyatı oldum sol ayağımdan. Epidural anestezi ile yapıldı ve çok uzun sürdü ameliyatım yaklaşık 5 saat ve eski platinim doktorumu çok uğraştırdığını söyledi. Çok kan kaybetmişim dolayısı kendime geldiğimde çok halsizdim ve 3 kere bayıldığımdan ayağa kaldıramadıllar. Ertesi gün biraz daha kendime geldiğimde ayağa kaldırlar fakat anormal Ağrı'm oldu. Fizik Tedavl yine anormal ağrılı olunca bem 3. Gün itiraz ettim gerek dizim gerekse kalçam 2 gün boyunca çok ağrıdı ve ağrı kesiciler ve ağrı pompası pek fayda etmedi. Bunun üzerine röntgen çektiler ve röntgende protezin femur kemiğini kırdığı görüldü dolayısı ile 1 hafta ara ile bu sefer kırık ameliyatı oldum. Kırık nedenl ile sol ayağa yük veremedim. Yaklaşık 5 hafta oldu yeni yeni ayağa basmaya başladım. Fizik Tedavl aloyorum ve Kaslarımı güçlendlrmeıye çalışıyorum. Doktorum bacaklar eşitlendi dedi ama fizyotetapistim 1.5 cm kısalık var diyor o da anatomik yapımdan dolayı ama bacaklar Yanyana geldiğinde eşit duruyor. Hala yürüteç kullanıyorum ve ayağıma yük vermeye yeni başladım. Ağrı'larım azaldı kontrolümde sanırım koltuk değneklerine geçeceğim. Fizik tedavim devam edecek ve inanın iyileşeceğim günü heyecanla bekliyorum. Bacağımda şu an blr protez ve kırık için konulmuş platin plak var tellerle bacağımda baya metal var. Kas gerilemelerim devam ediyor ama hareket edince geçiyor. İnşallah geçecek bu günler hayırlısı ile. Hepinize çok çok geçmiş olsun.

semradeniz

Emre beye oldum bende 1 ay sonra kontrol var desteksiz yuruyormusunuz simdi

Üye
    Güneş34 Avatarı

Son Giriş
    03.10-2016
    Saat
    13:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Güneş34

Hayır kırık nedenl ile 6 haftanın bitmesini bekliyorum henüz tam yük veremedim ayağa tek koltuk değneği ile yürüme eğzersizlerim Bayram'dan sonra başlayacakmış. Şu an bacağı korumamı istiyorlar

Üye
    Orhan Bican Avatarı

Son Giriş
    07.09-2016
    Saat
    12:55
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir

Orhan Bican

Allahın izniyle sol iyileşse sağ kalçadanda ameliyat olacağım.Yaşım 45 hava değişimlerindede ameliyatlı yer sızı veriyor çok otursam şişiyor 3 gün önce tekrar tek bastonla evde yürüdüm gece tekrar şişti ayağım yürüdüğümden beri uyuşuk üşüyor.esen kalın.

Üye
    Ester Avatarı

Gerçek Adı
    Ester
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Azerbaycan

Ester semradeniz

Semradeniz. Evet. Emre hoca ameliyatin 3-cu gunu yuruteci biraktirdi ve bir baston verdi. bastonu da yaklashik 3-4 hafta kullandim. sonra artik gerek duymadigim ichin biraktim. Emre hocaya muayeneye gittigimde bastonsuz gittim, hocam ben bastonu biraktim dedim, iyi yapmishsin dedi. yani baston olayi kishiye gore degishiyor. sen ne zaman kendini guvende hiss edersen o zaman birak. shimdi yurudugunde agrilar var mi?

semradeniz

ester nasıl yani ameliyattan 3 gün sonra mı yürütecek bıraktın bana bu konuda doktor bir şey demedi aslında ağrım yok gibi dikişler im alındı 1 ay sonra kontrole gidecem gidene kadar yürütecek mi yürüyecek bilmiyorum aslında doktoru mu arasam ekzersizlerin hepsini yardimsizi yapıyorum artik yorum yazarsan sevinirim selamlar
    i

Üye
    Ester Avatarı

Gerçek Adı
    Ester
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Azerbaycan

Ester

semradeniz, evet ameliyatin ertesi gun yurutecle yurudum ve bir sonraki gun hocam yuruteci biraka bilirsin dedi ve bir bastonla yurudum. egzersizleri yardimsiz yapa bilmen chok iyi. shimdi bastonla mi yuruyorsun? her shey chok guzel olacak, inan bana, Emre hocanin elleri dert gormesin Inshallah. onun ameliyat edip de iyileshmeyen hastasi yok.

Üye
    dumurcan Avatarı

Gerçek Adı
    SERKAN ŞEN
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM

dumurcan

Lütfen Türkçemizi doğru kullanalım, naçizane istirhamımdır.

Üye
    mejnun Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa Kılınç
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    16:37
    Yaşadığı Yer
    Denizli

mejnun

Bu ameliyatı ağrılar çok artınca olmak mı gerekiyor? Ameliyattan sonra yürüyüş düzeliyor mu? Aksama düzeliyor mu? Ameliyat sonrası ne tür hareket sınırlamaları oluyor. Ameliyat olan ata binebilir mi; bisiklete binebilir mi; Dağları gezebilir mi?

Üye
    Ester Avatarı

Gerçek Adı
    Ester
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Azerbaycan

Ester

dumurcan, eger her hangi bir shekilde bana laf sokmaya chalishiyorsaniz, chok ayip. bir kere ben azeriyim, burada nereden yazdigim da gorunuyor ve turkchem mukemmel olmak zorunda degil. aslinda turkchemin kotu olduguna da inanmiyorum. hich turkche bilmeyip azerice de yaza bilirdim. bir chok turkler azericeyi de anliyor. ben saygimdan konusha bildigim kadar yaziyorum. burada yazdiklarimla ameliyat olmaya hazirlanan arkadashlara az da olsa yardimci olmaya chalishiyorum, chunki ben de bu yolu gechtim. sonuchta turkche olimpiyatlarina katilmiyorum, saglik durumuyla ilgili bilgi veriyoruz bir birimize. burada insanlar saglikla ilgileniyorlar, bashkalarinda hata aramiyorlar...

Üye
    elifsu2010 Avatarı

Gerçek Adı
    yasin
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    bursa

elifsu2010

ester kardeşim dumurcan arkadaşımız dikkat etmemiş olabilir azeri olduğuna yazdıklarında gayet iyi anlaşılıyor bence...

Üye
    Ester Avatarı

Gerçek Adı
    Ester
    Son Giriş
    06.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Azerbaycan

Ester

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    elifsu2010, destek oldugun ichin teshekkur ederim kardeshim. benim asla kotu bir niyetim olmamishtir. yapmaya chalishdigim kesinlikle yardimci olmaktir. chunki ameliyat olmadan once bana da chok yardimci oldular. her kese yaziyordum, sorular soruyordum. shimdi ben de aynisini yapmak istiyorum. o yuzden achikchasi boyle bir tavir beni chok uzdu...