Sayfa 20 / 26 İlkİlk ... 10161718192021222324 ... SonSon
Toplam 378 mesajın 286-300 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Beyaz73 Avatarı

Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    İzmir

Beyaz73

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ameliyatımı yapan doktor Volkan Aktuna Mersin üniversitesinde bölüm başkanı. Tespitlerinin iyi oldugunu duydum. Kalça protez ameliyatı olalı üç ay oldu. Hersey güzel. Protezimin Amerikadan geldigini yirmibeş yıl ömrü oldugunu söyledi. Mutluyum. Hepinize acil şifalar.

@Me_ka
    Slm 2.5 ayımda oldu. evt kullandım. Şişme dizaltında oldu. Ama damarların diz üstü tıkandıysa üstte olur. Daha tehlikeli. Lütfen varis çorabı giyin. Bacaklarınızı yatarken kalp hizasindan üstte tutun.Kalp damardan DVTultrason muaynesi lütfen olun. Hayati riski var. Bacak inceligi ayrı konu. Egzersizle gecer. Gecmis olsun

@lefkoşa
    Slm yapamadiginiz hareketler neler. Yazarsanız sevinirim

Üye
    Me_ka Avatarı

Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    19:52
    Yaşadığı Yer
    Antalya

Me_ka

Herkese merhaba, Verdigin bilgiler için tesekkürler beyaz 73, bir sorum daha olacak ameliyat olalı 2,5 ay oldu protezin ağırlığını çok hissediyorum zaman zamanda batma hissi oluyor normal midir? zamanla protez hissedilmiyor mu?

Üye
    Zeyno2629 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2016
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman

Zeyno2629

@elmina hiç bekleme hayatı kendine zehir etme hayat kaliten için hemen ol hiç korkma abartılacak kadar bişey yok ben şuan 2. ameliyatımı olacağım konya da da mutlaka iyi dr.lar vardır .çok iyi araştır öyle çok paralar vermek gerekmiyor ünv hastanelerinde de çok iyi dr lar var. ameliyat sürecini yazmıştım forumda diğer arkadaşlar da yazmış oku sanada cesaret gelir .geçmiş olsun.

elmina

Çok teşekkür ederim Zeyno2629 sana da geçmiş olsun

Üye
    Beyaz73 Avatarı

Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir

Beyaz73

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Me_ka Mesajı Gör
    Herkese merhaba, Verdigin bilgiler için tesekkürler beyaz 73, bir sorum daha olacak ameliyat olalı 2,5 ay oldu protezin ağırlığını çok hissediyorum zaman zamanda batma hissi oluyor normal midir? zamanla protez hissedilmiyor mu?
    Slm ayakta durup yürürken kemik ağrın yoksa, kızarıklık renk değişikliği yoksa diğer batma egzersizle 5 veya6 aya kadar geçtiğini biliyorum. İnternette hareketleri bulabilirsin. Mesela bacak kaldırma hareketi günde 4 kez 20 verildi bana. Diz üstü hareketini 30 arayla gunde200 yapıyorum.kas gelişmesi gerekiyormuş. kas gelisince iyilesiyorsun.En iyisi denizde yüzmekmis. Yinede doktora danışın. Geçmis olsun

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Beyaz73 Mesajı Gör
    Slm ayakta durup yürürken kemik ağrın yoksa, kızarıklık renk değişikliği yoksa diğer batma egzersizle 5 veya6 aya kadar geçtiğini biliyorum. İnternette hareketleri bulabilirsin. Mesela bacak kaldırma hareketi günde 4 kez 20 verildi bana. Diz üstü hareketini 30 arayla gunde200 yapıyorum.kas gelişmesi gerekiyormuş. kas gelisince iyilesiyorsun.En iyisi denizde yüzmekmis. Yinede doktora danışın. Geçmis olsun
    Arada röntgenle baktırın. Agırlık konusu kafama takıldı

Malesef doktorlar yapılması gereken hareketlerden ve özelikle DVT ve diger risklerden bahsetmiyor.

Üye
    Me_ka Avatarı

Son Giriş
    09.12-2016
    Saat
    19:52
    Yaşadığı Yer
    Antalya

Me_ka

@Beyaz73 ilgi alakaniz için cok teşekkürler herkese acil sifalar dilerim

Üye
    dumurcan Avatarı

Gerçek Adı
    SERKAN ŞEN
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM

dumurcan

26 nisanda avasküler nekroz sebebiyle sol kalça protezi ameliyatı oldum. 3. Gün walkeri bıraktım hoşuma gitmediği için çift koltuk değneği kullanıyorum.. Ancak son 4gündür ev içinde tek kanedyen değnekle ya da hiç değneksiz yürüyebiliyorum. Bugün 12.gün. Bunu yapabilen var mıydı içinizde merak ediyorum normal mi diye, yoksa çıkma riski olduğu için mi uzun süre çift değnek kullanıyoruz.Bu şekilde yapmak acaba zararlı mı, kaslar gevşek falan kalır mı ilerisi için? Bilgisi olan varsa lütfen yazsın, hem seviniyorum iyileşiyorum diye hem de korkuyorum acaba yanlış mı yapıyorum diye. Şimdiden çok teşekkür ediyorum

Üye
    Beyaz73 Avatarı

Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir

Beyaz73

Gecmis olsun. Doktor degilim ancak tecrubemle. Lutfen henuz yuklenmeyin. Kaslariniz icin mutlaka hareketleri yapin. 1 ay olunca yuruyun.cok şanslısınız bunu kötüye cevirmeyin. Bu ameliyat cok zor. Ve mutlaka kan sulandırıcı kullanin. Kaslar tek tek guclenecek.

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üye
    dumurcan Avatarı

Gerçek Adı
    SERKAN ŞEN
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM

dumurcan

Beyaz73 Evet yormamam gerek ama şu yaşananlara bak şimdi... Bugün pansuman için pendikteki kavakpınar 1 nolu aile sağlığı merkezine gittim taksiyle, kaydım Erzurumda göründüğü için hizmet vermeyeceklerini söyledi girişteki bayan. Daha önce yaptırdığımı misafir olarak yapıldığını söylesem de başedemedim.184 aradım sordum 5 dakika sonra geri arayıp istanbulda istediğim aile sağlığı merkezinden hizmet alabileceğimi, sorumu da şikayet kabul edip gereğini yapacaklarını söylediler. Bayana dönüp olanları anlattım ve birazdan sana da öğretecekler deyip 2 nolu sağlık ocağına kadar yürüdüm o sinirle. Pansuman yaptırıp yine yürüyerek döndüm çift koltuk değneği ile, navigasyona göre yaklaşık 1.5 km yürümüşüm.

Üye
    Beyaz73 Avatarı

Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir

Beyaz73

Sizi bu durumda ambulans ücretsiz götürür. Ben öyle yaptım. Gecmis olsun.

Üye
    hepbera Avatarı

Son Giriş
    02.08-2016
    Saat
    00:35
    Yaşadığı Yer
    denizli

hepbera

Merhaba...7 gün önce kalça protez ameliyatı oldum. Ağrılarım kesildi..Artık iyileşme sürecindeyim. Çok şükür. . Ameliyatımı istanbulda yaptırdım. Doktorum ve ekibi mükemmeldiler..daha önce Ankarada 2 Denizli'de 1 Konyada 1 Prof. la görüştüm. Hepsi de 3 cm kısalığım olduğunu ve uyluk kemiğimi kesmeden ameliyatın mümkün olmadığını söylediler. Ameliyat olduğum doktor 2 saatlik bir operasyonla kemik falan kesmeden protezi taktı. .şu anda ağrım yok.günlük hareketlerimi yapıyorum ..walkerle yürüyorum. .
    İyi bir ekip..iyi bir el..etraflı bir araştırma mutlaka gerekli..
    Hepimize geçmiş olsun.

Üye
    Beyaz73 Avatarı

Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir

Beyaz73

Geçmiş olsun. Kan sulandırıcı 1aylık veriliyor. Doktorunuza danışıp daha uzun kullanın. Ben 2.5ay sonra DVT oldum. Aman dikkat arkadasım

Üye
    Beyaz73 Avatarı

Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir

Beyaz73

Sağ kalçam protez. 4.5 ay oldu. Tek sorunum yürüyüş ve egzersiz sonrası şişiyor ve 3 gunde yine düzeliyor. Tecrubesi olan varmı.

Üye
    Ramo43 Avatarı

Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    01:39
    Yaşadığı Yer
    kütahya

Ramo43

Bendede sağ kalça çıkığı var.7 cm kısalık vardı ve son dönemde ağrım çoktu.Bende bu ayın 16'sında eskişehir osmangazi de sağ kalça protezi ameliyatı olacağım.Doktor prof.dr. Erol GÖKTÜRK yapacak ameliyatı.Ameliyat öncesi ve sonrası hakkında önerilerinizi bekliyorum.Birde dua edin benim için.

Üye
    hepbera Avatarı

Son Giriş
    02.08-2016
    Saat
    00:35
    Yaşadığı Yer
    denizli

hepbera

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Beyaz73

Size de çok geçmiş olsun.26 gün kadar sulandirici iğne yaptırdım. 20 gün çorap kullandım. Şimdilik bi sıkıntım yok.siz dvt yi nasıl farkettiniz..korktum valla

Sayfa 20 / 26 İlkİlk ... 10161718192021222324 ... SonSon