1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 19 / 26 İlkİlk ... 9151617181920212223 ... SonSon
Toplam 378 mesajın 271-285 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hergele1905 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit öztürk
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    12:45
    Yaşadığı Yer
    tokat

hergele1905

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @men deldim

öncelikle geçmş olsun kardeşim ewet genelde doktorlar öyle derler ne kadar geç olursan o kadar iyidir derler çünkü bu protezlerinde bir ömrü var ve ilerleyen yıllarda yeni bir revizyon ameliyatı gerekecek benim diyceğim şu eğer ağrın çok dayanılmazsa ol derim çünkü her geçen gün dahada artacak kalça ağrısını bana sor sen benden başkası kimse iyi bilemez ben 15 sene çektim ve şu anda iki kalçamdada protez var mutluyum sıfır ağrı özgürce hareket edebiliyorum

Erörenn

Herkese geçmiş olsun arkadaşlar. Yaşım 19 doğuştan kalça eklem sıvısı eksıklıgı var buda yuruyus bozuklugunuda sebep oluyor yaşım kucuk oldugu ıcın buda benı rahatsız edıyor. Ege üniversitesinde 6 yıl once skolyozdan dolayı ameliyat oldum platin var omiriliğimde onlardan ağrı acı cekmedım dıyebılırım ama çok bi ağrım yok kalçalarım da 2 sinide ameliyat edicekler yaşın genç ağrın dayanılmaz hale gelince yapalım dediler bu yıl haziran ayında kontrollerım bitti. Ameliyattan sonra her istediğim şeyi yapabilirmiyim elbette zaman alıcak şuan unıversıtedeyım ama yaza olmak ıstıyorum amelıyatımı fikirlerinizi almakta fayda var dedim yaşayan bilir çünkü zorluklarını herkese geçmiş olsun.

Üye
    Zeyno2629 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2016
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman

Zeyno2629

öncelikle hepimize geçmiş olsun 1 ay önce sağ kalçama protez takıldı. yaklaşık 1,5 yıldır forumdaki protez ile ilgili yazıları okudum ve sayenizde ameliyat oldum. şuan hiç ağrım sızım yok protezi hissetmiyorum bile .yaşım 34 yaklaşık 4 yıldır ağrıdan hayatım kısıtlanmıştı son 2 senedir sokağa çıkmak bile istemiyordum aksama ağrı hayatımı mahvetmişti aksama yüzünden omuriliğimde deforme bel fıtığı bile oldu. şuan hiç bir şey kullanmadan rahat yürüyorum biraz aksama var tabi zamanla bu da geçecekmiş henüz çorabımı yardımsız giyemesemde .bacak kaslarımı güçlendirmek için dr. birkaç hareket önerdi onu uyguluyorum .ve son olarak diyorum ki en kısa sürede ameliyatınızı olup vücudunuzu daha fazla deforme etmeyin hayatınızı da tabi güveneceğiniz ellerde.

Üye
    Zeyno2629 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman

Zeyno2629

arkadaşlar merhaba protezden sonra bel ağrısı çeken var mı ? tek taraflı protez. 49. gün oldu ameliyat olalı.

Üye
    KRALEX Avatarı

Son Giriş
    22.08-2016
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul

KRALEX

Öncelikle geçmiş olsun Zeyno
    Bende aynı şekilde tek taraflı protez ameliyatı oldum bende de 1 ay sonra filan bel ağrısı başladı şu an hala o ağrıyı çekiyorum hatta ameliyatsız ayağıma kadar ilerledi ağrı dr a gittim hareketsizlikten bel fıtığı başlamış dedi bende yüzmeye başladım çok iyi gelir dedi dr
    Bende 6 ekimde ameliyat oldum

Üye
    Zeyno2629 Avatarı

Son Giriş
    21.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adıyaman

Zeyno2629

bende bel fıtığı zaten var bide omiriliğimde eğilme var .evet ameliyatsız ayağım da çok ağrıyor orda da kireçleme var .bende yüzme ye gitcem ama şuan yüzme için erken bana . sizede çok geçmiş olsun @KRALEX

Üye
    burcse Avatarı

Son Giriş
    13.07-2016
    Saat
    09:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

burcse

Kralex nerde hangi hastanede ne kadara mal oldu ? Tek t araflı protez bilgi verir misin ? Diğer kalça protezi olan arkadaşlarda nerede hangi şartlarda maliyeti vs...kalça protezi oldular yazabilirler mi? Biz de sizin önerilerinizle haraket edebiliriz. Kamu Özel SGK vs...

Teşekkürler

Üye
    KRALEX Avatarı

Son Giriş
    22.08-2016
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul

KRALEX

@burcse

Geçmiş olsun burcse
    Ben İstanbul Pendik te özel remedy hastanesinde ameliyat oldum.Doktorum Mehmet Kuddusi Polat sigortam vardı 3.500 tl doktora verdim gerisini sigorta karşıladı
    Genel olarak iyiyim aksamam var zamanla geçeceğini söylüyor doktor
    Bel fıtığı ağrısı dışında çok şükür hiç ağrım yok keşke daha önceden olsaydım diyorum
    Biran önce aksamamın geçmesini istiyorum

Üye
    burcse Avatarı

Son Giriş
    13.07-2016
    Saat
    09:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

burcse

@KRALEX

vermiş olduğun cevap için teşekkürler burada kalça protezi ssklı hem de 10000 tlden 30000 tl ye giden fiyatlar var...Bakırköy Bahçelievler mevkiindeyim...doktordan vs...hastaneden memnun kaldın mı ? Anladığım kadarıyla öneriyorsun bı de bu ameliyat sonrası sosyal hayat iş vs..ne kadar sonra dönüş oluyor ?

Üye
    Okan Karakya Avatarı

Gerçek Adı
    Okan Karakaya
    Son Giriş
    17.03-2016
    Saat
    11:16
    Yaşadığı Yer
    Van

Okan Karakya

Herkese geçmiş olsun arkadaşlar.
    Benim abim kemik erimesi hastası ve 25 yaşında sizinde bildiğiniz gibi kemik erimesi için çok erken bir yaşta kendisi. Şu an kendisi cezaevinde tutuklu malesef. Erimenin olduğu bölge kalçası ve bu erimeye bağlı olarak bacağında kısalma var 2 cm kadar. Doktor protez takılabilir diyor. Ancak cezaevi koşulları nedeniyle çok kararsız durumdayız. Şimdi bu bahsettiğiniz protez abim için olumlu bir tedavi olurmu? Daha çok genç ve böyle bir ameliyat yaşamını nasıl etkiler? eğer kemik erimesi ile ilgili bilgisi olan varsa lütfen bi şekilde yanıtlasın. Acil bir durum... Tekrardan herkese geçmiş olsun.

elmina

Merhaba ben doğuştan kalça çıkıklığı vardı küçükken ameliyat olmuşum çift kalça dan şu an da 43 yaşımdayım ve kireçlenme var doktora gittim protez ameliyatı yapılması gerekiyor dedi ama ben çok endişeliyim bana yardım edermisiniz önerileriniz lütfen

Üye
    Beyaz73 Avatarı

Son Giriş
    15.07-2016
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    İzmir

Beyaz73

Geçmiş olsun arkadaslar. Benim sag kalcama protez takılalı üç aya yakın oluyor. Doktorumun dedigine gore basarken agrı yoksa digerleri zamanla geciyor. Daha dün yeni bir tehlike atlattım. DVT toplar damarlarımın biri tamamen beşi yarım kapalıydı. On gün önce bacak şişmesiyle erken farkettim. Doktorun verdigi karnımdan yaptıgım kan sulandırıcı ignelerle altı damarım açıldı.Çok mutluyum. Sakın ihmal etmeyin.Bir ay gecerse kan sulandırıcı ile açılmadığını duydum.Hayati tehlikesi var. Sizlerle paylaşmayı görev bildim. Acil şifalar dilerim

Üye
    Ramo43 Avatarı

Son Giriş
    18.08-2016
    Saat
    01:39
    Yaşadığı Yer
    kütahya

Ramo43

Geçmiş olsun arkadaşlar.Bendede sağ doğumsal kalça çıkığı ve 7 cm kısalık var.Yaşım 35 Eskişehir'de bir doktor tavsiye ederseniz sevinirim.

Üye
    Me_ka Avatarı

Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    22:30
    Yaşadığı Yer
    Antalya

Me_ka

Merhaba beyaz 73 ameliyattan sonra bir ay suresince kan kulandirici iğne olmusmuydun bir de varis çorapi kullanmış miydin bende 2 ay önce ameliyat oldum. İğne ve çorap kulladim ameliyat öncesine göre üst bacak bölgem kalinlasti biraz normalmidir acaba senin yazini okuyunca tedirgin oldum ne kadar ve bacağının neresinde sisme oldu? Ameliyat olan herkese acil şifalar dilerim.

Üye
    dumurcan Avatarı

Gerçek Adı
    SERKAN ŞEN
    Son Giriş
    11.11-2016
    Saat
    18:09
    Yaşadığı Yer
    ERZURUM

dumurcan

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    dsanem dr ismi verebilir misiniz? Ben de iki kalçamdan protez ameliyatı olacağım. Ancak dr lar konusunda sürekli gelgitler yaşıyorum.Bu arada sizin ameliyatınızın üzerinden yaklaşık 4 yıl geçmiş . Şu anki durumunuz nedir? Paylaşır mısınız?

Sayfa 19 / 26 İlkİlk ... 9151617181920212223 ... SonSon