1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 16 / 26 İlkİlk ... 6121314151617181920 ... SonSon
Toplam 378 mesajın 226-240 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ester Avatarı

Gerçek Adı
    Ester
    Son Giriş
    01.12-2016
    Saat
    19:57
    Yaşadığı Yer
    Azerbaycan

Ester Doktor Nejat Güney

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar merhaba. öncelikle her kese geçmiş olsun. Azerbaycandan yazıyorum. ben 25 yaşımdayım, 12 yıldır kalça kireçlenmesi var. Ameliyat için deneyimlerinizi yazar mısınız: Prof.Dr. Nejat Güney hakkındaki düşüncelerinizi ve tecrübelerinizi yazar mısınız?

Üye
    KRALEX Avatarı

Son Giriş
    22.08-2016
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul

KRALEX

Merhaba @Ester
    Ben de kireçlenmeden dolayı 6 ekimde kalça protezi ameliyatı oldum 13 gün oldu
    Çok şükür hiç ağrım sızım olmadı şu anda yürüteç ile yürüyorum bana kalsa desteksiz yürüyebilirim
    Ama doktorum 1 ay yürüteç iile yürü diyor ne beni nede kendini uğraştırma diyor
    Ağrın çok ise ameliyat olmanı tavsiye ederim benim yaşım 35 keşke daha önce olsaydım
    Çok ağrı çektim
    Sevgiyle kalınız

hilaldastan

İyi akşamlar arkadaşlar ,bende sağ dizim yamuk olduğu için platin takıldı , sonra sağ kalçama protez takıldı .Kalçamdan 15 haziranda ameliyat oldum. 2.5 ay walker kullandım . Sonra tek koltuk degneği ile yürümeye çalıştım . Koltuk degnekleri kullanali 1 ay 5 gun oldu , hayla kullanmaktayım. BENİM SORUNUM; AMELIYATLI BACAĞIMIN ÜSTÜNE BASIPTA SOL AYAGIMI BİR ADIM ONE ATAMIYORUM. SİZDE DE BÖYLE BİR SORUN VAR MI VARSA NASIL AŞTINIZ.

hanife bostanci

Merhaba 32 yasindayim. Iki ayagimada kalca protezi takildi bugun 23. Gun. Wolker ile yuruyorum. Hic desteksiz yuruyemecekmisim gibi geliyo.fizyoterapi 6. Gun . . bana simdiki durumun hakkinda bilgi verebilir misin acaba.

Üye
    Nuriyett Avatarı

Son Giriş
    12.08-2016
    Saat
    19:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Nuriyett

@hanife bostanci

Merhaba Hanife hanım bugün benim 7.günüm wolkerla evi hergün 5 defa dolaşıyorum 15 dk aralıklarla oturup sonra yürüyorum bugün 2.pansumanı mı oldum evde tuvalet ihtiyacımı da kendim gideriyorum hastaneden salı günü taburcu olmuştum doktorum 2 hafta sonra dikişlerimi alcak o Zaman banyo yapabilcem.Şuan tek egzersizim ayak parmaklarımı havaya kaldırıp indirmek dikişler alındıktan sonra terapiye başlıcam fizik tedavisi de yok şuan yataktan kalkarken destek alarak kalkıyorum gayet iyiyim inşallah sizde çabucak iyileşirsiniz

hanife bostanci

@Nuriyett

Merhaba.
    Cok gecmis olsun.iki kalcaniz ayni zamanda mi oldu sizinde . Ben yan yatamiyorum henuz . Iyi ayagimi birlestirmiyorum bir sure daha yasak . Gunluk ihtiyaclarimi kendim giderebiliyorum sizin gibi ancak egilmek yok corap giyemiyorum mesela. Bir ayagim kisa idi 3 cm uzatildi. Fizyoterapi egitmenim 1 ay icinde yurursun diyor bende cok gayret ediyorum ama zaman ve sabir. Sizi cok azimli hissettim TEBRIK EDERIM.
    Bunun yani sira devam eden bir hayatim var . Evliyim 6 yasinda bir oglum var. Simdi annem bakiyor bize.

Üye
    Nuriyett Avatarı

Son Giriş
    12.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Nuriyett

@hanife bostanci

Tekrar merhaba Hanife hanım�� Ben tek sağ kalça protezi oldum yani tek kalça. Şu an kız kardeşimin evinde kalıyorum benim de 2 çoçuğum var ama onlar büyük. Benim de 6 cm'lik kısalığım vardı şu an gayet rahat yürüyorum protezi hiç hissetmiyorum ve aksamam yok. Sadece sırtüstü yatmaktan sıkıldım fakat doktorum ayaklarımın ortasına yastık koyup sol tarafıma dönebilirsin dedi ama ben bir şey olmasın diye yapmıyorum. İnşallah sizde kısa zamanda iyileşirsiniz. ���� ayrıca doktorum yemeklerime dikkat edip kilo vermemi söyledi. Çok şükür rabbime iyiyim. ☺

hanife bostanci

allah bagislasin. Tek kalca olmasi iyi . Iki kalca olunca olasiliklarx2 oluyor. Irtibati koparmak istemem sizinle ��Gelismeleri paylasabilirseniz cok sevinirim. Ben ist/tuzladan yaziyorum size.
    Yeditepe universitesi hast.( Bostancida.)DR. Faik altintas ve ekibi yapti ameliyatimi simdi ise Gebze medicalpark ta terapiye gidiyorum. 6. Gun oldu zimba dikisler alinali. Dikisler alindigi gun terapiye basladim ben. Doktorum bir ay sonra gel dedi . Ben hafta basi arayip kol degnegine geceyim mi diye sorucam. Walker tembellik tam ustune basmiyorum onunla.

Üye
    Nuriyett Avatarı

Son Giriş
    12.08-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

Nuriyett

@hanife bostanci

Bende irtibatı kopartmak istemem. Gelişmelerimi yazarım sizde yazın����

Üye
    KRALEX Avatarı

Son Giriş
    22.08-2016
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    istanbul

KRALEX

merhaba hanife hanım
    bende ist/tuzla/aydınlı da oturuyorum
    6 ekimde özel remedyy(pendik) hastanesinde mehmet kuddusi polat a sağ kalçama protez takıldı
    şu an gayet iyiyim yürüteç ile yürüyorum dikiş filan yok bende estetik yaptım dedi doktor
    gün geçikçe daha iyi oluyorum yürümek çok iyi geliyor fakat bende şu anlık aksama var doktor geçeceğini söyledi
    henüz 2 hafta oldu dedi
    allah herkese şifa versin
    sevgiyle kalınız

hanife bostanci

Merhaba
    Oldukca yakiniz . Aydinli beykent sitesindeyim
    Remedy hast. Kansizligim ile ilgili tedavi gormustum guzel hastane. Doktorunuzun ismini de caner aydin isminde bir arkadasimdan duymustum kaliteli bir dr demisti.
    Ameliyatiniz yeni , cok gecmis olsun. Estetik olmanizda cok iyi olmus. Benim protez oncesi platinlerim vardi her ikisindede . Ameliyat oncesi platinler alindi akabinde ptotez takildi. Kalca kemikleri cok zorlandi ve komple yapisi degisti.

Gececek hersey guzel olacak . Sabir. 🐞

@Nuriyett
    Merhaba nuriyet hanim
    Nasilsiniz?

Üye
    hergele1905 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit öztürk
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    12:45
    Yaşadığı Yer
    tokat

hergele1905

arkadaşlar kalça protezi ameliyatı hakkında aklınızda soru varsa bana sorabilirsiniz benden tecrübelisi yoktur bu forumda

hanife bostanci

@hergele 1905

Cift kalca protezi oldum. Bugun tam 1 ay oldu. Duz yuruyemiyorum. Saga sola sallaniyorum normal mi ?

Üye
    hergele1905 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit öztürk
    Son Giriş
    29.11-2016
    Saat
    12:45
    Yaşadığı Yer
    tokat

hergele1905

@hanife bostanci

öncelikle geçmiş olsun kardeşim tam anlayamadım konuyu düz yürüyemiyorum derken nasıl düz yürüyemiyorsun doktoruna sor bence o sana bilgi vercektir

hanife bostanci

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @hergele1905

Tesekkur ederim. Cok net anlattim aslinda. Iki kalca protezi oldum. Bir ay oldu. Saga ve sola topallayarak yuruyorum. Citf kalca olunca normal mi bu? Zamanla duzelir mi . VAR MI BILGINIZ ?

Sayfa 16 / 26 İlkİlk ... 6121314151617181920 ... SonSon