1-4 Aralık 2016 tarihinde Engelsiz Yaşam Fuarı
Sayfa 10 / 26 İlkİlk ... 6789101112131420 ... SonSon
Toplam 378 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    vet07 Avatarı

Gerçek Adı
    Yiğit Akın
    Son Giriş
    18.05-2015
    Saat
    23:28
    Yaşadığı Yer
    Antalya

vet07

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @bensizin

Bir şey olmaz olur mu? Bence farklı bir doktorun görüşünü alın. Ev içinde gezemiyorum diyorsunuz, sıkıntılı bir durumunuz var. İzmir EMOT hastanesiyle bir görüşün derim. Benim kalça protezim orada takıldı, 1 seneyi geçti oldukça memnunum. Bence bir gidin görüşün. O protez sabitlenmeli, öyle oynar halde bırakılmaz. Kırık bacak gibi ağrı yapar.

Üye
    foolow22 Avatarı

Gerçek Adı
    sabirr
    Son Giriş
    17.06-2015
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul

foolow22

Kalca protez ameliyatı sonrası aksama, topallama düzeliyormu yoksa azda olsa kalıyormu ameliyat oldugumuz yürürken belli oluyormu cevaplarınız için teşekkurler acıl şifalar..

ersev35

Selam arkadaslar.dogustan kalca cikigim nedeniyle sag ayagimda 4 cmlik kisaligim var 33 yasindaym ve 3 yildr ameliyat icn doktor ariyodum izmirde oturuyorm ve 1 ay once su hospital da sol ayagimdaki kireclemeden dolayi protez ameliyati oldum 1 hafta sonrada sag ayagimdaki 4 cmlik kisaligi esitlemk icn tekrar ameliyat olucam ama doktorum kemiklerde incelme oldugunu protezi kavrama konusunda ve o ayagimdan 2 yasinda gecrmis oldugum 7 ameliyattan sonra kaslarinda gucsuz olabilecegini soyledi korkuyorum bu tip ameliyat gecirmis arkadaslar tecrubelerinizi paylasirmisnz lutfen???bu arada ne kadar surede iyilesme olur su an 4 yasinda oglum var ve annem bize gelip bakmak zorunda kaldi en azindan eskiden agrim olsada islerimi yapabiliyodum simdiyse birilerinin yardim etmesi gerekiyo;(((

Üye
    Tevekkül Avatarı

Gerçek Adı
    sultan
    Son Giriş
    10.03-2015
    Saat
    13:11
    Yaşadığı Yer
    manisa

Tevekkül

Merhaba bende tek taraflı total kalça protezi oldum 50 gün oldu hâlâ aksayarak yürüyorum fizyoterapist korktugum için aksadıgımı söylüyor alışkanlıgım olduğu için düzgün yürüyemedigimi söylüyor olabilir mi böyle olaylar yaşayan var mı??

Üye
    foolow22 Avatarı

Gerçek Adı
    sabirr
    Son Giriş
    17.06-2015
    Saat
    23:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul

foolow22

Tevekkül. Öncelıkle gecmıs olsun kardesım. benıımde kalca protez amelıyatı olalı yaklasık 8 ay olcak amelıay olmadan oncekı gıbı aksamam mevcut ufak bı aksamam war yasım 21 bu yasda tabıkıde bu aksama rahatsız edıcı oluo. fızık tedawı gormedım amelıyat sonrası doktorun dedıgı hareketlerı yaptım sadece okadar. bır umutla beklıorum aksamanın gecmesını arastırmalarıma gore soylentılere gore aksama falan bıse kalmıomus ama bende hala mevcut. Lokomat dıe bırseye rastladım gıdıp denemekde yarar war. Amelıyat olupda aksaması topalllaması gecen warsa lutfen bıze bıraz bılgı wersın herkese gecmıs olsun allah yardımcımız olsun

gammon

Tevekkül;
    ben 45 gün once ameliyat oldum. otururken yan oturduğumu farketti doktorum ameliyattan 1 gün sonra. düzgün otur yoksa ileride daha farklı problemlerle uğraşırız demişti. Omurganı bile eğriltebilirsin. Ameliyatın çok iyi geçti dedi. Düzgün oturuyorum artık. Aynı gün ayağını da yere tam bas yoksa yürüyüşün bozulur korkma dedi. ben ameliyatta zaten klaçanın hareket kabiliyetini kontrol ettim demişti. Olabilir yani arkadaşım. Doktorum bana korkmadan yürü, yatma asla uzun sure demişti. Eski halinden çok daha iyisin. Düzgün bas demişti.
    Benim bugün kontrolüm vardı. röntgen çekildi. herşey çok güzel dedi doktorum ve walkerı bıraktırdı bugün.
    Ben ameliyattan sonar 3 gün yattım hastanede. Taburcu olduktan 5 gün sonra aradım doktorumu ayağım çok şiş diye ama doktorum ilaçalrını kullanıyor muusun dedi sadece. Bir haftaya ödem yokolur ço büüyk bir ameliyat geçirdin ve bu tip olaylar normal demişti.
    Bence doktorunuzun söylediklerini adan zye istisnasız yapın ve doktorunuza güvenin. Ama doktorunuzla bence biraz daha ayrıntılı konuşun isterseniz bu konuyu.

ersev35

Merhaba arkadaslar.daha oncede sorularim oldu bu siteye ama maalesf cvp verilmedi ben yinede benm durumumda olanlar yine beni anlayanlardr mantgiyla yine soruyorum.3 ay once sol kalcamdaki kireclemeden ameliyat oldum ve akabinde sag ayagimdaki 4 cm kisaligin esitlenmesi icin 1.5 ay sonra sag ayagim icn ikinci ameliyatimi oldum toplaminda 3 aydir yatiyorum ve birilerinn yardmiyla ewimde yasiyorum yatmanin ne kadar zor oldugunu psikolojimin ne kadar yiprandigini ilk defa bu kadarrr yogun hissediyorum.sizlere sorum su;1 ay once oldgum sag ayagimdaki 4 cm kisalik tam olarak esitlenmedi 2 cm esitlenebildi gerekceyse felcli kalabilirsn tam esitleyemeyiz denildi onada eywallah ama eskiden yapabildigim hic bi seyi yapamaz hale geldim 34 yasindayim ve 4 yasindaki oglumun anne sen yuruyceksin bu wolkirida balkondan asagi atip kircaz oyuncaklara gtces dimi senle dedigindeki gozyaslarimi icine akitmanin nedenli zor oldugunu anlatamam bile..ne zaman volkiri birakip sokaga cikabilirim yada ew icindeki yemegimi bulasigimi ne zamn kendm yapabilirim arkdaslar bi de bu ameliyattan sonra sacimi tarayana kadar ayakta kaldigimda sirt agrim oluyo bu normalmi?

Üye
    serkan27 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    13.04-2016
    Saat
    19:22
    Yaşadığı Yer
    gaziantep

serkan27

mrb arkadaşlar öncelikler herkese heçmiş olsun bütün yazılanları tek tek okumama rağmen yinede tedirginliğimi atlatmış değilim. yaşım 25 on beş yıldır romatoid atritid hastasıyım ve kireçlenme aşırı düzeyde mevcut kortizon ağrı kesici ve ayda bir seruma katılan anti tnf sayesinde zorda olsa yürüyebiliyorum ama bir öğün ilaç almasam yürüyemez durumda kalıyorum dokdorum ısrar ediyor ameliyat için ama ben karar veremiyorum yazılanları okudukça daha zor olduğunu sanıyorumsizden ricam cevapları tahmin etsemde yinede birkez dahada olsa görmüş geçirmiş birisinden duymak istiyorum

1 çift taraflı olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim özellikle

2 ağrınız geçtimi

3 eyilme çorap giyme ağır kaldırma durumu nasıl öreniğin iki poşet meyve aldınız marketten nasıl olacak ?

4 evlilik hayatımızı nasıl etkiliyecek ( erkek için ) kısıtlamalar nasıl olacak özelden yazarsanız sevinirim.

5 nekadar bir süre sonra yan tarafımıza yatabiliriz. .

6 pişman olan varmı keşke olmasaydım eskiden aksayarakda olsa yürüyorum ilaç kullanıp felan eğiliyordum kalkıyordum ağrıyordu ama idare ederdi diyecek birisi varmı ?

çok kararsızım eyer azda olsa kısada olsa özelden bir ufak mesaj yazarsanız çok minnettar kalacağım şimdiden tşkrlr.
    Gaziantep bölgesinden görüşmek isteyen olursa msj atabilir. bilgi verme yada hastalığımla ilgili soru sormak isteyenler için.

Üye
    ZEHRA__ Avatarı

Gerçek Adı
    zehra zehra
    Son Giriş
    14.09-2015
    Saat
    01:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul

ZEHRA__

Merhaba arkadaşlarım öncelikle hepinize ALLAH'tan şifa diliyorum.Bende sizinle babamın ameliyat sonrası iyileşme sürecini paylaşacağım.

Üye
    ulusilyas Avatarı

Gerçek Adı
    ilyas
    Son Giriş
    28.08-2015
    Saat
    17:37
    Yaşadığı Yer
    samsun

ulusilyas

fizik tedavi ve fizik doktoruna gorulmenizi tavsiye ederim.bende fizik tedavi gordukten sonra duzeldim.selamlar

Üye
    serkan27 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    13.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep

serkan27

Ben aktif olarak calisiyorum 12 saat ve daha fazla ama calisabilmemin sebebi kortizon ve anti tnf actemra ve agri kesiciler diyelim bana gore bu calisma ve ektif olarak hareketli olmam fizik tedaviden daha iyi olacak diye dusunuyorum ama nekadar bu ilaclar ile idare ederim hani faydasi zarari ne olacak bilmiyorum kimse bicak altina yatmak istemez sonucta tek denemedigim cinar agaci yapragi kaldi bakalim son olarak onu denicem ins faydasi olur bir umut bir dua hayirlisi ne diyelim. Tsk ederim yinede

Tuna tuna

Annem 88 yaşında !! , Alzheimer ve şeker hastası , İzmir/Bozyaka EA hastanesinde total kalça protezi uygulandı , bu gün 36. gün azda olsa yürüyor ve az ağrısı var , dikişleri alındı , genel olarak iyi durumda .Çok zor bir ameliyatı gerçekleştirip , kaybedilme riski %50 olan hastayı , yürüme pozisyonuna getiren doktorumuzun adı , Uz Dr ,,, Ç.CANSIN KIZILAY. (ve ekibi) , dolayısı ile kendilerine bir kez daha teşekkür ederim, Allah onlardan razı olsun.

Üye
    mytuncer Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    17.11-2016
    Saat
    07:56
    Yaşadığı Yer
    Erzurum

mytuncer

@ersev35, eğer yanlış anlamadıysam her iki tarafınızda problem var ve sağ taraftan daha öncekiyle beraber 2 kere, sol tarafınızdan da 1 kere ameliyat oldunuz. Yine eğer yanlış anlamadıysam sağ taraftan olduğunuz ikinci ameliyatı sadece kısalık telafisi için oldunuz. Açıkçası ben olsaydım ömrünü tamamlamamış bir proteze ikinci ameliyatı olmazdım. Ancak diğer taraftan kararınıza da saygı duyuyorum. Kısa bir bacakla aksayarak yürümenin psikolojik etkilerini birebir yaşayan birisi olarak çok iyi biliyorum. İlk ameliyatınız hakkında bilgim olmadığı için net bir şey söyleyemiyorum, ancak bana kalırsa 4 cm kısalık felç durumu oluşmaksızın giderilebilirdi diye düşünüyorum. Ancak daha önceki ameliyatınızda da sinir ve kaslarınız gerildiyse bu mümkün olmamış olabilir. Ama bence doktorunuz bunu baştan söylemeliydi. Bu ameliyat için bayanların durumu maalesef daha zor, ev işleri çocuk vb. yüzünden. Biraz cesaret ve ciddi olarak egzersizlere devam ederek bunu da atlatacaksınız inanın. Ümitsizliğe kapılıp bırakıvermek kesinlikle doğru değil. Her şey kaslarınızı ne kadar geliştirebildiğinize bağlı. 3 ayı da tamamladığınıza göre takviye olarak fizik tedaviye gidebilirsiniz. Ben tek taraftan ameliyat olmama rağmen işe başlamam 6 ayı buldu maalesef. Çok geçmiş olsun dileklerimle esen kalın...

@serkan27, Ben tek taraflı ameliyat oldum ama yine de düşüncelerimi paylaşayım istedim. Endişelerinizi anlıyorum, ama klasik bir laf vardır ya; korkunun ecele faydası yok. İlaçlarla ne kadar ayakta kalmayı düşünüyorsunuz. Yaşınız genç ama ilaç vb. çok zorlandığınız ve doktorunuzun da ameliyat vaktidir dediğini söylüyorsunuz. İlaç, fizik tedavi vb bunlar hep geçici çözümler, kemik bozulmaya başladıysa bir kere dönüşü olmuyor maalesef. Normal bir kalçaya sahip olmadıktan sonra yaş ilerledikçe de bundan kaçış yok zaten. Sorduğunuz soruların hepsi zamanla çözülecek şeylerdir merak etmeyin: Ağrılarınız geçecek, çorabınızı kendiniz giyebileceksiniz, elinizde 2 poşet marketten gelebileceksiniz (ama abartmayın ), evlilik hayatınız da sorunsuz olacak, 3-4 aydan sonra yan tarafınıza yatabileceksiniz ve çoğu bu ameliyatı geçirmiş insanlar gibi pişman olmayacaksınız. Total kalça protezi ameliyatları riskli ama iyi ellerle iyi bir hastanede yapıldığı takdirde başarı oranı yüksek bir ameliyattır. En önemli şey, önce cesaret, sonra iyi bir hastane ve iyi bir doktor, sıkı egzersiz, sabır ve ümidinizi canlı tutmak. Çok geçmiş olsun dileklerimle esen kalın...

ersev35

Mytuncer cewabinz icn cokk tesekkurler.dediginz gibi bayanlarin bu sureci atlatmasi cok zor esiniz cocugunuz ev isleri vs.sol ayagimdan kireclemeden dolayi protez takildi sag ayagida esitlemek icn yani asil kisalik sag ayagimda sol ayagimida kireclemeye neden olmus zamanla o yusden su anda iki ayagimdada protez mevcut.anlamadgim su zaten hayatimz zordu simdi egilme yok yere otrma yok ayagi kirma yok agir tasimak yok yokta yok yani peki niye onca ameliyat acisini yasadik anlamiyorum?3 aydr volkiri bile birakamdm.bu volkiri birakip normal hayatimiza ne kadar surde donucezki,ara yastgi ne zamn birakip sag yanimiza ya da sol yanimiza yatabilcezki.allah hepimize sabr versin

Üye
    serkan27 Avatarı

Gerçek Adı
    serkan
    Son Giriş
    13.04-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    gaziantep

serkan27

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Cevabiniz icin tskrler valla ameliyat kesin cozum gibi gozuksede kardesim durum sundan ibaret hersey bir yana simdi her ayak icin normal yasanti suresini hesapladigimizda 4 ay gibi bir sure lazim ilk ayak icin ameliyattan 1. Bucuk ay sonra yani 45 gun sonra ikinci ameliyat diger ayak icin ondan sonra ki surec tam randimanli kalkma diyelim 45 +120 = 165 gun ediyor bundan sonraki sicak gunlerde cekilmez diye dusunuyorum en iyi son bahar bence 6 ay sonra ameliyattan kalkarim sanirim ins belli olmaz belki ameliyattada oluruz tabi varsayim yol uzun ve yorgunum bakalim nasil olacak haktan hayirlisi.

Sayfa 10 / 26 İlkİlk ... 6789101112131420 ... SonSon