Sayfa 1 / 4 1234 SonSon
Toplam 46 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mother Avatarı

Gerçek Adı
    Selma
    Son Giriş
    19.04-2014
    Saat
    22:47
    Yaşadığı Yer
    izmir

mother Eklemlerdeki kireçlenmelerden dolayı protez aşamasından önce iğne tadavisi...

STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar..

her iki kalçamdan 6 yaşında 5 kez ameliyat geçirdim. 28 yıl idare ettim lakin aşırı kireçlenme sonunda her iki kalçamda aşırı deformasyon oluştuğu için protez ameliyatı olmam gerektiği söylendi.
    arkadaşlar sizden ricam benim gibi kalça sorunları olan arkadaşlarımın noltrex adındaki iğneyi araştırmaları uygulamaları. 2 ay önce yine kalçam tutuldu ciddi ağrılar içindeydim yürüyemez hale gelmiştim, izmirdeki birçok doktora gittim ilk söylenen acil protez olmam yönündeydi. son olarak şimdiki doktoruma gittim ve bana noltrex 2.5 ml adındaki iğneyi önerdi. hiç tereddüt etmeden getirttim iğneyi yaptırdım şu anda çok şükür çok iyiyim.
    lütfen benim gibi kireçlenme sonucu deforme kalça sorunları olan arkadaşlar araştırsın. ben çok memnun kaldım. bu iğne dizinde sorun olan arkadaşalara da iyi gelecek cevremdeki birçok kişiye önerdim bu iğneyi olanlar. çok rahatladıklarını söyleediler (annem dahil)
    allahım tüm hastalara şifa versin

dilek deniz

iğneyi nereden getirttin ve fiyatı nedir. internette pek bilgi verilmemiş yalnız sağlık bakanlığından ruhsatı yokmuş diye okudum. doktoruna sordun mu bu iğne ne kadar idare ediyormuş ağrıları. kireçlenmenin tedavisi yok diye biliyorum. tüm bildiklerini paylaşırsan sevinirim.

Üye
    mother Avatarı

Gerçek Adı
    Selma
    Son Giriş
    19.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

mother

arkadaşlar bu iğneyi rusyadan getirttim. türkiyedeki fiyatı 385 euro,rusyada 100 euro ile 150 euro arasında. ilk getirttiğimde 100 euro odedim ikincisinde 150 ödedim.
    google da noltrex diye girerseniz bulabilirsiniz.
    bu iğneyi ilk yaptırdığımda dünyaya yeni gelmiş gibi oldum.anestezi ile uygulanıyor 15 dk uyuttu doktorum beni.kendime geldiğimde sanki bi muzice oldu ve en ufak bi ağrı duymadan çok rahat yürüdüm.aynı gün annemin dizinden yapıldı iğne annemde benim gibi çok rahatladığını söyledi.doktorum bu iğnenin minumum 5 yıl maksimum 10 yıl beni rahatlatacağını söyledi ki doktoruma çok güveniyorum inanıyorum.gittiğim diğer doktorlara bunu söylediğimde iğneden haberleri olmadığını söylediler ki bu iğne tüm dünyada 4 yılı aşkın kullanılıyormuş.
    iğnenin amacı kalçalarda ve dizde oluşan kireçlenmelerden dolayı oluşan kemiklerin pürüzleşen yüzeylerinin doldurulup tekrar eski haline dönmesini sağlayan bi nevi silikon görevini yapan dolgu maddesi.kemik içindeki eksilen sıvıyı tamamlayan bi madde.
    arkadaşlar kendinizde araştırın ve uygulayın doktorunuza ısrarla sorun.
    annemde bende çok memnunuz. hatta 2. iğnemide olucam ki allah ömür verirse 10 yılımı rahat geçirmek istiyorum.
    allah tüm hastalara şifa versinn

fzt.izzet

arkadaşlar bu ve bunun benzeri ilaçlar ilk anda muhteşem bir etkiyle ağrıyı gideriyor. ancak 2 yıl sonra bu ağrılarınız ve problemleriniz katlanarak artmaktadır. bu ilaçlar eklem sıvısına enjekte edilen, eklem sıvısının yerine görev yapan ilaçlardır. 2 yıl sonrasında bu ilaçlar eklemin hareketini tamamen kısıtlamaya kadar gidebilmektedir. son çare olarak düşünmenizi tavsiye ederim...

Üye
    mother Avatarı

Gerçek Adı
    Selma
    Son Giriş
    19.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

mother

protez ameliyatını geciktirmenin en etkiliyolu olduğuna inanıyorum. ben denedim memnunum doktorum 10 yıl geciktiririz protezi demişti ki doktoruma güveniyorum bu konuda.

dilek deniz

ksyldz bilgiler için sağol

yalnız bunu her doktor bilmediğine göre her doktor uygulayamaz diye düşünüyorum senin doktoruna mı gidicez

Üye
    mother Avatarı

Gerçek Adı
    Selma
    Son Giriş
    19.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir

mother

dilek kardeşim kendi doktorunuza sorun bi sonuç alamazsanız kendi doktorumu öneririm. izmirdeyseniz sorun olmaz.

dilek deniz

izmirde değilim ama izmirliyim. tedavilerim orada yapıldı. şimdi hiç doktora gitmiyorum adanadayım . o yüzden senin doktorunu sordum belki gidebilirim.

şaydan Sevgili Mother benimde kalçamda kireçlenme problemim var

Ben de 5,5 yaşında operasyon geçirmiştim ve şimdi kireçlenmeye bağlı sıkıntılarım var sizin tedaviniz,doktorunuz ve şimdiki ağrı durumunuzla ilgili bilgi almak istiyorum beni aydınlatırsanız çok sevinirim

serraserra

mother;

Merhaba. söz konusu iğneden hala memnunmusunuz? Etkisi hala sürüyor mu diye merak ettim. Teşekkürler.

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:14
    Yaşadığı Yer
    izmir

kazazede

evet bende şu anki durumunuzu merak ediyorum.izmirdeki doktorunuz kimdi.benimde diz eklemlerinde sorun var. kalçalarıma protez takıldı. belki dizimizi protez takılmadan kurtarabiliriz.
    bilgi verirseniz seviniriz iğne hakkında.her günmü oluyorsunuz iğneyi
    teşekkürler

Üye
    cdisci Avatarı

Gerçek Adı
    CEMİL DİŞÇİ
    Son Giriş
    05.11-2016
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    Nigde, Turkey

cdisci

Evet arkadaşım dr ismini yazar mısınız nasıl ulaşacağız? Ayrıca arkadaşların dediği gibi şu an nasılsınız?

Üye
    merveenes Avatarı

Gerçek Adı
    Havcı
    Son Giriş
    10.08-2016
    Saat
    09:24
    Yaşadığı Yer
    Güneydoğu'nun Paris'i

merveenes

arkadaşlar kalça protezi diz protezi olacaklar için söylüyorum.ağrılarınız artık çok ciddi ağrılar yapıyorsa ameliyat olun doktorunuzu iyi araştırın protez konusunda iyi sonuçlar veriyormu,hangi marka protez kullanacak(benden bilgi alabilirsiniz-hangi marka konusunda)

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    25.11-2016
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    A.
    Blog Mesajları
    28

Sema

dilek deniz ;
    Size Adana Ortopedia Hastanesinden Opr. Dr. Can Göçük 'ü tavsiye ederim. Gidin bir görüşün bence.

0 322 453 28 09

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:07
    Yaşadığı Yer
    İstanbul

OturanBoğa

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benim bir yakınım dizlerindeki kireçlenmeler nedeniyle uzun süre iğne ile idare etti. İğnenin adını anımsamıyorum... İlk yapıldığında 1 yıla yakın süre idare etmesini sağlayan ilaç, daha sonraki uygulamalarda gittikçe daha az bir süre etkili olmaya başladı. Yanlış anımsamıyorsam 3-4 yılın sonunda iğne hiç bir etki yapmaz oldu... Bunun üzerine her iki dizine de aynı anda protez ameliyatı oldu. Yaşı 70'lerde bir kadın. Önceki haline göre çok çok iyi bir durumda. Her şeyden önce ağrıları tamamen geçti. Hareketliliği de görece iyi durumda...

Diyeceğim o ki, evet, protezden önce bu tür iğnelerle idare etmek ve protez aşamasını geciktirmek mümkün gibi görünüyor. Ama, nihai bir tedavi sağlamadığı da bir gerçek. Burada tedaviyi etkili kılacak en önemli iki konu da kilolu olmamak ve eklemleri zorlamamak koşuluyla doğru egzersizler yapmak. Her şey protezin takılma süresini uzatmak adına...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon